Προς το περιεχόμενο

UniFi AP-AC-LR Προβλημα Hard Reset


boston10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας ειμαι κατοχος ενος μηχανηματος Unifi AP AC LR το οποιο το ειχα σεταρει σωστα ολα κομπλε αν και δεν καταφερα να το παιξω η να το διαχειριστω διαμεσω εφαρμογης play store που ειχα κατεβασει και τωρα που θελω να το κανω hard reset δεν μπορω η να διαγραφουν οι κωδικοι μου User Name και Pass με καποιο τροπο αν το εχει κανεις και γνωριζει καποια πραγματα ας μου πει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε και εγκατέστησε το unifi controller στον υπολογιστή σου (ο οποίος τρέχει μέσω browser), κάνε login με τα user και pass σου και από εκεί και πέρα διαχειρίσου το μηχάνημα όπως θες εσύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι εννοω το εχω ειδη κατεβασμενο το unifi controller που μπαινω μεσα και το σεταρω και οπως αναγραφω δεν μπορω να το κανω hard reset πληρως να διαγραφουν τα παντα ρυθμισεις ακομα και κωδικοι user name kai pass που συνδεομουν με λιγα λογια σανωβα το αγοραζα τωρα,βασικα δεν ξερω τα βηματα πως να το κανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Για hard reset υπάρχουν 2 τρόποι, μέσω του unifi controller και μέσω της ειδικής τρυπούλας που είναι τοποθετημένη πάνω στο μηχάνημα. Χρησιμοποίησε ότι σε βολεύει..

α)   UniFi Controller Reset

 If the UAP is adopted under the UniFi Software Controller, it can be reset from the controller. Do so by "Forgetting" the device.

  1. In the Devices page, click on the UAP you wish to reset. This will open the Properties panel.
  2. Select the Configuration tab, and click Manage Device to expand.
  3. Click the Forget button. This will erase all configuration and history for that device, effectively resetting it. 

ή

β)    Physical Reset

Located on the back of the UAP is a small hole whereby a user can use a paperclip to depress the button and reset the UAP back to its factory default settings. 

  1. Press and hold the reset button for 10 seconds.
  2. Release the button (the LEDs on the UAP will stop glowing).
  3. Do not disconnect the UAP from its power source during the reboot process.
  4. The UAP will restore factory settings.

Once the white LED (or amber LED, depending on your model) re-appears and remains steady, you can commence with UAP adoption.

Περισσότερα εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγραφει κωδικους user name και pass εκει που συνδεομαι διαμεσω της εφαρμογης unifi controller ή μονο τις εσωτερικες ρυθμισεις του μηχανηματος που το εχω σεταρει πχ ονομασιες wifi κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγράφει τα πάντα από το access point και "εξαφανίζεται" από τον controller.

Έχε υπόψιν σου, ότι μπορείς να το διαχειρίζεσαι είτε μέσω του controller είτε μέσω της εφαρμογής.

Ειδάλλως, το κρατάς στον controller και το ελέγχεις μέσω κινητού με την εφαρμογή unifi την οποία συνδέεις στον controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, flyer είπε

Κατέβασε και εγκατέστησε το unifi controller στον υπολογιστή σου (ο οποίος τρέχει μέσω browser), κάνε login με τα user και pass σου και από εκεί και πέρα διαχειρίσου το μηχάνημα όπως θες εσύ...

 

Ωραια φιλε μου θα το δοκιμασω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...