Προς το περιεχόμενο

Εξαρθρώθηκε κύκλωμα σε Ελλάδα, Κύπρο, Βουλγαρία που παρείχε παράνομη πρόσβαση σε συνδρομητικά κανάλια


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Backpacker είπε

Και με τα 80αρια πιάτα πάλι με μια αξιοπρεπής βροχή το σήμα αρχίζει κατευθείαν σπασίματα ως και μαύρο για αρκετά δευτερόλεπτα. Επίσης έχεις pm ;)

Αμα το εχεις κεντραρι καλα δεν κανει κατι :) τουλαχιστον σε εμενα που εχω δυο πιατα :P τωρα αν ρίχνει τιποτα τραπεζια δεν ξερω αχχαχχχαχχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 έκανε κολλήματα και με καλό καιρό .  Πολλές  φόρες το έφτιαξα με ρεσετ και φταίει μάλλον  το νέο novabox 831 ότι χειρότερο και ποιο φτηνιάρικο σε αποκωδικοποιητή . Οι πειρατές δίνανε καλύτερο dreambox απ ότι κατάλαβα :P

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/15/2018 στις 4:12 ΜΜ, nikosjc είπε

Στο -τεράστιο- θέμα της πειρατείας υπάρχουν γνώμες από δύο κατηγορίες ανθρώπων. Αυτοί που κλέβουν γιατί φταίνε οι κακές-ακριβές εταιρείες, φταίει η κοινωνία, φταίει... ο οτε, και αυτοί που κατηγορούν τους πρώτους γιατί οι ίδιοι... δεν έχουν παρανομήσει ΠΟΤΕ!

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ο καθένας (εταιρείες) πουλάει όσο θέλει το προϊόν του και αν θες το αγοράζεις, αν δεν θες δεν το αγοράζεις (πάντως δεν είναι σωστό να το κλέβεις)! Όμως στην ανθρώπινη φύση (των περισσότερων) είναι να προσπαθείς να κερδίσεις όσο περισσότερα, με το να δώσεις όσο λιγότερα (ή και καθόλου)!

Αν υπήρχε άκρη να πάρεις πχ. ψωμί, αντιγραμμένο, ίδιο με το πρωτότυπο σε βάρος, γεύση και θρεπτική αξία, και το έβρισκες στο 1/10 της τιμής ή και τσάμπα, και μέσα σε όλα δεν υπήρχε καμία περίπτωση να σε τιμωρίσουν, τότε μάλλον θα το έκανες! Άρα θα το έκανες και με τις κάρτες γραφικών που αναφέρθηκαν ή με την αγορά iphone των 900 ευρώ που όμως ψάχνεις τις εγαρμογές του τζάμπα!

Τώρα το αν τελικά θα το κάνεις, εξαρτάται πρώτα από το ποιες είναι οι ανάγκες σου (οικονομικά), μετά από το πόσο εύκολα και ανώδυνα θα το βρεις (κόπος και χρόνος) και τέλος από την ηθική σου (αναγνώριση του κόπου του άλλου)! Δεν νομίζω όμως ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν έχει ας πούμε αντιγράψει στη ζωή του ένα cd μουσικής (ή κασσέτα για τους παλαιότερους) ή δεν έχει/είχε ένα πρόγραμμα (windows? office? photoshop? ) στον υπολογιστή του πειρατικό.

Από εμπειρία πάντως βλέπω ότι αυτοί που ασχολούνται περισσότερο με την πειρατεία, είναι αυτοί που έχουν 1ον τον χρόνο να ασχοληθούν να βρουν και να "σετάρουν" κάτι πειρατικό τζάμπα (γιατί συνήθως θέλει μια άλφα διαδικασία το πειρατικό υλικό), 2ον δεν έχουν τα χρήματα να πάρουν το αυθεντικό (η θεωρούν ότι δεν πρέπει/αξίζει να τα διαθέσουν εκεί), 3ον δεν έχουν προλάβει να καταλάβουν τι σημαίνει να δίνεις τον χρόνο, τις γνώσεις και τον κόπο σου  για να δημιουργήσεις κάτι και ότι αυτά κοστίζουν! Άρα μιλάμε συνήθως για τις πιο μικρές ηλικίες, μέχρι φοιτητές. Μετά πιστεύω αρχίζει και μειώνεται το φαινόμενο...

Αυτό το ότι Εταιρίες είναι τίμιες και δεν παρανομούν μου φαίνεται αστείο. Αν το δούμε καθαρά και μόνο από νομικής, η όλη υπόθεση έχει πάρα πολλά παραθυράκια για να γλυτώνουν οι Εταιρίες αυτές. Ενώ ο καθημερινός καταναλωτής πρέπει να φάει τις μέρες του για να βρεί το δίκιο του.

Στην Ελλάδα ζούμε στην εποχή του χαλκού, ακόμα, στο θέμα του Ίντερνετ. Γιατί στην Ελλάδα οι ΟΤΕ, Vodafone, WIND  σου πλασάρουν τα fttc δίκτυα τους ως Fiber, για να ψαρώσεις , και να πληρώνει 60αρια και 70αρια τον μήνα. Την ίδια στιγμή όμως στις ADSL-VDSL έως 50 mbps δεν αποδίδουν κατα μέσο όρο ούτε το 40% της ονομαστικής ταχύτητας download. Πράγμα που σου λέει πλήρωσε 50mbps, αλλά πέρνεις μόνο 20mbps (πάντα με βάση τον μέσο όρο.Στοιχεία έκθεσης ΕΕΤΤ έκθεση ανοιχτού διαδικτύου 2016-2017).  Συνεχώς κάνουν "λάθη" στις τιμολόγήσεις και χρεώνουν παραπάνω και άλλα πολλά. Γενικά για τις χρεώσεις δεν θα πω τίποτα παραπάνω από το INALAN 28 Ευρώ/μήνα 100/100, κρίμα που έχει μικρό δίκτυο, γιατί εκεί να δεις Fiber με FTTH.

Τα έχουμε ακούσει όλα πλέον. Ακομά και πως οι εταιρίες δεν φταίνε σε τίποτα που ο καθένας χρεώνει ότι θέλει για τις σάπιες υπηρεσίες τους, χωρίς να υπάρχει κανένας κρατικός έλεγχος. Σήμερα λοιπόν που το Ίντερνετ είναι αναγκαίο για την καθημερινότητα, είναι απαράδεκτο να έχουμε τέτοιες εξεφτελιστικές συνδέσεις και χρεώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/1/2018 στις 6:59 ΜΜ, ScorpioX777 είπε

Εχεις μπερδευτει γιατι δεν διαβασες τι υπεγραψες και ουτε εχεις καταλαβει τι σου ζητουσαν να πληρωσεις.Οτι ειχες συμβολαιο ειναι σαφες γιατι το γραφεις οτι ησουν στον πρωτο χρονο απο τα δυο.


Οταν θελεις να διακοψεις σου ζητουν  ρητρα αποδεσμευσης η πεναλτυ οπως σωστα το ειπες, πραγμα το οποιο ειναι καθολα νομιμο και ειχες υπογραψει στην συμβαση.Κοιτα στο τελος του pdf τι λεει.

Είπα εγώ οτι ήθελα να διακόψω;;;; Α καλά εντάξει άστο, τέλειωσε η συζήτηση. Χαιρετισμούς στην εταιρία σου, απο μένα ρίξτους μια μούτζα. Με χέρια και με πόδια όμως.

 

Επεξ/σία από Homecinemakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

KODI ΜΟΝΟ ΡΕ 1080P ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ( Η ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΣΕΤΑΡΙΣΤΙΚΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΑ 16€ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ 3€ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ)

Επεξ/σία από touotaae86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Homecinemakias είπε
Αναφορά σε κείμενο

Είπα εγώ οτι ήθελα να διακόψω;;;; Α καλά εντάξει άστο, τέλειωσε η συζήτηση. Χαιρετισμούς στην εταιρία σου, απο μένα ρίξτους μια μούτζα. Με χέρια και με πόδια όμως.
 

 

Καταρχην δεν ειμαι συνδρομητης Nova.Aν οντως δεν ηθελες να διακοψεις αλλα στο ειχαν κοψει 1-2 ημερες οπως εγραψες στο πρωτο καταγγελτικο σου ποστ θα επρεπε να πληρωσεις μονο 11 ευρω τελος επανασυνδεσης οποτε κατι δεν μας λες καλα.


Και φυσικα δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα οι εταιρειες και οταν μπορουν να εισπραξουν κατι νομιμα θα το κανουν.


Οσο για την μουτζα εγω οταν δεν προσεξω τι υπογραφω δεν την ριχνω στους αλλους αλλα στον εαυτο μου και λεω μαλακα καλα να παθεις για να μου γινει μαθημα ωστε να προσεχω την επομενη φορα, και δεν βγαινω στα φορουμ να διαμαρτυρομαι για το λαθος που εκανα για να ξεγελασω τον εαυτο μου.
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, touotaae86 είπε

KODI ΜΟΝΟ ΡΕ 1080P ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ( Η ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΣΕΤΑΡΙΣΤΙΚΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΑ 16€ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ 3€ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ)

Εσυ που αν δεν εχεις εισαι απο τους λιγους ,αλλα οχι οτι δεν εχει κολλήματα το Kodi :) το Kodi και αν εχει κολλήματα :P η μονος σου το εχεις σεταρι η εχεις βαλει καποια build ,κολληματα θα εχεις στανταρακι :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, touotaae86 είπε

KODI ΜΟΝΟ ΡΕ 1080P ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ( Η ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΣΕΤΑΡΙΣΤΙΚΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΣΤΟΣ ΣΤΑ 16€ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ!!!!! ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ 3€ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕ ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ)

Τους αγώνες από που τους παίρνει; Όχι από τέτοιους servers σαν αυτούς που κλείσανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/15/2018 στις 2:51 ΜΜ, Cowboy είπε

20 ευρώ το μήνα για παράνομο τηλεοπτικό περιεχόμενο?! Υπερπανάκριβοι, καλά έκαναν και τους κλείσανε.
Netflix με 10 ευρώ το μήνα, για δυο άτομα-συσκευές και 1080p περιεχόμενο.

 Και δεν έχει τίποτα ενδιαφέρον να δεις,  τουλάχιστον στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nova sport pack 43.89

Cosmote sport 21.90

65ε(80ε full  pack)ανα μηνα με βασικο μισθο ~500ε  

Φορολογησαν και την συνδρομητικη...οπου να ναι θα φτιαξουν οι ιδιοι πειρατικα:p

Θες να δεις cl παρε νοβα ,θες europa βαλε οτε, θες gp βαλε ote ,θες gr κυπελλο ote ,θες gr πρωταθλημα βαλε nova .θες dicovery +history βαλε νοβα.θες παλια προγραμματα? Και οι 2 :)

Δεν ξερω πως δουλευε το συστημα αυτων που επιασαν, αλλα απ οσο ξερω τα ξενα πακετα εκπεμπουν εδω και χρονια. Οπως και αλλα gr streaming..

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dreambox καποτε ηταν παιδια...τωρα ολοι πανε σε λυσεις IPTV και Stalker. Με το KODI συμφωνω με τον παλικαρι ποιο πανω....αν σε δουλεψει σε δουλεψε αλλιως βγαζεις την μπεμπελη...Το θεμα ειναι οτι και τορρεντ μπορεις να κατεβασεις , αλλα για μεγαλες ηλικιες που δεν πιανουν ουτε DIGEA και δεν εχουν ιδεα τι θα πει ιντερνετ ηταν μεγαλη ευκολια..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, zio10 είπε

Τους αγώνες από που τους παίρνει; Όχι από τέτοιους servers σαν αυτούς που κλείσανε;

Απο διαφορα ελευθερα streams που συνήθως δεν ειναι στα ελληνικα και με την αναλογη ποιότητα  :( θα βρεις και ελληνικα αλλα οχι παντα :) με τα γνωστα κολλυματα του kodi παντα βεβαίως βεβαίως :P :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...