Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι όλα μου τα coins που είχα στείλει στο cryptopia, έγιναν LTC και κάποιος τα πήρε σε μια διεύθυνση 3HpwVq6zSd3wxSrAypFYJGKE2JTm3fvuC9 . Το θέμα είναι ότι δεν έλαβα ποτέ confirmation email. Απ ότι είδα, και άλλοι ανέφεραν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και τα νομίσματα πήγαν ακριβώς στην ίδια διεύθυνση. Έστειλα ήδη ένα ticket στο support τους αλλά δεν ξέρω αν θα ασχοληθούν καν. Τι μου προτείνετε να κάνω; Συνολικά έβγαλε 2.52 LTC  :(

Επεξ/σία από Camal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, dimus1985 είπε

ειχε θεμα το etn με το cryptopia αλλα το εφτιαξαν ειπαν.Επισης cryptopia εχει μονο ETN/BTC οποτε πρεπει να αλλαξεις τα Litecoin σου...Και τελος καποιος δινει πονο και απο +7% το πηγε -10% μπαμ μπαμ..χθες στο +20% εγινε το ιδιο πραγμα..πολυ μεγαλος ογκος κομματιων σε πολυ μικρο διαστημα και σε premium δλδ εδινε εντολη σκουπα για 4-5 τιμες πανω...δεν ξερω τι γινεται..σαν να αλλαζουν πακετακια χερια :)..

Το θέμα είναι από άποψη εξόδων, με συμφέρει να το γυρίσω από LTC σε Bitcoin και μετά να αγοράσω ETN? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, jimmakosapple είπε

Το θέμα είναι από άποψη εξόδων, με συμφέρει να το γυρίσω από LTC σε Bitcoin και μετά να αγοράσω ETN? 

Ναι σχεδόν μηδενικά είναι τα fees στις αλλαγές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Camal είπε

Καλημέρα σε όλους.

Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι όλα μου τα coins που είχα στείλει στο cryptopia, έγιναν LTC και κάποιος τα πήρε σε μια διεύθυνση 3HpwVq6zSd3wxSrAypFYJGKE2JTm3fvuC9 . Το θέμα είναι ότι δεν έλαβα ποτέ confirmation email. Απ ότι είδα, και άλλοι ανέφεραν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και τα νομίσματα πήγαν ακριβώς στην ίδια διεύθυνση. Έστειλα ήδη ένα ticket στο support τους αλλά δεν ξέρω αν θα ασχοληθούν καν. Τι μου προτείνετε να κάνω; Συνολικά έβγαλε 2.52 LTC  :(

Στο log in τι δικλειδες ασφαλειας ειχες; Μονο email ή κωδικο;
Εχεις μπει και απο εφαρμογη στο κινητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Orpheas1992 είπε

Στο log in τι δικλειδες ασφαλειας ειχες; Μονο email ή κωδικο;
Εχεις μπει και απο εφαρμογη στο κινητο;

Στο cryptopia έχει μόνο pin και email confirmation. Ναι μπήκα χθες μια και μοναδική φορά από το κινητό μου με google browser (πάντα χρησιμοποιώ focus). Λίγο αργότερα έγιναν και οι κινήσεις στο cryptopia. Βέβαια μπορεί να είναι και συμπωματικό αυτό. Η ουσία είναι ότι δεν μου ήρθε ποτέ email confirmaton γιατί πολύ απλά αυτός που μπήκε , το έκανε disable. Το κακό με το cryptopia είναι ότι αυτό το κάνεις πολύ έυκολα καθως είναι ένα check box, το οποίο μάλιστα δεν σου ζητάει confirmation όταν κάνεις enable/disable. Τραγικό απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Camal είπε

Στο cryptopia έχει μόνο pin και email confirmation. Ναι μπήκα χθες μια και μοναδική φορά από το κινητό μου με google browser (πάντα χρησιμοποιώ focus). Λίγο αργότερα έγιναν και οι κινήσεις στο cryptopia. Βέβαια μπορεί να είναι και συμπωματικό αυτό. Η ουσία είναι ότι δεν μου ήρθε ποτέ email confirmaton γιατί πολύ απλά αυτός που μπήκε , το έκανε disable. Το κακό με το cryptopia είναι ότι αυτό το κάνεις πολύ έυκολα καθως είναι ένα check box, το οποίο μάλιστα δεν σου ζητάει confirmation όταν κάνεις enable/disable. Τραγικό απλά.

Τα security settings δηλαδή τα είχες ανοιχτά όταν έκανες log in... Εγώ πχ έχω TwoFactor και για τις ρυθμίσεις, έρχεται email με κωδικό για να μπορέσω να κάνω αλλαγές.
Όχι ότι νιώθω ήσυχος τώρα αλλά λέμε...

Από ό,τι διαβάζω έχουν αρκετοί το ίδιο θέμα. Προς το παρόν περιμένεις, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι από την αρχή είχα βάλει pin και email confirmation.

Δοκίμασε να κάνεις το εξής: Πήγαινε Account - Security - Βάλε Pin - Στο Account Security έχει ένα check box που λέει Disable Withdrawal Email Confirmation. Απλά το κάνεις uncheck και τέλος. Δεν σου έρχεται κανένα email γι αυτή την αλλαγή. Ο παραλήπτης σε όλες τις περιπτώσεις που διάβασα είναι ο ίδιος ( 3HpwVq6zSd3wxSrAypFYJGKE2JTm3fvuC9 ) και τα κάνει LTC.

Εν το μεταξύ δεν κρατάω ποτέ νομίσματα σε συναλλακτήρια. Έτυχε χθες το πρωί να στείλω μερικά ethereum για να πάρω electroneum , τα οποιά δεν φάνηκαν ούτε μετά από 8 ώρες. Το βράδυ λέω κάτσε να μπω να δω αν μπήκαν, και όντως είχαν μπει με πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Επειδή ήταν αργά όμως λέω ας το αφήσω για το πρωί να κάνω τα trades με την ησυχία μου. Ε το πρωί βλέπω 20 notifications στο ιστορικό.

Επεξ/σία από Camal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος ένα γρήγορο / οικονομικό τρόπο να σταλθούν coins από Binance σε Cryptopia?

DOGE δεν παίζει μιας και δεν το έχει το Binance, XVG έχει τις τελευταίες 10 μέρες περίπου θέμα το Cryptopia στα deposits, ΝΕΟ που χάρηκα όταν είδα αρχικά τα μηδενικά fees έχει και αυτό σοβαρά μειονεκτήματα...οπότε; ETC;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Camal είπε

Ναι από την αρχή είχα βάλει pin και email confirmation.

Δοκίμασε να κάνεις το εξής: Πήγαινε Account - Security - Βάλε Pin - Στο Account Security έχει ένα check box που λέει Disable Withdrawal Email Confirmation. Απλά το κάνεις uncheck και τέλος. Δεν σου έρχεται κανένα email γι αυτή την αλλαγή.

Εδώ ίσως είναι το κλειδί. Εσύ είχες κάποιο Pin δικό σου για το security; ή να σου έρχεται email με νέο 6ψήφιο κάθε φορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, chryspano είπε

βρεις κάποιον που το έχει χρησιμοποιήσει σαν μέσο συναλλαγής για οτιδήποτε άλλο, να τον ρωτήσεις που το χρησιμοποίησε και πως, περισσότεροι άνθρωποι πεθαίνουν κάθε μέρα γλιστρώντας στις σκάλες παρά χρησιμοποιούν τα crypto με τον τρόπο που νομίζεις, αυτή είναι η αλήθεια. Κατα τα άλλα καλή η προσπάθεια απο μέρους σου να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

 

Μα και να βρει κοσμο δεν θα το δεχτεις γιατι ενω αυτοι πληρωνουν με crypto, ο πωλητης τα τιμολογει και μετατρεπει αμεσως σε Fiat με καποιο Payment processor, οποτε.... ακυρο συμφωνα με τον ορισμο σου. Θα επρεπε λοιπον να βρουμε μονο περιπτωσεις αγορων OTC και που να τις βρεις αφου πρεπει να ξερεις τον αλλον προσωπικα η να το εχει διαδοσει καπου ο ιδιος οτι εκανε την ταδε αγορα, λες και ενδιαφερεται κανεις. Πχ ενας φιλος που ζει στην Ολλανδια μου ελεγε οτι διαπραγματευεται να αγορασει μια κιθαρα απο καποιον και ο αλλος του ζητησε αν ηθελε να πληρωσει με bitcoin! Εχω δει επισης παλαιοτερα αγγελιες που πολλοι προσφερουν μαθηματα ιδιαιτερα μεσω skype πχ για crypto.

Εγω αγοραζω τακτικα cloud hosting και συνδρομες file sharing. Ξερω ξερω, ειναι απο αυτα που "δε μετρανε" για σενα, αφου μετατρεπονται.

Και εμας ομως λιγο μας ενδιαφερει τι θεωρεις εσυ η ο καθενας αποδεκτο η το αν πρεπει να θεωρηθει τυπικα χρημα η οχι. Πες το Tradable digital asset αφου δεν θες να το πεις χρημα. A rose by any other name...

Αλλα παρε και αυτο μηπως σε ενδιαφερει

https://cointelegraph.com/news/us-georgia-next-state-in-line-to-accept-crypto-for-taxes-licenses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Orpheas1992 είπε

Εδώ ίσως είναι το κλειδί. Εσύ είχες κάποιο Pin δικό σου για το security; ή να σου έρχεται email με νέο 6ψήφιο κάθε φορά;

Για την πρόσβαση στο site, username / password + pin (σταθερό) . Μετά σε κάθε withdrawal σου έρχεται email στο κινητό για επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Camal είπε

Για την πρόσβαση στο site, username / password + pin (σταθερό) . Μετά σε κάθε withdrawal σου έρχεται email στο κινητό για επιβεβαίωση.

Πηγαινε στο security και αλλαξε το twofactor παντου. Αντι για Pin code βαλε Email ή Google Authenticator.
Κατοπιν εορτης βεβαια, αλλα για να εισαι πιο σιγουρος απο εδω και περα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Orpheas1992 είπε

Πηγαινε στο security και αλλαξε το twofactor παντου. Αντι για Pin code βαλε Email ή Google Authenticator.
Κατοπιν εορτης βεβαια, αλλα για να εισαι πιο σιγουρος απο εδω και περα...

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Το έκανα ήδη αν και κατόπιν εορτής όπως είπες κι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://cointelegraph.com/news/breaking-mobile-payments-app-circle-acquires-crypto-exchange-poloniex-for-400-mln

Πάει και το Poloniex... στην Circle (στην οποία συμμετέχει με 50εκ. η Goldman Sachs) και με αρκετά φιλόδοξα πλάνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Camal είπε

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Το έκανα ήδη αν και κατόπιν εορτής όπως είπες κι εσύ.

 

το θέμα είναι να βρεις και από που βρήκανε το κωδικό σου , ψάξε μην έχεις κάνα keylogger και σου φάνε και τα υπόλοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...