Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες κάποιος που να έχει σε πορτοφόλι BTC θέλω να μου κάνει μια εξυπηρέτηση...

Θέλω να στείλει στη διεύθυνση ..........................................    0.00000284 bitcoins δηλαδή (0.00284 mBTC; 284 satoshi) (Σε χρήματα 1-2λεπτά του ευρώ δηλαδή)

Η διεύθυνση αυτή είναι από το bitcointalk για να μου ξεμπλοκάρουν τον λογαριασμό που έφτιαξα (κάποιος μου έχει κλέψει τον παλιό μου λογαριασμό εκεί μέσα και προσπαθώ να βγάλω άκρη..να μιλήσω με κάποιον mod/admin και δεν μπορώ αν δεν σταλθεί αυτό το ποσό). 

Το ποσό είναι αστείο, απλά επειδή εγώ ότι έχω είναι σε ανταλλακτήρια θα πρέπει να δώσω πολύ μεγάλη  προμήθεια για να τα στείλω. Αν πάλι κάποιος θέλει να τα στείλει,αλλά σκέφτεται το ποσό, μπορώ να του στείλω dogecoin το δεκαπλάσιο(και παραπάνω) ποσό αν θέλει...

Επίσης αν έχετε κανένα γνωστό mod/admin στο bitcointalk παρακαλώ στείλτε μου ένα PM να σας εξηγήσω μήπως και μπορείτε να βοηθήσετε.

ΟΚ όλα. Σας ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Avatar_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

CFTC to Take 'Do No Harm' Approach on Crypto Regulation

Αναφορά σε κείμενο

"'Do no harm' was unquestionably the right approach to development of the Internet. Similarly, I believe that 'do no harm' is the right overarching approach for distributed ledger technology. ... With the proper balance of sound policy, regulatory oversight and private sector innovation, new technologies will allow American markets to evolve in responsible ways and continue to grow our economy and increase prosperity."

Να και κάποια καλά νέα. Πολύ σημαντικό που για την ώρα δεν φαίνεται να παίρνουν σκληρά μέτρα. Καταλαβαίνουν ότι ενώ υπάρχουν πολλές απάτες στα cryptos, άμα πάρουν σκληρά μέτρα εναντίον όλων των crypto, τότε θα βλάψουν την επιχειρηματικότητα και την εξέλιξη της τεχνολογίας.

Ολη η ομιλία στην Αμερικάνικη γερουσία υπάρχει εδώ:

https://www.banking.senate.gov/public/index.cfm/2018/2/virtual-currencies-the-oversight-role-of-the-u-s-securities-and-exchange-commission-and-the-u-s-commodity-futures-trading-commission

Επεξ/σία από thomasG4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό ήταν το ecn. Πάει. και δεν ανοιγει και το site (τουλαχιστον σε εμενα)

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xanou96 είπε

Γιατι υπαρχει κανεις που ξερει γιατι πηραν ολα τα coins τοσο καιρο τοση μεγαλη αξια? :lol: Το πιο πιθανο ειναι ενα γκρουπ να επενδυσαν ενα μεγαλο Χ ποσο για να κανει ενα μπουμ και να εκμεταλλευτουν το σελλ οφφ ισως και στην ιδια μερα η συντομα.

Οχι ολα τα coins, καποια εχουν απο πισω τους εκατομμυρια miners που ξοδευουν για εξοπλισμο και ενεργεια, οποτε εχει πραγματικο κοστος η παραγωγη του καθε coin, χωρις να λεω οτι το eth η το zcash το πουλανε στο κοστος αυτη την στιγμη, αλλα και παλι καθε coin εχει κοστος, δεν πεφτει απο τον ουρανο σαν κατι αλλα.

Αυτο ποιος το minarei, ποιο το κοστος παραγωγης αυτων των λιγων που υπαρχουν και γιατι να εχουν φτασει τωρα σε αυτη τα επιπεδα; Ειναι οντως 2-3 που ανταλλαζουν coins για να μπουνε τα κοροιδα που ψαχνουν μια πρασινη ηλιαχτιδα :P μεσα στα κοκκινα μειον και να πανε και να ριξουν οτι σοβαρο νομισμα εχουν σε αυτη την απατη; Μαλλον ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ADHD είπε

Παμε γερα ICX..

Ετοιμος να γραψω ήμουν. Χτυπησε 40% στο btc pair. Μολις εφτασε την τιμη της τελευταιας μου αγορας :D

Σκεφτομαι και να shortαρω. Δεν καταλαβαινω την τρελη ανοδο

Επεξ/σία από vagpan1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω 3 στις 5 που ειχα σορταρει κατι coins πηρα τα @@@ μου. :D:ph34r: (πηγα να το παιξω day trader (macd crosses κλπ)).

Τα καταφερα και κανα 2 φορες αλλα not for me!

Οποτε εδώ και καιρο ακολουθω το strategy HOLD + buy low more,  το οποιο τουλάχιστον μερχι τωρα μου δουλευε αρκετα καλα και χωρις αγχος..

 

By the way τι εγινε με εκεινο το ΝEM hack  που ειχαν σταμπαρει τα coins ?  οι hackers καταφεραν τιποτα?

Επεξ/σία από stefanos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stefanos9 είπε

 

Οποτε εδώ και καιρο ακολουθω το strategy HOLD + buy low more,  το οποιο τουλάχιστον μου δουλευει αρκετα καλα και χωρις αγχος..

 

Αυτο εκανα κι εγω μέχρι που δεν εβρισκα πάτο. Οποτε λεω μηπως δοκιμάσω κατι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ADHD είπε

Αν εχεις να προτείνεις κατι καλύτερο εκτος  FA και hold μεχρι το τελος προτεινε το.

Τι κανεις σε αυτο το market εσυ atm?

 

5 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Άρα όλο το trading είναι ότι κάτσει νούμερα και αν έχεις τύχη διάβαινε;

Καλά στον τομέα του crypto ειδικά που μια μεγάλη πλειοψηφία επενδυτών έβγαλε λεφτά γιατί ....ξέχασε ότι είχε καταχωνιασμένα κάπου κάποτε BTC, η τύχη κάνει πάρτυ. Εκτός αν θεωρήσουμε και αυτούς επενδυτές.

Αλλά δεν είπα καν αυτό, απλά αμφισβήτησα την αξιοπιστία και την προβλεπτική ικανότητα της ΤΑ, ειδικά στον τομέα του crypto, ειδικά σε περίοδο κρίσης.

Στην αρχή δίνετε τιμές.
Όταν γίνονται challenge οι τιμές και το εύρος αυτών (1000 δολάρια??), αλλάζει το τροπάριο σε "δεν μπορεί να προβλέψει τιμές, μόνο exit/entry points"
Όταν γίνεται challenge και η ακρίβεια των entry/exit points, ξανααλλάζει το τροπάριο σε "δεν εγγυάται ακρίβεια στο entry/exit point, απλά προσφέρει indications"
Όταν γίνεται challenge η χρησιμότητα Indications όπως "πέρασε τα 6κ αποκλείεται να περάσει τα 5κ σε λίγα λεπτά, αλλά μπορεί και να τα περάσει (<--wtf?)", ξανααλλάζει σε "it works for me"

Δεν τα λέω αυτά για να πικάρω κανένα προσωπικά, όλοι με κόκκινα παλεύουμε, επαναλαμβάνω ότι τις πιλοτικές διαβάσεις και τα τριγωνικά ραντάρ τα γράφω για να χαλαρώσει λίγο το κλίμα με τη σφαγή που γίνεται. Αλλά όταν βλέπω 25 σελίδες προβλέψεις με όλες τις πιθανές τιμές και support/resistances, και πάτε και να υποστηρίξετε ότι υπάρχει ακρίβεια σε αυτό το πράγμα, ε, άδειο τέρμα.

@ADHD αφού ρώτησες, προσωπικά μπήκα προχθές σε τιμές που θεωρούσα υποτιμημένες βάσει του χαρτοφυλακίου μου σε LTC και XMR. Ειδικά XMR έχω πει ότι ακόμα και 10 cents να πάει, το πιστεύω, οπότε ειδικά τώρα έρχεται κουτί. Αν πέσει κι άλλο, bad luck, αλλά τόσο άντεχα, τόσο χτύπησα.

Τα μόνα δύο λάθη μου που πάνε τελείως εκτός πορείας από αυτή που "άντεχα" είναι FUN & XRP. Το μεν το έχει πάρει ο διάολος και θα το κρατήσω μέχρι τέλους έτσι για το γαμώτο και το δεύτερο δεν το περίμενα κάτω από 1$, οπότε το κρατάω μέχρι να πάει 3$ και μετά ρευστοποίηση του 90% της θέσης μου στο συγκεκριμένο. Και τα δύο τα έχω μόνο για in&out καταδρομικές επιχειρήσεις.

4 ώρες πριν, παπι είπε

Απο τεχνικη ανάλυση το μονο random ειναι το κομμάτι του Έλιοτ. 

 

Ετσι βγαινουν οι βασικες στηριξεις. Σπασιμο μιας στηριξης ειναι κλεισιμο κατω απο αυτη. Πχ η 7400 εχει σπασει, 

 

Tι recommended action βλέπουμε εδώ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...