Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Avatar_GR είπε

Μπα φαίνεται να κρατάει στα 10κ. Σε 1-2 μέρες βλέπω να ξεκινάει η κατρακύλα.

Εγώ στα 8Κ θα μπω all in στο BTC με τα ευρώ που έχω καβάντζα από τα κέρδη στο κράκεν (από όταν πούλησα στα 17κ-18κ)

Λες να ξανακάνει μαγικό Δεκέμβρη και μαζεύεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Μπα φαίνεται να κρατάει στα 10κ. Σε 1-2 μέρες βλέπω να ξεκινάει η κατρακύλα.

Εγώ στα 8Κ θα μπω all in στο BTC με τα ευρώ που έχω καβάντζα από τα κέρδη στο κράκεν (από όταν πούλησα στα 17κ-18κ)

Μια χαρά το βλέπω εγώ με ωραίο retraction και consolidation στα 10Κ.

Αν  παίξει και ο Ρομπέν των Δασών μπαλίτσα, τις επόμενες μέρες βλέπω να έχουμε όμορφα πράγματα

consolidation.jpg

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα μια prepaid card απο το Γερμανο και προσπαθησα να κανω μια αγορα απο Coinbase αλλα δεν μ αφήνει να δηλώσω τη κάρτα και μου βγαζεί μήνυμα declined by merchant. Ξέρετε άμα δουλεύουν οι prepaid στο coinbase; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο να αγοράσω btc με τη prepaid άμεσα; Για να τα βάλω στο cryptopia θελω και να πάρω μερικά shitcoins.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Grobath είπε

Εβγαλα μια prepaid card απο το Γερμανο και προσπαθησα να κανω μια αγορα απο Coinbase αλλα δεν μ αφήνει να δηλώσω τη κάρτα και μου βγαζεί μήνυμα declined by merchant. Ξέρετε άμα δουλεύουν οι prepaid στο coinbase; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο τρόπο να αγοράσω btc με τη prepaid άμεσα; Για να τα βάλω στο cryptopia θελω και να πάρω μερικά shitcoins.

Το ποιό safe και που δουλεύει σχεδόν παντού, είναι μεταφορά ΣΕΠΑ από την τράπεζα σου.

Οι περισσότερες web banking εφαρμογές των μεγάλων ελληνικών τραπεζών το υποστηρίζουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GothicCrusader είπε

(για όσους δεν ξέρουν το σωστό είναι ... αν είχε ρόδες ... θα ήταν ..)

Eγώ αλλιώς το ξέρω αλλά τέλος πάντων. :)

 

 

3 ώρες πριν, ooaris είπε

Την χρησιμοτητα δεν εντοπισα ακομα βεβαια :D

Πιο πολύ είναι για νέους στο χώρο που δεν έχουν ακόμη ξεδιαλύνει πως χαμηλή τιμή σε συνδυασμό με υψηλό suply δεν είναι κάτι τόσο καλό όσο ίσως νομίζουν, υπήρχε ποστ με σχετικές ερωτήσεις πριν απο κάμποσες σελίδες και αυτό το link θα είχε λύσει κάμποσες απορίες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://motherboard.vice.com/en_us/article/8xddka/millions-of-dollars-in-ethereum-are-vulnerable-to-hackers-right-now-smart-contract-bugs

Researchers discovered 34,200 buggy smart contracts on Ethereum.

Το έχω γράψει και εδώ. Πρέπει κάποιος να είναι τελείως παλαβός για να χρησιμοποιεί το ethereum ως store of value

In November of last year, a person known by the pseudonym “DevOps199” stumbled across a critical vulnerability in the code for a subset of Ethereum wallets. They made themselves the “owner” of this Ethereum code library, called a smart contract, and destroyed it. This shouldn’t have been possible, but DevOps199 nonetheless locked up roughly $150 million USD worth of other people’s digital coins.

There are hundreds of thousands of similar smart contracts on Ethereum that control wallets, tokens and applications, or hold funds. Now, researchers say they’ve devised a new approach for finding vulnerabilities in smart contracts that would have exposed the flaw DevOps199 exploited before it was too late. Even more, the researchers say they’ve discovered an additional 34,200 vulnerable smart contracts. A sample of roughly 3,000 vulnerable contracts that the team verified could be exploited to steal roughly $6 million worth of ether, Ethereum’s in-house cryptocurrency, they said.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ico bench θεωρείτε αξιόλογο? Εχει 3 ico που ειναι να βγουν σε λιγες μερες με βαθμολογίες 4.8 truegame και 4.7 friendz και faceter διαβάζοντας καλα πράγματα. Ποια η γνώμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Σε τέτοια περίπτωση εγώ πάντα λέω να τα μοιράζεις: 0,5 180 και 0,5 170.

Εγώ αυτό γενικά κάνω. Δε βάζω όλο το ποσό σε μια τιμή.

Τελικά εφτασε μεχρι 182$ περίπου από ότι βλέπω και ανεβηκε παλι. Δεν πειράζει. Περιμένουμε.

 

Στις 19/02/2018 στις 6:27 ΜΜ, fingolfingr είπε

Αρχικά θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για την άγνοια μου αλλά... προσπαθώ να καταλάβω πως δουλεύει το όλο θέμα. Από χρηματιστηριο δεν έχω ιδέα οπότε..... here goes.

Θυμαμαι οτι το pump του e-coin (ναι πάλι αυτο) ξεκίνησε στην ουσία με 24h volume 16k. Αστείο πόσο. Κι όμως από τα 4$ πήγε στα 280$ και ακόμα και τώρα το βλέπω ότι πάρα τις διακυμανσεις του συνήθως είναι πάνω από τα 4$ που είχε αρχικα. Το e-coin το φέρνω απλά σαν παράδειγμα pump and dump μιας και είναι πρόσφατο. 

Αν λοιπόν έβρισκα πχ ένα coin με 0.0001$ που εχει 24h volume μικρο (βλέπω πχ ενα με 5$) και αγόρασα κάποια εκατομμύρια κομμάτια, αυτό θα επηρεαζε την τιμή του προς τα πανω; Έστω και για λιγο.

Δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο γιατί αλλιώς θα το έκαναν όλοι αλλά.... ρωτάω. 

Μιας και είμαστε χαλαρά μπορεί να μου απαντήσει καποιος στο παραπάνω; Ή και με Link αν υπαρχει.

 

ΥΓ: Βρήκα διαφορα  pump groups στο telegram. Βρε λες;

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα μια μεταφορά σε coinbase και μπήκαν την άλλη μέρα και μια σε kraken και μπήκαν μετά από δέκα μέρες (με δυο σ/κ μέσα).

Είναι στάνταρ αυτό ή έτυχε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

Researchers discovered 34,200 buggy smart contracts on Ethereum.

Το έχω γράψει και εδώ. Πρέπει κάποιος να είναι τελείως παλαβός για να χρησιμοποιεί το ethereum ως store of value

Δεν φταίει το Ethereum που τα smart contracts βγαίνουν προβληματικά, αλλά οι προγραμματιστές που τα φτιάχνουν. Ωστόσο θα πρέπει να λάβουμε υπόψιν ότι το Ethereum ήταν η πρώτη πλατφόρμα πάνω σε αυτό. Μπορεί να λύσει τα scalability προβλήματα του πολύ πιο εύκολα από το bitcoin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, laradoomed123 είπε

Εγώ έκανα μια μεταφορά σε coinbase και μπήκαν την άλλη μέρα και μια σε kraken και μπήκαν μετά από δέκα μέρες (με δυο σ/κ μέσα).

Είναι στάνταρ αυτό ή έτυχε?

Έτυχε, επειδή παίζω μόνο σε Kraken αυτό το διάστημα, έχω στείλει 4 φορές χρήματα και πάντα μετά τις 2 εργάσιμες είχαν πιστωθεί στον λογαριασμό μου τα χρήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Έτυχε, επειδή παίζω μόνο σε Kraken αυτό το διάστημα, έχω στείλει 4 φορές χρήματα και πάντα μετά τις 2 εργάσιμες είχαν πιστωθεί στον λογαριασμό μου τα χρήματα. 

εγω οσες φορες εχω στειλει παντα την επομενη εχουν μπει ( δε στελνω πσκ) παλι εστειλα χθες το μεσημερι και σημερα εχουν πιστωθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...