Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, NT1G είπε

ethereum 10.000 μέχρι το Πάσχα;

lol, δηλαδή μόνο το market cap του θα φτάσει το 1 τρις, ενώ τώρα το συνολικό είναι 0,4 τρις...

Seems legit.

:-)

Έχεις δίκιο!

Προφανώς, για να φτάσει τόσο ψηλά (και αν φτάσει τελικά...) θα περάσει πολύς χρόνος ακόμα και προϋποθέτει μεγάλη αύξηση του συνολικού marketcap, καθώς και μεγάλη αύξηση της αξίας του BTC (άνω των 50.000€!), κατά τη γνώμη μου πάντα...

Και τα 2 παραπάνω, βέβαια, μπορεί να συμβούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NT1G είπε

ethereum 10.000 μέχρι το Πάσχα;

lol, δηλαδή μόνο το market cap του θα φτάσει το 1 τρις, ενώ τώρα το συνολικό είναι 0,4 τρις...

Seems legit.

:-)

όπως είπα είναι η ελπίδα μου ! Ποσοστιαία τα κοιτάω και δεν βλέπω το καθαρό νούμερο. Τα χρήματα που επενδύονται σε παράγωγα είναι ασύλληπτα ...Derivatives.... 

Τώρα αν σκεφτείς ότι αγορά των crypto είναι διαθέσιμη παγκοσμίως και από τη κουτσή Μαρία (καλό και κακό ταυτόχρονα) γιατί θα χάσει ο κόσμος λεφτά όπως και να το κάνουμε, ο ρυθμός με τον οποίο αυξάνεται η συμμετοχή είναι γιγαντιαία αν παρατηρήσεις τα νούμερα εγγραφών που ανακοινώνονται.  

anyway κουβέντα να γίνεται, καλή τύχη σε όλους! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NT1G είπε

Ποσοστιαία είναι 900-1000%. Λογικό νούμερο;

Αυτή τη στιγμή, προφανώς, δεν ακούγεται λογικό το νούμερο.

Όμως και πριν 1-2 χρόνια τα ίδια σκεφτόμασταν για άλλες περιπτώσεις, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atonioz είπε

όπως είπα είναι η ελπίδα μου ! Ποσοστιαία τα κοιτάω και δεν βλέπω το καθαρό νούμερο. Τα χρήματα που επενδύονται σε παράγωγα είναι ασύλληπτα ...Derivatives.... 

Τώρα αν σκεφτείς ότι αγορά των crypto είναι διαθέσιμη παγκοσμίως και από τη κουτσή Μαρία (καλό και κακό ταυτόχρονα) γιατί θα χάσει ο κόσμος λεφτά όπως και να το κάνουμε, ο ρυθμός με τον οποίο αυξάνεται η συμμετοχή είναι γιγαντιαία αν παρατηρήσεις τα νούμερα εγγραφών που ανακοινώνονται.  

anyway κουβέντα να γίνεται, καλή τύχη σε όλους! 

Τα παράγωγα αφορούν ονομαστικές τιμές. Κεφαλαιοποιήσεις επενδυτικός χρυσός περίπου 7 τρις, χρηματιστήρια περίπου 70 τρις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως γνωρίζετε αν κάποιο απο τα μεγάλα exchanges έχει deposit euros απο paypal γιατι έχω ενα ποσό στο balance toy paypal για αγορά BTC. To etoro που παίρνει δεν είναι ανταλλακτήριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NT1G είπε

Ποσοστιαία είναι 900-1000%. Λογικό νούμερο;

στην αφορά των crypto το θεωρώ λογικό (μέχρι βέβαια να αρχίσουν οι νομοθεσίες κλπ) 
επίσης για του λόγου το παράλογο over 13,000% in a year (οκ ήταν φρέσκο το ETH)  

το btc ---> 2017-208 ? 

φιλικά εννοείται πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, donkarlos13 είπε

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τα φορολογικά σχετικά με τα crypto?

Δλδ τι πρέπει να δηλώνουμε, πώς φορολογούνται κλπ...

Σχετικά με την πρόβλεψη του φίλου παραπάνω, θα συμφωνήσω με το ETH & το ΝΕΟ (αν και θεωρώ ότι θα χρειαστεί παραπάνω χρόνος).

Το Ripple (XRP) δεν θεωρώ ότι θα πάει πάλι τόσο ψηλά. Έχει τεράστιο circulating supply και γενικά όχι και την καλύτερη κοινότητα (δείτε το telegram τους και θα καταλάβετε. Οι περισσότεροι λένε "when Lambo"...)

Για τα υπόλοιπα δεν έχω άποψη.

Ευκαιρία να ξενερωσουν όλοι αυτοι με την απότομη πτώση τιμής να κάνουν dumb και να μείνουμε οι σοβαρά.

 

Γενικά τώρα εγώ ελπίζω σε απότομη μείωση  τιμής και μετά πολύ απότομη αύξηση τέτοιας κλίμακας ώστε όσοι είχαν πολλα και πούλησαν δεν θα μπορούν να επανέλθουν στο αρχικό αριθμό xrp που είχαν γιατί θα απαιτεί πολλαπλάσιο κεφάλαιο.Συν θα αυξήσω κατά πολύ την θέση μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, morpheous είπε

Δεν έχει καμία διαφορά. Αν πάρεις 100 ευρώ 10000 νομίσματα και ανέβουν 5% θα είσαι χαμένος αν με τα 100 ευρώ είχες πάρει 0.001 bitcoin και ανέβει 20%.

 

1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Λαθος μεγαλο.

πχ παιρνεις 100 νομισματα για 1 ευρω (100 ευρω), αν ανεβουν 10% (το ποσο παει 110) ,κερδιζεις 10 ευρω συνολικα.

αν παιρνεις 1 νομισμα για 100 ευρω (100 ευρω), αν ανεβει 20% (το ποσο παει 120), κερδιζεις 20 ευρω συνολικα.

Υ.Γ.: Χωρις να το παρεις προσωπικα, το λεω για ολους τους νεους, φαντασου δηλαδη ποσο ασχετοι υπαρχουν και μπαινουν σε ενα τετοιο market περινοντας να γινουν εκατομμυριουχοι...

Προφανώς η σκέψη των συμφορουμιτών που το ανέφεραν ήταν απλός: "ένα να βγει, να πάει από 0.01 στο 1 ευρώ". Είναι πράγματι σαν ΚΙΝΟ, αλλά είναι σαν να ψάχνεις παρολί με 7-8 ισοπαλίες στο στοίχημα. Σπάνια βγαίνει, αλλά ξοδεύεις λίγα για να πάρεις πολλά (μακροπρόθεσμα βέβαια ξοδεύεις πολλά για να πάρεις τίποτα). Όποιος έχει μεγάλο κεφάλαιο παίζει μονά αποδεκτά, όποιος παίζει με ψιλά πάει για τη μπάζα. Δεν τους κατηγορώ, βέβαια, όταν πας να μπλέξεις με crypto και το κεφάλαιο είναι 100 ευρώ, απλά τζογάρεις. Ακριβώς το ίδιο με το στοίχημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Rockavlon είπε

Πουλησα 200e Ethereum και τα μοιρασα σε UKG, ENJ και ΑΙΟΝ.Εφτασα καμια 15αρα coin συνολικα τα βαζω στην ακρη και περιμενω 2-3 χρονια και οτι γινει εκτος και αν εχω κανα χ20+ πιο συντομα που θα σπρωχνω λιγα.

Πριν την επεξεργασία ήταν πιο εντυπωσιακό το μήνυμα! :lol:

1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Ρε παιδια εχω παρατηρησει πως πολλοι εδω σκεφτεστε τα μικρα νομισματα πχ 0.5 ευρω γιατι πιστευετε οτι θα ανεβουν πολυ.

Δεν παει ετσι, αυτο που πρεπει να κοιταξετε ειναι το ποσοστο ανοδου και τα προτζεκτ τους. Πχ ενα νομισμα 100 ευρω αμα εχει καλο προτζεκτ (που εχει προφανως λογω τιμης), μπορει να ανεβει 20%, ενω ενα μικρο μπορει να ανεβει 10%. Ολα ειναι σχετικα. 

Εξαλλου τα περισσοτερα μικρα ειναι shitcoin και δεν εχουν σοβαρο project, και ειναι σαν να παιζεις κινο .

Πιστεύω ότι η σκέψη είναι ότι πιο εύκολα μπορεί να φτάσει ένα νόμισμα από τα 10 λεπτά στο μισό ευρώ πχ παρά το btc από τις 10 χιλιάδες στις 50. 

48 λεπτά πριν, atonioz είπε

όπως είπα είναι η ελπίδα μου ! Ποσοστιαία τα κοιτάω και δεν βλέπω το καθαρό νούμερο. Τα χρήματα που επενδύονται σε παράγωγα είναι ασύλληπτα ...Derivatives.... 

Τώρα αν σκεφτείς ότι αγορά των crypto είναι διαθέσιμη παγκοσμίως και από τη κουτσή Μαρία (καλό και κακό ταυτόχρονα) γιατί θα χάσει ο κόσμος λεφτά όπως και να το κάνουμε, ο ρυθμός με τον οποίο αυξάνεται η συμμετοχή είναι γιγαντιαία αν παρατηρήσεις τα νούμερα εγγραφών που ανακοινώνονται.  

anyway κουβέντα να γίνεται, καλή τύχη σε όλους! 

Είναι νωρίς το Πάσχα φέτος, το υπολόγισες αυτό; :P

Τι να πω, μακάρι να πέσεις κοντά!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, infested είπε

Ολόκληρη η διαδικασία πόσο χρόνο σου πήρε; Ισχύουν οι 8 μέρες που άκουσα;

όντως μου πήρε καπου τόσο αλλά ήταν 7 μέρες αναμονή για να μου απορρίψουν την ταυτότητα και την 8η μέρα στις 7 το πρωί που ξανά έστειλα  μου την απορριψανε κατευθείαν και υτο έγινε 5-6 φορές μέχρι τις 9 το πρωί της ίδιας μέρας όπου και με δεχτήκαμε τελικά.Βεβαια όλοι αυτό έγινε την περίοδο που έκλειναν όλα τα ανταλλακτήρια κλπ λόγω συρρωρευσης πολύ κόσμου,τώρα θα είναι πιο χαλαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...