Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον ενδιαφέρεται, εγραψα ένα αρθράκι για τα bounties, το airdrop και πιο συγκεκριμένα για το DeepOnion. Δυστυχώς είναι μόνο στα Αγγλικά, αλλά νομίζω πως είναι ενημερωτικό για το πως λειτουργούν κάποια currencies και πως μπορούμε να αυξήσουμε το πορτφόλιο χωρίς χρήματα :P

https://steemit.com/cryptocurrency/@paoad/the-zero-to-hero-guide-for-newbies-into-crypto

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έστω ότι θέλω να πάρω τα κέρδη σε €€€ από το Binance από XRP και NEO, θα πρέπει να τα μετατρέψω σε ETH, από εκεί να τα στείλω στο GDAX και έπειτα στο Coinbase;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panos2171 είπε

Έστω ότι θέλω να πάρω τα κέρδη σε €€€ από το Binance από XRP και NEO, θα πρέπει να τα μετατρέψω σε ETH, από εκεί να τα στείλω στο GDAX και έπειτα στο Coinbase;

δεν χρειαζεται gdax κατευθείαν coinbase

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ARTTSE είπε

Καλησπερα μολις καταλαβα οτι δεν μπορω να βαλω χρηματα στο coinbase απο την χρεωστικη-πιστωτικη καρτα, τις απορριπτει λογο capital controls,μου το ειπαν στην eurobank,ενω πριν 5 μερες εκανα κανονικα εμβασμα

ετυχε σε κανεναν αλλον?

Έχω βάλει 2 φορές πάνω απο 200€ την τελευταία εβδομάδα με την χρεωστική της Eurobank που έχω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, moumiaq είπε

Έχω βάλει 2 φορές πάνω απο 200€ την τελευταία εβδομάδα με την χρεωστική της Eurobank που έχω .

εχω δοκιμασει 6 φορες χρεωστικη-πιστωτικη σημερα δεν τις δεχεται.

οταν βαζεις τα δεδομενα της καρτας σου,στο postal code τι βαζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει "μελετήσει" κανείς το bytecoin ?

Λίγο που το έριξα μια ματιά είδα πως έχει κάποιο ενδιαφέρον + οτι γίνεται CPU mining για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί λίγο αν έχει παλιό Pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναγράψει για το Tether και τι σχέση που έχει με το Bitfinex. Όταν θα σκάσει η βόμβα με το σκάνδαλο με αποδείξεις ότι το Bitfinex έκανε pump το Bitcoin (με κοπανιστό αέρα - τυπωμένα Tethers) για μήνες για να μπορέσει να καλύψει τις ζημιές μετά το hacking που υπέστη το 2016, θα πάρει πολύ καιρό για να ανακάμψει η αγορά. Μέχρι στιγμής είναι σοβαρές ενδείξεις, αλλά θα εφιστούσα τη προσοχή σε όποιον έχει crypto ή tethers στο Bitfinex, να τα βγάλει από εκεί γιατί είναι μετρημένες οι μέρες κατά τη γνώμη μου. Έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να γίνει Mt.Gox no2.

Κάποιες ειδήσεις για να ενημερωθεί κάποιος για τη κατάσταση:

Tether printed MORE USD than US government in 2018

The murky relationship between the bitcoin price and “tether” tokens is raising suspicions

There’s an $814 Million Mystery Near the Heart of the Biggest Bitcoin Exchange

What Happens When the Tether Shit Hits the Fan?

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Έχω ξαναγράψει για το Tether και τι σχέση που έχει με το Bitfinex. Όταν θα σκάσει η βόμβα με το σκάνδαλο με αποδείξεις ότι το Bitfinex έκανε pump το Bitcoin (με κοπανιστό αέρα - τυπωμένα Tethers) για μήνες για να μπορέσει να καλύψει τις ζημιές μετά το hacking που υπέστη το 2016, θα πάρει πολύ καιρό για να ανακάμψει η αγορά. Μέχρι στιγμής είναι σοβαρές ενδείξεις, αλλά θα εφιστούσα τη προσοχή σε όποιον έχει crypto ή tethers στο Bitfinex, να τα βγάλει από εκεί γιατί είναι μετρημένες οι μέρες κατά τη γνώμη μου. Έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να γίνει Mt.Gox no2.

Κάποιες ειδήσεις για να ενημερωθεί κάποιος για τη κατάσταση:

Tether printed MORE USD than US government in 2018

The murky relationship between the bitcoin price and “tether” tokens is raising suspicions

There’s an $814 Million Mystery Near the Heart of the Biggest Bitcoin Exchange

What Happens When the Tether Shit Hits the Fan?

Συγνώμη το tether δεν έχει συγκεκριμένο Supply? Πως γίνεται να τυπώνουν αέρα πατέρα?

Εάν γίνεται να τυπώνουν tether χωρίς να φαίνεται γιατί ασχολούμαστε με το άθλημα?

Επεξ/σία από MySql
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MySql είπε

Συγνώμη το tether δεν έχει συγκεκριμένο Supply? Πως γίνεται να τυπώνουν αέρα πατέρα?

Εάν γίνεται να τυπώνουν tether χωρίς να φαίνεται γιατί ασχολούμαστε με το άθλημα?

Οχι δεν εχει, γιατι υποτίθεται ειναι backed απο κανονικα δολάρια. Το θεμα ειναι οτι απο τη στιγμη που ειναι εταιρια στα Virgin Islands δεν υπόκεινται σε ελέγχους για να φανεί αμα λένε αλήθεια.

Το οτι θα σκάσει κάποια στιγμή, θα σκάσει. Το τι ζημιά θα προκαλέσει στην αγορά και πόσο θα κάνει να ανακάμψει μετά απο κάτι τέτοιο ειναι δύσκολο να το προβλέψει κάποιος. Ας ελπίζουμε οτι δεν θα ειναι χρόνια. Νομίζω έχει ωριμάσει η αγορά σε σχέση με τότε που έγινε το Mt. Gox.

5 λεπτά πριν, Skierpetros είπε

Για ποιον λόγο κάποιος να πάρει USDT και όχι fiat?

Αν πάντως ισχύουν αυτά θα γίνει κάποια στιγμή μεγάλο "μπαμ"

Χρησιμοποιείτε κυρίως απο traders που δεν θελουν να κανουν trade σε fiat (δεν υπάρχει προσφορα fiat σε alt coin πχ ή θέλουν ανωνυμία)οταν θέλουν κάτι σταθερο που να μην αλλάζει η ισοτιμία του, ετσι ώστε να κανουν short selling ας πουμε. Ασε που το bitfinex ενω εχει πολλα trade pair με USD στην ουσία ειναι Tether.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Έχω ξαναγράψει για το Tether και τι σχέση που έχει με το Bitfinex. Όταν θα σκάσει η βόμβα με το σκάνδαλο με αποδείξεις ότι το Bitfinex έκανε pump το Bitcoin (με κοπανιστό αέρα - τυπωμένα Tethers) για μήνες για να μπορέσει να καλύψει τις ζημιές μετά το hacking που υπέστη το 2016, θα πάρει πολύ καιρό για να ανακάμψει η αγορά.

Αρχικά thanks για τα links. Εκεί διαβάζουμε:

Αναφορά σε κείμενο

The Exchanges own large balances of Tether (those figures include Tethers owned by their clients), especially Bittrex, Poloniex and Bitfinex, and they might become insolvent and many clients will suffer losses.

Bittrex off, Poloniex off, Bitfinex off, το Coinbase off, το Binance κινεζιά off, το KuCoin καινούριο off, το Kraken off, με ποια ανταλλακτήρια έχετε μείνει να παίζετε τελικά πλην Bitstamp?

Επεξ/σία από Praetorianos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ βρηκα την ακρη  τι παιζει με την coinbase, δεν ειναι τα capital controls (αν και αυτη ηταν η δικαιολογια που μου ειπαν στην τραπεζα) ,η ιδια η coinbase μου εβαλε οριο και θα με ξανααφησει να κανω εμβασμα μεσω χρεωστικης-πιστωτικης  μετα απο 34 μερες.Θα προσπαθησω  να κανω μεσω τραπεζικου λογαριασμου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Αρχικά thanks για τα links. Εκεί διαβάζουμε:

Bittrex off, Poloniex off, Bitfinex off, το Coinbase off, το Binance κινεζιά off, το KuCoin καινούριο off, το Kraken off, με ποια ανταλλακτήρια έχετε μείνει να παίζετε τελικά πλην Bitstamp?

Kraken γιατί off??Μετα και το τελευταιο update δεν εχει κανένα απόλυτος θέμα! Εκεί στέλνω fiat και μετά cryptopia, livecoin,Binance 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Αρχικά thanks για τα links. Εκεί διαβάζουμε:

Bittrex off, Poloniex off, Bitfinex off, το Coinbase off, το Binance κινεζιά off, το KuCoin καινούριο off, το Kraken off, με ποια ανταλλακτήρια έχετε μείνει να παίζετε τελικά πλην Bitstamp?

Επισης γιατι off το coinbase?

 

Επεξ/σία από Skierpetros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Αρχικά thanks για τα links. Εκεί διαβάζουμε:

Bittrex off, Poloniex off, Bitfinex off, το Coinbase off, το Binance κινεζιά off, το KuCoin καινούριο off, το Kraken off, με ποια ανταλλακτήρια έχετε μείνει να παίζετε τελικά πλην Bitstamp?

Δυστυχώς η κατάσταση με τα exchanges ειναι τραγική. Γενικα οποιοδήποτε ανταλλακτηριο εχει βάση την Αμερική εγω θα το εμπιστευομουν για cash out, λογω του οτι υπόκεινται σε πολύ αυστηρούς νόμους της αμερικάνικης νομοθεσίας και ελέγχονται συνεχώς. Εξαιρείται το Poloniex(ασε που εχουν το ανεκδιήγητο για exchange reserve wallet για το XRP), λογω του USDT που λεγαμε. Βεβαια και το Coinbase ειχε το θεμα με το inside trading (κατι βεβαια που συμβαίνει και σε regulated markets), αλλά δεν πρόκειται να εχει πρόβλημα τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον. Και το Bitstamp που λες ειναι έμπιστο. Το Gemini που ειναι us based και αυτο ειναι έμπιστο αλλα δεν ξερω τι παιζει με fees.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...