Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: Έλληνας o επικεφαλής ομάδας ερευνητών που ανέπτυξε αιματολογικό τεστ για τη διάγνωση 8 μορφών καρκίνου


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Απλά θα σου πω ότι αν ίσχυε αυτό θα είχε γίνει σάλος. Μην ξεχνάς τι ΄σάλος είχε γίνει και συνεχίζει να γίνεται με εσφαλμένες έρευνες που μιλάνε για αυτισμό. Τροφή για σκέψη.

Τροφή για σκέψη...διάβασε ότι σου είπα.

Όλοι το καταπίνανε και συνεχιζανε. Χωρίς να λέω οτι όσοι εμφάνιζαν Καρκίνο του άιματος ήταν μόνο απο αυτό. Εξήγησα την κατάσταση, ότι θέλεις πίστεψε. Εγώ ξέρω τι πέρασα και η οικογένεια μου. Μπορούσα να το κυνηγήσω δικαστικά αλλά No money no honey...πάλευα για την ζωή μου δεν θα πάλευα με και εταιρείες εκατομμυρίων και δίσεκατομμυρίων budget.

Άν μετά απο χρόνια αλλάξανε την σύσταση του, αυτό δεν το ξέρω, δεν ασχολήθηκα.

2 λεπτά πριν, bazzil είπε

Μα όταν το εμβόλιο κυκλοφόρησε στης ΗΠΑ το 81 και εσυ το έκανες στα 17 σου για λογάριασε.

Στην Ελλάδα ο Παθολόγος μου τότε μου το ανέφερε και το έκανα.

Σκέψου λίγο. 17 ετών ήμουν και έκανα οτι μου έλεγε οτι είναι καλό να κάνω ο Γιατρός μου.

Στα παιδιά μου το έκανα αλλά σε βρεφική ηλικία. Δεν είμαι απόλυτος και κάθετος.

Μην βιάζεστε να υπερασπιστείτε κάποιους ή να κατηγορήσετε άλλους ως συνομωσιολόγους.

Έχουμε και μυαλό και κρίση.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Τροφή για σκέψη...διάβασε ότι σου είπα.

Όλοι το καταπίνανε και συνεχιζανε. Χωρίς να λέω οτι όσοι εμφάνιζαν Καρκίνο του άιματος ήταν μόνο απο αυτό. Εξήγησα την κατάσταση, ότι θέλεις πίστεψε. Εγώ ξέρω τι πέρασα και η οικογένεια μου. Μπορούσα να το κυνηγήσω δικαστικά αλλά No money no honey...πάλευα για την ζωή μου δεν θα πάλευα με και εταιρείες εκατομμυρίων και δίσεκατομμυρίων budget.

Άν μετά απο χρόνια αλλάξανε την σύσταση του, αυτό δεν το ξέρω, δεν ασχολήθηκα.

Στην Ελλάδα ο Παθολόγος μου τότε μου το ανέφερε και το έκανα.

Σκέψου λίγο.

Το τι πέρασες τι ρόλο παίζει στο αν έφταιγε το εμβόλιο ή όχι, ένας θεός το ξέρει.

Όσο για την ηλικία σου, αυτό σου λέει, ότι άμα τα βάλει κάτω είσαι 53+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Το τι πέρασες τι ρόλο παίζει στο αν έφταιγε το εμβόλιο ή όχι, ένας θεός το ξέρει.

Όσο για την ηλικία σου, αυτό σου λέει, ότι άμα τα βάλει κάτω είσαι 53+

Διάβασε τι είπα επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Τροφή για σκέψη...διάβασε ότι σου είπα.

Όλοι το καταπίνανε και συνεχιζανε. Χωρίς να λέω οτι όσοι εμφάνιζαν Καρκίνο του άιματος ήταν μόνο απο αυτό. Εξήγησα την κατάσταση, ότι θέλεις πίστεψε. Εγώ ξέρω τι πέρασα και η οικογένεια μου. Μπορούσα να το κυνηγήσω δικαστικά αλλά No money no honey...πάλευα για την ζωή μου δεν θα πάλευα με και εταιρείες εκατομμυρίων και δίσεκατομμυρίων budget.

Άν μετά απο χρόνια αλλάξανε την σύσταση του, αυτό δεν το ξέρω, δεν ασχολήθηκα.

Στην Ελλάδα ο Παθολόγος μου τότε μου το ανέφερε και το έκανα.

Σκέψου λίγο.

Εσυ να σκεφτείς τι γράφεις μιας και το εμβόλιο αυτό είχε χαρακτηριστεί ως το πρώτο αντικαρκινικό. Σου μίλησε ποτέ κανείς τότε για hodkings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου, θα μπορούσε κάποιος να μας πει ΑΝ υπάρχει κάτι αντίστοιχο με μικρότερα/μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας; 

Από το άρθρο καταλαβαίνω ότι είναι ένα σημαντικό βήμα στην έγκαιρη διάγνωση, προκειμένου να αρχίσει εγκαίρως η καταπολέμηση. 

Επίσης, σχετικά με το 70%, εγώ καταλαβαίνω ότι αν έχεις, είναι 70% πιθανό να το βρει και 30% να μην το βρει. Δεν μας δίνει στοιχεία για το false positive, δηλαδή να μην έχεις και να δείξει ότι έχεις (το οποίο δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να διαπιστωθεί, εκτός αν υπάρχει κάποιο πολύ παρόμοιο τεστ... Δηλαδή αν λέει αυτό ότι δεν έχεις, τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις για να δεις αν τελικά έχεις;;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, bazzil είπε

Εσυ να σκεφτείς τι γράφεις μιας και το εμβόλιο αυτό είχε χαρακτηριστεί ως το πρώτο αντικαρκινικό. Σου μίλησε ποτέ κανείς τότε για hodkings

Έγραψα την ακριβή πορεία του Εμβολίου. Τί έφταιξε και δημιούργησε αλλού πρόβλημα δεν είμαι υπέυθυνος να σου απαντήσω ούτε έχω τα μέσα.

Άν εσύ το θεωρείς τυχαίο ή βρίσκόμουν μέσα στα στατιστικά σφάλματα επιτυχίας του εμβολίου...όσο μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα τόσο άλλο μπορέι να ξέρω  κι εγώ. Μπορεί να μην μου μίλησε αλλά τα έμαθα απο χέρι.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christos4 είπε

Επειδή δεν είμαι γνώστης του αντικειμένου, θα μπορούσε κάποιος να μας πει ΑΝ υπάρχει κάτι αντίστοιχο με μικρότερα/μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας; 

Από το άρθρο καταλαβαίνω ότι είναι ένα σημαντικό βήμα στην έγκαιρη διάγνωση, προκειμένου να αρχίσει εγκαίρως η καταπολέμηση. 

Επίσης, σχετικά με το 70%, εγώ καταλαβαίνω ότι αν έχεις, είναι 70% πιθανό να το βρει και 30% να μην το βρει. Δεν μας δίνει στοιχεία για το false positive, δηλαδή να μην έχεις και να δείξει ότι έχεις (το οποίο δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να διαπιστωθεί, εκτός αν υπάρχει κάποιο πολύ παρόμοιο τεστ... Δηλαδή αν λέει αυτό ότι δεν έχεις, τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις για να δεις αν τελικά έχεις;;) 

Δυστυχώς οχι αγαπητέ. Για αυτό και λέμε οτι είναι μια ανάσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Έγραψα την ακριβή πορεία του Εμβολίου. Τί έφταιξε και δημιούργησε αλλού πρόβλημα δεν είμαι υπέυθυνος να σου απαντήσω ούτε έχω τα μέσα.

Άν εσύ το θεωρείς τυχαίο ή βρίσκόμουν μέσα στα στατιστικά σφάλματα επιτυχίας του εμβολίου...όσο μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα τόσο άλλο μπορέι να ξέρω  κι εγώ.

Λες τώρα ότι δεν είσαι σίγουρος, παρόλα αυτά αρχικά γράφεις δημόσια και με πολύ βεβαιότητα  ότι έπαθες καρκίνο από το εμβόλιο της ηπατίτιδας. Καταλαβαίνεις πόσο επιπόλαιο, για να μην πω κάτι χειρότερο, είναι αυτό; 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Λες τώρα ότι δεν είσαι σίγουρος, παρόλα αυτά αρχικά γράφεις δημόσια και με πολύ βεβαιότητα  ότι έπαθες καρκίνο από το εμβόλιο της ηπατίτιδας. Καταλαβαίνεις πόσο επιπόλαιο, για να μην πω κάτι χειρότερο, είναι αυτό; 

http://www.onlymphoma.gr/ti-einai-to-lemfoma/ti-einai-to-non-hodgkin-lemfoma/

Μιλάμε για Νόσο του Λεμφικού Συστήματος  το οποίο Λεμφικό Σύστημα διογκώνεται με το παραμικρό, ξύρισμα, γρίπη κτλ, και ναί και τα εμβόλια είναι μέσα.

Το εμβόλιο τί έχει μέσα;  Καλά κάνεις και έχεις την άποψη σου αλλά κι εγώ έχω την δική μου.

Πώς αντέδρασε το Λεμφικό μου σύστημα στην εισροή του Εμβολίου σου δείχνει η κλινική εικόνα.

Ένας έφηβος 100% υγιής με λήψη εμβολίου και εκδήλωση συμπτωμάτων σε συγκεκριμένο διάστημα είναι "τυχαίο".

Οκ...Γιατρέ. Όλα είναι τυχαία σε αυτη την ζωή.

Το να μην ανταποκρίθηκε το ανοσοποιητικό όπως θα έπρεπε δεν παίζει να φανταστώ.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Expecto Patronum είπε

http://www.onlymphoma.gr/ti-einai-to-lemfoma/ti-einai-to-non-hodgkin-lemfoma/

Μιλάμε για Νόσο του Λεμφικού Συστήματος  το οποίο Λεμφικό Σύστημα διογκώνεται με το παραμικρό, ξύρισμα, γρίπη κτλ, και ναί και τα εμβόλια είναι μέσα.

Το εμβόλιο τί έχει μέσα;  Καλά κάνεις και έχεις την άποψη σου αλλά κι εγώ έχω την δική μου.

Πραγματικά τώρα μου φέρνεις σοβαρό επιχείρημα;

Και όχι δεν μπορεί να είναι δημόσια άποψη ότι κάποια εμβόλια κάνουν κακό, χωρίς ακράδαντα επιχειρήματα. Οι λόγοι ευνόητοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Πραγματικά τώρα μου φέρνεις σοβαρό επιχείρημα;

Και όχι δεν μπορεί να είναι δημόσια άποψη ότι κάποια εμβόλια κάνουν κακό, χωρίς ακράδαντα επιχειρήματα. Οι λόγοι ευνόητοι.

ΟΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΙ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΑΝ ΡΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!!!

Δεν ξέρουν αυτοί...ξέρεις εσύ.

ΟΚ.

Άν η κλινική εικόνα δεν είναι επιχείρημα τί είναι τότε στην Ιατρική;

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Expecto Patronum είπε

ΟΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΙ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΑΝ ΡΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!!!

Δεν ξέρουν αυτοί...ξέρεις εσύ.

ΟΚ.

Σύσσωμη η επιστημονική κοινότητα λέει το αντίθετο. Δεν ξέρουν αυτοί, και ξέρεις εσύ;

οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Σύσσωμη η επιστημονική κοινότητα λέει το αντίθετο. Δεν ξέρουν αυτοί, και ξέρεις εσύ;

οκ...

Τότε να πάω να κάνω με την σύσσωμη γνώμη των Γιατρών καμιά 20αριά και όταν υποτροπιάσω να βασιστώ ότι θα με θεραπέυσεις και θα αναλάβεις όλο το κόστος (ψυχολογικό, οικονομικό και της ζωής μου ΑΝ σημαίνει κάτι για σένα)...

Εγώ πάλι θα ακούσω τους Αιματολόγους μου και θα καθίσω στα αυγά μου.

Είναι πιό συνετό.

Είσαι Γιατρός;

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Expecto Patronum είπε

Τότε να πάω να κάνω με την σύσσωμη γνώμη των Γιατρών καμιά 20αριά και όταν υποτροπιάσω να βασιστώ ότι θα με θεραπέυσεις και θα αναλάβεις όλο το κόστος (ψυχολογικό, οικονομικό και της ζωής μου ΑΝ σημαίνει κάτι για σένα)...

Εγώ πάλι θα ακούσω τους Αιματολόγους μου και θα καθίσω στα αυγά μου.

Είναι πιό συνετό.

Είσαι Γιατρός;

Φίλε μου δεν ξέρω τι αιματολογικό πρόβλημα έχεις, και τι σου έχουν πει, και τι έχεις καταλάβει και και και. Αυτό που σου λέω, και δεν έχεις καταλάβει, είναι να βγαίνεις δημόσια και να λες ότι τα εμβόλια προκαλούν καρκίνο, προτάσσοντας σαν επιχείρημα το δικό σου πρόβλημα. Αν αποτρέψεις έστω και 1 άνθρωπο να κάνει εμβόλια, είναι εγκληματικό....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Φίλε μου δεν ξέρω τι αιματολογικό πρόβλημα έχεις, και τι σου έχουν πει, και τι έχεις καταλάβει και και και. Αυτό που σου λέω, και δεν έχεις καταλάβει, είναι να βγαίνεις δημόσια και να λες ότι τα εμβόλια προκαλούν καρκίνο, προτάσσοντας σαν επιχείρημα το δικό σου πρόβλημα. Αν αποτρέψεις έστω και 1 άνθρωπο να κάνει εμβόλια, είναι εγκληματικό....

Άν δεν είσαι Γιατρός καλό είναι να μιλάς μετρημένα και με όχι google search.

Ξέρω πολύ καλά ΤΙ πέρασα, ΤΙ πήρα και ΤΙ μου είπαν να κάνω.

Ούτε τρελός είμαι ούτε βλάκας με το συμπάθειο.

Είμαι υπέρ των εμβολίων και γιαυτό δεν στέρησα κανένα απο τα παιδιά μου αλλά τί περνάει μία ομάδα συνανθρώπων μας απο αυτά δεν το αρνούμε.

Είπα ή προέτρεψα πουθενά ανθρώπους να μην κάνουν εμβολιο;

Εσύ το λές με την μύγα που σε τσίμπησε.

Ρωτάω...είσαι Γιατρός;

 

Έχω δουλειά, τα λέμε αργότερα άν θέλεις.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...