Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: Έλληνας o επικεφαλής ομάδας ερευνητών που ανέπτυξε αιματολογικό τεστ για τη διάγνωση 8 μορφών καρκίνου


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Expecto Patronum είπε

Άν δεν είσαι Γιατρός καλό είναι να μιλάς μετρημένα και με όχι google search.

Ξέρω πολύ καλά ΤΙ πέρασα, ΤΙ πήρα και ΤΙ μου είπαν να κάνω.

Ούτε τρελός είμαι ούτε βλάκας με το συμπάθειο.

Είμαι υπέρ των εμβολίων και γιαυτό δεν στέρησα κανένα απο τα παιδιά μου αλλά τί περνάει μία ομάδα συνανθρώπων μας απο αυτά δεν το αρνούμε.

Είπα ή προέτρεψα πουθενά ανθρώπους να μην κάνουν εμβολιο;

Εσύ το λές με την μύγα που σε τσίμπησε.

Ρωτάω...είσαι Γιατρός;

Έχω δουλειά, τα λέμε αργότερα άν θέλεις.

Άλα ντ' άλλα της παρασκεύης το γάλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απορώ γιατί πλακώνεστε κάποιοι εδώ μέσα. Κάθε βήμα που γίνεται για την διάγνωση-καταπολέμηση οποιασδήποτε μορφής καρκίνου είναι καλοδεχούμενο. Αν μπορεί να σώσει έστω και έναν άνθρωπο αξίζει τον κόπο. Ας είναι με 70% πιθανότητες τι να κάνουμε? Αυτό μπορούν να κάνουν να κάνουν με τα λεφτά που τους δίνουν για έρευνα και αυτό κάνουν. Έτσι γίνονται οι έρευνες, σταδιακά, βήμα βήμα και με πολλές μα πάρα πολλές δοκιμές σε αρρώστους. Μην περιμένετε ότι μία μέρα θα βγει κάποιος και θα φωνάξει "εύρηκα" από το πουθενά. Και μην ακούω σαχλαμάρες ότι το φάρμακο για ΤΟΝ καρκίνο υπάρχει αλλά δεν μας το δίνουν. Ο καρκίνος περιλαμβάνει μία πληθώρα παθήσεων που κάθε μία χρήζει και διαφορετικής αντιμετώπισης. Δεν υπάρχει μία πανάκια που θα τις γιατρέψει όλες με τη μία, ούτε είμαστε στο μεσαίωνα για να περιμένουμε κάτι τέτοιο. Όπως είπε και κάποιος πιο πίσω, αν υπήρχε το οτιδήποτε...ο Steve Jobs θα μας παρουσίαζε το νέο i-phone τώρα.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό θα ήταν όσοι σχολιάζετε να έχετε την υποτυπώδη / ελάχιστη επαφή με το ''άθλημα'' της ιατρικής. Τρομερές ασυναρτησίες δημοσιεύτηκαν. Δεν πρόκειται να μπω σε αντιπαράθεση επιχειρημάτων αλλά ας είμαστε πιο προσεκτικοί στο τι δημοσιεύει ο καθένας μας. 

Επεξ/σία από RedShaman
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, akiz90 είπε

Απορώ γιατί πλακώνεστε κάποιοι εδώ μέσα. Κάθε βήμα που γίνεται για την διάγνωση-καταπολέμηση οποιασδήποτε μορφής καρκίνου είναι καλοδεχούμενο. Αν μπορεί να σώσει έστω και έναν άνθρωπο αξίζει τον κόπο. Ας είναι με 70% πιθανότητες τι να κάνουμε? Αυτό μπορούν να κάνουν να κάνουν με τα λεφτά που τους δίνουν για έρευνα και αυτό κάνουν. Έτσι γίνονται οι έρευνες, σταδιακά, βήμα βήμα και με πολλές μα πάρα πολλές δοκιμές σε αρρώστους. Μην περιμένετε ότι μία μέρα θα βγει κάποιος και θα φωνάξει "εύρηκα" από το πουθενά. Και μην ακούω σαχλαμάρες ότι το φάρμακο για ΤΟΝ καρκίνο υπάρχει αλλά δεν μας το δίνουν. Ο καρκίνος περιλαμβάνει μία πληθώρα παθήσεων που κάθε μία χρήζει και διαφορετικής αντιμετώπισης. Δεν υπάρχει μία πανάκια που θα τις γιατρέψει όλες με τη μία, ούτε είμαστε στο μεσαίωνα για να περιμένουμε κάτι τέτοιο. Όπως είπε και κάποιος πιο πίσω, αν υπήρχε το οτιδήποτε...ο Steve Jobs θα μας παρουσίαζε το νέο i-phone τώρα.  

Ο Steve ζει. Είναι μαζί με τον Έλβις και την Μέριλιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bazzil είπε

Ο Steve ζει. Είναι μαζί με τον Έλβις και την Μέριλιν

εννοείται ότι ο βασιλιάς ζει, το "elvis" είναι αναγραμματισμός του "lives" :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Άλα ντ' άλλα της παρασκεύης το γάλα...

Δεν θα συνεχίσω αυτό που λέω διότι πολύ απλά ότι είπα είναι πάρα πολύ απλό. Ότι είχα να πώ το είπα.

Εσύ όμως θα μου απαντήσεις;

Είσαι Γιατρός και αμφιβάλλεις για τις οδηγίες των Αιματολόγων Ιατρών;

Το λεώ και θα το ξαναπώ. Τα εμβόλια σώζουν την πλειοψηφία των ανθρώπων ΑΛΛΑ υπάρχουν και οι στατιστικές "αποτυχίες".

Μπορεί να ή ήμουν μία απο αυτές. Τέλος.

Δεν πρόετρεψα κανέναν άνθρωπο να μην εμβολιαστεί αλλά αντιθέτως στα παιδιά μου το έκανα.

Για γάλατα και Παρασκευές ούτε με αγγίζουν. Όλοι οι άντε να μην πώ γίνανε και Γιατροί εδώ μέσα μόνιμοι σχολιαστές.

Καλή συνέχεια.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Expecto Patronum είπε

Δεν θα συνεχίσω αυτό που λέω διότι πολύ απλά ότι είπα είναι πάρα πολύ απλό. Ότι είχα να πώ το είπα.

Εσύ όμως θα μου απαντήσεις;

Είσαι Γιατρός και αμφιβάλλεις για τις οδηγίες των Αιματολόγων Ιατρών;

Το λεώ και θα το ξαναπώ. Τα εμβόλια σώζουν την πλειοψηφία των ανθρώπων ΑΛΛΑ υπάρχουν και οι στατιστικές "αποτυχίες".

Μπορεί να ή ήμουν μία απο αυτές. Τέλος.

Δεν πρόετρεψα κανέναν άνθρωπο να μην εμβολιαστεί αλλά αντιθέτως στα παιδιά μου το έκανα.

Για γάλατα και Παρασκευές ούτε με αγγίζουν. Όλοι οι άντε να μην πώ γίνανε και Γιατροί εδώ μέσα μόνιμοι σχολιαστές.

Καλή συνέχεια.

Κάνει εντύπωση ότι εσύ το έπαιξες γιατρός, και κατηγορείς τους άλλους. Καλή συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Κάνει εντύπωση ότι εσύ το έπαιξες γιατρός, και κατηγορείς τους άλλους. Καλή συνέχεια...

Εγώ δεν το έπαιξα Γιατρός αλλά είπα ότι βίωσα και ότι ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ.

Εσύ το παίζεις Doctor με Google search.

Συνεπώς δεν είσαι Γιατρός οπότε δέξου ότι σου λέει ο άλλος για την περιπτώσή του και άσε τα υπόλοιπα στην άκρη.

Δεν γενικεύω μην γενικέυεις.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Expecto Patronum είπε

Εγώ δεν το έπαιξα Γιατρός αλλά είπα ότι βίωσα και ότι ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ.

Εσύ το παίζεις Doctor με Google search.

Άσε μην αρχίσω να κάνω παραθέσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε Retromaniac,μην μου πείς οτι δεν έχεις ακούσει για την επικινδυνότητα των εμβολίων ? ναι μπροστά στό ποσοστό ανθρώπων που έχουν σώσει απο κάποιες επικύνδυνες νόσους,είναι μικρό το ποσοστό των "παρενεργειών" και τι μπορεί να συμβεί όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις και μάλιστα αναφέρονται στίς λιγότερο η περισσότερο σπάνιες παρενέργειες,έχουν μιλήσει πολλοί ιατροί για αυτό,γιαυτό θα πρότεινα ο καθένας ας κάνει την ερεύνα του με ανοικτό μυαλό.

Ο άνθρωπος στήν συγκεκριμένη περίπτωση σου είπε την προσωπική του εμπειρία,απο κει και πέρα όταν έχει πάθει τα χίλια μύρια,μπορείς εσύ η ο οποιοσδήποτε,όταν δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος,γιαυτό σε ρώτησε αν είσαι γιατρός φαντάζομαι,πράμα που δύσκολο να ισχύει όταν οι ίδιοι οι ιατροί έχουν πει πολλά για διάφορα εμβόλια,να τον πείσεις για το αντίθετο ? 

Εδω ο Ιδιος ο Πρόεδρος της Αμερικής κατηγόρησε τα εμβόλια για την έξαρση του αυτισμού και το ίδιο έχουν πει αρκετοί ακόμα,μεταξύ των οποίων ο γνωστός Robert De Niro που κατηγόρησε  πως δημιούρησε αυτισμό στο παιδί του το τριπλό εμβόλιο ! υπάρχουν πάρα πολλά ακόμα,απλά αναφέρω κάποια γνωστά παραδείγματα ανθρώπων που είχαν οι ίδιο εμπειρίες και μετά απο κάποια ερεύνα στό τι έχει γίνει ανα τα χρόνια με το θέμα φαρμάκων/εμβολίων,οτι και να μου πούνε οι Μεγαλοφαρμακευτικές (των πολλών δισεκατομμυρίων) δεν μπορούν να με κάνουν να μην είμαι,το λιγότερο αρκετά σκεπτικός,στο να πιστεύω οτι μου λένε

Υ.Γ Βρήκαν ευκαιρία και κάποιοι άλλοι να διακωμωδήσουν το θέμα :ph34r:

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Αδερφέ Retromaniac μην μου πείς οτι δεν έχεις ακούσει για την επικινδυνότητα των εμβολίων ? ναι μπροστά στό ποσοστό ανθρώπων που έχουν σώσει απο κάποιες επικύνδυνες νόσους είναι μικρό το ποσοστό των παρενεργειών και τι μπορεί να συμβεί όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις,έχουν αναφέρει πολλοί ιατροί για αυτό ο καθένας ας κάνει την ερεύνα του με ανοικτό μυαλό.

Ο άνθρωπος στήν συγκεκριμένη περίπτωση σου είπε την προσωπική του εμπειρία,απο κει και πέρα όταν έχει πάθει τα χίλια μύρια,μπορείς εσύ η ο οποιοσδήποτε,όταν δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος,γιαυτό σε ρώτησε αν είσαι γιατρός φαντάζομαι,πράμα που δύσκολο να ισχύει όταν οι ίδιοι οι ιατροί έχουν πει πολλά για διάφορα εμβόλια,να τον πείσεις για το αντίθετο ? 

Εδω ο Ιδιος ο Πρόεδρος της Αμερικής κατηγόρησε τα εμβόλια για την έξαρση του αυτισμού.

Υ.Γ Βρήκαν ευκαιρία και κάποιοι άλλοι να διακωμωδήσουν το θέμα :ph34r:

Έτσι είναι φίλε μου. Εγώ μίλησα για τον εαυτό μου και την περίπτωση μου. Δεν γενίκευσα δεν γενικέυω. Για την διακωμώδηση δεν παρεξηγώ, στοιχείο αγιάτρευτο του Έλληνα όταν δεν έχει τι να πεί και θέλει να πλήξει τον άλλο για να νοιώσει "κάποιος". Να πούμε μήπως για τα εκατομμύρια εμβόλια εποχικά που πήρε η Ελλάδα επι Αβραμόπουλου και μέινανε όλα στο ράφι;

Ούτε οι ίδιοι οι Γιατροί, οι Παθολόγοι δεν τα κάνουν και ξέρω αρκετούς. Βλάκες θα είναι ή θα διδάσκωνται διαφορετική Ιατρική φαίνεται.

Όταν ως Ιατρική δεν έχεις βρεί τον ένοχο δηλαδή τις αιτίες επιστημονικά τις κάθε αρρώστιας τί γυρεύεις μετά ως κλάδος, τα ρέστα;

Αυτισμός...άσε μην το πιάσουμε καλύτερα γιατί κατήντησε γάγγραινα χωρίς να υπάρχει λόγος εμφάνισης απο Κληρονομικότητα. Πού οφείλεται η έξαρση όμως τα τελευταία χρόνια, τσιμουδιά όλοι.

Επεξ/σία από Expecto Patronum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Φίλε Retromaniac,μην μου πείς οτι δεν έχεις ακούσει για την επικινδυνότητα των εμβολίων ? ναι μπροστά στό ποσοστό ανθρώπων που έχουν σώσει απο κάποιες επικύνδυνες νόσους,είναι μικρό το ποσοστό των "παρενεργειών" και τι μπορεί να συμβεί όμως αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις και μάλιστα αναφέρονται στίς λιγότερο η περισσότερο σπάνιες παρενέργειες,έχουν μιλήσει πολλοί ιατροί για αυτό,γιαυτό θα πρότεινα ο καθένας ας κάνει την ερεύνα του με ανοικτό μυαλό.

Ο άνθρωπος στήν συγκεκριμένη περίπτωση σου είπε την προσωπική του εμπειρία,απο κει και πέρα όταν έχει πάθει τα χίλια μύρια,μπορείς εσύ η ο οποιοσδήποτεφιλε ,όταν δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος,γιαυτό σε ρώτησε αν είσαι γιατρός φαντάζομαι,πράμα που δύσκολο να ισχύει όταν οι ίδιοι οι ιατροί έχουν πει πολλά για διάφορα εμβόλια,να τον πείσεις για το αντίθετο ? 

Εδω ο Ιδιος ο Πρόεδρος της Αμερικής κατηγόρησε τα εμβόλια για την έξαρση του αυτισμού και το ίδιο έχουν πει αρκετοί ακόμα,μεταξύ των οποίων ο γνωστός Robert De Niro που κατηγόρησε  πως δημιούρησε αυτισμό στο παιδί του το τριπλό εμβόλιο ! υπάρχουν πάρα πολλά ακόμα,απλά αναφέρω κάποια γνωστά παραδείγματα ανθρώπων που είχαν οι ίδιο εμπειρίες και μετά απο κάποια ερεύνα στό τι έχει γίνει ανα τα χρόνια με το θέμα φαρμάκων/εμβολίων,οτι και να μου πούνε οι Μεγαλοφαρμακευτικές (των πολλών δισεκατομμυρίων) δεν μπορούν να με κάνουν να μην είμαι,το λιγότερο αρκετά σκεπτικός,στο να πιστεύω οτι μου λένε

Υ.Γ Βρήκαν ευκαιρία και κάποιοι άλλοι να διακωμωδήσουν το θέμα :ph34r:

Φιλε μου, ακόμη και ο ντενιρο εχει πέσει θύμα των λανθασμενων ερευνών. Το έχω ψάξει παρα πολυ το θέμα. Παρενέργειες υπάρχουν λόγο του ανοσοποιητικού και το πως αντιδρά σε ιούς. Αυτές ειναι από πυρετό μέχρι αλλεργικό σοκ. Αυτά ειναι γνωστά και αναγραφονται μέσα στο εμβλιο. Δεν υπάρχει καμια σύνδεση μεταξύ καρκίνου ή αυτισμου. Όσον αφορα τον φίλο που απλα έγραψε την εμπειρία του. Δες την απαντηση που έγραψε αφού πήρε θάρρος απο σενα και ξεσπαθωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κάποιο link με τα επίσημα ποσοστά που να δείχνει την αύξηση του αυτισμού... Υπάρχει?

Αύξηση του αυτισμου μπορεί να υπάρχει, ειδικά γιατί πια διαπιστωνεται και πιο ευκολα. Το θέμα ειναι αν υπάρχει σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...