Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A1 249€ (Πλαίσιο και Public)


paan71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, aGka8l είπε

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει και κάποια έκπτωση αξιοπρεπείς  σε κάποιο από τα καταστήματα μέσω του επιστροφή της eurobank ?

Για την ώρα δεν παίζει κάτι!

Μόνο για TV πάνω από 500€ στο πλαίσιο!

31 λεπτά πριν, aGka8l είπε

 

Επεξ/σία από bill987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, imr είπε

Αξιζει σαν αλλαγη απο redmi note 4?

Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι δεν αξίζει! Τα είχα και τα 2 και ξαναγύρισα σε rn4.

Καλύτερη κατασκευή και πιό γρήγορο to miA1 αλλά μέχρι εκεί. 

Φωτογραφική τα ίδια (χάλια) + έλλειψη ραδιοφώνου και βασικών stock εφαρμογών (file manager+συλλογή) + μικρότερη μπαταρία (αλλά συνολικά όχι και πολύ μικρότερη διάρκεια ζωής λόγω stock android στο miA1) + μεγαλύτερο sar + διαφορά των χρημάτων γέρνουν την πλάστιγγα προς το rn4.

Σε κανά χρόνο (ή και λιγότερο) που θα έχει πέσει κι άλλο η τιμή του αλλά θα συνεχίσει να αναβαθμίζεται (σε αντίθεση με το rn4) πιστεύω θα αξίζει!

Επεξ/σία από samsunglife
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη σκεφτομαι να την παρω την συσκευη , και οι βασικοι λογοι ειναι η καλυτερη καμερα σε σχεση με το redmi note 4 και το android ,ισχυει οτι δεν ειναι καλυτερη η φωτογραφικη ?

Ξερω οτι δεν ειναι τοπ , αλλα η εμπειρια απο Mi note 3 ηταν τραγικη και γι αυτο το λογο θα σκασω τα λιγα παραπανω (και το stock android) οπως προαναφερθηκε.

Αλλα αν η καμερα ειναι η ιδια το σκεφτομαι .Σε πολλα reviews παντως , και με φωτος πλαι πλαι , ερχεται πανω το mi a1 ...

Επεξ/σία από laokratwr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα μου ειναι αν ειναι καλυτερη απ του Redmi Note 4 .

Αρκετοι στο νετ και σε ριβιουζ αυτο υποστηριζουν , αλλα εδω τα παιδια βλεπω  λενε το αντιθετο .

Ξερω οτι δεν θα ειναι τοπ , αλλα να ειναι decent .

To Redmi Note 3 σε σκοτεινες συνθηκες ειδικα , ηταν τραγικο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, laokratwr είπε

Το θεμα μου ειναι αν ειναι καλυτερη απ του Redmi Note 4 .

Αρκετοι στο νετ και σε ριβιουζ αυτο υποστηριζουν , αλλα εδω τα παιδια βλεπω  λενε το αντιθετο .

Ξερω οτι δεν θα ειναι τοπ , αλλα να ειναι decent .

To Redmi Note 3 σε σκοτεινες συνθηκες ειδικα , ηταν τραγικο .

Δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες οι καμερες των Note 4 & A1. Σε βραδυνες φωτο ολα τα μεσαια κινητα στην καλυτερη θα βγαλουν μετριες υποφερτες φωτο ως snapshots. Το iPhone 5s πχ βγαζει καλυτερες. Εαν δεν εχεις σταθερο χερι θα εχεις προβλημα. Καλυτερη φωτογραφικη εχει πχ το Honor 6X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο που αν δεν παρεις ναυαρχίδα xiaomi, δεν θα έχει και nfc, θα πρέπει να το δουν λίγο.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, samsunglife said:

βασικών stock εφαρμογών (file manager+συλλογή)

Αυτό δεν έπρεπε ούτε καν να σε απασχολεί. Απλός κατεβάζεις μια από τις άπειρες επιλογές από το πλαυ στορε συμπεριλαμβανομένων και όλες οι εφαρμογές της χιαομι... Γτ Δηλ εγώ που βολεύομαι με άλλη εφαρμογή να μου έχεις της χιαομι που δεν διαγράφεται?

 Το σαρ τα έχουμε πει πολλές φορές. Το μέγιστο σαρ δεν λέει τπτ καθώς σχεδόν ποτέ το κινητό δεν θα εκπέμπει τόσο εκτός και αν ζεις επαρχία.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, samsunglife είπε

Γιατί οι ¨δωρεάν¨ που είχε στο Play store μου είχαν ζαλίσει τα ούμπαλα στις διαφημίσεις...

έχει διαφημίσεις η gallery της google? Γιατί να βάλεις άλλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kargo130 είπε

Δεν την εχω παρει ακομα και το τηλεφωνο λεει οτι ειναι ενημερωμενο. Δεν την παιρνουμε με OTA?

την εχω παρει εδω και μια βδομαδα σχεδον , πανε τσεκαρε μηπως δεν στην βγαζει αυτοματα

6 ώρες πριν, laokratwr είπε

Επειδη σκεφτομαι να την παρω την συσκευη , και οι βασικοι λογοι ειναι η καλυτερη καμερα σε σχεση με το redmi note 4 και το android ,ισχυει οτι δεν ειναι καλυτερη η φωτογραφικη ?

Ξερω οτι δεν ειναι τοπ , αλλα η εμπειρια απο Mi note 3 ηταν τραγικη και γι αυτο το λογο θα σκασω τα λιγα παραπανω (και το stock android) οπως προαναφερθηκε.

Αλλα αν η καμερα ειναι η ιδια το σκεφτομαι .Σε πολλα reviews παντως , και με φωτος πλαι πλαι , ερχεται πανω το mi a1 ...

εμενα η καμερα του μου φαινετε μια χαρα, εχω ανεβασει πολλες φωτο στο αντιφιτνες θεμα δες ποιοτητα.

18 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Sar στα ύψη, δείτε το.τίμια πρόταση σαν τηλέφωνο όμως

15 μερες που το εχω ειμαι πολυ ικανοποιημενος βγαζει 3 μερες με κανονικη χρηση, δεν κολλαει καθολου και εχει ηδη παρει την ορεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχεις ήδη rn4x 64αρη ίσως να μην αξιζει και τοσο η μετάβαση. Αν όμως δεν εχεις κανένα από τα 2, για μένα πας δαγκωτό mi a1. Ελαφρύτερη rom, ποιοτικότερη κατασκευή, πολύ καλύτερα ηχεία, ποιοτικότερη οθόνη, gorilla glass και μηνιαία updates (ήδη πήρε oreo) ειναι κάποια απο τα προτερήματα.

Όσον αφορά τη κάμερα, ειναι ενα κλικ καλύτερη στις νυχτερινές και αρκετά καλύτερη στις ημερήσιες. Έχει λιγότερο θόρυβο και καλύτερο dynamic range (βασικα το dynamic range του rn4x ειναι πολύ μικρό). Επιπλέον εχει το τηλεφακό του mi6 και με ανάλογη ποιότητα ζουμ και bokeh. Τέλος η συνεργασία του με google camera ειναι πολύ καλύτερη.

Μοναδικό αγκάθι για μένα ειναι το sar. Αν και προσωπικά δεν δίνω και τόση σημασία.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...