Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, giannis808 είπε

TRX ηθελα και εγω αλλα μολις παρατηρησα οτι δεν γινεται μεσω kraken!

Κάνε λογαριασμό στο binance. Πολύ πιο εύκολο από κρακεν για εμένα. 

Απλά αγοράζω εθερεουμ με ευρώ στο coinbase και τα κάνω μεταφορά στο πορτοφόλι μου στο binance με μικρό fee για να αγοράσω τα υπόλοιπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

Εγω κραταω XRP και XLM, θα τα κρατησω οσο αντεξω μετα το στραπατσο που εφαγα με το Dash οτι και αν συμβει στη τιμη τους. Ισως πουλησω μερικα αν δω καποια αλλη ευκαιρια για γρηγορο κερδος, μετα θα αγορασω παλι XRP ή XLM, εχουν μεγαλο potential.

XLM δυστυχώς δεν τα πρόλαβα, δεν τα είχαν τα exchanges που ήμουν registered και τα άφησα. Πολύ αισιόδοξος.

Έχει συμμετάσχει κανείς ποτέ σε ICO? Εγώ μπήκα στο Covesting και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει. Σαν project και ομάδα φαίνονται πολύ δυνατοί, αλλά η υλοποίηση δεν γνωρίζει κανείς.

 

1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

@Praetorianos

Βαλε μερικα links απο διαφορα apps για price tickers/altfolios οπως coin stats, coin cap στο πρωτο post

44 λεπτά πριν, pOLoS είπε

καλό για tracking είναι το https://cointracking.info , έχει και mobile app

3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Να προσθέσω και αυτα, τα βρισκω χρήσιμα προσωπικά.

https://onchainfx.com/

http://coinmarketcal.com/

http://cryptomaps.org/

Added. Keep 'em coming..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να παιξω με αρκετα χαμηλα ποσα και δεν ξερω κατα ποσο με συμφερει κατι τετοιο. Με ripple λεω να μεινω μεσω kraken κατευθειαν με ευρω

Επεξ/σία από giannis808
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cris41 είπε

Κάνε λογαριασμό στο binance. Πολύ πιο εύκολο από κρακεν για εμένα. 

Απλά αγοράζω εθερεουμ με ευρώ στο coinbase και τα κάνω μεταφορά στο πορτοφόλι μου στο binance με μικρό fee για να αγοράσω τα υπόλοιπα. 

Μην δίνεις τσάμπα προμήθειες στο Coinbase. Πέρνα τα ETH στο GDAX (ίδια εταιρεία) κι από κει στο Binance. Αντί για 1,5% προμήθεια νομίζω γίνεται στο 0,25% ή κάτι πολύ ελάχιστο τέλος πάντων.

Το Coinbase ειναι το πορτοφόλι (πληρώνεις κατιτίς παραπάνω την ευκολία), το GDAX το ανταλλακτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

XLM δυστυχώς δεν τα πρόλαβα, δεν τα είχαν τα exchanges που ήμουν registered και τα άφησα. Πολύ αισιόδοξος

Πιστευω οτι το xlm θα ανεβει, οταν ανοιξει και το Fairx.io πιστευω οτι θα ανεβει παρα πολυ καθως θα χρησιμοποιουν xlm (αλα ripple) για τα transactions ως βασικο μεσο.

δεν το εχασες το τρενο ακομα πιστευω.

https://twitter.com/mobius_network/status/948280785479467008?s=17

 

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Praetorianos είπε

Μην δίνεις τσάμπα προμήθειες στο Coinbase. Πέρνα τα ETH στο GDAX (ίδια εταιρεία) κι από κει στο Binance. Αντί για 1,5% προμήθεια νομίζω γίνεται στο 0,25% ή κάτι πολύ ελάχιστο τέλος πάντων.

Το Coinbase ειναι το πορτοφόλι (πληρώνεις κατιτίς παραπάνω την ευκολία), το GDAX το ανταλλακτήριο.

Ναι αλλά για το Gdax.com θέλω πάλι ταυτοποίηση; Ή μπαίνω με του coinbase κ όλα οκ;  Αν ναι δε θα ήθελα πάλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για tracking εφαρμογή εγώ χρησιμοποιώ το Delta και είμαι πολύ ικανοποιημένος. 

Σχετικά με τα νομίσματα το ADA  ήταν αυτό για το οποίο ψήθηκα να μπω στην όλη φάση και προς το παρόν πάει αρκετά καλά. Κατά τα άλλα έχω ETH, XLM, XRP,  SNM, EOS, LTC, POE.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Changelly.com εχετε ιδεα ? Το + ειναι σου δινει την δυνατοτητα να αγοραζεις απ την καρτα σου  χωρις να αγοραζεις πρωτα αλλα coins και να τα κανεις exchange.

Σκεφτομαι να αγορασω ενα ποσο των 200ε πανω κατω σε ripple απο εκει κατευθειαν με την καρτα. 

Και επειτα να τα βαλω σε ενα πορτοφολι πχ Coinpayment ή Gatehub. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, glix είπε

Για το Changelly.com εχετε ιδεα ? Το + ειναι σου δινει την δυνατοτητα να αγοραζεις απ την καρτα σου  χωρις να αγοραζεις πρωτα αλλα coins και να τα κανεις exchange.

Σκεφτομαι να αγορασω ενα ποσο των 200ε πανω κατω σε ripple απο εκει κατευθειαν με την καρτα. 

Και επειτα να τα βαλω σε ενα πορτοφολι πχ Coinpayment ή Gatehub. 

Πολυ ripple βλεπω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis808 είπε

Πολυ ripple βλεπω :P

χαχαχα αλλος ενας που παιζει με τον πονο μου  οταν ειχε 0.18 και δεν εβαζα τιποτα  :P

απ το μεσημερι πηρε 0.50Ε παντως.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giannis808 είπε

Kαι εγω αυτη την στιγμη ειμαι στην φαση που εχω ενα μικροποσο που θελω να διαθεσω σε coin και δεν ξερω ποιο να διαλεξω!

Πάρε ADA ή TRX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, cris41 είπε

Ναι αλλά για το Gdax.com θέλω πάλι ταυτοποίηση; Ή μπαίνω με του coinbase κ όλα οκ;  Αν ναι δε θα ήθελα πάλι.

Αν είχες βάλει μόνο δίπλωμα στο Coinbase, ναι θέλει άλλη μία (πχ διαβατήριο), αλλιώς αν είχες δύο ταυτοποιήσεις στο Coinbase (ID + δίπλωμα πχ) είσαι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cris41 είπε

Πάρε ADA ή TRX

εσυ μαλλον θελεις να μας μπερδεψεις περισσοτερο :P 

περα απ την πλακα , μια αλλη σκεψη ειναι να σπασω το ποσο σε /5 ή 10 και να παρω τα καλυτερα μικρα coins που νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, glix είπε

εσυ μαλλον θελεις να μας μπερδεψεις περισσοτερο :P 

περα απ την πλακα , μια αλλη σκεψη ειναι να σπασω το ποσο σε /5 ή 10 και να παρω τα καλυτερα μικρα coins που νομιζω.

Αυτο θα κανω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...