Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 φαίνεται να δέχεται μεγάλο χτύπημα στην απόδοση λόγω του patch για το exploit Spectre


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, anasmonas είπε

Βασικά για να μπορούσες να είσαι σίγουρος για αυτό, αλλά και για το αν πραγματικά άξιζε η αλλαγή μπαταρίας θα έπρεπε από αρκετό καιρό πριν να παρακολουθείς τις επιδόσεις της συσκευής σου με κάποιο προγραμματάκι... Για να μπορείς να συγκρίνεις τα νούμερα before/after update, before/ after αλλαγή μπαταρίας... Προς Θεού, δεν λέω ότι είναι ψυχολογικό-δε θέλω να παρεξηγηθώ, απλά τα νούμερα λένε πάντα την αλήθεια. 

κοίταξε δεν κολλάω σε μικροπραγματάκια όπως πολλοί που το ψάχνουν με το χιλιοστό του χιλιοστού και σφάζονται για το αν κατάφερε σκορ κλπ. Απλά σου σου λέω μονάχα ένα, ότι αν δεν γινοταν λιγο πιο γρήγορο με την αλλαγή μπαταρίας, θα το πετούσα στην κυριολεξία. Για να σου λέω ότι έχει αισθητή διαφορά κάτι ξέρω και δεν χρειάζομαι προγραμματάκια. Σε καμιά περίπτωση όμως όπως είπα παραπανω δεν συγκρίνεται και με το ios 8 που είναι ταχύτατο.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/1/2018 στις 8:12 ΜΜ, polaki είπε

 

Να πεις στους φίλους σου να πάρουν iPhone για το iMessage :lol:να μην έχεις τέτοια προβλήματα! 

 

 

(Άσχετο αλλά πρώτη φορά ποστάρω στο καινούριο site από κινητο και είναι ΧΑΛΙΑ!!!!!!! Πιο αργό και από τον ΕΠΙΤΑΦΙΟ)

Μηπως ποσταρεις απο iphone ...?:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2018 στις 8:12 ΜΜ, polaki είπε

(Άσχετο αλλά πρώτη φορά ποστάρω στο καινούριο site από κινητο και είναι ΧΑΛΙΑ!!!!!!! Πιο αργό και από τον ΕΠΙΤΑΦΙΟ)

Still faster than iPhone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προς το παρόν δεν έχω αναβαθμίσει σε 11.2.2, παραμένω με 11.2.1 γιατί ήδη το κινητό είναι αρκετά αργό. Σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία πρώτα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα πρέπει να το πάω στην iSquare με 39€ ή να βρω κάποια εναλλακτική μη official..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kirileman είπε

Σοβαρά τώρα;

Ε καλά όχι πολύ :D Απλά δεν έχω ψαχτεί να δω πόσο περίπου κάνουν οι "εναλλακτικές" γι αυτό έβαλα και μια δόση αμφιβολίας :P

Ίσως περιμένω το νέο update το οποίο υποτίθεται θα σου δίνει δυνατότητα να απενεργοποιείς την επιβράδυνση της CPU για να δω πόσο χοντρό θέμα έχει η μπαταρία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/19/2018 στις 7:45 ΜΜ, tsiro7 είπε

Μηπως ποσταρεις απο iphone ...?:D

με iPhone 7 plus ναι, αλλά ακόμα και με το iPhone X του αδερφού μου είναι πάναργο το site... Laggάρει απίστευτα.

Ειλικρινά είναι ασύλληπτο το fail του νέου site σε κάθε πιθανό επίπεδο...

Και αν δείτε και το πόσο κοστίζει η πλατφόρμα είναι απλά αυτοκτονική η κίνηση που κάνανε...

https://invisioncommunity.com/buy  (τωρα Σαββατο 21:55 είναι 2400 online users.. για κάντε τις πράξεις...)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...