Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τεχνικη αντιδραση χρωσταει οπως και να χει.Τωρα αν θα το κρατησει και ηρεμησανε μακαρι.Segwit ερχεται,οι Αμερικανοι δεν θα κανουν τπτ προς το παρον,οι αγορες ηρεμουν.Μετα απο τετοιο sell off Αν δεν αλλαξει τιποτα μονο πανω παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, Heybro είπε

Φαινόταν το e-coin ότι είναι παγίδα γενικά το coinexchange δεν είναι σοβαρό ανταλακτηριο μακριά. Πάντως βλέπω μια γενική εικόνα ανόδου τις τελευταίες ώρες? Για να δούμε αν αρχίσουν να περνουν τα πάνω τους σιγά σιγά θα είμαστε πάλι στο ath στα περισσότερα νομίσματα σε no time. 

Σε no time δύσκολο, ας έρθει κι ας αργήσει λίγο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά την πατάνε πάντα οι sellers που πουλάνε με ζημια. Εγώ αγόρασα 110 ευρώ btc έγιναν 1300 έχω πάρει 150 και είχα ακόμα 1150 στο ath του Δεκεμβρίου. Τώρα έχω το 1/4. Έπρεπε να πουλήσω? Προφανώς όχι γιατί πιστεύω στα project που έβαλα χρήματα. Αν δω ότι κάποιο δεν τραβάει θα φύγει πούλημα απευθείας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Heybro είπε

Γενικά την πατάνε πάντα οι sellers που πουλάνε με ζημια. Εγώ αγόρασα 110 ευρώ btc έγιναν 1300 έχω πάρει 150 και είχα ακόμα 1150 στο ath του Δεκεμβρίου. Τώρα έχω το 1/4. Έπρεπε να πουλήσω? Προφανώς όχι γιατί πιστεύω στα project που έβαλα χρήματα. Αν δω ότι κάποιο δεν τραβάει θα φύγει πούλημα απευθείας. 

Εγώ μετανιώνω μόνο που δεν πούλησα όταν ήταν ψηλά για να αγοράσω τώρα. Αλλά που να ξέρεις,  θα μπορούσε να συνεχίσει να ανεβαίνει και να καταλήξω με λιγότερα.

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zio10 είπε

Εγώ μετανιώνω μόνο που δεν πούλησα όταν ήταν ψηλά για να αγοράσω τώρα. Αλλά που να ξέρει, θα μπορούσε να συνεχίσει να ανεβαίνει και να καταλήξω με λιγότερα.

Ναι αυτό είναι το καλύτερο αλλά δεν γίνεται να ξέρεις πως θα πάνε τα πράγματα. Το καλύτερο είναι να βάλεις μια γραμμή να πεις μέχρι εδώ ότι έβγαλα έβγαλα τα κάνεις ευρώ και αν πέσουν καλώς ξανά αγοράζεις αν ανέβουν λες δεν πειράζει εφόσον έβγαλες ένα ποσό που είσαι ικανοποιημένος. Αλλά πάντα αφήνετε ένα ποσό μέσα για το αν ανέβει να μην τραβάτε τα μαλλιά σας μετά. Ποτέ μην πουλάτε ότι έχετε από ένα νόμισμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zio10 είπε

Εγώ μετανιώνω μόνο που δεν πούλησα όταν ήταν ψηλά για να αγοράσω τώρα. Αλλά που να ξέρει, θα μπορούσε να συνεχίσει να ανεβαίνει και να καταλήξω με λιγότερα.

Εγω πριν καμια ωρα πουλησα σταδιακα τα μισα αφου πιασαν και ξεπερασαν την τιμη που τα αγορασα. Βρεθηκα με 1 ICX παραπανω που δεν ειχα, ενω δεν ανησυχουσα αν ανεβει παραπανω και τα χω πουλησει ολα. Οταν παιρνεις καποιο κερδος νοιωθεις μια ανακουφιση παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι αν οντως επιστρεφουμε σε φαση ανακαμψης :P η και παλι θα δουμε το ιδιο εργο τον τελευταιων βδομαδων, με τις τιμες απο αυριο να πεφτουν ακομα πιο χαμηλα απο την προηγουμενη φορα. Οψομεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Αναρωτιεμαι αν οντως επιστρεφουμε σε φαση ανακαμψης :P η και παλι θα δουμε το ιδιο εργο τον τελευταιων βδομαδων, με τις τιμες απο αυριο να πεφτουν ακομα πιο χαμηλα απο την προηγουμενη φορα. Οψομεθα.

Εξαρταται τι θεωρεις ανακαμψη...να φτασει 9κ?15?20?Αποψη μου ειναι οτι ο Φεβρουαριος οπως δειχνουν ολα θα ειναι μπεαρις και θα μεινει στα γυρω στα ιδια επιπεδα.Δυσκολα να παρει τοσο γρηγορα την ανω βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Xanou96 είπε

Εξαρταται τι θεωρεις ανακαμψη...να φτασει 9κ?15?20?Αποψη μου ειναι οτι ο Φεβρουαριος οπως δειχνουν ολα θα ειναι μπεαρις και θα μεινει στα γυρω στα ιδια επιπεδα.Δυσκολα να παρει τοσο γρηγορα την ανω βολτα.

Δεν ασχολούμαι με το btc, αν θες να σου πω για το zec, (αν και όλα είναι αλληλένδετα), ανάκαμψη είναι να μην πέσει στα 200$ σε δυο μέρες, άλλα να ανεβεί πάνω από τα 400$ και σταδιακά σε 2-3-4 μήνες να επιστρέψει στα 650-700$. Πολύ φοβάμαι όμως ότι θα γίνει το πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Praetorianos είπε

Καλά στον τομέα του crypto ειδικά που μια μεγάλη πλειοψηφία επενδυτών έβγαλε λεφτά γιατί ....ξέχασε ότι είχε καταχωνιασμένα κάπου κάποτε BTC, η τύχη κάνει πάρτυ. Εκτός αν θεωρήσουμε και αυτούς επενδυτές.

Αλλά δεν είπα καν αυτό, απλά αμφισβήτησα την αξιοπιστία και την προβλεπτική ικανότητα της ΤΑ, ειδικά στον τομέα του crypto, ειδικά σε περίοδο κρίσης.

Στην αρχή δίνετε τιμές.
Όταν γίνονται challenge οι τιμές και το εύρος αυτών (1000 δολάρια??), αλλάζει το τροπάριο σε "δεν μπορεί να προβλέψει τιμές, μόνο exit/entry points"
Όταν γίνεται challenge και η ακρίβεια των entry/exit points, ξανααλλάζει το τροπάριο σε "δεν εγγυάται ακρίβεια στο entry/exit point, απλά προσφέρει indications"
Όταν γίνεται challenge η χρησιμότητα Indications όπως "πέρασε τα 6κ αποκλείεται να περάσει τα 5κ σε λίγα λεπτά, αλλά μπορεί και να τα περάσει (<--wtf?)", ξανααλλάζει σε "it works for me"

Δεν τα λέω αυτά για να πικάρω κανένα προσωπικά, όλοι με κόκκινα παλεύουμε, επαναλαμβάνω ότι τις πιλοτικές διαβάσεις και τα τριγωνικά ραντάρ τα γράφω για να χαλαρώσει λίγο το κλίμα με τη σφαγή που γίνεται. Αλλά όταν βλέπω 25 σελίδες προβλέψεις με όλες τις πιθανές τιμές και support/resistances, και πάτε και να υποστηρίξετε ότι υπάρχει ακρίβεια σε αυτό το πράγμα, ε, άδειο τέρμα.

@ADHD αφού ρώτησες, προσωπικά μπήκα προχθές σε τιμές που θεωρούσα υποτιμημένες βάσει του χαρτοφυλακίου μου σε LTC και XMR. Ειδικά XMR έχω πει ότι ακόμα και 10 cents να πάει, το πιστεύω, οπότε ειδικά τώρα έρχεται κουτί. Αν πέσει κι άλλο, bad luck, αλλά τόσο άντεχα, τόσο χτύπησα.

Τα μόνα δύο λάθη μου που πάνε τελείως εκτός πορείας από αυτή που "άντεχα" είναι FUN & XRP. Το μεν το έχει πάρει ο διάολος και θα το κρατήσω μέχρι τέλους έτσι για το γαμώτο και το δεύτερο δεν το περίμενα κάτω από 1$, οπότε το κρατάω μέχρι να πάει 3$ και μετά ρευστοποίηση του 90% της θέσης μου στο συγκεκριμένο. Και τα δύο τα έχω μόνο για in&out καταδρομικές επιχειρήσεις.

Tι recommended action βλέπουμε εδώ?

Αν εισαι trader τοτε ανοιγεις σορτ θεση στις αντιστάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Παίδες κάποιος που να έχει σε πορτοφόλι BTC θέλω να μου κάνει μια εξυπηρέτηση...

Θέλω να στείλει στη διεύθυνση 1HAqrvMj4fKLgAnwVV59HHBXKyM2pFNNUx    0.00000284 bitcoins δηλαδή (0.00284 mBTC; 284 satoshi) (Σε χρήματα 1-2λεπτά του ευρώ δηλαδή)

Η διεύθυνση αυτή είναι από το bitcointalk για να μου ξεμπλοκάρουν τον λογαριασμό που έφτιαξα (κάποιος μου έχει κλέψει τον παλιό μου λογαριασμό εκεί μέσα και προσπαθώ να βγάλω άκρη..να μιλήσω με κάποιον mod/admin και δεν μπορώ αν δεν σταλθεί αυτό το ποσό). 

Το ποσό είναι αστείο, απλά επειδή εγώ ότι έχω είναι σε ανταλλακτήρια θα πρέπει να δώσω πολύ μεγάλη  προμήθεια για να τα στείλω. Αν πάλι κάποιος θέλει να τα στείλει,αλλά σκέφτεται το ποσό, μπορώ να του στείλω dogecoin το δεκαπλάσιο(και παραπάνω) ποσό αν θέλει...

Επίσης αν έχετε κανένα γνωστό mod/admin στο bitcointalk παρακαλώ στείλτε μου ένα PM να σας εξηγήσω μήπως και μπορείτε να βοηθήσετε.

σου έστειλα εγώ αλλά να γνωρίζεις ότι δεν μπορείς να κάνεις τπτ αν δεν έχεις υπογράψει τον λογαριασμό σου προηγουμένος με μια bitcoin διεύθυνση εδώ και αν μπορείς να υπογράψεις την ίδια διεύθυνση ακόμα. Είναι πολιτική του forum και κανείς mod δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2451476.0

 

 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπεις να ασχολούνται άτομα που δεν έχουν ιδέα απο τεχνολογία ή ακόμα και απο τα βασικά, (ο άλλος ούτε ελληνικά δεν ήξερε να γράφει) αλλά απλά είναι της λογικής είδα φως (εύκολο χρήμα) και μπήκα, τότε επιβάλλεται να γίνει ενα μεγάλο κραχ να σπάσει η φούσκα και να φύγει η φύρα. Η αγορά θα επανέλθει πιστεύω σε πιο κανονικά επίπεδα αλλά θα πάρει χρόνο. Σίγουρα θα έχουμε και άλλη πτώση πριν το τέλος του καλοκαιριού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...