Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινο ρευμα - ερωτησεις


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια εχω 75% μειωσει στο ρευμα απτο κεα και εχει να μου ερθει ο λογαριασμος 5 μηνες ουτε στο deh bill εχει βγει αντιμετωπιζει καποιος κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tyxeros είπε

Ενημερωση

Αιτηση για νυκτερινο μεσα Οκτώβρη και μπηκε σημερα 21 φεβρουαριου

Περιοχή Βριλησσια

"Τυχερος" εισαι ... Υπαχει προβλημα με νυχτερινους μετρητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

"Τυχερος" εισαι ... Υπαχει προβλημα με νυχτερινους μετρητες.

Και εγω ετσι ειχα ακουσει... και υπολογιζα το καλοκαιρι οτι θα τον εβαζαν αλλα μαλλον το προβλημα αρχιζει να εξομαλύνετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tyxeros είπε

Και εγω ετσι ειχα ακουσει... και υπολογιζα το καλοκαιρι οτι θα τον εβαζαν αλλα μαλλον το προβλημα αρχιζει να εξομαλύνετε.

Ναι ετσι είναι και στις νεες παροχες με ηλεκτρονικούς μετρητες το νυχτερινο είναι ενσωματομενο στον μετρητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2018 στις 9:58 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia/oikiako-timologio-me-xronoxrewsi-oikiako-nuxterino/wrario 

Ναι ειναι σιγουρο.Το εχω κοιταξει στο δικο μου ρολοι.Παντα για την χειμερινη περιοδο .

Για την Κορινθο ισχυει ακομα το μεσημεριανο 2ωρο; Και συμφερει ακομα; Αξιζει;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Για την Κορινθο ισχυει ακομα το μεσημεριανο 2ωρο; Και συμφερει ακομα; Αξιζει;

Καλησπερα.. Δεν ισχυει το μεσημερι... Μονο το βραδυ.. Συμφερει το νυχτερινο οταν υπαρχουν μεγαλες καταναλωσεις τις βραδυνες ωρες.. Απο φουρνους ,κλιματιστικα , πλυντηρια , θερμοσιφωνες κτλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Για την Κορινθο ισχυει ακομα το μεσημεριανο 2ωρο; Και συμφερει ακομα; Αξιζει;

Μεσημέρι 15:00 με 17:00 μόνο τη χειμερινή περίοδο 1/11 με 30/4.

Αξίζει γιατί το βάζεις για πολλά χρόνια κι εξοικονομείς χρήματα. Το πόσο εξαρτάται από τις καταναλώσεις σου και τις χρεώσεις του παρόχου σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Doubt είπε

Μεσημέρι 15:00 με 17:00 μόνο τη χειμερινή περίοδο 1/11 με 30/4.

Αξίζει γιατί το βάζεις για πολλά χρόνια κι εξοικονομείς χρήματα. Το πόσο εξαρτάται από τις καταναλώσεις σου και τις χρεώσεις του παρόχου σου.

Μονο 42 ευρω εφ απαξ κοστος χωρις να χρειαζεται πιστοποιητικο ηλεκτρολογου.

Σε οποιον δεν εχει νυχτερινο μπαινει νεος ηλεκτρονικος μετρητης.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φτιαριζω για Να ρωτησω το εξής

Απο τον Σεπτέμβριο είμαστε σε νέο σπίτι ή ΔΕΗ σε τηλεφωνική επικοινωνία μας λέει ότι το νυχτερινό είναι ενεργό ο λογαριασμός έρχεται και είναι Γ1ν χωρίς χρέωση νυχτερινου αλλά μόνο το πάγιο της νυχτερινής κατανάλωσης. Το ρολόι του ν.ρευματος είναι κολλημένο και γυρνάει μόνο το κανονικό. 

Τι γινετε? Τι πρέπει να κάνω να δηλώσω την βλάβη στην ΔΕΗ και να ζητήσω ενεργοποίηση νυχτερινου ξανά? 

IMG_20201128_171424.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sofiathereal είπε

Φτιαριζω για Να ρωτησω το εξής

Απο τον Σεπτέμβριο είμαστε σε νέο σπίτι ή ΔΕΗ σε τηλεφωνική επικοινωνία μας λέει ότι το νυχτερινό είναι ενεργό ο λογαριασμός έρχεται και είναι Γ1ν χωρίς χρέωση νυχτερινου αλλά μόνο το πάγιο της νυχτερινής κατανάλωσης. Το ρολόι του ν.ρευματος είναι κολλημένο και γυρνάει μόνο το κανονικό. 

Τι γινετε? Τι πρέπει να κάνω να δηλώσω την βλάβη στην ΔΕΗ και να ζητήσω ενεργοποίηση νυχτερινου ξανά? 

IMG_20201128_171424.jpg

Κλασικη βλαβη μετρητων.

Παρε τηλ στον ΔΕΔΔΗΕ . Αυτος ειναι υπευθυνος .Καμια σχεση η ΔΕΗ 

Τηλ 2111900500

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την εμπειρια μου εχω να πω οτι συμφερει αρκει να υπαρχουν λιγο μεγαλες καταναλωσεις στο σπιτι. πχ σε σπιτι φοιτητη φυσικα δεν συμφερει. σε κανονικο σπιτι οικογενειας συμφερει. εγω εχω βαλει τοσο στο δικο μου οσο και στων γονιων μου και προσανατολιζουμε τις μεγαλες καταναλωσεις τις ωρες του μειωμενου. πλυντηρια πιατων και ρουχων, και θερμοσιφωνας (οταν βρεχει και δεν εχει ο ηλιακος) τα προσανατολιζουμε σε εκεινες τις ωρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια σχετικά είναι όλα.

Εγώ σα φοιτητής σε επαρχιακή ορεινή περιοχή είχα κατανάλωση πάνω από 1.000KWh/4μηνο, κυρίως λόγω θερμοσίφωνα.

Πολύ κρύο νερό δικτύου, απουσία ηλιακού, πολύ συχνά ντους (φοιτητής γαρ), δε θέλει και πολύ να δεις μεγάλες καταναλώσεις.

Άρα δε νομίζω ότι έχει νόημα αυτή η κατηγοριοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2020 στις 7:38 ΜΜ, xsterg είπε

απο την εμπειρια μου εχω να πω οτι συμφερει αρκει να υπαρχουν λιγο μεγαλες καταναλωσεις στο σπιτι. πχ σε σπιτι φοιτητη φυσικα δεν συμφερει.

Oταν λες "δε συμφερει" εννοεις το 1,78ε του παγιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2020 στις 3:33 ΜΜ, phanispal είπε

Βέβαια σχετικά είναι όλα.

Εγώ σα φοιτητής σε επαρχιακή ορεινή περιοχή είχα κατανάλωση πάνω από 1.000KWh/4μηνο, κυρίως λόγω θερμοσίφωνα.

Πολύ κρύο νερό δικτύου, απουσία ηλιακού, πολύ συχνά ντους (φοιτητής γαρ), δε θέλει και πολύ να δεις μεγάλες καταναλώσεις.

Άρα δε νομίζω ότι έχει νόημα αυτή η κατηγοριοποίηση.

ποια ειναι αυτη η φοιτητουπολη που σε αναγκαζει να εχεις τετοιες καταναλωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...