Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε νέες κατηγορίες για τις αγγελίες


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/2/2021 στις 10:36 ΜΜ, StamTheMan είπε

Πολυ λαθος.

Δε "μαζευεις" αγγελιες,δε σε εμποδιζουν σε κατι,ισα ισα μπορω να δω και εγω τι εχεις πουλησει,και να με βοηθησει στο να σε "αξιολογησω",για να καταληξω αν θελω να συνεργαστω μαζι σου.

Βλεπω καποιους που διαγραφουν τα παντα απο τις αγγελιες τους,οταν τις κλεισουν,και ετσι δε μπορω να σχηματισω γνωμη.

@Hal9000 Υπαρχει δυνατοτητα για ουδετερη αξιολογηση;

Συμφωνω κι εγω απολυτα μαζι σου.Το περιεχομενο δεν πρεπει να διαγραφεται σε καμια περιπτωση.

Δεν νομιζω οτι κανεις κοιταει μονο το "νουμερο" των αξιολογησεων,ολοι κοιτουν κατι περισσοτερο και θελουν να σχηματισουν σφαιρικη αποψη για τον πωλητη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Νεα κατηγορια: Smart Home νομιζω χρειαζεται. Το μελλον ειναι εδω ηδη! :P 
  • Επισης, το ειχα ξαναπροτεινει, για ποιο λογο δεν ζηταει υποχρεωτικα τοποθεσια στην αγγελια, ετσι ωστε να ψαχνεις και με βαση αυτης? δεν ειμαστε ολοι απο αθηνα!! οταν θελεις να παρεις κατι μεγαλο σε μεγεθος, επιπλα η ξερω γω ενα κουτι πολογιστη, θα βόλευε να ψαξω μονο στην πατρα που μενω.. 
Επεξ/σία από emperor4her
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, emperor4her είπε
  • Νεα κατηγορια: Smart Home νομιζω χρειαζεται. Το μελλον ειναι εδω ηδη! :P 
  • Επισης, το ειχα ξαναπροτεινει, για ποιο λογο δεν ζηταει υποχρεωτικα τοποθεσια στην αγγελια, ετσι ωστε να ψαχνεις και με βαση αυτης? δεν ειμαστε ολοι απο αθηνα!! οταν θελεις να παρεις κατι μεγαλο σε μεγεθος, επιπλα η ξερω γω ενα κουτι πολογιστη, θα βόλευε να ψαξω μονο στην πατρα που μενω.. 

Η τοποθεσια ειναι πολυ σημαντικη και επισης σημαντικο ειναι να μπορουμε να κανουμε αναζητηση πχ στην κατηγορια πληρη συστηματα οι επεξεργαστες με τιμη,κατι που δεν μπορουμε να κανουμε τωρα πρεπει να γραψουμε κατι στην αναζητηση και μετα να ανοιξουν οι κατηγοριες και να βαλουμε επιθυμητη τιμη αναζητησης.

Επεξ/σία από JDROGAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει κάποιος εδώ που να συμφωνεί στο να δημιουργηθεί μια ομάδα αγγελιών που να αναφέρεται αποκλειστικά στα εργαλεία ; Δηλαδή για παράδειγμα δράπανα τροχάκια πιστολέτα και όλα τα σχετικά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Ειναι προβλημα η χρηση μοναχα ενος επιπεδου στην κατηγοριοποιηση. Για παραδειγμα, στα videogames, ενω οι κονσολες και τα παιχνιδια ειναι χωρισμενα ανα manufacturer, τα περιφεριακα ειναι ολα μαζι. Καλη τυχη αν προσπαθεις να βρεις τα διαθεσιμα περιφεριακα για μια κονσολα αναμεσα σε 700 αγγελιες.

Σιγουρα η αναδιοργανωση ολου του directory δεν ειναι εφικτη και η προσθηκη κατηγοριων (στο παραδειγμα που ανεφερα) "περφεριακα PS", "περιφεριακα ΧΒοx", "περιφεριακα Nintendo" κλπ θα δημιουργουσε τεραστια αυξηση στις κατηγοριες, αλλα καπως πρεπει να αντιμετωπισθει το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/11/2020 στις 10:21 ΠΜ, alexioannou είπε

Μια κατηγοριοποίηση στις τιμές θα ήταν πολύ καλο....

Μέχρι 100€

100-200

200-300

Κτλ.....

Θα συμφωνήσω με τον φίλο. Είναι τόσο δύσκολο να γίνει? Σχεδόν όλα, αν όχι όλα τα σοβαρά σάητ το έχουν

Επεξ/σία από Nabuko
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο,αλλα δεν εβρισκα πιο ταιριαστο θεμα για να ρωτησω,υπαρχει τροπος να δω σε ποιον "χρωσταω" να κανω αξιολογηση; Στα mail δεν ερχεται τετοια ειδοποιηση,και οι ειδοποιησεις της σελιδας  μετα απο ενα διαστημα πανε πολυ πισω και χανονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος φίλος εδώ αλλά μια καλή κατηγορία πιστευτώ θα ήταν μόνο για ανταλλαγές. Κάτι όπως ήταν το swapp (αν θυμάμαι καλά το όνομα) παλιότερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

για μία ακόμη φορά θα ήθελα να ζητήσω να μπει ταξινόμηση ανά τιμή στις αγγελίες, δεν βοηθάει ούτε τον πωλητή ούτε τον αγοραστή το παρόν σύστημα , δεν μπορώ να ψάχνω κάθε φορά 30 με 40 σελίδες αγγελίες σε κάθε κατηγορία μήπως βρω κάτι φθηνό που να μπορώ να αγοράσω, ούτε ο πωλητής πρόκειτε να βρει γρήγορα αγοραστή έτσι όπως είναι τώρα.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο το συγκεκριμένο σάιτ δεν θέλει κάτι τέτοιο, νομίζω δεν ειναι δα και τίποτα δύσκολο σαν υλοποίηση.
Ούτε στην κατηγοριοποίηση μέχρι τόσα συμφωνώ, μια απλή ταξινόμηση ανά τιμή, και λύθηκε το προβλημα για όλους.

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφόσον υπάρχει το όριο των 2 αγγελιών / εβδομάδα (κάντε το 3 καλέ να καεί το πελεκούδι! ), θα πρότεινα τουλάχιστον οι αγγελίες Ζήτησης, να είναι εκτός αυτού του ορίου ή να έχουν δικό τους όριο > 2.

Επεξ/σία από philos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Κατηγορία Ποδήλατα!

Είδα δεν υπάρχει και οι αγγελίες έχουν μοιραστεί στα οχήματα και στα είδη γυμναστικής.

Άντε και θέλω να βάλω αγγελία ρε παιδιά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ας κάνω και γω λοιπόν τη δική μου πρόταση, η οποία προκύπτει από το ενδιαφέρον μου τώρα τελευταία για τα προιόντα της Apple.

Καταλαβαίνω ότι η κατηγοριοποίηση για τη συγκεκριμένη εταιρεία είναι ήδη αρκετά αναλυτική, όμως μετά την προσθήκη των συσκευών με Apple Silicon (Μ1, Μ2 προς το παρόν), θα βοηθούσε αρκετά να υπάρχει διαχωρισμός.

Εγώ π.χ. θέλω να δω πως κινείται η αγορά των μεταχειρισμένων Mac Mini , MacBook air αποκλεστικά για τα μοντέλα με M1.  Πέφτω λοιπόν κυρίως σε πολύ παλιά μοντέλα του 2012, 2014 κτλ που δεν με απασχολούν καθόλου. Για να μην πω ότι εκνευρίζομαι κιόλας με τις τιμές, καθώς οι πωλητές νομίζουν ότι ακόμα αυτά τα μηχανήματα αξίζουν το βάρος τους σε χρυσάφι.🙃

Αντίστοιχα φαντάζομαι ότι υπάρχουν άτομα που αναζητούν για τους δικούς τους λόγους μηχανήματα με intel cpu, ή πιο οικονομικά iPad χωρίς M1.

H Apple έχει δείξει ανοιχτά ότι διαχωρίζει τα προίοντα με M1, ρίχνοντας στον κουβά ακόμα και όχι τόσο παλιά μηχανήματα χωρίς Apple Silicon. Γιατί όχι και το insomnia...
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...