Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι χαζό. Εάν αυτή την στιγμή αποφασίσουν όλοι να πουλήσουν τα bc-etherum κτλπ τους και να πάρουν €$ κτλπ, γίνετε ή μπα;

Εννοώ οι τράπεζες και τα ανταλλακτήρια θα το δεχτούν;

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Βασικά

Αν βάλεις 1000€ και πάει 5κ παίρνεις τα 1000€ που έβαλες +1000€ ώστε να έχεις ένα άμεσο και ωραίο κέρδος να το γλεντησεις και αφηνεις τα άλλα 3κ  και οτι γίνει ;) ;)

Οχι πάλι πολλά περνεις. Εγώ στα 1000 πήρα 150 ευρώ. Αν πάνε 2k θα πάρω αλλα 200 κτλ. Το 10% να περνετε μετά τα κερδισμένα που έχετε πάρει προφανώς. Γιατί αν πει να ανέβει κάποιο νόμισμα πολύ θα λέτε μετά γιατί πήρα αυτά τα 1000 ενώ θα αξίζουν πολύ παραπάνω. 

Μόλις τώρα, argimeg είπε

Να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι χαζό. Εάν αυτή την στιγμή αποφασίσουν όλοι να πουλήσουν τα bc-etherum κτλπ τους και να πάρουν €$ κτλπ, γίνετε ή μπα;

Θα βουλιάξουν τα ανταλλακτηρια σίγουρα δεν έχουν τόσο απόθεμα σε ρευστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Προσωπικα δεν με απασχολει καθολου που ειναι το support και αν υπαρχει, απλα κουβέντα κανουμε. :P Πιο πολυ το διασκεδαζω με reddit/tradingview comments που πραγματικα αξιζει το dip. :P 

Ναι δε το είπα για εσένα που είσαι ψαγμενος και διαβάζεις. Είναι πολύ γενικό σχόλιο. "Βάζω 200 πείτε μου τι να αγοράσω".

Μην αγοράσεις τίποτα. Να ψάξεις και να ψαχτεις το έχω ξαναπεί. Εγώ πιστεύω το ριπλ ότι θα φτάσει και πάνω από 7. Αλλά έχω βάλει 600£. Αν ήμουν σίγουρος θα έβαζα 30.000.

Γενικα ΔΥΣΤΥΧΩΣ δε ξέρεις τι κόσμος θα πιστέψει σε τι. Το μόνο που εγώ πιστεύω(ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ) είναι ότι θεωρώ σίγουρο ότι θα υπάρξει αύξηση ενδιαφέροντος από financial institutions για σοβαρή επένδυση στον sector/commodities.

Απλά βλέπω το τοπικ και έχει γίνει λίγο Κίνο (με όλο το σεβασμό σε όσους παίζουν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, argimeg είπε

Να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι χαζό. Εάν αυτή την στιγμή αποφασίσουν όλοι να πουλήσουν τα bc-etherum κτλπ τους και να πάρουν €$ κτλπ, γίνετε ή μπα;

Εννοώ οι τράπεζες και τα ανταλλακτήρια θα το δεχτούν;

Σκεψου απλα αν παμε ολοι αυριο στις τραπεζες να παρουμε τα λεφτα μας θα το δεχτούν? Θα έχουν να μας δώσουν ρευστό?

1 λεπτό πριν, shadowfax-1- είπε

Ναι δε το είπα για εσένα που είσαι ψαγμενος και διαβάζεις. Είναι πολύ γενικό σχόλιο. "Βάζω 200 πείτε μου τι να αγοράσω".

Μην αγοράσεις τίποτα. Να ψάξεις και να ψαχτεις το έχω ξαναπεί. Εγώ πιστεύω το ριπλ ότι θα φτάσει και πάνω από 7. Αλλά έχω βάλει 600£. Αν ήμουν σίγουρος θα έβαζα 30.000.

Γενικα ΔΥΣΤΥΧΩΣ δε ξέρεις τι κόσμος θα πιστέψει σε τι. Το μόνο που εγώ πιστεύω(ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ) είναι ότι θεωρώ σίγουρο ότι θα υπάρξει αύξηση ενδιαφέροντος από financial institutions για σοβαρή επένδυση στον sector/commodities.

Απλά βλέπω το τοπικ και έχει γίνει λίγο Κίνο (με όλο το σεβασμό σε όσους παίζουν).

Δεν ειμαι, καθολου σε σχεση με αλλους θα ελεγα για την ακριβεια, δεν εχω διαβασει ουτε ενα whitepaper ποτε δεν ξερω βασικα πραγματα για την τεχνολογια του blockchain, δεν ειμαι developer να ξερω αν συγκεκριμενες τεχνολογιες και projects αξιζουν πραγματικα για να τα αξιολογησω κτλπ.

Απλα εχω τη δικη μου αποψη και στρατηγικη για το θεμα και την ακολουθω.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ADHD είπε

Σκεψου απλα αν παμε ολοι αυριο στις τραπεζες να παρουμε τα λεφτα μας θα το δεχτούν? Θα έχουν να μας δώσουν ρευστό?

Ούτε για αστείο. Οι τράπεζες δεν κρατάνε ούτε 5% σε ρευστό. Κάπου είχα διαβάσει για νούμερα 2% περίπου!!!! Τα ζήσαμε στην Ελλάδα πρόσφατα με το bank run... που έκλεισαν οι τράπεζες και πλέον κάνεις ανάληψη μόνο 50ευρώ ημερησίως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον την ζημιά την έκανε τελικά το bitconnect έκανε την ζημιά. Αφού έσκασε το ponzi τους που εδώ που τα λέμε για μήνες όλοι έγραφαν ότι αυτό το πράγμα είναι scam, από τι διαβάζω οι τύποι πουλάνε μεγάλα πακέτα bitcoin  στην αγορά. Να φανατστείτε ότι κράτησαν τα bitcoin και ότι στους πελάτες τους θα του αποζημιώσουν με 1 bitcoin = 1 becash :P

Δεν υπάρχουν οι τύποι απλά :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο ανταλλακτηριο  θεωρείτε πως έχει  τα περισσότερα νομίσματα πολύ χαμηλής τιμής; Πχ 0.00xxx 

Επεξ/σία από xakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexisgav είπε

όντως μου πήρε καπου τόσο αλλά ήταν 7 μέρες αναμονή για να μου απορρίψουν την ταυτότητα και την 8η μέρα στις 7 το πρωί που ξανά έστειλα  μου την απορριψανε κατευθείαν και υτο έγινε 5-6 φορές μέχρι τις 9 το πρωί της ίδιας μέρας όπου και με δεχτήκαμε τελικά.Βεβαια όλοι αυτό έγινε την περίοδο που έκλειναν όλα τα ανταλλακτήρια κλπ λόγω συρρωρευσης πολύ κόσμου,τώρα θα είναι πιο χαλαρα

Οκ ευχαριστώ. Οπότε και να θελήσω να αγοράσω τώρα με τόσο αργή διαδικασία δεν προλαβαίνω. Κάποιο άλλο αξιόπιστο ανταλλακτήριο με άμεση αγορά υπάρχει;

 

Επίσης με τα capital controls τι ισχύει; 1000 euro το μήνα ανα τράπεζα όριο;

Επεξ/σία από infested
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα ότι θα ισχύει κάτι τέτοιο αλλά είπα μήπως επειδή είναι crypto ισχύει κάτι άλλο.

Πάντως από ότι βλέπω υπάρχουν κάποιοι που έχουν επενδύσει κάποια χρήματα και είναι πολλοί συνειδητοποιημένοι με το πότε-πως και γιατί.

Οι περισσότεροι νομίζω ότι διαβάζουν δυό-τρία πραγματάκια περί του crypto και λένε χώσε τώρα που γυρίζει αφού όλοι χώνουν μπας και βγάλουμε κανένα αμάξι κτλπ.

Δεν τους παρεξηγώ γιατί και εγώ τα ίδια θα έκανα εάν είχα κάποια χρήματα για πειραματισμούς :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Μάλλον την ζημιά την έκανε τελικά το bitconnect έκανε την ζημιά. Αφού έσκασε το ponzi τους που εδώ που τα λέμε για μήνες όλοι έγραφαν ότι αυτό το πράγμα είναι scam, από τι διαβάζω οι τύποι πουλάνε μεγάλα πακέτα bitcoin  στην αγορά. Να φανατστείτε ότι κράτησαν τα bitcoin και ότι στους πελάτες τους θα του αποζημιώσουν με 1 bitcoin = 1 becash :P

Δεν υπάρχουν οι τύποι απλά :D

Δεν πιστεύεις ότι την αρχή του ντόμινο την ξεκίνησε το θέμα με την Κίνα; 

Θεωρείς θα εφαρμοστούν οι φήμες για απαγόρευση και εάν ναι θα έχει μεγάλη επίπτωση στα crypto;

Σε ρωτάω γιατί διαβάζω ότι έχουν συμβεί παρόμοιες καταστάσεις στο παρελθόν αλλά βρέθηκαν λύσεις και ανέκαμψε το btc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε «αποζημιώνουν» όσα χρήματα είχες βάλει σύνολο σε bcc token με αναλογία 1bcc= 363$ Που ειναι η μέση τιμή της τελευταίας εβδομάδας! Αν είχες δηλαδη μέσα 363$ σου δίνουν 1bcc, το οποίο όμως τωρα κοστίζει 18$

Επεξ/σία από GoS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GoS είπε

Σε «αποζημιώνουν» όσα χρήματα είχες βάλει σύνολο σε bcc token με αναλογία 1bcc= 275$ Που ειναι η μέση τιμή της τελευταίας εβδομάδας! Αν είχες δηλαδη μέσα 275$ σου δίνουν 1bcc, το οποίο όμως τωρα κοστίζει 18$

Επιβεβαιωνω οτι έτσι ακριβως ισχύει, απο ότι διαβασα χτες. BCC είναι το νόμισμα του bitconnect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heybro είπε

Γενικά είστε ήσυχοι όταν έχετε πάρει το ποσό που βάλατε. Αν βάλατε 1000 και πάνε 5k πάρτε τα 1000 που βάλατε και αφήστε τα τα άλλα. Και 0 να πάνε πάλι ξέρετε ότι δεν χάσατε δικά σας χρήματα. Μην είστε άπληστοι και σίγουρα δεν λέω αν βάλετε 1000 πάνε 10k να τα πάρετε όλα. Πάρτε τα 2k και αφήστε τα τα άλλα. Αν ανέβουν καλώς αν όχι πάλι κερδισμένοι είστε κατά 1000 ευρώ. 

Συμφωνώ εν μερη με το μηνημα γιατι πχ στην κατηγορια μου (100-300ευρω)  εβαλα 200 εκ των οποίων τα 65 τα εδωσα σε ico και τα αλλα τα  μειον τα φεε τα εχω σε 5 νομισματα που παιζει να ειμαι σημερα 50-60% κατω , δεν θα σκεφτω εαν τα κανω 500 ή 700 τα 120 που εχω βαλει στα νομισματα να βγαλω ενα ποσο σε ευρω (θα ειναι μεγαλο ανω 50% καθως εβαλα μικρο κεφαλαιο) , γνωριζα  απ την αρχη οτι αυτα τα χρηματα ειναι σχεδον  το 1/10 που εχω καθε μηνα οποτε και να τα χασω οκ.... επαιξα και εχασα. Πρεπει να καταλαβαινει καποιος οτι αυτα ειναι χρηματα τα οποια δεν τα χρειαζεστε.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι εισαι ησυχος οταν παιζεις ενα ποσο το οποιο ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ. 

Χαμενος εισαι αφου πατησεις το κουμπι για να πουλησεις , οταν δεν το πατας απλα περιμενεις. 

ΥΓ. Σας μιλαει ενα ατομο που πηρε τρον στα 0.15 και δεν εκανε τιποτα ουτε στα 0.20 αλλα δεν θα κανει και κατι στα 0.05.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "τολμιροι" καθηγητες του "κρυπτοσχολειου" shillaroun DENT, DENTCOIN μια τετοια μαλακια, επισης μερικοι που βρηκαν το link απο εδω σας περιμενουν, FYI.. Αγαπαμε Ελληνικα crypto communities.. :P 

R3dmRrq.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...