Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Ρε παιδια να ρωτησω κατι..Ισχυουν οι δεικτες τις τεχνικης αναλυσης εδω?Δλδ εχει νοημα να κοιταμε στοχαστικους και bollinger + οποια αλλα εργαλεια ξερει ο καθενας.Ρωταω γιατι ακομα και στο χρηματιστηριο που εχεις οικονομικα μεγεθη ebitda μερισματα κυκλους εργασιων κτλ πολλες φορες και βγαινεις εκτος.Εδω που ανεβοκατεβενουν σαν τρελα επειδη καποιος εγραψε κατι στο twitter ή επειδη εκλεισαν μια συμφωνια για project που ουσιαστικα ΘΑ γινουν τι.νοημα εχει και ποσο υποσταση εχει η τεχνικη αναλυση περα απο το να βλεπουμε κερακια να τραβαμε γραμμουλες και να χαιρομαστε.Thanx :)

Κοίτα στα alts η ΤΑ ανάλυση βγαίνει σε περιόδους που το btc κάνει προβλέψιμες κινήσεις, αλλά και πάλι τα fundamentals παίζουν τεράστιο ρόλο στον χώρο αυτό. Μια ανακοίνωση συνεργασίας αρκεί για ένα x2. Στο btc τώρα, έχω την αίσθηση ότι η ΤΑ εφαρμόζεται περισσότερο. Όχι τόσο γιατί βγαίνει αυτή καθεαυτή αλλά περισσότερο γιατί όλοι παρακολουθούν τους ίδιους δείκτες και δρουν αναλόγως. Κατά την γώμη μου, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, όσο πιο απλούς δείκτες χρησιμοποιείς τόσο το καλύτερο. Όλοι κοιτάνε trend lines, emas και fibonacci, θα προσέξεις δηλαδή ότι όλοι αγοράζουν πάνω σε emas, τα pumps στα alts συχνά σταματούν σε fibonacci extensions και ότι με το που σπάσει trend line τις επόμενες ώρες έρχεται dump. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zacharias99 είπε

Όποιος θέλει link για 50 free token του sphere με ενα απλό register και confirm μαιλ ας μου στείλει Pm!

token=coin που μπορεις να κανεις trade ή να αφήσεις σε κάποιο wallet ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mech35 είπε

Κοίτα στα alts η ΤΑ ανάλυση βγαίνει σε περιόδους που το btc κάνει προβλέψιμες κινήσεις, αλλά και πάλι τα fundamentals παίζουν τεράστιο ρόλο στον χώρο αυτό. Μια ανακοίνωση συνεργασίας αρκεί για ένα x2. Στο btc τώρα, έχω την αίσθηση ότι η ΤΑ εφαρμόζεται περισσότερο. Όχι τόσο γιατί βγαίνει αυτή καθεαυτή αλλά περισσότερο γιατί όλοι παρακολουθούν τους ίδιους δείκτες και δρουν αναλόγως. Κατά την γώμη μου, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, όσο πιο απλούς δείκτες χρησιμοποιείς τόσο το καλύτερο. Όλοι κοιτάνε trend lines, emas και fibonacci, θα προσέξεις δηλαδή ότι όλοι αγοράζουν πάνω σε emas, τα pumps στα alts συχνά σταματούν σε fibonacci extensions και ότι με το που σπάσει trend line τις επόμενες ώρες έρχεται dump. 

Με καλυψες πληρως thanx! Βεβαια απο +15% στο -20% και ξανα στα + δεν ειδα ουτε το '99 χαχαχα .Θα δοκιμασω σε πολυ φτηνα shitcoins αλλα ακομα δν πιστευω 100% πως μπορεις να προβλεψεις σημα οπως ειναι η ολη φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Με καλυψες πληρως thanx! Βεβαια απο +15% στο -20% και ξανα στα + δεν ειδα ουτε το '99 χαχαχα .Θα δοκιμασω σε πολυ φτηνα shitcoins αλλα ακομα δν πιστευω 100% πως μπορεις να προβλεψεις σημα οπως ειναι η ολη φαση

Η FA σου λεει τι να αγορασεις, η TA σου λεει ποτε να αγορασεις. Τουλαχιστον αυτη ειναι η δικη μου οπτικη και οπως εχω δει το btc ειναι αρκετα technical.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, giannis808 είπε

Το electroneum μπαίνει σε δεύτερο exchanger σύντομα!

received_10204167455824295.png

Αγοράστε όσο προλαβαίνετε γιατί σε μερικούς μήνες θα είναι αργά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/01/2018 στις 10:28 ΜΜ, V3NDETTA είπε

Το BitConnect στις 20 ιανουαρίου 2017 ήταν στο 0,16 τώρα είναι στα 258 ευρω

Το RaiBlocks είχε ξεκινήσει με μόλις 0,009 τον μάρτιο του 2017 τώρα είναι κοντά στα 20 ευρω άνετα μέχρι το τέλος του χρόνου θα φτάσει τα 80-100 ευρω

 

Στις 13/01/2018 στις 10:36 ΜΜ, ADHD είπε

Αυτο ειναι ponzi scheme.. 

 

Στις 13/01/2018 στις 10:39 ΜΜ, V3NDETTA είπε

Είναι αλλα δεν παύει να είναι και κρυπτονομισμα και ο κόσμος βγάζει λεφτά από αυτο ότι και να είναι ...

5 λεπτά πριν, zanskou είπε

με βάση τι ;

Με βαση οτι μερικες σελιδες πισω, προτεινε στον κοσμο να αγορασει το Bitconnect, απο το οποιο εχασε τοσος κοσμος λεφτα. Και η απαντηση του στην αναφορα οτι ειναι ponzi, ητανε, δεν γαμιεται, αφου κοσμος βγαζει λεφτα... Τα σχολια δικα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...