Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω αλλαξα σημερα 200 ευρω που καθονταν σε BTC/ETH/LTC σε 200XRP, μπας και 2πλασιασουν γρηγορα...θα δουμε....Τα πηρα στα 0.98 euro και δεν μπορεσα να αντισταθω...

Tωρα είναι 0.95 μαλιστα...

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κρατάτε να πέσει μέχρι το τέλος της βδομάδας μωρέ να έχουμε λίγα ψιλά...

Δε προλάβαμε τη πρώτη..Ε να πετάξουμε κάτι ψιλά στη δεύτερη και τα λέμε σε 2 χρονάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, paoad είπε

Τσεκάρετε λίγο κι' αυτόν τον τύπο. Κάνει ωραία ανάλυση κ δίνει ωραία τιπσ

Ναι, τον παρακολουθώ καιρό τώρα. Είναι ωραίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://cointelegraph.com/news/s-korea-to-tax-crypto-exchanges-242-percent-in-line-with-existing-tax-policy

Αυτός είναι ένας από τους (πιθανώς πολλούς) λόγους των τελευταίων ημερών. Σιγά-σιγά δεν μπαίνουν μόνο νέοι "επενδυτές" (σαν κι εμένα τρομάρα μου χαχαχα) στον χορό, αλλά και οι κυβερνήσεις. Δεν είναι εύκολο να μείνουν οι καρχαρίες εκτός παιχνιδιού, συνεπώς θα πέσει και το ανάλογο ματσούκι αργά ή γρήγορα. Μπορεί να κάνω λάθος, μπορεί να έχω δίκιο, ο χρόνος θα δείξει.

6 ώρες πριν, paoad είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, εγραψα ένα αρθράκι για τα bounties, το airdrop και πιο συγκεκριμένα για το DeepOnion. Δυστυχώς είναι μόνο στα Αγγλικά, αλλά νομίζω πως είναι ενημερωτικό για το πως λειτουργούν κάποια currencies και πως μπορούμε να αυξήσουμε το πορτφόλιο χωρίς χρήματα :P

https://steemit.com/cryptocurrency/@paoad/the-zero-to-hero-guide-for-newbies-into-crypto

Your goal should be to rise at least 50 onions. It's going to be easy, but it's not that hard either.

Σου έφυγε ένα "not".

They are currecltly are on the 28th round of the airdrop. The total number of rounds is fixed to 40.

Διπλό "are" στην πρώτη πρόταση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το διαβάζω πολύ, φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε ότι για να διπλασιάσετε "γρήγορα" τα λεφτά σας με xrp αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει το ethereum στα 100B. Τώρα πώς θα γίνει αυτό μέσα σε τόση κοκκινίλα ο θεός και η ψυχή σας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mech35 είπε

επειδή το διαβάζω πολύ, φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε ότι για να διπλασιάσετε "γρήγορα" τα λεφτά σας με xrp αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει το ethereum στα 100B. Τώρα πώς θα γίνει αυτό μέσα σε τόση κοκκινίλα ο θεός και η ψυχή σας

Δεν το έχει ξανακάνει; Γιατί το έχεις απίθανο; Πιστεύω ότι θα υπάρξει πόλωση στα γνωστά νομίσματα με αυτή την πτώση 

Επίσης εάν ισχύει το σενάριο πιο λογικό μου φαίνεται να έκανε pump σε μικρά νομίσματα το bitfinex παρά στο btc

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mech35 είπε

επειδή το διαβάζω πολύ, φαντάζομαι αντιλαμβάνεστε ότι για να διπλασιάσετε "γρήγορα" τα λεφτά σας με xrp αυτό θα πρέπει να ξεπεράσει το ethereum στα 100B. Τώρα πώς θα γίνει αυτό μέσα σε τόση κοκκινίλα ο θεός και η ψυχή σας

H τιμή είναι απλά προσφορά και ζήτηση. Το market cap δεν παίζει κανένα ρόλο. Το έχει ξανακάνει το XRP όταν έφτασε 150B το market cap. 

1 ώρα πριν, MySql είπε

Επίσης εάν ισχύει το σενάριο πιο λογικό μου φαίνεται να έκανε pump σε μικρά νομίσματα το bitfinex παρά στο btc

Για να έχουν όμως μεγαλύτερα κέρδη αυτοί του Bitfinex, δεν θα ήταν το λογικό να πάρουν το πιο γνωστό που μέχρι και αυτοί που δεν ασχολούνται με τα crypto το ήξεραν και να το κάνουν pump, ώστε να μπουν μετά και οι άσχετοι να κάνουν pump; Ποιο το νόημα να κάνουν pump ένα νόμισμα χωρίς σχέδιο ή προοπτικές; Θα έκαναν pump, θα ακολουθούσαν οι άλλοι και μετά θα έπεφτε γερό dump για να επωφεληθούν. Ενώ με το hype που είχε το Bitcoin από τα ΜΜΕ συνέχιζε να ανεβαίνει. Άλλωστε bitcoin χρωστούσαν στους χρήστες μετά το hacking που έπαθαν. Δεν θα χρειαζόντουσαν να κάνουν αλλαγές σε άλλα νομίσματα ή σε fiat και άρα να επηρεάζεται αρνητικά η τιμή του νομίσματος που pump-αραν μετά από κάθε συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκινήσω απ'το οτι xrp δεν ανέβηκε λόγω της τρομερής του τεχνολογιας αλλά ούτε επειδή είναι το επόμενο bitcoin. Ανέβηκε λόγω της φήμης που υπήρχε ότι στις αρχές του χρόνου θα προστεθεί στην coinbase. Θυμηθείτε τι είχε γίνει με το bcash λίγες μέρες πιο πριν. Άρα άνοδος λόγω speculation και όχι κανενός σημαντικού update.
Τωρα αγοράζοντας το dip παίρνετε αυτόματα το ρίσκο ότι δεν είναι bear market. Αν είναι να το κάνετε κάντε το με ένα νόμισμα που πιστεύετε, τα πάντα είναι σε εκπτώσεις. Κοιτάξτε την ιστορία του ripple και πείτε μου ότι αν επαναληφθει η κατάρευση του προηγούμενου spike θα είστε ok να το κρατήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, GoS είπε

Kraken γιατί off??Μετα και το τελευταιο update δεν εχει κανένα απόλυτος θέμα! Εκεί στέλνω fiat και μετά cryptopia, livecoin,Binance 

Ti tier είσαι; Εγώ είμαι 2 και εχω στείλει για 3 αλλα δεν με αφήσει να στείλω cryptos καπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2018 στις 8:37 ΜΜ, Papakaliati είπε

Με βαση οτι μερικες σελιδες πισω, προτεινε στον κοσμο να αγορασει το Bitconnect, απο το οποιο εχασε τοσος κοσμος λεφτα. Και η απαντηση του στην αναφορα οτι ειναι ponzi, ητανε, δεν γαμιεται, αφου κοσμος βγαζει λεφτα... Τα σχολια δικα σου.

Δεν έχω προτείνει σε κανέναν το bitconnect απλά κάποιος είχε ρωτήσει για το ποιο κρυπτονομισμα έχει κάνει μεγάλο άλμα σε ποσοστά μέσα σε αυτό ήταν και το bitconnect. Μην απομονώνεις φράσεις για εντυπώσεις. Προσωπικά παρότρυνα μόνο για το electroneum. Τώρα εάν κάποιος δεν θέλει ας κάνει την δικιά του έρευνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mech35 είπε

Να ξεκινήσω απ'το οτι xrp δεν ανέβηκε λόγω της τρομερής του τεχνολογιας αλλά ούτε επειδή είναι το επόμενο bitcoin. Ανέβηκε λόγω της φήμης που υπήρχε ότι στις αρχές του χρόνου θα προστεθεί στην coinbase. Θυμηθείτε τι είχε γίνει με το bcash λίγες μέρες πιο πριν. Άρα άνοδος λόγω speculation και όχι κανενός σημαντικού update.
Τωρα αγοράζοντας το dip παίρνετε αυτόματα το ρίσκο ότι δεν είναι bear market. Αν είναι να το κάνετε κάντε το με ένα νόμισμα που πιστεύετε, τα πάντα είναι σε εκπτώσεις. Κοιτάξτε την ιστορία του ripple και πείτε μου ότι αν επαναληφθει η κατάρευση του προηγούμενου spike θα είστε ok να το κρατήσετε.

Συμφωνώ ότι ανέβηκε περισσότερο λόγω hype, όπως συμβαίνει σε όλα τα cryptos. Αλλά είχε προηγηθεί συμφωνία με American Express, συμφωνία με Cuallix που γινόταν η πρώτη εταιρία που θα χρησιμοποιούσε το XRP και το escrow που έδινε ασφάλεια στους επενδυτές, ότι δεν θα γινόταν flood απο τη Ripple στο market. Όλα αυτά έγιναν σε μικρό χρονικό διάστημα πριν το μεγάλο ράλι που ξεκίνησε στις 7 Δεκεμβρίου. Τη στιγμή που έγιναν τα γεγονότα δεν υπήρχε μεγάλη άνοδος στη τιμή. Αυτό δείχνει ότι μαζί με το hype όταν ξεκίνησε, άρχισαν να μπαίνουν και επενδυτές που ενώ είχαν διαβάσει για τα επιτεύγματα δεν είχαν μπει λόγω του φόβου που είχαν ότι δεν θα αυξηθεί η τιμή. Το είδαμε και πρόσφατα με την ανακοίνωση της Moneygram. Δυστυχώς στα cryptos με κάθε είδηση δεν σημαίνει ότι θα κάνει rally, ασχέτως της σημαντικότητας της είδησης. Επίσης πρέπει να υπολογίσουμε και το inside trading. Μπορεί να μην υπήρξε από τη μεριά του Coinbase στη περίπτωση του XRP, αλλά οι υπάλληλοι της Moneygram σίγουρα ήξεραν ότι δοκιμάζετε το XRP.

Το έχω ξαναπεί ότι ο κόσμος που επενδύει στα cryptos έχει αρχίσει να βάζει λεφτά περισσότερο σε νομίσματα που νομίζει ότι θα έχουν κάποια χρησιμότητα. Για αυτό και υπήρχε  μεγάλη εισροή σε Cardano (θεωρητικά πολύ δυνατό project, θα φανεί στη πράξη), NEO (καλύτερο ethereum), Ethereum (εφαρμογές όπως τα cryptokitties έδειξαν ότι υπάρχει μελλοντική εφαρμογή για τα dapps), Bitcoin (store of value) κτλ. Όλα τα προηγούμενα έχουν κάποια χρησιμότητα. Σίγουρα η τιμή ανεβαίνει περισσότερο με τις φήμες, αλλά σε βάθος χρόνου μόνο τα νομίσματα που έχουν όντως κάτι να δείξουν θα έχουν αξία.

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...