Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω και εγω να επενδυσω καποιο μικροποσο στα coins, δεν γνωριζω ομως απολυτως τιποτα για το συγκεκριμενο "σπορ".

Μπορει καποιος να βοηθησει; Πως αγοραζω ανωνυμα, απο που, τι ποσο σου κρατανε ανα συναλλαγη και αν θα μπορω να κανω εξαργυρωση των coins;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το κολλημα εχετε με το να ξερουν το ονομα σας? Για εμενα coinbase για να φορτωνεις και μετα στελνεις σε gdax και τελος στο binance για μηδενικο fee.

 

Το trx ρε παιδια ποτε να το πουλησουμε. Ηδη στο binance δειχνει οτι ειχε 110+% αυξηση σημερα. Και 150 να παει, δεν πιστευω να το κρατησει και στο τελος θα πεσει στο μισο (50-80%). Το θεμα ειναι να μην συνεχισει να ανεβαινει και βγουμε χαμενοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mylo είπε

Για Το etoro έχετε γνώμη; 

Ειχα εκει σαν εικονικα χρηματα για να το μαθω , θελει 1η καταθεση πλεον 500 $ αν θυμαμαι καλα .

Το καλο ειναι οτι μπορεις να ακολουθεις αλλα ατομα εκει , στο πως παιζουν αυτοι .

Εχει μεγαλα Fee .

Μόλις τώρα, gkasta είπε

Για 200€ σε κρυπτονομισμα αξίζει να τα μεταφέρω σε πορτοφόλι ή να τα αφήσω στα exchange? Αν ναι, είναι οκ αυτά των κινητών ή καλύτερα σε desktop?

Νομιζω οτι ειναι καλυτερα να τα εχεις σε wallet .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω καποια ripple,στο 3χ ειμαι,βεβαια το θεωρω απιθανο να παει 10 20 ευρω ποτε.Λογω κεφαλαιοποιησης.Την στιγμη που θα πιασει τα 5-6 δολαρια θα εχει πιασει σε κεφαλαιοποιηση το bitcoin.Κατι αδιανοητο.Ποτε μην λες ποτε με τα cryptos,αλλα δεν ξερω τι να πιστεψω πια.Shitcoin πιανουν 50 και 100 δολαρια απλα λογω του hype και καιγονται νομισματα με προοπτικες.Εχει γινει πολυ τζογος πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επενδύστε σε πολλά νομίσματα έτσι και να χαθούν μερικά θα έχετε τα άλλα. 14 πήρα πριν 5 μήνες και πριν 5 μέρες πήρα ακόμα 4 τα οποία έχουν πάει ήδη x3 τις τελευταίες μέρες. Τα μικρότερα νομίσματα έχουν περιθώριο για x1000 αλλά έχουν και μεγάλο ρίσκο. Τα γνωστά θα πάνε σίγουρα x3 X5 με μικρό ρίσκο αλλά και μικρο κέρδος. Σίγουρο τεράστιο κέρδος δεν υπάρχει. Σίγουρο μικρό κέρδος ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, overpower είπε

Το κολλημα εχετε με το να ξερουν το ονομα σας? Για εμενα coinbase για να φορτωνεις και μετα στελνεις σε gdax και τελος στο binance για μηδενικο fee.

Το trx ρε παιδια ποτε να το πουλησουμε. Ηδη στο binance δειχνει οτι ειχε 110+% αυξηση σημερα. Και 150 να παει, δεν πιστευω να το κρατησει και στο τελος θα πεσει στο μισο (50-80%). Το θεμα ειναι να μην συνεχισει να ανεβαινει και βγουμε χαμενοι.

Ειναι στο +150% αυτη την στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mylo είπε

Για Το etoro έχετε γνώμη; 

Έχε υπόψη σου ότι στο eToro δεν αγοράζεις νομίσματα. Ποντάρεις στο αν θα ανέβουν ή θα κατέβουν.

Imho, αν είναι να παίξεις με νομίσματα καλύτερα στην αρχή με μικρά ποσά με νομίσματα που θα σου ανοίκουν ώστε  να εξοικιωθείς με τις διαδικασίες αγοράζεις, πουλάς, μεταφέρεις σε δικό σου wallet κλπ.

 

 

17 ώρες πριν, gassim είπε

Εβαλα το απόγευμα ενα ποσό στο coinbase.

Με το ποσό αυτό αγόρασα LTC και θέλω να τα στείλω στο binance.

Το πρόβλημα είναι οτι η εφαρμογή μου γράφει sending εδω και πέντε ώρες τουλάχιστον. Είναι φυσιολογικό αυτό ή έχει κολλήσει;

Καλό σαν UI το coinbase, αλλά τα ζώα μου αργά ...

Επεξ/σία από GothicCrusader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, fastnq2 είπε

Εχω και εγω καποια ripple,στο 3χ ειμαι,βεβαια το θεωρω απιθανο να παει 10 20 ευρω ποτε.Λογω κεφαλαιοποιησης.Την στιγμη που θα πιασει τα 5-6 δολαρια θα εχει πιασει σε κεφαλαιοποιηση το bitcoin.Κατι αδιανοητο.Ποτε μην λες ποτε με τα cryptos,αλλα δεν ξερω τι να πιστεψω πια.Shitcoin πιανουν 50 και 100 δολαρια απλα λογω του hype και καιγονται νομισματα με προοπτικες.Εχει γινει πολυ τζογος πλεον.

Ρε παιδιά γιατί αναπαραγάγετε FUD χωρίς να ελέγξετε άμα είναι αλήθεια; To market cap είναι απλά μια μονάδα μέτρησης δημοφιλίας των κρυπτονομισμάτων, τίποτα παραπάνω. Δεν έχει και μεγάλη σημασία άμα είναι 100 δις ή 100 τρις. Πιστεύεις ότι τα 760 δις που είναι τώρα το συνολικό market cap των κρυπτονομισμάτων είναι αντιπροσωπευτικό της αγοράς; Κάτι shitcoin της πλάκας έχουν market cap κοντά στο 1 δις.

Διάβασε το παρακάτω άρθρο για να δεις ότι το market cap δεν παίζει τόσο ρόλο όσο νομίζουμε στα cryptos

https://www.wsj.com/articles/stop-talking-about-bitcoins-market-cap-1513015626

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ και εγώ ο κακομοίρης να γραφτώ σε κάποιο ανταλλακτήριο αλλά όλα είναι τα ζώα μου αργά όσον αφορά το verify. Άσε που η ταυτότητα μας δεν περνάει πουθενά και θέλει διαβατήριο που δεν έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, for4 είπε

προσπαθώ και εγώ ο κακομοίρης να γραφτώ σε κάποιο ανταλλακτήριο αλλά όλα είναι τα ζώα μου αργά όσον αφορά το verify. Άσε που η ταυτότητα μας δεν περνάει πουθενά και θέλει διαβατήριο που δεν έχω.

Τελικα μόνο ταυτότητα δέχτηκαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, for4 είπε

προσπαθώ και εγώ ο κακομοίρης να γραφτώ σε κάποιο ανταλλακτήριο αλλά όλα είναι τα ζώα μου αργά όσον αφορά το verify. Άσε που η ταυτότητα μας δεν περνάει πουθενά και θέλει διαβατήριο που δεν έχω.

Δοκίμασε και με δίπλωμα αν έχεις το πλαστικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...