Προς το περιεχόμενο

Technicolor TG788v v3


koskappas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα σε όλους και καλη χρονια για το 2020..

Εκανα αναβάθμηση της γραμμης, το ιντερνετ παει σφαιρα....αλλα απο τηλεφωνο, τιποτα, ακουγεται σαν φαξ...μπορει να βοηθησει καποιος?

Το μοντεμ ειναι technicolor v3 

εχω αλλαξει το σπλιτερ στην μπριζα, εβαλα το καινουριο, δοκιμασα, πισω απο το μοντεμ και τις 2 εισοδους, αλλα τιποτα παλι, δοκιμσα και αλλη συσκευη τηλεφωνου πιο καινουρια, ξανα τιποτα. πηρα και τα παιδια στην wind  , ξανα τιποτα...χαχαχα

 

Υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες να γνωριζει καποιος απο εδω!!

Επεξ/σία από vangelisbS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 466
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρέλαβα κι εγώ αυτή την αθλιότητα απ τη Wind.

- Το Wifi στο ένα μέτρο απ το ρούτερ πιάνει 17Mbps (με καλώδιο είμαι στα 43)

- Το Voip (SIP port 5060) δε λειτουργεί, και δε δέχτηκαν να βρουν λύση (προφανώς είναι δεσμευμένο για τη VOIP τηλεφωνία τους) με αποτέλεσμα να έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο

- Οι οδηγίες που ανέφερε ο spell1977 δε λειτουργούν, στο dyndns domain δε δέχεται το κείμενο

Να φανταστώ αγοράζω άλλο ρούτερ ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο όμως; Και πώς μπορούμε να περάσουμε sip ρυθμίσεις εάν δεν μας δίνουν sip κωδικούς; Εννοώ για να συνδεθούμε με το δίκτυο τους από δικό μας άλλο router...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/01/2020 at 11:46, skel13 said:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Άτι τελευταίο, Nas θα μπορεί να υπάρξει επικοινωνία αν συνδεθεί με το AP? 

lan adsl modem router σε wan archer

αν συνδεσεις το tp link archer ως router δηλαδη να δινει διαφορετικες Ip 192.168.2.x ενω το adsl/vdsl modem router να δινει 192.168.1.χ τοτε αν το Nas ειναι στο αλλο δικτυο δεν θα το βλεπει απο default. με καταλληλες ρυθμισεις(δεν ξερω ) θα μπορεις αλλα μπλεκεις οπως ειπα με διπλα Nat με διπλα Port forward κτλ.η μια λυση θα ηταν να εκανες port forward ολα τα ports ή One to one nat στο adsl vdsl modem αλλα δεν βρισκω λογο.αυτο  

--------------

αν το κανεις access point(lan to lan συνδεση) και κλεισεις dhcp στο archer τοτε οπου και να βαλεις το nas θα το δεις γιατι θα ειναι ολα ενα δικτυο.ουτε 2 Nat ουτε διπλα port forward.ολα απλα και ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

lan adsl modem router σε wan archer

αν συνδεσεις το tp link archer ως router δηλαδη να δινει διαφορετικες Ip 192.168.2.x ενω το adsl/vdsl modem router να δινει 192.168.1.χ τοτε αν το Nas ειναι στο αλλο δικτυο δεν θα το βλεπει απο default. με καταλληλες ρυθμισεις(δεν ξερω ) θα μπορεις αλλα μπλεκεις οπως ειπα με διπλα Nat με διπλα Port forward κτλ.η μια λυση θα ηταν να εκανες port forward ολα τα ports ή One to one nat στο adsl vdsl modem αλλα δεν βρισκω λογο.αυτο  

--------------

αν το κανεις access point(lan to lan συνδεση) και κλεισεις dhcp στο archer τοτε οπου και να βαλεις το nas θα το δεις γιατι θα ειναι ολα ενα δικτυο.ουτε 2 Nat ουτε διπλα port forward.ολα απλα και ωραια.

εχεις δίκιο για το διπλό ΝΑΤ 

 

το έκανα με το access point(lan to lan σύνδεση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα!

Αν ξερεις κανεις να βοηθήσει ρε παιδια! Σημερα μου ενεργοποίησαν 100αρα, εχω ενα modem/router Asus Ac68u και το technicolor της wind.

Μπορώ να συνδέσω σαν πρώτο το Asus ac68u για Ιντερνετ και σαν δεύτερο το technicolor μονο για τηλεφωνια?

Επεξ/σία από Orgios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Orgios είπε

Καλησπέρα!

Αν ξερεις κανεις να βοηθήσει ρε παιδια! Σημερα μου ενεργοποίησαν 100αρα, εχω ενα modem/router Asus Ac68u και το technicolor της wind.

Μπορώ να συνδέσω σαν πρώτο το Asus ac68u για Ιντερνετ και σαν δεύτερο το technicolor μονο για τηλεφωνια?

τεχνικά ναι, γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mples είπε

καλα στην 100ρα δεν σου εδωσαν το  tg789  ??

Έλα ντε.

θα σπρώχνουν κι εκεί τώρα γιατί επιστρέφουν οι insomniacs σωρηδόν το 788...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Έλα ντε.

θα σπρώχνουν κι εκεί τώρα γιατί επιστρέφουν οι insomniacs σωρηδόν το 788...

χαχαχα τον επιασαν κοτσο τον φιλο και του εδωσαν την σαβουρα να την ξεφορτωθουν 

φιλε κραξτους να στο αλλαξουν  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλο επιχειρημα για να μου αλλαξουν το 788 με 789?

Εσεις που σας το αλλαξαν τι τους ειπατε?

Γιατι δεν ηξερα οτι εν ετει 2020 οι τυποι δεν δινουν 5ghz..ελεος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...