Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι που δεν γνώριζα ήταν ότι η κλήση των regulator προς το Bitfinex είχε δοθεί πριν δύο μήνες

 

απλά όλα εντάσονται στο fud γύρω από το Bitcoin. Τα 10κ+ απλά ενόχλησαν και θορύβησαν πολύ το κατεστημένο και γιαυτό ένα μήνα τώρα βλέπουμε ένα fud γύρω από το Bitcoin.

Απλά αγνοήστε το. Το Bitcoin έχει ανακάμψει από χειρότερα crash από αυτό εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μοσούλη.

Btc κάτω από 10.

Eth κάτω από 1000(προς τα εκεί πάει)

Xrp κάτω από ένα(προς τα εκεί πάει)

Μάχη της Αλαμάνας και του ελαλαμειν.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν ξέρω αν μπορούν να τους κάνουν και κάτι γιατί το bitfinex έχει έδρα το Hong Kong που είναι εκτός δικαιοδοσίας των Ηνωμένων Πολιτειών και το σημαντικότερο εδώ και μήνες έχει αποκλείσει από την πλατφόρμα του όλους τους Αμερικάνους πολίτες ενώ έχει διακόψει και τις οικονομικές συναλλαγές με τράπεζες που έχουν έδρα τις ΗΠΑ.

Η ουσία των tether και ο λόγος ύπαρξης τους είναι ακριβώς αυτός. Στο να ξεπεράσουν τα ανταλλακτήρια τους περιορισμούς και τους κανόνες που τους επιβάλλονται όταν χρησιμοποιούν δολάρια. 

Καλή τύχη να έχουν οι us regulators με λίγα λόγια :P

Άμα δεν δώσουν αποδεικτικά στοιχεία σημαίνει ότι έχουν χεσμένη τη φωλιά τους και τύπωσαν αέρα 2.4B, ενώ λένε ότι αυτά που έχουν τυπωθεί είναι πάντα συνδεδεμένα με κανονικά δολάρια. Ας δώσουν τα στοιχεία που θέλουν και ας είναι Αμερικάνοι για να σταματήσει το FUD και να ησυχάσουμε όλοι. Έλα όμως που δεν πρόκειται να το κάνουν γιατί πολύ απλά δεν έχουν αποδεικτικά στοιχεία.

Ο λόγος του Tether ήταν να pumpαρεί το Bitcoin για να ανέβει η αξία του και όλη η αγορά μαζί  (περισσότερα λεφτά σε trading fees),  οπότε να αυξήσει τα έσοδα του το Bitfinex και να ξεχρεώσει τους χρήστες που υπέστησαν ζημιά μετά το hacking του 16. Άμα ο κανονικό λόγος ήταν αυτός που λες δεν θα είχαν τυπώσει 700m μόνο μέσα στον Ιανουάριο του 18.

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Xrp όλο σε πτώση είναι

Άντε να δούμε πότε θα κάνει καμία καλή άνοδο.

Τι ωραια που ήταν καποτε εκεί στα 3.5$. Όσο το βλέπω να πέφτει σκεφτομαι καποιον από εδω μέσα που είχε αγοράσει στα 2.5$ πριν την μεγάλη πτώση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Xrp όλο σε πτώση είναι

Άντε να δούμε πότε θα κάνει καμία καλή άνοδο.

Όλη η αγορά είναι σε πτώση, όχι μόνο το XRP.

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Τι ωραια που ήταν καποτε εκεί στα 3.5$. Όσο το βλέπω να πέφτει σκεφτομαι καποιον από εδω μέσα που είχε αγοράσει στα 2.5$ πριν την μεγάλη πτώση.

αστο καλα παει, μακαρι να πεσει και στο 0.5 - 0.2  να παρουμε καμια χιλιαρα κομματια..και τι εγινε που αγορασε στα 2.5 ?  σε 1 χρονο θα ειναι στα 10, σε 2 στα 30 , σε 3 στα 100.B)  Ολη η αγορα επεσε, οτι και να αγοραζες last month , θα επεφτε αλλο λιγοτερο αλλο περισοτερο.

Increase your positions σε αυτα που πιστευετε, τωρα ειναι καλο timing, increase position , always, always , again, again. 

 

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μαλακία είναι ότι έβαλα χρήματα πριν την πτώση (αλλά όχι τελείως σε ATH) και τώρα είμαι αρκετά μείον και επίσης δεν έχω άλλα λεφτά να βάλω τώρα που κάνει το dip. Ε τι να κάνω, αναγκαστικά HODL.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Η μαλακία είναι ότι έβαλα χρήματα πριν την πτώση (αλλά όχι τελείως σε ATH) και τώρα είμαι αρκετά μείον και επίσης δεν έχω άλλα λεφτά να βάλω τώρα που κάνει το dip. Ε τι να κάνω, αναγκαστικά HODL.

Hold μην σκας και πολύ. Εγώ είμαι 600 ευρώ μείον αλλά είμαι 500 ευρώ συν από την αρχική επένδυση. Είχα φτάσει 1200 κέρδος στο peak. Πρόλαβα εδωσα 1000 verge στα 22 λεπτά ενώ αγόρασα στα 0.002 και holdarw αρκετά ακόμα μπας και ανέβει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Lelouch είπε

Η μαλακία είναι ότι έβαλα χρήματα πριν την πτώση (αλλά όχι τελείως σε ATH) και τώρα είμαι αρκετά μείον και επίσης δεν έχω άλλα λεφτά να βάλω τώρα που κάνει το dip. Ε τι να κάνω, αναγκαστικά HODL.

Γι αυτο βαζουμε λεφτα που δεν τα χρειαζομαστε αμεσα η σε εναν μηνα η και αν τα χασουμε δεν θα μας πειραξει τοσο.
Τα δικα μου HODL , ειναι για ιουνιο 2019 αλλα δεν θα με χαλουσε αν εβλεπα κατι καλυτερο νωριτερα! Ειχα φθασει  ~1800% και τωρα ειμαι στο 277% κερδος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostakis81 είπε

μαγκες εγω μολις εκαψα την καρτα μου

his 7970

εβγαζε 460 hash

δοκιμαζω φουρνο και βλεπουμε

Σε τι θερμοκρασίες και power limit την ειχες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...