Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, zio10 είπε

Αν φτάνουν τόσα κάτι γίνεται! :D

Απαισιόδοξος είναι, μην τον ακούς. Αν δεν πάει τουλάχιστον 100εκκατομύρια ευρώ το 1BTC μην πουλήσεις :P

 

Υ.Γ που είναι οι υπόλοιποι παντελονάτοι με τα σχεδιαγράμματα σήμερα; πολύ ησυχία βλέπω στο topic :D

Επεξ/σία από Avatar_GR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει καποιο αξιοπιστο site που να μπορω να αγορασω bitcoins με την ελληνικη πιστωτικη καρτα μου? ευχαριστω

Επεξ/σία από lele322
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sndev είπε

μηπως το χε βαλει με καποιο οριο? πχ αν αξιζει κατι 1 ε κ το βαλει να πουληθει 2 ε μενει εκει μεχρι να πιασει τη τιμη 

 

3 ώρες πριν, Avatar_GR είπε

Πολλοί ονειροπόλοι βλέπω είναι μαζεμένοι εδώ μέσα....

Μιλάτε για το πως θα πιάσουμε το τρένο, για το BTC που θα φτάσει 1 εκκατομύριο$ αξία (και γιατί να πάει μόνο 1εκκατομύριο$ και να μην πάει 1τρις$ με αυτή την λόγική;;; Και μην μου πείτε ότι είναι μεγάλο το νούμερο το 1τρις....).

Sorry που σας το χαλάω αλλά αν δεν είναι αυτό λογική ΦΟΥΣΚΑΣ, τότε τι είναι; Και με τις τουλίπες τον 16 αιώνα τα ίδια θα λέγανε... ότι η μία τουλίπα θα ανέβει σε τρελά νούμερα. Ε ανέβηκε, μέχρι που έσκασε η φούσκα (η τρακάρισε το τραίνο αν σας αρέσει περισσότερο αυτή η παρομοίωση)

Κανένας σας όμως δεν μιλάει για το ποιος θα προλάβει να φύγει από το τρένο αν αυτό πάει προς τον γκρεμό. Υπάρχουν χιλιάδες λόγοι να αποτύχει το BTC και χιλιάδες λόγοι να πετύχει.

Όσοι έχετε καλά χρήματα κερδισμένα βγάλτε μερικά να τα έχετε σε ευρώ στο χέρι και κρατήστε και μερικά μέσα να παίζετεΑυτή είναι η συμβουλή η δικιά μου.

Το θέμα είναι οτι ακομα και όταν το τρενο θα πηγαίνει προς το γκρεμο, θα υπαρχουν και αυτοί (εμείς;;;) που θα αγοράζουν γιατι θα περιμένουν ανακαμψη.

 

 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα δώσει 2$ και είχα παρει πριν καιρό 18300 CME. Αυτή την στιγμή εχουν γίνει 91$.

Αλλα δεν με βάζει το yobit παλι γαμώτο

 

ΥΓ: Τελικά μαλλον εχω θέμα με τον chrome

5a917f8794b38_.PNG.2a74650ded1dd230e4071212046a0874.PNG

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zio10 είπε

Πρέπει να βγάζουν καλά λεφτά αυτοί, έξυπνη ιδέα!

Ναι αλλά το θέμα είναι το συγκεκριμένο ΑΤΜ δεν δούλευε για πολύ καιρό.

 

Δεν ξέρω αν δουλεύει και τώρα αυτό στο Κουκάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Είχα δώσει 2$ και είχα παρει πριν καιρό 18300 CME. Αυτή την στιγμή εχουν γίνει 91$.

Αλλα δεν με βάζει το yobit παλι γαμώτο

ΥΓ: Τελικά μαλλον εχω θέμα με τον chrome

5a917f8794b38_.PNG.2a74650ded1dd230e4071212046a0874.PNG

X50 μπράβο αλλά έβαλες πολύ λίγα όπως είχα κάνει και εγώ. Τουλάχιστον 20 θέλει για να είχες 910 ευρώ τώρα. Θα ανέβει και άλλο. Το yobit είναι λίγο άστα να πάνε exchange. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το επόμενο μεγάλο άλμα θα γίνει στα blockchain  που υποστηρίζουν η πρόκειται να υποστηρίξουν proof of stake  συστήματα πιστοποίησης συναλλαγών.

Τα μεγαλύτερα και κατά την γνώμη μου πιο ελπιδοφόρα για την ερχόμενη 2ετια είναι το  ethereum και OMG.

Επεξ/σία από SamSick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Heybro είπε

X50 μπράβο αλλά έβαλες πολύ λίγα όπως είχα κάνει και εγώ. Τουλάχιστον 20 θέλει για να είχες 910 ευρώ τώρα. Θα ανέβει και άλλο. Το yobit είναι λίγο άστα να πάνε exchange. 

Βασικά στο yobit είχα μπει για τα άλλα 2 που είχα ακούσει από εδώ. Και επειδή είναι ότι να ναι το σύστημα του περισσεψαν 2$. Ε και τα έβαλα εκεί μόνο και μόνο γιατί ήταν αν θυμάμαι καλά το πιο φτηνό. Ο ορισμός του shitcoin.

 

Το κακό είναι ότι τόσο καιρό το έβλεπα μεσω coinmarketcap και την μια ήταν στο 0.0001 και την άλλη στο 0.0003. Εκεί έπαιζε. Και είχα σκεφτεί να βάλω ένα μεγάλο πόσο  στα low του (300$ όπως έγραψα σε άλλο post) μήπως και ανέβει λίγο η τιμή. Και αν δεν.... θα τα πουλαγα όταν θα πήγαινε στα 0.0003 με ένα ωραίο x3 κέρδος. 

Αυτό ήθελα να το κάνω αύριο που θα ήμουν χαλαρός. Άργησα από ότι φαίνεται. 

Να είναι καλά το delta που με ενημέρωσε για το pump. Όταν ήρθε η ενημέρωση ήμουν στα 110$ περίπου, όταν έγραψα εδώ 91$ και τελικά τα πούλησα για 87$.

 

Πάμε γι αλλά. Για καλύτερα. 

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Βασικά στο yobit είχα μπει για τα άλλα 2 που είχα ακούσει από εδώ. Και επειδή είναι ότι να ναι το σύστημα του περισσεψαν 2$. Ε και τα έβαλα εκεί μόνο και μόνο γιατί ήταν αν θυμάμαι καλά το πιο φτηνό. Ο ορισμός του shitcoin.

Το κακό είναι ότι τόσο καιρό το έβλεπα μεσω coinmarketcap και την μια ήταν στο 0.0001 και την άλλη στο 0.0003. Εκεί έπαιζε. Και είχα σκεφτεί να βάλω ένα μεγάλο πόσο  στα low του (300$ όπως έγραψα σε άλλο post) μήπως και ανέβει λίγο η τιμή. Και αν δεν.... θα τα πουλαγα όταν θα πήγαινε στα 0.0003 με ένα ωραίο x3 κέρδος. 

Αυτό ήθελα να το κάνω αύριο που θα ήμουν χαλαρός. Άργησα από ότι φαίνεται. 

Να είναι καλά το delta που με ενημέρωσε για το pump. Όταν ήρθε η ενημέρωση ήμουν στα 110$ περίπου, όταν έγραψα εδώ 91$ και τελικά τα πούλησα για 87$.

Πάμε γι αλλά. Για καλύτερα. 

Τι είναι το delta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, zio10 είπε

Αν φτάνουν τόσα κάτι γίνεται! :D

ακόμα και ο  elon πάντως έχει τόσα :P

 

 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Avatar_GR είπε

Τι είναι το delta?

Εφαρμογή παρακολούθησης τιμών για το κινητό.

Είχα αρχικά το coinmarketapp αλλά ενημερώνεται αργα. Ρώτησα εδώ αν υπάρχει κανένα παρόμοιο όπου θα γράφεις και σε ποιο ανταλακτηριο τα έχεις και μου πρότειναν το delta.

 

Το delta εκτός από τα κλασικά alerts  που μπορείς να βάλεις για να σε ειδοποιεί όταν το crypto φτάνει μια συγκεκριμένη τιμή, σου πετάει και ειδοποιήσεις για μεγάλες αλλαγές στα νομίσματα σου. Από 10% νομίζω και πάνω. Είναι κάπως σπαστικό βασικά αλλά..... από εκεί το είδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...