Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, vagpan1986 είπε

Για τους κατέχοντες ICX και traders να πληροφορίσω (αν και θα το γνωρίζετε) ότι αναμένουμε μια αύξηση της τιμής αύριο-μεθαύριο(31/1) λόγω του annual summit conference στην Σεουλ όπου θα παρουσιαστούν projects (demos dApps) πάνω στο mainnet. Δυστυχώς ώρα δεν ανακοινώνεται, αλλά πρόκειται για μεγάλο event. Το αναφέρω για να έχετε το νου σας. Προσωπικά δεν θα αυξήσω το portofolio μου (είναι ήδη στο 40%) αλλά θα πουλήσω για να αντισταθμίσω κάποιες παλιότερες χασούρες.

Προφητης! :) ..Δυστυχως δεν προλαβαμε λογω capital control

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Κατσε βρε γιατι ειναι μολις +3.44%.

Χθες βραδυ +10% ηταν..Να ρωτησω κατι..απ'οτι καταλαβα η αγορα ειναι ανοιχτη 24/7 σωστα?Η τιμη κλεισιματος ωστε καθε μερα να εχουμε και την ποσοστιαια αλλαγη βγαινει καποια ωρα Αμερικης?Επισης σε αλλα site εχουν +/- σε usd σε αλλα +/- σε Χ/btc ισως γι αυτο και εδω να υπαρχει μια παρανοηση και να βλεπουμε ο καθενας αλλο:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

Χθες βραδυ +10% ηταν..Να ρωτησω κατι..απ'οτι καταλαβα η αγορα ειναι ανοιχτη 24/7 σωστα?Η τιμη κλεισιματος ωστε καθε μερα να εχουμε και την ποσοστιαια αλλαγη βγαινει καποια ωρα Αμερικης?Επισης σε αλλα site εχουν +/- σε usd σε αλλα +/- σε Χ/btc ισως γι αυτο και εδω να υπαρχει μια παρανοηση και να βλεπουμε ο καθενας αλλο:)

Αυτο που θελω να καταληξω ειναι να μην ενθουσιαζεσαι τοσο ευκολα με το "πρωτο" 10-15% , γιατι μετα ακολουθει και μια καθοδος συνηθως.. Για να καταλαβεις, τωρα ειναι περιπου στην ιδια τιμη που ειχε πριν απο 2 μερες .

 

Εκτος αν εννοεις το day-trading , το οποιο ειναι και λιγο τζογος.

 

Υ.Γ.: Ειδα τωρα την ερωτηση σου, συνηθως εκφραζεται με το ποσοστο 24 hours.

Επεξ/σία από Sartiv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η αληθεια για day trading ενδιαφερομαι και ψαχνομαι.Λογω χρηματιστηριακης ενασχολησης στο παρελθον..ειδικα παντως στα μικρα alt coins εχει ζουμι..σιγουρα ειναι ρισκο/τζογος και αφου δεν εχει limit up/limit down ακομα περισσοτερο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Αυτο που θελω να καταληξω ειναι να μην ενθουσιαζεσαι τοσο ευκολα με το "πρωτο" 10-15% , γιατι μετα ακολουθει και μια καθοδος συνηθως.. Για να καταλαβεις, τωρα ειναι περιπου στην ιδια τιμη που ειχε πριν απο 2 μερες .

Εκτος αν εννοεις το day-trading , το οποιο ειναι και λιγο τζογος.

Υ.Γ.: Ειδα τωρα την ερωτηση σου, συνηθως εκφραζεται με το ποσοστο 24 hours.

Θα συμφωνήσω και καλά κάνεις και το αναφέρεις. Πολλοί θα πουλήσουν με την πρώτη ευκαιρία. Άλλωστε έτσι την πάτησα πριν καμιά εβδομάδα όταν με την δημοσίευση του mainnet αγόρασα στο 0.008900 ΕΤΗ καί η τιμή κατέβηκε την ίδια ώρα απότομα στο 0.0077000 ΕΤΗ και έφτασε ακόμα πιο κάτω.  Sell the news λένε, την πάτησα αλλά κράτησα τα ICX μου. Παίζουν και άλλοι ρόλοι όπως π.χ. τι κανει αυτη την περίοδο το btc. Το BTC ήταν-είναι σε κρίσιμη περίοδο. Παίζουν whales. Π.χ. εχτές λίγο πριν καταρρίφθει sell wall με 120.000 ICX  στο ICX-ETH pair στο 0,008000 ΕΤΗ,  μπήκε επίτηδες νεο sell wall, στο 0,008001 με 240.000 ICX για να κρατηθεί η τιμή χαμηλά. Μόλις ειδε η whale ότι τρωγόταν το προηγούμενο γρήγορα, αμέσως εξαφανίστηκε. Περίμενα μεγαλύτερη άνοδο αλλά το momentum  έπεσε. Πάντως πιστεύω θα ανέβει κι άλλο, κατα την διάρκεια του livestream της conference(δεν ξέρω ώρα, θα είναι και ώρα Κορέας), κρατάω ακόμα τα ICX και θα τα διώχνω σταδιακά. Είμαι noobas στο χώρο και ενθουσιάστηκα κι εγω εύκολα μπορώ να πω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας insimniacs,ειμαι αρχαριος σε αυτο το θεμα και αρχισα εχθες να "ψαχνομαι" ,

1.δοκιμασα να minarw ETN me sumo easy miner ,εβγαλα καπου στα 500 shares για δοκιμη.Απο εκει πρεπει να κανω κατι αλλο γιατι το balance που checkara στο cmd δεχνει 0.00?(Αν δε βαριεται κανεις και μπορει να μου πει ολοκληρη τη διαδικασια απο το 0 μεχρι να εξαργυρωσω εστω καποια coins με τα συγκεκριμενα εργαλεια)

2.εχω ενα σταθερο pc του οποιου τα specs αναγραφονται στην υπογραφη μου.Αξιζει να τα βαλω να minarei γενικα,και αν ναι ποιο coin προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Θα συμφωνήσω και καλά κάνεις και το αναφέρεις. Πολλοί θα πουλήσουν με την πρώτη ευκαιρία. Άλλωστε έτσι την πάτησα πριν καμιά εβδομάδα όταν με την δημοσίευση του mainnet αγόρασα στο 0.008900 ΕΤΗ καί η τιμή κατέβηκε την ίδια ώρα απότομα στο 0.0077000 ΕΤΗ και έφτασε ακόμα πιο κάτω.  Sell the news λένε, την πάτησα αλλά κράτησα τα ICX μου. Παίζουν και άλλοι ρόλοι όπως π.χ. τι κανει αυτη την περίοδο το btc. Το BTC ήταν-είναι σε κρίσιμη περίοδο. Παίζουν whales. Π.χ. εχτές λίγο πριν καταρρίφθει sell wall με 120.000 ICX  στο ICX-ETH pair στο 0,008000 ΕΤΗ,  μπήκε επίτηδες νεο sell wall, στο 0,008001 με 240.000 ICX για να κρατηθεί η τιμή χαμηλά. Μόλις ειδε η whale ότι τρωγόταν το προηγούμενο γρήγορα, αμέσως εξαφανίστηκε. Περίμενα μεγαλύτερη άνοδο αλλά το momentum  έπεσε. Πάντως πιστεύω θα ανέβει κι άλλο, κατα την διάρκεια του livestream της conference(δεν ξέρω ώρα, θα είναι και ώρα Κορέας), κρατάω ακόμα τα ICX και θα τα διώχνω σταδιακά. Είμαι noobas στο χώρο και ενθουσιάστηκα κι εγω εύκολα μπορώ να πω.

Πολυ ωραια η αναλυση σου, ευχαριστω για το χρονο σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποιοι αναφερθήκατε σε daytrading & order books / sell walls, απλά να έχετε υπόψιν ότι παίζουν και dark pools. Όπου dark pool = κρυφές εντολές. Δείτε και το σχετικό entry στο Kraken που τα λέει καλύτερα: https://blog.kraken.com/post/259/introducing-the-kraken-dark-pool/

Αυτό, κυρίως για τα μεγάλα coins & exchanges, για τα μικρά δεν ξέρω τι παίζει.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matheostsik είπε

Γεια σας insimniacs,ειμαι αρχαριος σε αυτο το θεμα και αρχισα εχθες να "ψαχνομαι" ,

1.δοκιμασα να minarw ETN me sumo easy miner ,εβγαλα καπου στα 500 shares για δοκιμη.Απο εκει πρεπει να κανω κατι αλλο γιατι το balance που checkara στο cmd δεχνει 0.00?(Αν δε βαριεται κανεις και μπορει να μου πει ολοκληρη τη διαδικασια απο το 0 μεχρι να εξαργυρωσω εστω καποια coins με τα συγκεκριμενα εργαλεια)

2.εχω ενα σταθερο pc του οποιου τα specs αναγραφονται στην υπογραφη μου.Αξιζει να τα βαλω να minarei γενικα,και αν ναι ποιο coin προτεινετε?

Δεν αξιζει,αν σκεφτεις οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σου καει σιγα σιγα το pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάει καλά η κατρακύλα. Πάντα έτσι ήταν τον Ιανουάριο. Από Μάρτιο και μετά κυρίως θα δούμε μεγάλα pump. Hold μην πουλάτε με ζημια και έχετε υπομονή. Εφόσον κρατάει τιμή το btc στα 10k θα το δούμε στα 20+ μέχρι το τέλος του 2018. Οπότε καταλαβαίνετε τι θα γίνει με τα υπόλοιπα. 

Στο προηγούμενο dump είχε πάει στα 300 ευρώ και έπιασε 20 χιλιάδες. Τώρα που πήγε στα 10k καταλαβαίνετε που έχει να πάει. Hold... 

1 ώρα πριν, Xanou96 είπε

Δεν αξιζει,αν σκεφτεις οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα σου καει σιγα σιγα το pc

Πιο πράγμα σου καίει το pc? Το mining? Ναι αν δουλεύεις την κάρτα στους 75+ θερμοκρασία συνέχεια θα χαλάσει κάποια στιγμή. Κάτω από τους 65 10 χρόνια θα πάνε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Heybro είπε

Στο προηγούμενο dump είχε πάει στα 300 ευρώ και έπιασε 20 χιλιάδες. Τώρα που πήγε στα 10k καταλαβαίνετε που έχει να πάει. Hold... 

 

Δεν το καταλαβα καθολου αυτο με τα 300 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Δεν το καταλαβα καθολου αυτο με τα 300 ευρω

Εννοει οτι στο προηγουμενο κραχ το bitcoin ειχε πεσει στα 300 ευρω, και ξανανεβηκε μεχρι στα 15.000 ευρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...