Προς το περιεχόμενο

Insomnia.gr Blue and Night Theme


panoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανούριος χρήστης του theme. Η ανάγνωση του forum έμοιαζε με αγγαρεία και έψαχνα κάποια λύση για να βελτιώσω την κατάσταση.

Εγκατέστησα το add-on στον chrome και η εμφάνιση αναβαθμίστηκε. Επίσης έβαλα και το tampermonkey add-on με το script, που έλυσε το πρόβλημα με την μετάβαση στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα. 

Συγχαρητήρια @panoc για την προσπάθεια! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@panoc Όταν επιστρέψει στις αγγελίες η ένδειξη για πώληση ή ζήτηση θα μπορούσες να ενσωματώσεις το script που έχω φτιάξει που κρύβει τις αγγελίες ζήτησης όταν κάνεις scroll. Νομίζω θα ήταν καλή προσθήκη και θα τα έχουμε μαζεμένα σε ένα script.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/686880-userscript-για-να-βλέπετε-μόνο-αγγελίες-πώλησης-σε-ροές-αγγελιών/

 

 

 

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

@panoc Όταν επιστρέψει στις αγγελίες η ένδειξη για πώληση ή ζήτηση θα μπορούσες να ενσωματώσεις το script που έχω φτιάξει που κρύβει τις αγγελίες ζήτησης όταν κάνεις scroll. Νομίζω θα ήταν καλή προσθήκη και θα τα έχουμε μαζεμένα σε ένα script. 

Καλησπέρα η ενδειξη για ζητηση εχει ηδη προστεθει. Υπαρχει ηδη επιλογη στις αγγελιες για φιλτραρισμα ζητησης και πωλησης.

Επισης δε μπορω να βαλω το script σου στο δικο μου. Το δικο σου ειναι script για greasemonkey/tampermonkey, το δικο μου ειναι css script για stylus lang.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panoc είπε

Καλησπέρα η ενδειξη για ζητηση εχει ηδη προστεθει. Υπαρχει ηδη επιλογη στις αγγελιες για φιλτραρισμα ζητησης και πωλησης.

Επισης δε μπορω να βαλω το script σου στο δικο μου. Το δικο σου ειναι script για greasemonkey/tampermonkey, το δικο μου ειναι css script για stylus lang.

Δεν το είχα δει, όντως έχουν βάλει ένδειξη ζήτησης. Πάντως, τουλάχιστον στο κινητό που είμαι τώρα, αν πας πχ να δεις όλα στο hardware δεν υπάρχει καμία επιλογή φιλτραρίσματος. Νομίζω η επιλογή υπάρχει μόνο στις υποκατηγορίες. Και δεν έχω προσπαθήσει ακόμα να φτιάξω custom ροή αγγελιών, λογικά ούτε εκεί θα έχει φίλτρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα subforum "Προγραμματισμός" και "Web Design - Development"  μετά την εφαρμογή του script σας φαίνονται κανονικά εσάς;

Εμένα μου φαίνονται έτσι:

Spoiler

3.JPG

 

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Τα subforum "Προγραμματισμός" και "Web Design - Development"  μετά την εφαρμογή του script σας φαίνονται κανονικά εσάς;

Εμένα μου φαίνονται έτσι:

  Απόκρυψη περιεχομένων

3.JPG

 

Kαλημερα, thx για to info, διορθωθηκε :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια λεπτομέρεια που είδα μόλις, δε ξέρω αν πρέπει να φαίνεται έτσι, εγώ το ανεβάζω.

Μεταφερθέν thread, όπως της εικόνας, φαίνεται έτσι:

Spoiler

 

1983525244_Screenshot_2020-12-06(1).png.e09f33cc4db825238de980df7d943654.png

 

Επίσης, στα threads που έχουμε ποστάρει κι έχουν νέο μη αναγνωσμένο post, το αστεράκι έχει αυτό το σκούρο μπλέ χρώμα αντί για το κλασσικό κιτρινωπό/πορτοκαλί.

Spoiler

1537013485_Screenshot_2020-12-06Internet.png.4295f0f26218509cb758a9927066f6ec.png

 

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, GiOrGoSk21 είπε

Μια λεπτομέρεια που είδα μόλις, δε ξέρω αν πρέπει να φαίνεται έτσι, εγώ το ανεβάζω.

Μεταφερθέν thread, όπως της εικόνας, φαίνεται έτσι:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

1983525244_Screenshot_2020-12-06(1).png.e09f33cc4db825238de980df7d943654.png

 

Επίσης, στα threads που έχουμε ποστάρει κι έχουν νέο μη αναγνωσμένο post, το αστεράκι έχει αυτό το σκούρο μπλέ χρώμα αντί για το κλασσικό κιτρινωπό/πορτοκαλί.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1537013485_Screenshot_2020-12-06Internet.png.4295f0f26218509cb758a9927066f6ec.png

 

Καλημερα, δεν υπαρχει "πρεπει" πουθενα 😛 Οπως ειπα φτιαχνω μονο οτι βλεπω/βρισκω (ή οτι βλεπετε/βρισκετε εσεις) οσο χρησιμοποιω το site. Overhaul σαν την προηγουμενη εκδοση δυσκολα θα φτιαξω μονομιας...

Επισης διορθωθηκαν τα παραπανω :D

Επεξ/σία από panoc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απογοητευτικό...αν είναι να βασιζόμαστε στην προσπάθεια χρηστών να δούμε ένα site...

Σαν να μπαίνω σε forum όπου σχεδιάστηκε από την yahoo. 

Υ.γ.: Σκέψου να υποκαταστήσεις τις διαφημίσεις τους με δικές σου διαφημίσεις ή έστω να βάλεις και μια extra. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Υ.γ.: Σκέψου να υποκαταστήσεις τις διαφημίσεις τους με δικές σου διαφημίσεις ή έστω να βάλεις και μια extra. 

Ειναι αντιδεοντολογικο και μη πρεπον κατι τετοιο. Το forum βασιζεται στο περιεχομενο του για να βγαλει χρηματα πληρως κατανοητο και δεκτο. Εγω δε παρεχω περιεχομενο. Παρεχω μονο ενα skin για το περιεχομενο αυτο.
Θα μπορουσα να ειχα να κουμπακι donate αλλα και παλι δεν ειναι κατι που θελω να βγαλω χρηματα.
Οπως εχω αναφερει παλι το ολο project ειναι γιατι εχω φωτοευαισθησια στα ματια, όπερ σημαινει οτι εκτυφωλτικα λευκα απλα με κουραζουν και στη συνεχεια με τυφλωνουν (προσωρινα :p, σε λιακαδα χρειαζομαι γυαλια ηλιου τυπου μασκας) οπως επισης το ιδιο συμβαινει και μετα σκουρα skin με εντονες αντιθεσεις (πχ μαυρο background με λευκα γραμματα, εικονες κλπ). Γιαυτο και οτι φτιαχνω εχει minimum αντιθεσεις στους χρωματισμους ειτε το navy ειτε το night, αν και εγω χρησιμοποιω το navy γιατι απλα συμβασιζει με τον υπολοιπο φωτισμο του χωρου.
Απο εκει και περα απλα μοιραζομαι αυτο που εφτιαξα για μενα για ατομα που ειτε εχουν παρομοιο προβλημα με μενα ειτε γιατι απλα τους αρεσει αισθητικα.

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι θέλει εδώ. Σε custom ροή αγγελιών αυτό, καθώς και στη ροή "Περιεχόμενο που ξεκίνησα" που τσέκαρα τώρα. Στο "Νέο Περιεχόμενο" δεν το κάνει.

2020-12-07_213128.png

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Κάτι θέλει εδώ. Σε custom ροή αγγελιών αυτό, καθώς και στη ροή "Περιεχόμενο που ξεκίνησα" που τσέκαρα τώρα. Στο "Νέο Περιεχόμενο" δεν το κάνει.

2020-12-07_213128.png

yeap δε φαινονται σωστα οταν ειναι σε πληρη μορφη, λογικα θα φαινονται σωστα σε συμπαγη.

Θα κοιταξω μηπως μπορεσω να το διορθωσω αλλά δε το υποσχομαι.

thx :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Κάτι θέλει εδώ. Σε custom ροή αγγελιών αυτό, καθώς και στη ροή "Περιεχόμενο που ξεκίνησα" που τσέκαρα τώρα. Στο "Νέο Περιεχόμενο" δεν το κάνει.

2020-12-07_213128.png

Καλημερα, νομιζω οτι ειναι ενταξει τωρα, κοιταξε το και εσυ στη δικη σου ροη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...