Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Binance απο οτι εψαξα δεν δεχεται sepa deposit. Μπορω να κανω deposit στο κρακεν που εχω ηδη λογαριασμο και να τα μεταφερω στο binance? Απο ο τι ειδα τα fees δεν ειναι τιποτα τρομερο ειδικα στα χρηματα που θελω να παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, giannis808 είπε

Το Binance απο οτι εψαξα δεν δεχεται sepa deposit. Μπορω να κανω deposit στο κρακεν που εχω ηδη λογαριασμο και να τα μεταφερω στο binance? Απο ο τι ειδα τα fees δεν ειναι τιποτα τρομερο ειδικα στα χρηματα που θελω να παιξω

Στο binance δεν καταθέτεις από τραπεζικό λογαριασμό. Πρέπει να αγοράσεις BTC, ETH ή LTC από το Coinbase π.χ (με κάρτα τράπεζας ή τραπεζικό transfer sepa) και μετά το BTC, ETH ή LTC που αγόρασες το μεταφέρεις στο binance και κάνεις ανταλλαγές με άλλα altcoins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου ειναι να μην πατε στο binance. Επειδη εκει δεν εχει υποδιαστολη (!!!!) δηλαδη πχ δε μπορειτε να ανταλλαξετε 5,3 ΕΤΗ για παραδειγμα αλλα 5 ΕΤΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Αποψη μου ειναι να μην πατε στο binance. Επειδη εκει δεν εχει υποδιαστολη (!!!!) δηλαδη πχ δε μπορειτε να ανταλλαξετε 5,3 ΕΤΗ για παραδειγμα αλλα 5 ΕΤΗ. 

Κακο αυτο. Τι προτεινεις τοτε; TRX θελω κυριως να παρω!

Επεξ/σία από giannis808
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το gate.io το εχει. Αλλα γιατι θα ηθελα να μου πεις το λογο που θες το TRX... Βλεπω πως εχει κανει ηδη pump (ανεβηκε δηλαδη αποτομα η τιμη της).. και δε ξερω αν θα συνεχισει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Αποψη μου ειναι να μην πατε στο binance. Επειδη εκει δεν εχει υποδιαστολη (!!!!) δηλαδη πχ δε μπορειτε να ανταλλαξετε 5,3 ΕΤΗ για παραδειγμα αλλα 5 ΕΤΗ. 

lol, φυσικα και εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ADHD είπε

lol, φυσικα και εχει..

Εχεις κανει trade εκει ; ή μονο deposit; για κανε ενα απλο google Binance trade decimal να δεις ...

Επεξ/σία από Sartiv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Εχεις κανει trade εκει ; ή μονο deposit; για κανε ενα απλο google Binance trade decimal να δεις ...

Εξαρτάται από το κάθε νόμισμα και την αξία του. Το παράδειγμα με το ETH που έθεσες είναι σίγουρα λάθος. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να μπαίναμε με τουλάχιστον 1 ΕΤΗ που είναι αρκετά λεφτά για τους περισσότερους που έχουμε ξεκινήσει πρόσφατα. 

Σε κάποια νομίσματα όντως δεν έχει καθόλου δεκαδικά π.χ στο ADA του οποίου η αξία πλέον είναι γύρω στο 1 ευρώ. Σε κάποια άλλα σταματάει στα 2 δεκαδικά ενώ μπορεί να σου μείνει 0.009 ας πούμε. Μια καλή λύση είναι να πάρετε λίγο BNB που είναι το νόμισμα του Binance και να χρησιμοποιείται αυτό για τα fees γιατί συνήθως λόγω των fees μένουν αυτά τα υπόλοιπα.

Για παράδειγμα εγώ κάποια στιγμή αγόρασα 15 ADA και λόγω του fee (τότε δε χρησιμοποιούσα ΒΝΒ) έγιναν 14.97. Αυτά τα 0.97 η αλήθεια είναι ότι προς το παρόν δε μπορώ να τα κάνω τίποτα αλλά είδα κάπου ότι το Binance ετοιμάζει μια λειτουργία που θα μπορείς να μετατρέψεις το dust σου σε BNB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Εχεις κανει trade εκει ; ή μονο deposit; για κανε ενα απλο google Binance trade decimal να δεις ...

Ναι, δεν βλεπω κανενα προβλημα.. Ναι οκ το googlara αν μιλαμε για μικροποσα υπαρχει θεμα λενε μερικοι, το παραδειγμα σου με το ETH ειναι εντελως ακυρο.

Gii7Fkw.png

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakos18 είπε

Εξαρτάται από το κάθε νόμισμα και την αξία του. Το παράδειγμα με το ETH που έθεσες είναι σίγουρα λάθος. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να μπαίναμε με τουλάχιστον 1 ΕΤΗ που είναι αρκετά λεφτά για τους περισσότερους που έχουμε ξεκινήσει πρόσφατα. 

Σε κάποια νομίσματα όντως δεν έχει καθόλου δεκαδικά π.χ στο ADA του οποίου η αξία πλέον είναι γύρω στο 1 ευρώ. Σε κάποια άλλα σταματάει στα 2 δεκαδικά ενώ μπορεί να σου μείνει 0.009 ας πούμε. Μια καλή λύση είναι να πάρετε λίγο BNB που είναι το νόμισμα του Binance και να χρησιμοποιείται αυτό για τα fees γιατί συνήθως λόγω των fees μένουν αυτά τα υπόλοιπα.

Για παράδειγμα εγώ κάποια στιγμή αγόρασα 15 ADA και λόγω του fee (τότε δε χρησιμοποιούσα ΒΝΒ) έγιναν 14.97. Αυτά τα 0.97 η αλήθεια είναι ότι προς το παρόν δε μπορώ να τα κάνω τίποτα αλλά είδα κάπου ότι το Binance ετοιμάζει μια λειτουργία που θα μπορείς να μετατρέψεις το dust σου σε BNB.

Εχεις δικιο για το κακο παραδειγμα, οπως τα περιγραψες ειναι ετσι! Σε ευχαριστω για τη διορθωση! Την πατησα με τα ΙΟΤΑ και ADA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μπορείτε να μου εξηγήσετε όσο πιο απλα σαν να μαι ηλίθιος τι ειναι ολα αυτα; σαν νοητο χρηματιστήριο; τι διαφορά έχουν; τι είναι μπιτκοιν δεν καταλαβαίνω τιποτα γαμωτο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 2018 σε βαρέθηκα είπε

παιδιά μπορείτε να μου εξηγήσετε όσο πιο απλα σαν να μαι ηλίθιος τι ειναι ολα αυτα; σαν νοητο χρηματιστήριο; τι διαφορά έχουν; τι είναι μπιτκοιν δεν καταλαβαίνω τιποτα γαμωτο 

Το Bitcoin ειναι ενα νομισμα οπως το δολλαριο κτλ μονο που ειναι ψηφιακο και δεν ελεγχεται απο τις τραπεζες, και οι συναλλαγες επιβεβαιωνονται απο μας ουσιαστικα στο πινακα συναλλαγων (blockchain) με το mining.

Επειδη η συναλλαγη γινεται απο ενα address (hash) σε αλλο address, ειναι ουσιαστικα ανωνυμες οι συναλλαγες.

Η πραγματικη χρηση του bitcoin ειναι για τις συναλλαγες , αλλα στη παρουσα φαση χρησιμοποιειται σαν κερδος, επενδυση αλα χρηματιστηριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...