Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Sartiv είπε

Εννοει οτι στο προηγουμενο κραχ το bitcoin ειχε πεσει στα 300 ευρω, και ξανανεβηκε μεχρι στα 15.000 ευρω .

Απο τι τιμη ειχε πεσει στα 300 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, Heybro είπε

Στο προηγούμενο dump είχε πάει στα 300 ευρώ και έπιασε 20 χιλιάδες δολλαρια. Τώρα που πήγε στα 10k καταλαβαίνετε που έχει να πάει. Hold... 

 

Fixed

Μόλις τώρα, giannis808 είπε

Απο τι τιμη ειχε πεσει στα 300 ευρω;

Αντι να σου πω, μπορεις να βρεις μονος σου το ιστορικο του bitcoin, με ενα απλο googlαρισμα, και να μελετησεις λιγο το γραφημα. Αν θες να ασχοληθεις στα σοβαρα με τα κρυπτνομισματα ειναι μια καλη αρχη. 

 

Αλλιως καποιος ας του απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Fixed

Αντι να σου πω, μπορεις να βρεις μονος σου το ιστορικο του bitcoin, με ενα απλο googlαρισμα, και να μελετησεις λιγο το γραφημα. Αν θες να ασχοληθεις στα σοβαρα με τα κρυπτνομισματα ειναι μια καλη αρχη. 

Αλλιως καποιος ας του απαντησει.

Εχω δει τα γραφηματα του γενικα Market cap Και ειδα τις πτωσεις του γεναρη τις ανοδους τελη του ετους κλπ κλπ. Στο bitcoin δεν μελετησα ιδιαιτερα tbh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΕΕεεεε δεν είναι το ίδιο. Δεν μπορεί να έχει την ίδια αύξηση πιθανότατα.

Όντως από τα 1200(1119)η τιμή έπεσε σχεδόν στα 200(195) περίπου δλδ στο 1/5 της τιμής/80% κάτω κτλ.

Από εκεί μέσα σε Χ χρόνια(4-5)πήγε/έφτασε τα 19.000

Από τα 19.000 πήγε περίπου στα 9000. Η μείωση αυτή τη στιμή ήταν περίπου 50%. Θα υπάρξουν ΠΟΛΛΟΙ παράγοντες από εδώ και πέρα που θα δείξουν την τιμή του BTC. Είναι πολύ διαφορετικό και προφανώς μιλάμε για cryptos. Μη προδικάζουμε ότι τον Μάρτιο,στο τέλος αυτού του χρόνου κτλ κτλ θα πάει η τιμή οποιουδήποτε crypto στο Θεό. Υπάρχει και ο Νοέμβρης του 15 που παραταρήται μείωση των τιμών του BTC.

 

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Δεν το καταλαβα καθολου αυτο με τα 300 ευρω

Ειναι η κατώτερη τιμή μετά από μεγάλο dump. Τώρα βλέπω κάτω από 10 δεν έχει παει ακόμα. Κάποιοι περίμεναν να πάει 5 που και παλι θα ήταν πολύ καλά. Τώρα αν κάτσει στα 10k θα εκτιναχθεί τους επόμενους μήνες πάντα έτσι γινόταν. Μαζί με αυτό και όλα τα υπόλοιπα νομίσματα θα ανέβουν επίσης πάρα πολύ. Απλά hold εκτός αν τα έχετε μεγάλη ανάγκη. 

Μόλις τώρα, shadowfax-1- είπε

ΕΕΕεεεε δεν είναι το ίδιο. Δεν μπορεί να έχει την ίδια αύξηση πιθανότατα.

Όντως από τα 1200(1119)η τιμή έπεσε σχεδόν στα 250(195) περίπου δλδ στο 1/5 της τιμής/80% κάτω κτλ.

Από εκεί μέσα σε Χ χρόνια(4-5)πήγε/έφτασε τα 19.000

Από τα 19.000 πήγε περίπου στα 9000. Η μείωση αυτή τη στιμή ήταν περίπου 50%. Θα υπάρξουν ΠΟΛΛΟΙ παράγοντες από εδώ και πέρα που θα δείξουν την τιμή του BTC. Είναι πολύ διαφορετικό και προφανώς μιλάμε για cryptos. Μη προδικάζουμε ότι τον Μάρτιο,στο τέλος αυτού του χρόνου κτλ κτλ θα πάει η τιμή οποιουδήποτε crypto στο Θεό. Υπάρχει και ο Νοέμβρης του 15 που παραταρήται μείωση των τιμών του BTC.

 

Ναι κάθε Νοέμβριο υπάρχει επίσης μια μικρή πτώση. Σεπτέμβριο Οκτώβριο πουλάμε ένα ποσοστό βγάζουμε κάποια χρήματα και τα άλλα τα αφήνουμε μπας και ανέβουν και άλλο. Ποτέ δεν περνουμε όλα τα νομίσματα από ένα νόμισμα είναι νόμος γιατί θα βαράμε το κεφάλι μας μετά αν συνεχίσει να ανεβαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ το αναφέρω για την ατάκα"καταλαβαίνετε που έχει να πάει". Πουθενά μπορεί να μη πάει. Μπορεί για 3-4-5-6 χρόνια να πάει στα 400-500 και 600$. Δεν είναι νόμος ότι θα πάει στα 18000. Έχει να κάνει και με consumers & ivestors behavior και η αλήθεια είναι ότι έχω τσεκάρει πολύ λίγα από behavioral finance(/and economics if u ask me).

ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ μπορεί να πάει και στα 90.000. Απλά μη προδικάζουμε πράγματα. Το BTC ήταν για πάνω από 3 χρόνια στα 400(+-100)$. 

Και αυτό το λέω πιο πολύ για τους holder. Οι day traders καλή τύχη απλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα το λες HODL σε παρακαλω!! :D

Τι θερμοκρασιες ειναι αυτες που λετε ρε παιδια? 75-65? κατι κανετε λαθος.. ανοιξτε το κουτι οταν φαρμαρετε .. Εγω στα rig μου εχω 46μικροτερη 52μεγιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, argosixna είπε

Nα το λες HODL σε παρακαλω!! :D

Τι θερμοκρασιες ειναι αυτες που λετε ρε παιδια? 75-65? κατι κανετε λαθος.. ανοιξτε το κουτι οταν φαρμαρετε .. Εγω στα rig μου εχω 46μικροτερη 52μεγιστη

50 βαθμούς σταθερούς έχω με 35% ανεμιστήρες gpu. Αν πάω 70 80% παει κάτω από 45 αλλά ακούγεται αρκετά. Έγραψα για 65 75 που είναι το επιτρεπτό όριο δεν έχει κανένα θέμα η κάρτα γραφικών να δουλεύει για πολλά χρόνια σε τετοιες θερμοκρασίες. Από 80 και πάνω το συνεχόμενο είναι θέμα. Εγώ με 55 και κάτω για κάρτα επιπέδου 1070ti είμαι πολύ κομπλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heybro είπε

50 βαθμούς σταθερούς έχω με 35% ανεμιστήρες gpu. Αν πάω 70 80% παει κάτω από 45 αλλά ακούγεται αρκετά. Έγραψα για 65 75 που είναι το επιτρεπτό όριο δεν έχει κανένα θέμα η κάρτα γραφικών να δουλεύει για πολλά χρόνια σε τετοιες θερμοκρασίες. Από 80 και πάνω το συνεχόμενο είναι θέμα. Εγώ με 55 και κάτω για κάρτα επιπέδου 1070ti είμαι πολύ κομπλέ. 

Τι φαρμαρεις τωρα, μετα το bbp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, pournaras είπε

Τι φαρμαρεις τωρα, μετα το bbp?

Crep με cpu και desire με gpu αυτή τη στιγμή. 5 6 ευρώ τη μέρα βγαίνουν απλά δεν ξέρεις πως θα πάνε λίγες μέρες φαρμαρα zcash έβγαλα 40 ευρώ αλλά μετά έπεσε η απόδοση αρκετά. Κατανάλωση 120w η gpu 68% power limit και 43 η cpu 4.8ghz 1.18volt. Θερμοκρασίες cpu max  49 50 με 6threads και 50 51 η gpu. 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Καιρός ήταν. Άντε να παίρνει δρόμο το σκουπίδι όσο γίνεται πιο γρήγορα.

U.S. Regulators Subpoena Crypto Exchange Bitfinex, Tether

δεν ξέρω αν μπορούν να τους κάνουν και κάτι γιατί το bitfinex έχει έδρα το Hong Kong που είναι εκτός δικαιοδοσίας των Ηνωμένων Πολιτειών και το σημαντικότερο εδώ και μήνες έχει αποκλείσει από την πλατφόρμα του όλους τους Αμερικάνους πολίτες ενώ έχει διακόψει και τις οικονομικές συναλλαγές με τράπεζες που έχουν έδρα τις ΗΠΑ.

Η ουσία των tether και ο λόγος ύπαρξης τους είναι ακριβώς αυτός. Στο να ξεπεράσουν τα ανταλλακτήρια τους περιορισμούς και τους κανόνες που τους επιβάλλονται όταν χρησιμοποιούν δολάρια. 

Καλή τύχη να έχουν οι us regulators με λίγα λόγια :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...