Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες ετσι!!

Solo mining λεγετε οταν κανεις mine με το πορτοφολι, οχι σε pool, και με τοσες λιγες καρτες solo mining στο eth ακουστηκε καπως τρελο.

Αυτο το agi που το βρηκες εκει κατω?

Θα το δω περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, s3rampage είπε

το roi με τα σημερινα δεδομενα θα γινει σε 3-4 μηνες αν το eth μεινει σταθερο σε αυτην την τιμη.eth solo δηλαδη οχι dual miner .ethminer.ριξτε μια ματια στο agi παιδια

Ξαναμετρατα, στις 6 καρτες κανεις αποσβεση σε χρονο εκτος αν δε σε νοιαζει το κοστος ηλεκτρικου η αν πηρες πατο τις καρτες κ ειχες ηδη 2 τροφοδοτικα κ γενικα συστημα ετοιμο mobo κτλ

επισης σε dual εχεις ενα 25-30 % κερδος εξτρα σε decred σε sia δεν γνωριζω

και μιας κ εισαι ethermine μου λες σε παρακαλω το average σου στα 210?

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 καρτες ειναι.197 το avg.παιδια ρευμα δεν εχω οικιακο μιλαμε για βιομηχανικο,δευτερον τις καρτες τις εχω παρει οχι πατωμα υπογειο.40 μερες θελει περιπου να βγαλει 1 eth απ οτι βλεπω στο metamask μου..εγω θα φτιαξω mining room..Αλλα πιστευω για καποιον ακομα και στο σπιτι του βα φτιαξει ενα τετοιο με λιγο ψαξιμο σε software και τιμες hardware οτι αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους κατέχοντες ICX και traders να πληροφορίσω (αν και θα το γνωρίζετε) ότι αναμένουμε μια αύξηση της τιμής αύριο-μεθαύριο(31/1) λόγω του annual summit conference στην Σεουλ όπου θα παρουσιαστούν projects (demos dApps) πάνω στο mainnet. Δυστυχώς ώρα δεν ανακοινώνεται, αλλά πρόκειται για μεγάλο event. Το αναφέρω για να έχετε το νου σας. Προσωπικά δεν θα αυξήσω το portofolio μου (είναι ήδη στο 40%) αλλά θα πουλήσω για να αντισταθμίσω κάποιες παλιότερες χασούρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, s3rampage είπε

7 καρτες ειναι.197 το avg.παιδια ρευμα δεν εχω οικιακο μιλαμε για βιομηχανικο,δευτερον τις καρτες τις εχω παρει οχι πατωμα υπογειο.40 μερες θελει περιπου να βγαλει 1 eth απ οτι βλεπω στο metamask μου..εγω θα φτιαξω mining room..Αλλα πιστευω για καποιον ακομα και στο σπιτι του βα φτιαξει ενα τετοιο με λιγο ψαξιμο σε software και τιμες hardware οτι αξιζει.

το 6 στο πα επειδη εγω εχω 6 και τα εχω ετοιμα τα νουμερα 

αν μιλας για βιομηχανικο πασο δεν γνωριζω μιλαω παντα για οικιακο 

αν πειρες τις καρτες υπογειο μπραβο σου πραγματικα.. εγω οσο κ να το ψαξα δε τα καταφερα , με μεσω ορο 450 τη καρτα στις 6 καρτες + νεο πισι + οικιακο ρευμα 24/24 με νυχτερινο + εκπτωση συνεπιας θες 1 χρονο αποσβεση με σημερινες τιμε eth 

 

υπαρχει μια καρτελα payout στο Pool δες εκει ποσο eth βγαζεις το μηνα κανονικα πρεπει να σου λεει καπου στο 0,6 , εγω εχω καπου 0.5 στις 6 καρτες 

επισης φιλικη συμβουλη ψαξου λιγο στα over/undercvolt των καρτων εχεις απολειες καπου 8% αυτη τη στιγμη αν σου δινει 197

κανονικα πρεπει να χεις καπου 3% (1% απο claymore 1% pool + valid stale ) μεχρι 4% απολιεις εισαι super , μη σου φαινετε μικρο το νουμερο μεχρι το 8% που εχεις ειναι πολλα τα ευρω διαφορα ανα μηνα

 

πολοι θα σου πουνε οτι ειναι random η αποδοση στο server (average) δειχνοντας σου το δικο μου που χασα μερες για να το καταφερω με τα volt  θα καταλαβεις οτι δεν ειναι (αυτη τη στιγμη παιζεις με μιση καρτα κατω..) 

(εδω θα δεις το τεστ στις 4ς καρτες average k report ειχαν 2.5% περιπου απολειες τοτε )

 

IMG-20180117-WA0025.jpg

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια η γνώμη σας για το TRON στην τιμή που βρίσκετε τώρα; Θα ανέβει;;;;

Κάποιος που να το έχει ψάξει το TRON ας μας πει την γνώμη του (αφού μυρίσει τα νύχια του πρώτα :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Ποια η γνώμη σας για το TRON στην τιμή που βρίσκετε τώρα; Θα ανέβει;;;;

Κάποιος που να το έχει ψάξει το TRON ας μας πει την γνώμη του (αφού μυρίσει τα νύχια του πρώτα :D )


Αν γνωριζεις αγγλικα, εδω τα replies του topic το οποιο ποσταρω, εξηγουν πολυ ομορφα για το TRON.

 

Αν τωρα σε ενδιαφερει η γνωμη μου, πιστευω πως θα ειναι ενα "συνηθισμενο" νομισμα μεταξυ πολλων που θα κανουν την ιδια δουλεια, δε ξερω ομως αν θα επιβιωσει μακροπροθεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ιδεα πως μπορω να αγορασω 500ε bitcoin με τα ποιο λιγα fees..?Coinbase καρτα εθνικης mastercard και alpha american express δεν περνανε...μιλησα με τραπεζα δεν την κοβουν αυτοι την συναλλαγη..Το coinbase λεει cancelled by your bank...Καμια ιδεα?Εχω ανεβασει ταυτοτητες κτλ ειμαι Verified

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τραπεζα λεει τα ακυρωνει λόγω capital controls. Και τα λεφτα που εστειλα στο coinbase μεσω SEPA μου τα γυρισαν πισω. Που μπροω να βάλω λεφτα για να αγοράσω Bitcoin? Στο blockchain θα τα δεχτουν? προτεινετε κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Καμια ιδεα πως μπορω να αγορασω 500ε bitcoin με τα ποιο λιγα fees..?Coinbase καρτα εθνικης mastercard και alpha american express δεν περνανε...μιλησα με τραπεζα δεν την κοβουν αυτοι την συναλλαγη..Το coinbase λεει cancelled by your bank...Καμια ιδεα?Εχω ανεβασει ταυτοτητες κτλ ειμαι Verified

Περιμενε να μπει Φλεβαρης και ξαναδοκιμαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Λες να επιασαν τα ορια οι τραπεζες?Μπορει..

Ναι βρε, ειδικα με το hype στις αρχες του Γεναρη, ολοι εμπαιναν να χωσουν λεφτα στα κρυπτονομισματα και πολυ γρηγορα φτασαμε στο οριο των καπιταλ κοντρολς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...