Προς το περιεχόμενο

Αγορα κινητου εως 210 ευρω (Διλημματακι)


Vaggelino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε ολους! Καλη βδομαδα! 

Συγνωμη που δεν θα βαλω την φορμα οι admins αν θελουν μπορουν να σβησουν το θεμα μου, απλα εχω καταληξει σε δυο κινητα και εχω μπει σε διλημμα 
 

Καταρχας ειμαι κατοχος ενος oneplus one κινητου εδω και 3μιση χρονια.Πρωτη φορα κραταω τοσο καιρο ενα κινητο αλλα δεν με απογοητευσε ποτε απλα εχω μεγαλο θεμα πλεον με την μπαταρια του κινητου(1.5-2 SOT).

Τα δυο κινητα που με ενδιαφερουν αρκετα ειναι:

1) Elephone s8. 

2) Leeco Le Pro 3 (6GB-64GB)

 

Το πρωτο κινητο το εχω σταμπαρει εδω και κανα μηνα και μου αρεσει αρκετα η bezeless φαση του, μου φαινεται πολυ future κινητο αλλα με χαλαει που δεν εχει led indicatior και εχει κινεζικο επεξεργαστη.

Το δευτερο κινητο μου το προτεινε ενας φιλος μου και αποτι βλεπω στα χαρτια σε ολους τους τομεις για τα λεφτα του ειναι πολυ δυνατο αλλα δεν θελω παλι να παω σε 5.5αρη κινητο θελω κατι πιο μεγαλο.

Εχω μπει σε διλημμα και δεν ξερω τι να παρω.

Να σημειωσω οτι ενδιαφερομαι μονο για την εκδοση 6-64GB του Le Pro 3 γιατι δεν εχει επεκτασιμη μνημη και αποτι εχω δει  το εχει μονο στο dealextreme και στο volumerate στα 167 ευρω και σκεφτομαι μην τυχων περασει κανενα τελωνειο αν τελικα επιλεξω αυτο. 

Συγνωμη αν σας κουρασα. Δεν σκεφτομαι τοσο πολυ τα λεφτα αλλα φοβαμαι μην παρω καποια συσκευη και το μετανιωσω.

Ευχαριστω :) 

 

Τα links των κινητων που με ενδιαφερουν:

Leeco Le Pro 3 : Τιμη 167 ευρω

1)

http://www.dx.com/p/letv-x722-android-6-0-1-4g-5-5-fhd-dual-sim-quad-core-phone-w-6gb-ram-64gb-rom-852491037?utm_rid=37321690&utm_source=admitad&utm_medium=affiliate&admitad_uid=5f6759406ece9f55a14efd72974df690#.Wlx1rahl_IU

2)

http://volumerate.com/product/letv-x722-android-6-0-1-4g-5-5-fhd-dual-sim-quad-core-phone-w-6gb-ram-64gb-rom-852491037?utm_source=Admitad&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=admitad&admitad_uid=08e36985a850934ec7d6bcb8342a8ec9

Elephone S8 : Τιμη 202 ευρω

https://www.banggood.com/Elephone-S8-6_0-inch-2K-Display-4GB-RAM-64GB-ROM-MTK6797T-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1208551.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=229&cur_warehouse=HK

Επεξ/σία από Vaggelino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προέρχεσαι από μια καλή εταιρεία και θες να πας στα εντελώς άκρος αντίθετα?

Ένα θα σου πω(αυτό ισχύει και για τα δύο)θα το πάρεις και θα έχεις κινητό χωρίς υποστήριξη.

Βέβαια το κάθε ένα έχει τα δικά τουκουσούρια με ότι αυτό συνεπάγεται.

Αυτά θα τα πάρει κάποιος ο οποίος θα τα θέλει μόνο σαν δεύτερο κινητό .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προβλημα με την υποστηριξη εξαλου θα χωσω αλλη rom αμεσως... Εχω θεμα με την μπαταρια του κινητο αυτο ειναι που με εχει ξενερωσει τοσο παλια ειχα τουλαχιστον 5-6 Sot ενω τωρα 2. Μια γνωμη θα ηθελα για αυτα τα δυο κινητα απλα ασχετα το τι μαρκα και ποσο κινεζικα ειναι... Εξαλλου δεν ειναι τοσο ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ανάλογη φαση με σενα ειμαι και χαλβαδιαζω το oukitel k6 απο bangood.  Ριξε μια ματια.  Ωστοσο ειναι καινούργιο και ειναι εξτρα ρίσκο.  Με priority 194 περίπου 6-64 mid range cpu,  nfc , face Id, bezel less 6 inch. Αρκετα χοντρό και βαρύ αλλα με 6300mah μπαταρία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vaggelino είπε

Καλημερα σε ολους! Καλη βδομαδα! 

Συγνωμη που δεν θα βαλω την φορμα οι admins αν θελουν μπορουν να σβησουν το θεμα μου, απλα εχω καταληξει σε δυο κινητα και εχω μπει σε διλημμα 
 

Καταρχας ειμαι κατοχος ενος oneplus one κινητου εδω και 3μιση χρονια.Πρωτη φορα κραταω τοσο καιρο ενα κινητο αλλα δεν με απογοητευσε ποτε απλα εχω μεγαλο θεμα πλεον με την μπαταρια του κινητου(1.5-2 SOT).

Τα δυο κινητα που με ενδιαφερουν αρκετα ειναι:

1) Elephone s8. 

2) Leeco Le Pro 3 (6GB-64GB)

Το πρωτο κινητο το εχω σταμπαρει εδω και κανα μηνα και μου αρεσει αρκετα η bezeless φαση του, μου φαινεται πολυ future κινητο αλλα με χαλαει που δεν εχει led indicatior και εχει κινεζικο επεξεργαστη.

Το δευτερο κινητο μου το προτεινε ενας φιλος μου και αποτι βλεπω στα χαρτια σε ολους τους τομεις για τα λεφτα του ειναι πολυ δυνατο αλλα δεν θελω παλι να παω σε 5.5αρη κινητο θελω κατι πιο μεγαλο.

Εχω μπει σε διλημμα και δεν ξερω τι να παρω.

Να σημειωσω οτι ενδιαφερομαι μονο για την εκδοση 6-64GB του Le Pro 3 γιατι δεν εχει επεκτασιμη μνημη και αποτι εχω δει  το εχει μονο στο dealextreme και στο volumerate στα 167 ευρω και σκεφτομαι μην τυχων περασει κανενα τελωνειο αν τελικα επιλεξω αυτο. 

Συγνωμη αν σας κουρασα. Δεν σκεφτομαι τοσο πολυ τα λεφτα αλλα φοβαμαι μην παρω καποια συσκευη και το μετανιωσω.

Ευχαριστω :) 

Τα links των κινητων που με ενδιαφερουν:

Leeco Le Pro 3 : Τιμη 167 ευρω

1)

http://www.dx.com/p/letv-x722-android-6-0-1-4g-5-5-fhd-dual-sim-quad-core-phone-w-6gb-ram-64gb-rom-852491037?utm_rid=37321690&utm_source=admitad&utm_medium=affiliate&admitad_uid=5f6759406ece9f55a14efd72974df690#.Wlx1rahl_IU

2)

http://volumerate.com/product/letv-x722-android-6-0-1-4g-5-5-fhd-dual-sim-quad-core-phone-w-6gb-ram-64gb-rom-852491037?utm_source=Admitad&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=admitad&admitad_uid=08e36985a850934ec7d6bcb8342a8ec9

Elephone S8 : Τιμη 202 ευρω

https://www.banggood.com/Elephone-S8-6_0-inch-2K-Display-4GB-RAM-64GB-ROM-MTK6797T-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1208551.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=229&cur_warehouse=HK

Καλησπερα, φιλε μου μην παρεις με τιποτα elephone ειχα παρει το p6000 και το s7 δυο ευκαιριες εδωσα στην εν λογω εταιρια και ηταν και οι δυο πεταμενα λεφτα, ακομα και σε custom rom να πας καποια πραγματα οπως οι πολυ κακες καμερες και το παρα πολυ κακο optimization στην μπαταρια δεν αλλαζουν. Επισης στο ενα απο τα 2 μου ειχε φουσκωσει η μπαταρια (p6000) στον εναν χρονο. Και στο αλλο ειχε αρχισει πολυ γρηγορα να χαλαει το touch button στο κατω μερος του (s7) . Αυτα απο εμενα σαν εμπειρια με αυτη την εταιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω! Τελικα αποφασισα να παραγγειλω το le pro 3 6GB-64GB. Θα το παραγγειλω απο το Dealextreme. Εχει κανει κανενας παραγγελια απο εκει περα; Ειναι αξιοπιστο site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...