Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/1/2018 στις 1:04 ΠΜ, zio10 είπε

Τι πρόβλεψη υπάρχει; Αν υπάρχει.

Ναι αλλά γράφεσαι αμέσως αν θες.

Καλά πάνε πάλι, να δούμε με πόσα θα ξυπνήσουμε! :lol:

Το πολύ

2-5 $ για το 2018   4 - 8$  για το 2019 και παίζει ρόλο σε πόσα exchange θα είναι και πως θα ακολουθήσουν την τακτική του μάρκετινγκ. Εάν ήθελαν θα μπορούσαν ήδη να είναι σε 4-5 exchange και να γίνει το γνωστό το pumb and dumb όπως φαίνεται προσπαθούν να το αποφύγουν και να έχουν μια σταθερή βάση. 

Στις 21/1/2018 στις 8:29 ΜΜ, zanskou είπε

με βάση τι ;

Με βάση ότι σε μερικούς μήνες θα είναι τουλάχιστον σε 2 - 3 ανταλλακτηρια (exchange) και ως φυσιολογικό επακόλουθο η τιμή θα αυξηθεί. Έτσι θα είναι πιο δύσκολο προσβάσιμο σε αυτούς που έχουν λίγα χρήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Ti tier είσαι; Εγώ είμαι 2 και εχω στείλει για 3 αλλα δεν με αφήσει να στείλω cryptos καπου

Tier 2 είμαι και στέλνω κανονικά! Μήπως σου εχει κολλήσει ; Δοκίμασε να σβήσεις τα cookies του browser και να ξανα κανεις login! Αλλιώς τους στέλνεις ενα να email. Δεν υπάρχει λόγος να να γίνεις tier 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

FYI και σε εμένα δεν κάνει κατάθεση μέσω κάρτας Eurobank σήμερα στο Coinbase, ενώ πριν 4-5 μέρες έκανα κανονικά. 

Σήμερα και εμένα όχι μόνο δεν με αφήνει αλλά μου αφαίρεσε την κάρτα απο τον λογαριασμό τελείως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, moumiaq είπε

Σήμερα και εμένα όχι μόνο δεν με αφήνει αλλά μου αφαίρεσε την κάρτα απο τον λογαριασμό τελείως .

Εγώ μόλις έκανα ανάληψη αμέσως την αφαίρεσα για να μην είναι αποθηκευμένη. Νόμιζα ότι για αυτό δεν με αφήνει αλλά τελικά είναι κάτι γενικότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εγώ μόλις έκανα ανάληψη αμέσως την αφαίρεσα για να μην είναι αποθηκευμένη. Νόμιζα ότι για αυτό δεν με αφήνει αλλά τελικά είναι κάτι γενικότερο. 

Εννοείς την αφαίρεσες απο coinbase υποθέτω . Εμένα την αφαίρεσε το ίδιο το coinbase δεν είχα επιλογή . Ότι νά'ναι .Ελπίζω να μην μας κόβει η τράπεζα για τον οποιοδήποτε λόγο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

θέλω να καταθέσω και γω την εμπειρία μου με διάφορα exchanges που έχω δουλέψει:

Coinbase - γρήγορο verification, έχω δοκιμάσει να κάνω deposit με πιστωτική και SEPA (μεταφορά μέσα σε ώρες..)

Gatehub - ωραίο interface, το χρησιμοποίησα για μεταφορά από το coinbase (ETH) με μικρή καθυστέρηση και ένα help request

Bitstamp - το verification εγινε σε 20 μέρες με ένα λάθος in-between. SEPA 1 μερα για deposit ενώ για SEPA withdraw (100€) πήρε 2 μέρες.

μετά από χάσιμο (κυρίως με LTC) έχω καταλήξει στο XRP αποκλειστικά (προς το παρόν τουλάχιστον).

Γερά νεύρα και υπομονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, GoS είπε

Tier 2 είμαι και στέλνω κανονικά! Μήπως σου εχει κολλήσει ; Δοκίμασε να σβήσεις τα cookies του browser και να ξανα κανεις login! Αλλιώς τους στέλνεις ενα να email. Δεν υπάρχει λόγος να να γίνεις tier 3

Μου βγάζει μήνυμα που μου γραφει συγκεκριμένα ότι δεν είναι επιτρεπτή η ενεργεια στο tier που είμαι και εχει link για αναβάθμιση. Δεν μπορώ να στείλω screen γιατί είμαι στην δουλεια. Με αφησε να κανω προσθήκη και αποθήκευση το πορτοφόλι που ήθελα να πανε αλλα μετά μου βγάζει ότι δεν εχω δικαιωμα. Το ίδιο βγάζει σε litecoin, bitcoin και ripple.

 

Θα το ξαναδώ το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fingolfingr είπε

Μου βγάζει μήνυμα που μου γραφει συγκεκριμένα ότι δεν είναι επιτρεπτή η ενεργεια στο tier που είμαι και εχει link για αναβάθμιση. Δεν μπορώ να στείλω screen γιατί είμαι στην δουλεια. Με αφησε να κανω προσθήκη και αποθήκευση το πορτοφόλι που ήθελα να πανε αλλα μετά μου βγάζει ότι δεν εχω δικαιωμα. Το ίδιο βγάζει σε litecoin, bitcoin και ripple.

Θα το ξαναδώ το βράδυ.

Το ίδιο μου έκανε και εμένα πριν λίγες μέρες. Νομίζω είναι κάποιο προσωρινό σφάλμα αφού χωρίς να κάνω τίποτα και μετά από 2-3 refresh μπόρεσα και έκανα κανονικά withdraw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nirair23 είπε

Το ίδιο μου έκανε και εμένα πριν λίγες μέρες. Νομίζω είναι κάποιο προσωρινό σφάλμα αφού χωρίς να κάνω τίποτα και μετά από 2-3 refresh μπόρεσα και έκανα κανονικά withdraw

Ισχύει μόλις το δοκίμασα και εγω! Μου έβγαλε οτι δεν μπορώ και μετά απο 2-3 refresh με άφησε κανονικά να προσθέσω address

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GoS είπε

Ισχύει μόλις το δοκίμασα και εγω! Μου έβγαλε οτι δεν μπορώ και μετά απο 2-3 refresh με άφησε κανονικά να προσθέσω address

Address με αφηνε και εμενα χωρίς πρόβλημα. Μετά μου εβγαζε το πρόβλημα.

 

Θα το κοιτάξω με τα refresh αν και τώρα με την πτωση δεν θα κουνήσω τίποτα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω και εγω με την σειρα μου μερικα νομισματα που θα πανε παρα πολυ καλα για το 2018

LBC

ADA -CARDANO

OMG

LISK

ETHEREUM

ETHEREUM CLASSIC

NEO

STRATIS

ZCASH

ARK

Καντε και τη δικη σας ερευνα

Παντα με δικη σας ευθυνη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Έχω ξαναγράψει για το Tether και τι σχέση που έχει με το Bitfinex. Όταν θα σκάσει η βόμβα με το σκάνδαλο με αποδείξεις ότι το Bitfinex έκανε pump το Bitcoin (με κοπανιστό αέρα - τυπωμένα Tethers) για μήνες για να μπορέσει να καλύψει τις ζημιές μετά το hacking που υπέστη το 2016, θα πάρει πολύ καιρό για να ανακάμψει η αγορά. Μέχρι στιγμής είναι σοβαρές ενδείξεις, αλλά θα εφιστούσα τη προσοχή σε όποιον έχει crypto ή tethers στο Bitfinex, να τα βγάλει από εκεί γιατί είναι μετρημένες οι μέρες κατά τη γνώμη μου. Έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να γίνει Mt.Gox no2.

Κάποιες ειδήσεις για να ενημερωθεί κάποιος για τη κατάσταση:

Tether printed MORE USD than US government in 2018

The murky relationship between the bitcoin price and “tether” tokens is raising suspicions

There’s an $814 Million Mystery Near the Heart of the Biggest Bitcoin Exchange

What Happens When the Tether Shit Hits the Fan?

Αν γίνει αυτό που λες με το tether βλέπω να πάει το bitcoin στα 1.000 δολάρια πάλι. Με λίγα λόγια την κάτσαμε την βάρκα αν γίνει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανείς παρατηρήσει στο coinbase τη μια να του περνάνε οι συναλλαγές και την άλλη όχι;

Μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν πως οι συναλλαγές εμφανίζονται με διαφορετικό κωδικό προϊόντος. Άλλες περνούν και άλλες κόβονται λόγω capital controls γιατί ο συγκεκριμένος κωδικός απαγορεύεται πλέον να αγοραστεί από το εξωτερικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Αν γίνει αυτό που λες με το tether βλέπω να πάει το bitcoin στα 1.000 δολάρια πάλι. Με λίγα λόγια την κάτσαμε την βάρκα αν γίνει αυτό...

Θα μπορέσουμε να πάρουμε ολόκληρα btc έτσι όμως! :D

 

Μόλις τώρα, lvasilis22 είπε

Εχει κανείς παρατηρήσει στο coinbase τη μια να του περνάνε οι συναλλαγές και την άλλη όχι;

Μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν πως οι συναλλαγές εμφανίζονται με διαφορετικό κωδικό προϊόντος. Άλλες περνούν και άλλες κόβονται λόγω capital controls γιατί ο συγκεκριμένος κωδικός απαγορεύεται πλέον να αγοραστεί από το εξωτερικό.

Υπάρχει και ένα όριο που έχουν οι τράπεζες για εμβάσματα πέρα από το προσωπικό μας κάθε μήνα, αν έχει καλυφθεί δεν μπορείς να στείλεις. Μήπως παίζει ρόλο κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...