Προς το περιεχόμενο

Εξαρθρώθηκε κύκλωμα σε Ελλάδα, Κύπρο, Βουλγαρία που παρείχε παράνομη πρόσβαση σε συνδρομητικά κανάλια


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, darkman είπε

Ετσι γιαυτο το λογο και ειχαν και κοσμο ,αν μπορουσε καποιος σε αυτα τα λεφτα να εχει έστω τα μισα θα το εκανε :) ξερω ομως και πολλους που ειχαν και θεματα ,και μιλαω παντα για τα σπορ που εκει οταν έπεφτε φόρτο(κανα ντερμπι)  που  εκτος του οτι ακουγες το γκολ πρώτα απο το ραδιόφωνο ειχες και τρελα κωλύματα. :( 

Έτσι ήταν και η δικιά μου εμπειρία από φίλο που το έχει καιρό. Κολλήματα κάποιες φορές, όχι πάντα καλή ποιότητα και η στάνταρ χρονοκαθυστέρηση. Κάποιες λίγες φορές δεν έπαιζε και καθόλου κάποιος αγώνας για ώρα.

1 ώρα πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Βρε παιδιά γιατί απλά δεν βάζετε στο pc, mini pc, htpc σας το Kodi,Plex,Netflix και να τα έχετε όλα μαζί σε ένα multimedia player που δεν θα υπάρξει ποτέ κανένα πρόβλημα όπως έχω κάνει εγώ και είμαι χρόνια τώρα κομπλέ; Στο pc δεν θα υπάρξει ποτέ κανένα θέμα με ασυμβατότητα,codecs,updates κτλ. Είναι η μόνη καλύτερη λύση για ένα ολοκληρωμένο οικιακό κινηματογραφικό multimedia!!!:)

Αθλητικά κανάλια έχουν αυτά που γράφεις. Γιατί σε αυτά του θέματος τα αθλητικά είναι από τους βασικούς λόγους για να πάρει κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το 40 αρι που γίνεται 50ρι ,+ για full pack - που δεν είναι  full γιατί χρεώνεται extra το adult καταλαβαίνω ότι ήταν μια χαρά η iptv... 

νομίζω είχα δει να τους διαφημίζουν στο youtube ενθουσιασμένοι χρήστες  - αλλα να βαζουν και σε επαγγελματικούς χώρους θέλει βραβείο ηλιθιότητας 

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πακέτο είχε 15 γιούρο το μήνα με 6μηνη συνδρομή και ήταν απλά διαστημικό. Πιο επαγγελματικό και απ'τα επαγγελματικά. Αν στο έβαζε και τεχνικός γνωστός σου το κουτί είχες πιο γρήγορo και καλύτερo after sales service από τις άπειρες αναμονές της Νοβα και του ΟΤΕ. Μιλάμε για ποικιλία ταινιών και σειρών που ισοδυναμεί με 10 νετφλιξ και ΟΛΑ υποτιτλισμένα πιο γρήγορα και απο όλα τα livestreamάδικα τύπου Ποπκορν.

Δεν υπήρχε αθλητικό ιβεντ που να μην το έχει. (HBO,Sky,OTE,Nova όλα τα αμερικάνικα συνδρομητικά και μη). Μιλάμε για πάνω από μισό εκατομμύριο πελατολόγιο σε όλη την ευρώπη!! Και εκατοντάδες μύρια ευρώ τζίρο. Οι σέρβερ τους απλά θα μετακινηθούν σιγά μην αφήσουν τέτοια φάμπρικα να πέσει έτσι εύκολα. Τα 15-20 ευρώ που έδινες για όλο αυτό το χάος επιλογών και ποικιλίας απλά και έτοιμα στο τηλεκοντρολ σου δεν ήταν πραγματικά τίποτα.Ο ορισμός του home entertainment. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Αγαπητέ σκόρπιο, απ'το μυαλό σου έβγαλες ότι είπες, υπέθεσες προφανώς αυτό που λες. ΟΧΙ, δεν έγινε έτσι, ούτε και είπα τίποτε. Διότι είχε και κόσμο, δεν έχω μάθει στην ζωή μου να γίνομαι "ρόμπα" σε δημόσιους χώρους. Απλά κατάλαβα οτι πρόκειται για συμμορία και απλά σηκώθηκα και έφυγα και τέλος. Ούτε καν μιλήσαμε για υπόλοιπο, άλλωστε ήμουν στον πρώτο χρόνο, είχα κι άλλον έναν. Το μόνο που τους είπα ήταν πως στο τηλέφωνο μου είπαν οτι οκ θα πληρώσεις μόνο 78 ευρώ, δηλαδή τους 2 μήνες που έχουν φτάσει τα απλήρωτα. Και μετά  την άρνησή τους προσπαθούσα να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας. Διαβλητότατο σύστημα, δίχως διασταυρώσεις! Μόνο όταν τους συμφέρει χρησιμοποιούν τις ηχογραφήσεις των συνομιλιών!!!!!!!
 

Εχεις μπερδευτει γιατι δεν διαβασες τι υπεγραψες και ουτε εχεις καταλαβει τι σου ζητουσαν να πληρωσεις.Οτι ειχες συμβολαιο ειναι σαφες γιατι το γραφεις οτι ησουν στον πρωτο χρονο απο τα δυο.


Οταν θελεις να διακοψεις σου ζητουν  ρητρα αποδεσμευσης η πεναλτυ οπως σωστα το ειπες, πραγμα το οποιο ειναι καθολα νομιμο και ειχες υπογραψει στην συμβαση.Κοιτα στο τελος του pdf τι λεει.

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να δεις που από αντίδραση θα πάμε να googlαρουμε iptv  :P . Από περιέργεια best-greek tv ηταν οι μαγκες ;

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Damachi είπε

Να δεις που από αντίδραση θα πάμε να googlαρουμε iptv  :P . Από περιέργεια best-greek tv ηταν οι μαγκες ;

Όχι δεν ήταν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μας! Αυτά κάνουμε και είμαστε πάντα πρώτοι. Έλληνες! δεν μας φτάνει κανένας!

Ενας Ελληνας, ήταν τελικά ο εγκέφαλος της μεγαλύτερης κομπίνας που έγινε ποτέ υποκλοπής προγραμμάτων από τις συνδρομικές τηλεοράσεις όλης της Ευρώπης. Τον αναζητούσαν όλες οι ευρωπαϊκές αστυνομίες εδώ και μήνες και τελικά συνελήφθη στη Βουλγαρία, με συνδρομή της ελληνικής, ισραηλινής και κυπριακής αστυνομίας. Ο πατριώτης μας (το όνομά του οποίου δεν έχει ακόμα ανκοινωθεί) στο κόλπο - μαμούθ με τα πειρατικά τηλεοπτικά προγράμματα, συνελήφθη με... πολυεθνική επιχείρηση στις 9 Ιανουαρίου. Πρόκειται για επιχείρηση που είχε εξ αρχής ψηλό διεθνές ενδιαφέρον, αφού αφορούσε δύο από τα πλέον προηγμένα διεθνώς τεχνολογικά προϊόντα κωδικοποίησης και κρυπτογράφησης ραδιοτηλεοπτικού σήματος.

Μάλιστα, σύμφωνα με τα στοιχεία που δημοσιεύθηκαν σε κυπριακές εφημερίδες καθοριστικό ρόλο στη διαπίστωση και αποκάλυψη των τεχνικών παραμέτρων του πολύ καλά καμουφλαρισμένου κυκλώματος είχε μικρή ομάδα Κύπριων ειδικών υψηλά καταρτισμένων σε θέματα ψηφιακής ασφαλείας, που εργάστηκαν για λογαριασμό των παρόχων και των κατόχων των πνευματικών δικαιωμάτων.

Συγκεκριμένα, για την ανακάλυψη, παρακολούθηση και την τελική επιχείρηση, εργάστηκαν πέραν της ομάδας των Κύπριων ειδικών και των ειδικών των κατόχων τηλεοπτικών δικαιωμάτων που υποκλέπτονταν, η Αστυνομία Κύπρου, το Τμήμα Πληροφορικής της Ελληνικής Αστυνομίας, η Μονάδα Πάταξης της Εγκληματικότητας στον Κυβερνοχώρο της Βουλγαρικής Αστυνομίας (που είχε και την περισσότερη δουλειά στην πράξη), η Υπηρεσία Διερεύνησης Εγκλημάτων Πληροφορικής της Ολλανδίας, η Europol, η Eurojust και η Ένωση Καταπολέμησης της Πειρατείας Ραδιοτηλεοπτικών Δικαιωμάτων (Audiovisual Anti-Piracy Alliance - AAPA), μέλη της οποίας, εκτός από τη Nova και τον Sky (τους τελευταίους μήνες δυναμικά μπήκε στην καταπολέμηση της πειρατείας και η Cytavision), που ήταν και τα κύρια «θύματα» του συγκεκριμένου κυκλώματος τηλεοπτικής πειρατείας, συμμετείχε ενεργά και ο οργανισμός Irdeto.

http://www.tovima.gr/media/article/?aid=933946

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, arta-mou είπε

Μπράβο μας! Αυτά κάνουμε και είμαστε πάντα πρώτοι. Έλληνες! δεν μας φτάνει κανένας!

Ενας Ελληνας, ήταν τελικά ο εγκέφαλος της μεγαλύτερης κομπίνας που έγινε ποτέ υποκλοπής προγραμμάτων από τις συνδρομικές τηλεοράσεις όλης της Ευρώπης. Τον αναζητούσαν όλες οι ευρωπαϊκές αστυνομίες εδώ και μήνες και τελικά συνελήφθη στη Βουλγαρία, με συνδρομή της ελληνικής, ισραηλινής και κυπριακής αστυνομίας. Ο πατριώτης μας (το όνομά του οποίου δεν έχει ακόμα ανκοινωθεί) στο κόλπο - μαμούθ με τα πειρατικά τηλεοπτικά προγράμματα, συνελήφθη με... πολυεθνική επιχείρηση στις 9 Ιανουαρίου. Πρόκειται για επιχείρηση που είχε εξ αρχής ψηλό διεθνές ενδιαφέρον, αφού αφορούσε δύο από τα πλέον προηγμένα διεθνώς τεχνολογικά προϊόντα κωδικοποίησης και κρυπτογράφησης ραδιοτηλεοπτικού σήματος.

Μάλιστα, σύμφωνα με τα στοιχεία που δημοσιεύθηκαν σε κυπριακές εφημερίδες καθοριστικό ρόλο στη διαπίστωση και αποκάλυψη των τεχνικών παραμέτρων του πολύ καλά καμουφλαρισμένου κυκλώματος είχε μικρή ομάδα Κύπριων ειδικών υψηλά καταρτισμένων σε θέματα ψηφιακής ασφαλείας, που εργάστηκαν για λογαριασμό των παρόχων και των κατόχων των πνευματικών δικαιωμάτων.

Συγκεκριμένα, για την ανακάλυψη, παρακολούθηση και την τελική επιχείρηση, εργάστηκαν πέραν της ομάδας των Κύπριων ειδικών και των ειδικών των κατόχων τηλεοπτικών δικαιωμάτων που υποκλέπτονταν, η Αστυνομία Κύπρου, το Τμήμα Πληροφορικής της Ελληνικής Αστυνομίας, η Μονάδα Πάταξης της Εγκληματικότητας στον Κυβερνοχώρο της Βουλγαρικής Αστυνομίας (που είχε και την περισσότερη δουλειά στην πράξη), η Υπηρεσία Διερεύνησης Εγκλημάτων Πληροφορικής της Ολλανδίας, η Europol, η Eurojust και η Ένωση Καταπολέμησης της Πειρατείας Ραδιοτηλεοπτικών Δικαιωμάτων (Audiovisual Anti-Piracy Alliance - AAPA), μέλη της οποίας, εκτός από τη Nova και τον Sky (τους τελευταίους μήνες δυναμικά μπήκε στην καταπολέμηση της πειρατείας και η Cytavision), που ήταν και τα κύρια «θύματα» του συγκεκριμένου κυκλώματος τηλεοπτικής πειρατείας, συμμετείχε ενεργά και ο οργανισμός Irdeto.

http://www.tovima.gr/media/article/?aid=933946

πιστευεις οντως οτι αυτοι που επιασαν ηταν τα μεγαλα κεφαλια; οι αυτοφοράκιδες θα ηταν της "οργανωσης". οι μπροστατζες. οι σερβερ μια χαρα θα λειτουργησουν ξανα σε λιγο καιρο, αντι για την κυπρο, στα Σκοπια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία θα διαβάζετε 3 φορές τι γράφει κάποιος και μετα θα ποστάρετε. Oι servers ήταν (είναι;) σύμφωνα με το άρθρο στην Βουλγαρία που έχω ακούσει έχει μάλιστα και πάρα πολύ καλές υποδομές κορμού internet και από πλευράς ταχύτητας άλλα και τεράστιου bandwidth. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, arta-mou είπε

Παιδία θα διαβάζετε 3 φορές τι γράφει κάποιος και μετα θα ποστάρετε. Oι servers ήταν (είναι;) σύμφωνα με το άρθρο στην Βουλγαρία που έχω ακούσει έχει μάλιστα και πάρα πολύ καλές υποδομές κορμού internet και από πλευράς ταχύτητας άλλα και τεράστιου bandwidth. 

 

Εσύ πιστεύεις φίλε μου τέτοια κομπίνα με μισό μύριο πελάτες και 100μύρια ετήσιο τζίρο σύμφωνα με τα στοιχεία είχε όλα της τα αυγά σε ένα-δυο καλάθια?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/15/2018 στις 2:59 ΜΜ, Cowboy είπε

Ναι σωστό αυτό αν κάποιος το θέλει για αθλητικά πάει αρκετά παραπάνω, αλλά και πάλι είναι πανάκριβο 20 ευρώ το μήνα για παράνομο (και χωρίς φόρους). To Nova με το Sport Pack έχει 30 ευρώ (χωρίς το ΦΠΑ), και το αντίστοιχο πακέτο του ΟΤΕ 17 ευρώ (χωρίς το ΦΠΑ). Μαζί με εξοπλισμό και εγκατάσταση, και υποστήριξη. Και μέσο δορυφόρου χωρίς να σου τρώει το bandwidth σου και χωρίς να χρειάζεσαι καλή σύνεση.
20 ευρώ το μήνα για πειρατικό IPTV είναι γελοίο..

και 13 για ultra HD (gia netflix)

Επεξ/σία από Oulianov
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Oulianov είπε

και 13 για ultra HD (gia netflix)

Aυτα που δείχνει το Netflix μπορείς να τα βρεις τσάμπα με Ελληνικούς υποτίτλους,ότι ποιότητα θες(720p-1080p) την επόμενη ήμερα από την επίσημη προβολή τους και δεν λέω για τα sites που βλέπεις online.

Νova και cosmote tv αν θες να δεις πρέπει να πληρωσης,όποτε γιατί να τα σκάω στο Netflix.

IPTV 80 ευρώ το εξάμηνο και καθάρισες συνδεεις και το PC στην τηλεόραση και δεν θες ούτε MAG.

 

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/01/2018 στις 4:09 ΜΜ, Expecto Patronum είπε

20 ευρώ...άν ήταν τσάμπα θα ήμουν έξω απο τα δικαστήρια.

20 και παράνομα (χωρίς δικαιώματα σουμουξου), αυτοί βγάλανε τα κερατά τους.:P

Κάπου στα 50 μύρια από την ημέρα έναρξης του streaming, διάβασα στο capital...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Damned7 είπε

Aυτα που δείχνει το Netflix μπορείς να τα βρεις τσάμπα με Ελληνικούς υποτίτλους,ότι ποιότητα θες(720p-1080p) την επόμενη ήμερα από την επίσημη προβολή τους και δεν λέω για τα sites που βλέπεις online.

Νova και cosmote tv αν θες να δεις πρέπει να πληρωσης,όποτε γιατί να τα σκάω στο Netflix.

IPTV 80 ευρώ το εξάμηνο και καθάρισες συνδεεις και το PC στην τηλεόραση και δεν θες ούτε MAG.

Εχουμε διαφορετική φιλοσοφία για το ρίσκο, διαφορετικό τρόπο θεασης και σιγουρα διαφορετική βαρύτητα αναγκων.

80 ευρω /εξάμηνο με καμια εξασφάλιση δεν χωρά στη λογική μου, ειδικά επειδή ειναι all in one. 

Από εκει και πέρα

  • Ταινίες, δεν καιγομαι να δω κάποια που βγήκε χτες (και αν καιγομαι θα την δω στην οθοναρα του σινεμα). Netflix (με συνδρομη) και kodi με καλύπτουν στο 90%. Γενικά δε μου αρεσει να καταναλώνω οτι προβάλεται και να το βλέπω για να το δω. Θα δω κάτι γιατί μου αρεσει, τιποτα παραπάνω. 
  • Αγώνες βλέπω επιλεκτικά και οχι οτιδηποτε προβάλεται, άρα nova/cote την αποκλείω απο τα εξοδα μου οταν μπορω να τα δω live με αλλους τροπους (online, sportdevil, κλπ). Κατα καιρους και σε καλα ντέρμπι γουστάρω και την παρεα φίλων, ειτε στπιτι τους (αν εχουν nova/cote) ή σε καφετέρια με μεγαλη οθονη. Στους αγώνες όμως ειμαι πιο επιλεκτικός απο τις ταινιες. Αμα το ματσάκι ειναι βαρετό, σηκώνομαι και φευγω, δεν το βλέπω γιατί πρεπει να το δω ή γιατί πλήρωσα 1-2 μπύρες και πρεπει να το δω. 

Για να καταλήξω. ΟΛΟΙ εχουμε τον τρόπο μας και τις αναγκες μας, αρα δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Δεν υπάρχει χειροτερο ή καλύτερο

Να βάλω μια ακομα παραμετρο. Εγω ξέρω απο τεχνολογία και ξέρω να βρω κάτι χωρις ιδιαίτερο κόπο. Ο μέσος (τονίζω το μεσος)χρήστης iptv δεν μπορει να το κάνει και αναγκαζεται/προτιμά να τα σκάει χοντρα σε ένα αποκτη mag και συνδρομη iptv. Επιλογη του και δικάιωμα του. 

Επεξ/σία από isay
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...