Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, strawman είπε

Δεν ξερω αν ειναι εδω το καταλληλο θεμα, αλλα μιας και αναφερθηκε, το mining ειναι αρκετα επικερδες. Σιγουρα δεν βγαζεις οσα με επκερδες trading, αλλα εχει πολυ λιγοτερο ρισκο. Θα λεγα οτι δεν σε ενδιαφερουν καν οι πτωσεις τιμων των coins οταν εισαι miner. Αν μαλιστα minaris μεσω nicehash, το να εχει το btc χαμηλη τιμη σε συμφερει, μιας και αναταμειβεσαι με περισσοτερα bitcoins για την ιδια δουλεια. Ενδεικτικα με μια 1080ti εβγαλα 1100€ σε 4 μηνες, απο τελη Αυγουστου εως τελη Δεκεμβριου. Βεβαια σε αυτο βοηθησε η αποτομη αυξηση του bitcoin, μιας και τα πουλησα στα 16.000$. Με σταθερες τιμες των νομισματων καπου στους 6-7 μηνες σου επιστρεφει τα λεφτα της μια καρτα. 

Τωρα με 3 1080ti και μια 1060 (και τον R5 1600 που εχω) minaro καπου 0.0022-0.0024 btc / day

Ρεύμα πληρώνεις κανονικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 minutes ago, zio10 said:

Ρεύμα πληρώνεις κανονικά;

Nαι, το κοστος ειναι ελαχιστο. Καπου στα 17€ τον μηνα η 1080ti, γυρω στα 10 η 1060. Σε 3-4 μερες βγαζει το μηνιαιο κοστος του ρευματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, strawman είπε

Nαι, το κοστος ειναι ελαχιστο. Καπου στα 17€ τον μηνα η 1080ti, γυρω στα 10 η 1060. Σε 3-4 μερες βγαζει το μηνιαιο κοστος του ρευματος.

Να γιατί δεν βρίσκεις καλή κάρτα με τίποτα μάλλον! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να μπω σήμερα στο bitcointalk.org με τον λογαριασμό μου (που είχα να χρησιμοποιήσω από το 2014) και δεν μπορώ να μπω!

Από ότι είδα κάποιος μου έκλεψε τον λογαριασμό και ποστάρει spam. Δεν είναι καν Έλληνας εννοείτε. 

Έχετε κανένα κονέ με κανέναν admin εκεί μέσα να το τακτοποιήσει; Το username μου είναι αυτό εδώ: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=255175

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Προσπάθησα να μπω σήμερα στο bitcointalk.org με τον λογαριασμό μου (που είχα να χρησιμοποιήσω από το 2014) και δεν μπορώ να μπω!

Από ότι είδα κάποιος μου έκλεψε τον λογαριασμό και ποστάρει spam. Δεν είναι καν Έλληνας εννοείτε. 

Έχετε κανένα κονέ με κανέναν admin εκεί μέσα να το τακτοποιήσει; Το username μου είναι αυτό εδώ: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=255175

Σε κανα reddit μηπως θα εχεις καλυτερες πιθανοτητες να το παρεις πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paoad είπε

Μόλις άνοιξε το airdrop του aelf. 

Όποιος ενδιαφέρεται, ας μου πεί του στείλω λινκ (πμ). 

(Η εγγραφή γίνεται μόνο με ρεφεραλς) :)

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες;

Πληροφορίες για το κρύπτο εδω:

https://coincheckup.com/coins/aelf/charts

Για το προτζεκτ εδώ :

https://crushcrypto.com/aelf-crusher-jan-18/

Φαίνεται σοβαρό και εκτιμάται ότι θ'ανέβει.

Μοιράζει με airdrops το 12% των τοκενς (260.000.000 total). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, paoad είπε

Μόλις άνοιξε το airdrop του aelf. 

Όποιος ενδιαφέρεται, ας μου πεί του στείλω λινκ (πμ). 

(Η εγγραφή γίνεται μόνο με ρεφεραλς) :)

τι ακριβώς είναι τα airdrops ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνοπτικά, κάποιοι οργανισμοί επιλέγουν να δεσμεύσουν κάποια coins ή τοκενς και να τα μοιράσουν στo community (και στους early adopters) του ως ένας είδος ανταμοιβής. Η όλη αυτή φάση λέγεται airdrops.

Πχ ¨Σου λέει θα γράψεις ένα άρθρο για το κοιν μου και θα σου δώσω τόσα τοκενσ ή θα ριτουιτάρεις και θα πάρεις τόσα ή αν αγοράσεις το ico νωρίς σου δίνω 20% επιπλεόν κτλ κτλ

Επεξ/σία από paoad
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paoad είπε

Συνοπτιά, κάποιοι οργανισμοί επιλέγουν να δεσμεύσουν κάποια coins ή τοκενς και να τα μοιράσουν στo community (και στους early adopters) του ως ένας είδος ανταμοιβής. Η όλη αυτή φάση λέγεται airdrops.

Πχ ¨Σου λέει θα γράψεις ένα άρθρο για το κοιν μου και θα σου δώσω τόσα τοκενσ ή θα ριτουιτάρεις και θα πάρεις τόσα ή αν αγοράσεις το ico νωρίς σου δίνω 20% επιπλεόν κτλ κτλ

 

Ενδιαφέρον. Αν θέλεις και έχεις χρόνο στείλε πμ με λεπτομέρειες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sartiv είπε

Paoad και τι θα κερδισουμε αμα κανουμε εγγραφη; ποσα coins; ή πρεπει να κανουμε κατι και εμεις;

Κοίτα η φάση λειτουργεί πολύ με ρεφεραλσ.

Έχουν δεσμέυσει το 12% των τόκεν για να ενισχύσουν την κοινότητα τους . Στο τέλος κάθε μέρας, αναλογα με τα τασκσ  που έχει κάνει, σου δίνουν κάποια aelf. Όχι πολλά, δεν θα βγάλεις χρήματα απο εκεί με τη μία. Αλλά νομίζω οτι μπορεί να ενισχύσεις το portfolio σταδιακά. Προσωπικά είχα βάλει 30$ κ πριν τα airdrops. 

Απο εκεί κ πέρα ότι νομίζει ο καθένας κάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι..Ισχυουν οι δεικτες τις τεχνικης αναλυσης εδω?Δλδ εχει νοημα να κοιταμε στοχαστικους και bollinger + οποια αλλα εργαλεια ξερει ο καθενας.Ρωταω γιατι ακομα και στο χρηματιστηριο που εχεις οικονομικα μεγεθη ebitda μερισματα κυκλους εργασιων κτλ πολλες φορες και βγαινεις εκτος.Εδω που ανεβοκατεβενουν σαν τρελα επειδη καποιος εγραψε κατι στο twitter ή επειδη εκλεισαν μια συμφωνια για project που ουσιαστικα ΘΑ γινουν τι.νοημα εχει και ποσο υποσταση εχει η τεχνικη αναλυση περα απο το να βλεπουμε κερακια να τραβαμε γραμμουλες και να χαιρομαστε.Thanx :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...