Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, mech35 είπε

μαζί σου αλλά μιλάω για short term bounce του 30% σε 1-2 βδομάδες. it's crypto after all!

Το ιδιο εκανα και εγω με το ιδιο σκεπτικο πριν 1,5 βδομαδα :P Και να που καταληξαμε 

2 λεπτά πριν, waroo είπε

απάντησα με συγκεκριμένα στοιχεία και όταν απάντησα (πριν 4 ώρες) το bitcoin ήταν στα ίδια επίπεδα

επίσης από όλα τα στοιχεία που ανέφερα, διάλεξες κατόπιν εορτής αυτό που σε βολεύει για να μου την πεις

και για να μη πολυλογώ εγώ, γράφεις τελείως άστοχες ανακρίβειες, ειδικά όταν συγκρίνεις την αγορά του τώρα με την αγορά των αρχών Δεκεμβρίου

δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ, αφήνω τα υπόλοιπα μέλη να κρίνουν....

Δεν εχω καποιο λογο να στην πω,αυτο που μπορει να δει ο καθενας ειπα,οτι σε βαθος 2-2.5 μηνων τα κρυπτος εχουν ερθει πισω στην αρχικη τους τιμη ισως και κατωτερα πριν ξεκινησει το μεγαλο boom.Και σχολιασα οτι η σημερινη πτωση ειναι πρωτοφανης,αν δεν συμφωνεις τι να πω.Οπως ειπες ας κρινουν οι υπολοιποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά η γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται τόσο υπερανάλυση το πράγμα...

...όπως έχω ξαναγράψει κατά την γνώμη μου το καλύτερο εργαλείο για τα crypto είναι το google trends.

Το οποίο αυτή την στιγμή δείχνει να έχει ξεθυμάνει η όλη φάση.

O κόσμος βαριέται εύκολα πια και όταν βαρεθεί ψάχνει την ντόπα του σε νέα "hobby"

Mακάρι με κάποιο τρόπο να αντιστραφεί το όλο κλίμα ή να κάνω λάθος εκτίμηση 

 

 

Επεξ/σία από MySql
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γαμήθηκε ο Δίας παίδες.

Κουράστηκα κάθε μέρα να τσεκάρω τις τιμές, ας κάνει ότι θέλει πλέον...

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω μια πάρα πολύ μικρή θέση 0,05 μπιτκοιν απο το 2013 και απο τοτε δεν εχω κανει καμια κινηση. Το μεγαλο ερωτημα ειναι αν το bitcoin γινει mainstream, αν για παραδειγμα δηλαδή μπουν οι τραπεζες ως κόμβοι στο lightning network και αν η αμερικη το εντάξει σε καποιο κανονιστικό πλαίσιο νομιμοποιησης. Αν ειχα πειστεί γι αυτό θα ήξερα και τι να κανω. Την κερδοσκοπία και το bear market μπορεις να το αντιμετωπισεις σπαζοντας τις αγορες σε βαθος μηνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MySql είπε

Παιδιά η γνώμη μου είναι ότι δεν χρειάζεται τόσο υπερανάλυση το πράγμα όπως έχω ξαναγράψει το καλύτερο εργαλείο για τα crypto είναι το google trends.

Το οποίο αυτή την στιγμή δείχνει ότι έχει ξεθυμάνει η όλη φάση.

O κόσμος βαριέται εύκολα πια και όταν βαρεθεί ψάχνει την ντόπα του σε νέα "hobby"

Mακάρι με κάποιο τρόπο να αντιστραφεί το όλο κλίμα ή να κάνω λάθος εκτίμηση 

Θα μου πει κάποιος γιατί μπήκες τόσο αργά αφού είσαι απαισιόδοξος...

Ο λόγος ήταν ότι περίμενα να πάει τουλάχιστον 25K πριν γίνει αυτή η βουτιά

Διαφωνώ απόλυτα!

Βρισκόμαστε στην αρχή κάτι μεγάλου. Τα κρύπτο ήρθαν για να μείνουν. Ίσως όχι αυτά, ούτε όλα.

'Οι θεσμικοί επενδυτές μπαίνουν επίσης και η αγορά κάθε μέρα ανοίγει κ περισσότερο.

Νομίζω ότι αυτοί που έχουν τύχη, γνώση και υπομονή θα βγάλουν πολλά χρήματα απο αυτή την ιστορία, 

Ελπίζω να είμσστε ανάμεσα σε αυτούς,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

επειδή δε γνωρίζω, μπορεί κάποιος να μου πει ή να μου υποδείκει κάποιον οδηγό για το πως αγοράζουμε κρυπτονομίσματα;

Κι όταν λέω κρυπτονομίσματα, όχι απαραίτητα τα πιο διαδεδομένα.

Πχ, εγώ θελω να αγοράσω NXT, REQ, WAX και ETN (τυχαία τα είπα για να δείξω ότι μπορεί να είναι οτιδήποτε).

Υπάρχει κάποια εννιαία πλατφόρμα που μπορώ να αγοράσω όποιο κρυπτονόμισμα θέλω; Ή κάθε ένα έχει τη δικιά του; Και πώς ξεκινάει κανείς (πχ. κατάθεση πώς/πού)?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, paoad είπε

Διαφωνώ απόλυτα!

Βρισκόμαστε στην αρχή κάτι μεγάλου. Τα κρύπτο ήρθαν για να μείνουν. Ίσως όχι αυτά, ούτε όλα.

'Οι θεσμικοί επενδυτές μπαίνουν επίσης και η αγορά κάθε μέρα ανοίγει κ περισσότερο.

Νομίζω ότι αυτοί που έχουν τύχη, γνώση και υπομονή θα βγάλουν πολλά χρήματα απο αυτή την ιστορία, 

Ελπίζω να είμσστε ανάμεσα σε αυτούς,

Εάν βρισκόμαστε στην αρχή σε κάτι τόσο μεγάλο δεν πιστεύεις ότι οι τιμές θα είχαν κρατήσει πιο ψηλά;

Όταν κάτι έχει τόσο μεγάλα και απότομα σκαμπανευάσματα το πιο πιθανό είναι η αιτία που το οδήγησε ψηλά να είναι πλασματική.

Δες τις μετοχές της apple, της microsoft και της google την τελευταία δεκαετία με πόσο διαφορετικό pattern έφτασαν εκεί που έφτασαν

 

Επεξ/σία από MySql
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MySql είπε

Εάν βρισκόμαστε στην αρχή κάτι τόσο μεγάλου δεν πιστεύεις ότι οι τιμές θα είχαν κρατήσει πιο ψηλά;

Όταν κάτι έχει τόσο μεγάλα και απότομα σκαμπανευάσματα το πιο πιθανό είναι η αιτία που το οδήγησε ψηλά να είναι πλασματική.

Δες τις μετοχές της apple, της microsoft και της google την τελευταία δεκαετία με πόσο διαφορετικό pattern έφτασαν εκεί που έφτασαν

Η αγορά είναι ανώριμη. Νηπιακό στάδιο.  Τετοια σκαμπανευάσματα είναι μέρος του παιχνιδιού.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, ADHD είπε

Και εμενα δεν μου λεει πολλα το google trends να πω την αληθεια..

Κακά τα ψέματα όλο αυτό το μπαμ δεν έγινε από σοβαρούς επενδυτές άλλα από την γενιά των 90s που βρήκε ένα καινούργιο τρόπο να καυλαντίσει

Το καζίνο το στοίχημα και το poker είναι παρωχημένο gambling και χωρίς καμία γνώση για το που επενδύουν απλά μπήκαν...

Παίρνοντας υπόψη ότι το μπαμ δεν έγινε από 5-6 σοβαρούς επενδυτές ο καλύτερος τρόπος για να δεις εάν ο κόσμος είναι ακόμα ζεστός με το crypto market είναι οι λέξεις κλειδιά που πατάει στο google.

Δεν είναι τυχαίο που crypto market cap και google trends πάνε παρέα το ίδιο μοτίβο γιατί δεν υπάρχει πχ στο nasdaq;

Επεξ/σία από MySql
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Silverage είπε

Γαμήθηκε ο Δίας παίδες.

Κουράστηκα κάθε μέρα να τσεκάρω τις τιμές, ας κάνει ότι θέλει πλέον...

Αντιδραση ενος αδυνατμου και αδαη... :P Μην απογοητευεσαι, εχεις βαλει στοχο να βγαλεις εκατομμυρια και να εισαι στο 5% ειπαμε. :P 

 

Μην απογοητευεσαι ρε φιλε, δεστο long term, σε 1 χρονο θα εισαι κερδισμενος.. Εχε λιγη πιστη και πολυ υπομονη!

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν έφτασε το btc τα 20000 ηταν απλά μια φόυσκα η τιμή, πλασματική απο τον ενθουσιασμό και επίσης επηρεασμένη και απο μεγάλα κεφάλαια, τώρα γίνεται το correction και επιστρέφουμε πίσω στα κανονικά δεδομένα, δεν θα με παραξενεύσει αν φτασει σε επίπεδα 4000-5000 $, υπομονή παντως σε οσους αγόρασαν ψηλά μην πουλατε γτ ετσι κλείνει η χασούρα, οσοι θελουν να επενδύσουν τωρα ας παρουν eth, σιγουρα θα ανεβει σε επίπεδα 4000-5000 $ σε βαθος χρόνου ισως και παραπάνω, τωρα για αλλα shitcoin, προσοχή μη χάσετε λεφτα και σε αυτη την αγορα τα λεφτά χάνονται εν νυχτί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...