Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, panos2171 είπε

Ένα 50αρικο που είχα βλακωδός στο coinbase να κάθεται που είναι πλέον καλύτερα να το ξοδέψω; Σε BTC ή ETH;

Εγώ θα πρότεινα eth. Αν ενδιαφέρεσαι μακροπροθεσμα. Θεωρώ προσωπικά πάντα,  ότι το lite θα κάνει το μπαμ του και θα πάει εκεί που ήταν, οπότε τα 50 σου θα γίνουν 100. Από την άλλη θεωρώ ότι το eth θα πάει πολύ παραπάνω από κει που ήταν αλλά όχι τόσο άμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βασικά πιο πολύ θέλω να αγοράσω άλλα νομίσματα. Κατά πως φαίνεται το ETN θα το αφήσω, μου φαίνεται ασύμφορη η μετατροπή από LTC σε BTC. Από το cryptopia μπορώ τα LTC να τα πάω απευθείας στο Binance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panos2171 είπε

Βασικά πιο πολύ θέλω να αγοράσω άλλα νομίσματα. Κατά πως φαίνεται το ETN θα το αφήσω, μου φαίνεται ασύμφορη η μετατροπή από LTC σε BTC. Από το cryptopia μπορώ τα LTC να τα πάω απευθείας στο Binance?

Δεν είναι ασύμφορη. Εγώ από κρακεν έβαλα ευρώ τα έκανα dogecoin τα έστειλα cryptopia με μηδενικό fee, τα έκανα btc πάλι με σχεδόν 0 fee και μετά etn. Τίποτα δεν έχασα στην όλη διαδικασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stefanos9 είπε

πηρε ένα 15% τσακ μπαμ σε μια νυχτα ..από 850 σε χιλιουμπα (euro).

Νομιζω ότι γενικως θα αναχωρησουν όλα τα τρενα, οποιος προλαβε. Καλοκαιρι οι τιμες θα είναι αλλου (wish !)

Αυτα περι τραινων, to the moon, rocket και τετοια, καλο θα ηταν να μην αναφερονται. Θα εχουμε πολλα πανω και πολλα κατω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sesshomaru είπε

Λιανά ειναι ενας υπολογιστης που συνδέεται στο δικτυο του κρυπτονομισματος και συνήθως φέρει ενα αντιγραφο ολόκληρου του blockchain .Η διαφορά με τα απλά nodes είναι οτι εχουν καποιες επιπλεον λειτουργιες οπως π.χ. συμμετοχή στη διακυβέρνηση του νομισματος( ψηφοφορίες,κτλ) , άμεσες συναλλαγές , hashing ,smart contracts  κτλ . Για την εκτέλεση αυτων των λειτουργιων δίνεται και ενα reward . Σκοπός είναι να υπαρχουν οσο το δυνατον περισσοτερα ετσι ωστε  να υπαρχει decentralization . Οποιοσδηποτε μπορει να τρεξει ενα masternode . Συνηθως υπαρχει προαπαιτούμενo να εχεις σταθερα στο wallet σου ενα συγκεκριμενο αριθμο coins,  μια μορφη εγγυησης έτσι ωστε  σε περιπτωση που πας να κοροιδεψεις το συστημα να υπαρξει καποιο αντικτυπο στα coins σου . Ο υπολογιστης πρεπει να εχει μια static ip , λιγα μεγα δισκο για το blockchain , καμια 200 γιγα bandwidth το μηνα και να τρεχει 24/7, οπότε συνηθως συμφερει να στησεις ενα φτηνο linux VPS  σε κανα hosting service provider.

Βασικά λογω καποιων κανονων trading δεν υπαρχει η δυνατοτητα συναλλαγης κατω απο καποιο οριο και λογω των fees μενουν συνήθως καποια μικρα υπολοιπα. Τωρα εξαρταται το exchange μπορει να υπαρξει η δυνατοτητα να αποσυρεις αυτο το ποσο στο λογαριασμο σου κατευθειαν ή χρησιμοποιωντας καποιο coin που να υποστηριζει επιπλεον δεκαδικα. 

Σε ευχαριστώ sesshomaru

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannis808 είπε

Δεν είναι ασύμφορη. Εγώ από κρακεν έβαλα ευρώ τα έκανα dogecoin τα έστειλα cryptopia με μηδενικό fee, τα έκανα btc πάλι με σχεδόν 0 fee και μετά etn. Τίποτα δεν έχασα στην όλη διαδικασία 

Nαι αλλά τώρα θέλει να τα βγάλω πάλι από το cryptopia, να τα πάω στο coinbase ή gdax, να τα μετατρέψω σε ΒΤC και να τα ξαναστείλω στο cryptopia. Χέσε μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panos2171 είπε

Nαι αλλά τώρα θέλει να τα βγάλω πάλι από το cryptopia, να τα πάω στο coinbase ή gdax, να τα μετατρέψω σε ΒΤC και να τα ξαναστείλω στο cryptopia. Χέσε μέσα...

Κουραστικό αλλά από fee συμφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα στην παρεα,μπηκα και εγω στο πανηγυρι 5 ιανουαριου (αργα πιστευω)εφτιαξα ενα rig με 7 καρτες rx580 8gb και φαρμαρω eth solo με 210 mh.Εγω εχω αγορασει stellar cardano και το agi παιδια που βλεπω οτι δεν εχει αναφερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, s3rampage είπε

Γεια χαρα στην παρεα,μπηκα και εγω στο πανηγυρι 5 ιανουαριου (αργα πιστευω)εφτιαξα ενα rig με 7 καρτες rx580 8gb και φαρμαρω eth solo με 210 mh.Εγω εχω αγορασει stellar cardano και το agi παιδια που βλεπω οτι δεν εχει αναφερθει.

Γνώμη μου ειναι οτι με rig δεν θα βγεις χαμένος μακροπρόθεσμα.. έχεις υπολογίσει το ROI? Ποσό σου κόστισε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panos2171 είπε

Nαι αλλά τώρα θέλει να τα βγάλω πάλι από το cryptopia, να τα πάω στο coinbase ή gdax, να τα μετατρέψω σε ΒΤC και να τα ξαναστείλω στο cryptopia. Χέσε μέσα...

Οι προμηθειες του cryptopia ειναι 0,2% για εσωτερικο trade και στις εξερχομενες μεταφορες, αναλογα το νομισμα. Το doge εχει σχεδον ανυπαρκτη προμηθεια.

Οταν κανεις μεταφορα απο ενα ανταλλακτηριο στο αλλο, υπαρχει και η προμηθεια του blockchain, αναλογα το coin.

Καταληγοντας, αν χρησιμοποιησεις doge για τις μεταφορες στο blockchain, οι μονες προμηθειες που αξιζουν να αναφερθουν ειναι doge->btc & btc->etn (δηλαδη 0,4%). Και αντιστροφα το ιδιο.

Εγω που θα πουλησω τα etn καποια στιγμη, θα πληρωσω τα παραπανω 0,4%, θα στειλω τα doge πχ στο bittrex και απο εκει αγοραζω πχ aeon. με αλλα 0,4% (στο περιπου αυτο γιατι δε το θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το roi με τα σημερινα δεδομενα θα γινει σε 3-4 μηνες αν το eth μεινει σταθερο σε αυτην την τιμη.eth solo δηλαδη οχι dual miner .ethminer.ριξτε μια ματια στο agi παιδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...