Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση: Θελω να κοψω τους χρηστες να ανοιγουν το developer tools προγραμματιστικά. Γίνετε?


lesvos2018

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη οποιος μπαινει σε καποιο απο τα σιτε μου να μην μπορει να πατησει F12 κατι να τον μπλοκαρει δηλαδή.

Σε οτι γλωσσα να ειναι δεν με απασχολει αυτο το θεμα ειναι αν γινετε.

 

Ευχαριστω. :)


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι νομιζω οτι μπορω γιατι λες οχι?
Δεν υπαρχει κατι που δεν γινετε στους υπολογιστες αν θες εξηγησε μου γιατι τοσο βιαστικα λες οχι?

 

Επεξ/σία από lesvos2018
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα ευχαριστω για τις απαντησεις αλαλ ηδη το εχω υλοποιηση οση ωρα μιλαμε.
demo: http://movies.icinema.gr 
πατωντας το f12 σου κολαω την σελιδα και δεν συνεχιζει ουτε μπορεις να δεις τιποτα απο το devtools.
και ολα αυτα με 1 γραμμη κωδικα ;)
και φυσικα υπαρχουν πολλοι τρόποι να το κανεις καθως και αλλα πολλα πραγματακια.
Ποτε δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι :)
 

Επεξ/σία από lesvos2018
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://imgur.com/8KF3BYa

Τι έλεγες;

Το λέω "βιαστικά" όπως θα σου έλεγε "βιαστικά" κάποιος φυσικός ότι όχι, δε μπορείς να ψύξεις τίποτα στους -300 βαθμούς. Επειδή ξέρω τις θεμελιώδεις αρχές που κανονίζουν το αν μπορεί κάποιος να ανοίξει developer tools ή όχι και πότε. Δε μου χρειάζεται να ξέρω τι αποτυχημένη προσπάθεια μπορεί να σκαρφιστεί κανείς για να πω όχι.

Η αμφισβήτηση και η εξερεύνηση είναι καλό πράγμα, αλλά όχι όταν συνοδεύονται από ημιμάθεια.

Επεξ/σία από defacer
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lesvos2018 είπε

καλα ευχαριστω για τις απαντησεις αλαλ ηδη το εχω υλοποιηση οση ωρα μιλαμε.
demo: http://movies.icinema.gr 
πατωντας το f12 σου κολαω την σελιδα και δεν συνεχιζει ουτε μπορεις να δεις τιποτα απο το devtools.
και ολα αυτα με 1 γραμμη κωδικα ;)
και φυσικα υπαρχουν πολλοι τρόποι να το κανεις καθως και αλλα πολλα πραγματακια.
Ποτε δεν πρεπει να ειμαστε απολυτοι :)
 

Αυτό με το να μην είμαστε απολυτοι, ξεκίνα το απο το δικό σου τρόπο σκέψης. 

Μια χαρά μπορώ να δω τον κώδικα σου με το f12. To μονο που με "ζορισε" ήταν να κάνω ενα επιπλεον κλικ για να πάω απο το debugger στο insector.

Οποτε στο αρχικό σου ερώτημα η "απαντηση" είναι "Οχι, εκτος αν προγραμματίσεις και του αναγκάσεις να χρησιμοποιήσουν συγκεκριμένο fork κάποιου browser"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, xrhstosiak είπε

προφανώς έχουν δίκιο όσοι σου απάντησαν αλλά η δική μου απορία είναι γιατί να το κάνεις αυτό;

Για να μην του κλεψουν τον $1Μ κωδικα βρε.

Ισως να θελει να κρυψει και τα ΑΡΙ endpoints...

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Για να μην του κλεψουν τον $1Μ κωδικα βρε.

Ισως να θελει να κρυψει και τα ΑΡΙ endpoints...

Offopic : Είδα το app της υπογραφής σου. ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Η τεχνολογία για retro συνήθειες. Επισης ειναι και βολικό γιατί δε χρειάζεται να τεντώνεσαι για να πιάνεις μπουκάλια που δεν εχεις διαβάσει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, isay είπε

Offopic : Είδα το app της υπογραφής σου. ΧΑΧΑΧΑΧΑ. Η τεχνολογία για retro συνήθειες. Επισης ειναι και βολικό γιατί δε χρειάζεται να τεντώνεσαι για να πιάνεις μπουκάλια που δεν εχεις διαβάσει. 

Χωραει πολυ βελτιωση, θα κατσω καποια στιγμη να την φτιαξω οπως πρεπει(αλα 9gag), πιο πολυ για να δω πως μπορω να συνδιασω S3 bucket και nodejs/mongodb την εφτιαξα, μου εριξε ενα ομορφο ακυρο η Apple ομως και με το δικιο τους και γι αυτο χριζει βελτιωσης.

 

Επεξ/σία από Predatorkill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...