Προς το περιεχόμενο

Περιποιηση/καθαριοτητα προσωπου


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικευω το θεμα αλλα αυτο που με απασχολει λιγο ειναι οτι πριν καμποσους μηνες παρατηρησα κατι σαν σπυρακι η μαλλον κατι σαν ελια στο χρωμα του δερματος πανω στη μυτη στο αριστερο ρουθουνι. Δε ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα.  Σημερα ειδα εχω βγαλει κατι πολυ παρομοιο πανω πανω στη μυτη απο τα δεξια.  Αυτο πρεπει να εγινε τις τελευταιες μερες γιατι χτες και σημερα προσπαθουσα να το ξυσω να φυγει χωρις να  δωσω πολυ σημασια αλλα τωρα ειδα στο καθρεφτη οτι ειναι οπως το αλλο στο ρουθουνι.

Τι ειναι; μπορει με καποια κρεμα να φυγει; και γιατι δημιουργουνται; η αληθεια ειναι οτι δε πλενω το προσωπο συχνα, 1-2 φορες τη βδομαδα με face wash, και σκετο νερο οταν κανω μπανιο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Κατι σαν ελιά στο χρώμα του δέρματος. Blackhead δεν είναι, γιατι το blackhead ειναι black 

Κρεμες απο φαρμακειο  θα ζητήσεις, υπαρχουν απειρες. Αναλογα με το δερμα σου, θα σου δωσει την κατάλληλη ο φαρμακοποιός 

Επεξ/σία από Dimi00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dimi00 είπε

Κατι σαν ελιά στο χρώμα του δέρματος. Blackhead δεν είναι, γιατι το blackhead ειναι black

βγαίνει και σε πιο δερματι αποχρώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alxlightning είπε

βγαίνει και σε πιο δερματι αποχρώσεις

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα:lol: μήπως εννοεί τα ασπρα που βγαινουν απ τον ιδρώτα τοτε

Επεξ/σία από Dimi00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dimi00 είπε

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα:lol:

αλήθεια λέω δεν αστειεύομαι, ειδικά μύτη με τόσους σμηγματογόνους είναι πιθανό
για ελιά που βγαίνει απ τι μια μέρα στην άλλη δε νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Hellaslover είπε

Γενικευω το θεμα αλλα αυτο που με απασχολει λιγο ειναι οτι πριν καμποσους μηνες παρατηρησα κατι σαν σπυρακι η μαλλον κατι σαν ελια στο χρωμα του δερματος πανω στη μυτη στο αριστερο ρουθουνι. Δε ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα.  Σημερα ειδα εχω βγαλει κατι πολυ παρομοιο πανω πανω στη μυτη απο τα δεξια.  Αυτο πρεπει να εγινε τις τελευταιες μερες γιατι χτες και σημερα προσπαθουσα να το ξυσω να φυγει χωρις να  δωσω πολυ σημασια αλλα τωρα ειδα στο καθρεφτη οτι ειναι οπως το αλλο στο ρουθουνι.

Τι ειναι; μπορει με καποια κρεμα να φυγει; και γιατι δημιουργουνται; η αληθεια ειναι οτι δε πλενω το προσωπο συχνα, 1-2 φορες τη βδομαδα με face wash, και σκετο νερο οταν κανω μπανιο.  

Περίπτωση να πας σε δερματολόγο και να σου πει,αφού το ΔΕΙ,υπάρχει; Αν σε ανησυχεί,δηλαδή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackhead δεν ειναι. Εχω 2-3 κ απ αυτες πανω στο μαγουλο, αυτα ειναι σαν ingrown hair καπως σα μαυρες τελιτσες. Καμια σχεση με αυτο στη μυτη. 

Δε με ανησυχει ιδιαιτερα, και αυτο πανω πανω στη μυτη σα να φευγει τωρα. Εχει ξεραθει και με το ξυσιμο εφυγε ισα ισα που φενετε τωρα αλλα θα φυγει. Το αλλο στο ρουθουνι δε ξερω τι ειναι, ισως να ειναι blackhead και να μη φενετε.  Με ενα καλο καθαρισμου προσωπου και μετα κρεμα πιστευω θα φυγει κ αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20180123_161431~2.jpg

20180123_160628~2.jpg

Οριστε. Δε με ενοχλει (δε ποναει) και ειναι αρκετα μικρο, αλλα περιεργος τι ειναι. Παρατηρησα το χει κ ενας φιλος, ειναι πιο μεγαλο σαυτον και πιο πανω λιγο. Θα τον ρωτησω αν ξερει τι ειναι αν και δε νομιζω να χει νοιαστει η να χει δει δερματολογο κ αυτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

To είχε και ένας θείος μου αυτό ακριβώς.... Συγχωρέθηκε 

Λολ φιλε απλα μου σπαει τα νευρα και θελω να φυγει, αλλιως βαζω σκουλαρικι στη μυτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...