Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: Έλληνας o επικεφαλής ομάδας ερευνητών που ανέπτυξε αιματολογικό τεστ για τη διάγνωση 8 μορφών καρκίνου


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
4 minutes ago, Expecto Patronum said:

Ακριβές κατά πόσο εννοείς; Το 60,70,80 είναι χαμηλό όταν αναφερόμαστε σε τέτοια νόσο με τόση σοβαρότητα. Πάνω απο 95 τουλάχιστον θα πρέπει να έχει.

Συγγνώμη αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να έχω μια πρώτη ένδειξη πως κάτι δεν πάει καλά στο σώμα μου, ακόμη κι αν είχε ποσοστό αξιοπιστίας 60-70-80%. Κάτι τέτοιο θα με έκανε να το ψάξω ακόμη περισσότερο ώστε να επιβεβαιωθούν ή όχι αυτές οι ενδείξεις. Φαντάζομαι πως είναι προτιμότερο από το να ανακαλύψω κάτι όταν θα είναι ήδη αργά... :)

Εδώ δίνουμε σημασία σε ανακοινώσεις του στυλ "αυτή η τροφή μειώνει κατά 10-20% τις πιθανότητες εμφάνισης καρκίνου" και δεν θα ασχοληθούμε σοβαρά με κάτι που θα δίνει 60-70-80?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Expecto Patronum είπε

Ακριβές κατά πόσο εννοείς; Το 60,70,80 είναι χαμηλό όταν αναφερόμαστε σε τέτοια νόσο με τόση σοβαρότητα. Πάνω απο 95 τουλάχιστον θα πρέπει να έχει.

Δεν είμαι επιστήμων, αλλά όσο για να σου δώσει το ερέθισμα να ξεκινήσεις εξετάσεις. Για 'μενα προσωπικά αν έκανα αυτό το τέστ και μου έλεγε ότι 70% υπάρχει πιθανότητα να έχω κάπου κάτι - το τέστ δείχνει και που έχεις - τότε δεν θα καθόμουν με σταυρωμένα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Συγγνώμη αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να έχω μια πρώτη ένδειξη πως κάτι δεν πάει καλά στο σώμα μου, ακόμη κι αν είχε ποσοστό αξιοπιστίας 60-70-80%. Κάτι τέτοιο θα με έκανε να το ψάξω ακόμη περισσότερο ώστε να επιβεβαιωθούν ή όχι αυτές οι ενδείξεις. Φαντάζομαι πως είναι προτιμότερο από το να ανακαλύψω κάτι όταν θα είναι ήδη αργά... :)

Καταλαβαίνεις οτι άν είσαι μέσα στο 40- των πιθανοτήτων τί θα περάσεις (ψυχολογικό και όχι μόνο) σε αρχικό στάδιο μέχρι να βεβαιωθείς;

Επίσης απο το ανιχνεύεται μέχρι το ΕΚΔΗΛΩΝΩ μπορεί να υπάρχει διαφορά κάποιων ετών με οτι συνεπάγεται αυτό.

Δεν μιλάμε για ένα απλό τέστ αντισωμάτων. Μιλάμε για ένα τέστ που θα σου δείξει ΑΝ και ΟΤΑΝ εμφανίσεις την νόσο.

Μπορεί ο Οργανισμός όντας Αδύναμος μίας χρονικής περιόδου να εκδηλώνει τάση Καρκινική και μετά απο μία περίοδο Ενίσχυσης του Οργανισμού αυτή να εξαλειφθεί. Τα Καρκινικά Κύτταρα απόσο γνωρίζω τα έχουμε όλοι στον οργανισμό μας! Ναί ή όχι;

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Expecto Patronum said:

Καταλαβαίνεις οτι άν είσαι μέσα στο 40- των πιθανοτήτων τί θα περάσεις (ψυχολογικό και όχι μόνο) σε αρχικό στάδιο μέχρι να βεβαιωθείς;

 

Ναι αλλά θα είναι σημαντικά μικρότερο από αυτό που θα περάσω αν το ανακαλύψω αργά... Υπάρχουν πολλές μορφές καρκίνου που πλεον αντιμετωπίζονται αν η διάγνωση γίνει νωρίς. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Καταλαβαίνεις οτι άν είσαι μέσα στο 40- των πιθανοτήτων τί θα περάσεις (ψυχολογικό και όχι μόνο) σε αρχικό στάδιο μέχρι να βεβαιωθείς;

Επίσης απο το ανιχνεύεται μέχρι το ΕΚΔΗΛΩΝΩ μπορεί να υπάρχει διαφορά κάποιων ετών με οτι συνεπάγεται αυτό.

Ακριβώς! Και το προλαβαίνεις πριν εκδηλωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Οι Φαρμακοβιομηχανίες απο πού παίρνουν την μέθοδο; Προφανώς απο έρευνα και αποτελέσματα. Εσύ απλά είπες τα στάδια έγκρισης ενός φαρμάκου ή θεραπείας. Αυτός που βγήκε ήταν Γιατρός Επικεφαλής. Δεν ήταν ο μπακάλης της γειτονιάς, εσύ κι εγώ.

Κάποιοι επικεφαλής θρησκειών είναι παιδόφιλοι. Κάποιοι αστυνομικοί είναι εγκληματίες. Κάποιοι γιατροί παίρνουν φακελάκια. Το ότι ήταν γιατρος (επικεφαλής;;) τι μου λέει;

Οι φαρμακοβιομηχανίες θα κάνουν έρευνα, δοκιμές και θα παρουσιάσουν αποτελέσματα και πάλι δεν είναι 100% σίγουρο ότι σε βάθος 15ετίας δεν θα ανακαλυφθεί κάτι για το φάρμακο. Και θες τώρα να πιστέψω έτσι χωρίς αποδείξεις που να έχουν παρουσιαστεί στην επιστημονική κοινότητα, κάποιον γιατρό που βγήκε στον βαξεβάνη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimse είπε

Άπατο...!!! ώπ σόρρυ για άλλο πράμα μιλάμε..

πέρα απο την πλάκα ΄οτι γίνετε για αυτή τη μάστιγα που λέγετε καρκίνος καλό είναι και ας είναι σε πρώιμο στάδιο η έρευνα..

έχουμε προχωρήση τόσο πολύ αναρωτιέμαι πότε θα μπρέσει η ανθρωπότητα να τον εξαλήψει τελείως..

Δυστυχώς είναι πολύ κερδοφόρα τα φάρμακα <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Καταλαβαίνεις οτι άν είσαι μέσα στο 40- των πιθανοτήτων τί θα περάσεις (ψυχολογικό και όχι μόνο) σε αρχικό στάδιο μέχρι να βεβαιωθείς;

Επίσης απο το ανιχνεύεται μέχρι το ΕΚΔΗΛΩΝΩ μπορεί να υπάρχει διαφορά κάποιων ετών με οτι συνεπάγεται αυτό.

Δεν μιλάμε για ένα απλό τέστ αντισωμάτων. Μιλάμε για ένα τέστ που θα σου δείξει ΑΝ και ΟΤΑΝ εμφανίσεις την νόσο.

Μπορεί ο Οργανισμός όντας Αδύναμος μίας χρονικής περιόδου να εκδηλώνει τάση Καρκινική και μετά απο μία περίοδο Ενίσχυσης του Οργανισμού αυτή να εξαλειφθεί. Τα Καρκινικά Κύτταρα απόσο γνωρίζω τα έχουμε όλοι στον οργανισμό μας! Ναί ή όχι;

Σου εύχομαι να μην πάθεις ποτέ καρκίνο και να βρεθείς στην δυσάρεστη θέση να πεις: "Αν είχα κάνει το τεστ ίσως να ήμουν στο 70% και να το είχα προλάβει"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Σου εύχομαι να μην πάθεις ποτέ καρκίνο και να βρεθείς στην δυσάρεστη θέση να πεις: "Αν είχα κάνει το τεστ ίσως να ήμουν στο 70% και να το είχα προλάβει"

Έχω περάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Σου εύχομαι να μην πάθεις ποτέ καρκίνο και να βρεθείς στην δυσάρεστη θέση να πεις: "Αν είχα κάνει το τεστ ίσως να ήμουν στο 70% και να το είχα προλάβει"

Έτσι. 100 ξυλιές σε ξένο κώλο δεν είναι τίποτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Έχω περάσει.

Λυπάμαι για αυτό που πέρασες.Δεν θα προτιμούσες να το είχες προλάβει πιο νωρίς; Και φαντάσου εσύ το ξεπέρασες (αν όχι σου το εύυχομαι πραγματικά με όλη μου την καρδιά), φαντάσου άλλοι που θα πεθάνουν επειδή δεν το πρόλαβαν.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Ε και τότε τι δεν καταλαβαίνεις; Δεν θα προτιμούσες να το είχες προλάβει πιο νωρίς; Και φαντάσου εσύ το ξεπέρασες (αν όχι σου το εύυχομαι πραγματικά με όλη μου την καρδιά), φαντάσου άλλοι που θα πεθάνουν επειδή δεν το πρόλαβαν.

Το έπαθα απο ΕΜΒΟΛΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ , ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ 

 

όταν όλοι που ακούνε Ελλάδα στο εξωτερικό σκέφτονται μόνο μνημόνια , βρισιές, σουβλάκι και να μας λένε τεμπέληδες και φωνακλάδες είναι πάρα πολύ υπερήφανο για όλους μας, όταν  Έλληνες τρίβουν τέτοιες ανακαλύψεις στην μούρη όλων όσων χλευάζουν την χώρα  μας και εμμέσως πλην σαφώς όλους εμάς.

 

Ευχαριστούμε που θυμίζετε σε εμάς αλλά και σε όλο τον κόσμο τι μπορούν να κάνουν οι Έλληνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Από και κλείεται. Πιο εμβόλιο;

Ηπατίτιδας στην ηλικία των 17 ετών.

Το πρώτο που είχε βγεί πρίν πολλά χρόνια.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...