Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες να ρωτησω κατι, αν στειλεις εμβασμα σε σωστο λογ/σμο αλλα λαθος ονομα και το χρημα μπει κανονικα, τι γινεται απο κει περα? Μπορει στο μελλον να ακυρωθεί η συναλλαγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Νομίζω ότι αν είναι λάθος το όνομα η συναλλαγή δεν ολοκληρώνεται. Δεν είμαι σίγουρος όμως. 

Στη περιπτωση που λεω η συναλλαγή ολοκληρωθηκε, δηλαδή το χρημα μπηκε. Το ερωτημα τωρα είναι αν μπορει να ακυρωθει καποια στιγμη στο μελλον, ειτε από τον αποστολεα ειτε από τις τράπεζες. Δηλαδη αν κινδυνευει ο παραληπτης να χασει τα λεφτα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Νομίζω ότι θα πρέπει να απευθυνθείς στην τράπεζα σου για αυτό το θέμα. Μπορεί η κάθε τράπεζα να έχει την δική της πολιτική. 

Να απευθυνθώ μεν (πληρωνοντας και τα αναλογα ευρω για το κοστος της κλησης) αλλα δεν είναι αρκετο γιατι υπαρχει και η άλλη τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ανταλλακτήριο μιλάς ή γενικά για μεταφορά χρημάτων; Αν είναι για ανταλλακτήριο και μπήκαν τα λεφτά στο λογαριασμό σου τι πρόβλημα να υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zio10 είπε

Για ανταλλακτήριο μιλάς ή γενικά για μεταφορά χρημάτων; Αν είναι για ανταλλακτήριο και μπήκαν τα λεφτά στο λογαριασμό σου τι πρόβλημα να υπάρχει;

Για μεταφορα χρηματων μεσω e-banking(εμβασμα).

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rus είπε

Για μεταφορα χρηματων μεσω e-banking(εμβασμα).

Α οκ, ίσως καλύτερα να ρωτήσεις σε ξεχωριστό θέμα. 

Γενικά πάντως ξέρω ότι δεν ακυρώνονται συναλλαγές. Αφού πήγαν στο iban που τα έστειλες τελείωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, zio10 είπε

Α οκ, ίσως καλύτερα να ρωτήσεις σε ξεχωριστό θέμα. 

Γενικά πάντως ξέρω ότι δεν ακυρώνονται συναλλαγές. Αφού πήγαν στο iban που τα έστειλες τελείωσε.

Ναι, εβαλα στην αναζητηση "εμβασμα" και μου εβγαλε πρωτο αυτό το νημα, στο οποιο μιλάγανε περι εμβασματος. Μετα όμως ειδα ότι ειχε άλλο θεμα :)

Aπο ψαξιματακι που εκανα στο ιντερνετ ειδα πως αν υπαρχουν λαθος στοιχεια όπως αριθμος λογ/σμου ή ονομα, μπορει να γινει ακυρωση της συναλλαγης και τα χρηματα να επιστραφουν πισω.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο αναλυτές που ακολουθώ στο γιουτιουμπι υποστηρίζουν ότι το κορεκτιον δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Παίζει να υπάρχει μια τελευταία βουτια κοντα στα 7,5κ πριν το bounce. 

Επομένως θα κάνω λίγο υπομονή πριν βάλω φιατ.

Συμφωνούν και οι δύο ότι είμαστε την τελική φάση του κορέκτιον. Για να δούμε τι μέρα μας ξημερώνει αύριο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, να ρώτησω τώρα με το θέμα που έχει προκύψει με τις κάρτες στο coinbase πως βάζουμε fiat?

Μπορούμε και με απλή μεταφορά με web banking και αν ναι πόσο θέλει για να φανούν τα χρήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Πρασινησε σήμερα το τοπίο. Αλλα για πόσο;

Σχετικά με το coinbase που ζητάει επιβεβαιωση με mail σε καθε νέα συσκευή αυτό μπορεί να σταματήσει καπως; Οκ γίνεται για την ασφάλεια αλλα στον υπολογιστή της δουλειας δεν εχω πρόσβαση στα mail :P

 

bitfinex.JPG.7ee6e29aaa47fdff787f931ed904bb01.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο app που να διαλέγουμε το coin  να βάζουμε μία τιμή που θέλουμε, είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω, και μόλις φτάσει την τιμή να μας ειδοποιεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...