Προς το περιεχόμενο

Η Nike και ο Paul George των Oklahoma City Thunder δημιούργησαν ένα ζευγάρι παπούτσια για τους φανατικούς του PlayStation


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tz_aristotelis είπε

Εντωμεταξύ τα παιδακια στην Αφρικη και Ασια πεινανε , πολεμοι δημιουργουν στρατιες μεταναστων, αστεγων, πεινασμενων αλλα το παιδι του δυτικου κοσμου θα φορα παπουτσι PlayStation. Αλλα την Κυριακη ολοι στην εκκλησια ...

1) Ότι γράφεις, το γράφεις από το pc σου και όχι από την Αφρική ως εθελοντής.

2) Ελάχιστοι από την ηθικά αδιάφορη και οκνηρή κοινωνία μας πηγαίνουν στην Εκκλησία. (η οποία Εκκλησία έχει μια πληθώρα φιλανθρωπικών οργανώσεων στην Αφρική)

Συμφωνώ σε όσα γράφεις αλλά να μην κράζουμε τυφλά όταν οι ίδιοι όχι μόνο δεν πράττουμε το παραμικρό αλλά και τροφοδοτούμε μια άρρωστη κατάσταση ακολουθώντας κατά γράμμα ότι επικρίνουμε. (Συμπεριλαμβάνεται ο γράφων, δεν βγάζω την ουρά μου απ' έξω)

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DaRkAnGeL999 είπε

Είπε αυτός που έκανε comment σε ένα forum από τον υπολογιστή του στο σπίτί(ή δουλειά) που έχει ζέστη φορώντας τα ρούχα που έραψαν τα παιδάκια στην Κινα για 1€ το μήνα, το ποντίκι και πληκτρολόγιο που συναρμολογήσαν επίσης παιδάκια στην Κίνα και πίνει τον Φραπέ που συσκευάσαν που μαζέψαν οι χαμηλά αμειβόμενοι στην Νότια Αμερική ή Αφρική.

Άμα έχετε εμποτίστεί μέσα σας το κόμπλεξ του δυτικού αυτομαστιγώματος πάτε στην Αφρική να βοηθήσετε και να κάνετε και κάτι σωστό, υπάρχουν άπειρα προγράμματα.
Ο κόσμος δεν ήταν, δεν είναι και δεν θα είναι δυστυχώς δίκαιος και τέλειος.

Σωστός, απλά το θέμα είναι τι κάνει κανείς και πρώτα απ'όλα για πάρτυ του. Γιατί κ εγώ που θα βοηθήσω συνανθρώπους μου πρώτα απ'όλα το κάνω για μένα και μετά έχει αντίκτυπο και στην κοινωνία. Απλά ίσως θα πρέπει να κάνουμε κάτι κ ας είναι κ λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε γίνει πιο γραφικοί και απο το ηλιοβασίλεμα στην Σαντορίνη μάγκες...

 

Τρομερό collab, έχει βρει κανείς τρόπο για αγορά  απο Ευρώπη?

Επεξ/σία από cheez
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Saxo σάπιο να ακούγεται ασθματικά από το άλλο τετράγωνο, Οικονομό στη διαπασών, t-shirt εφαρμοστό με λογότυπο  EMPORIO ARMANI (γραμματοσειρά size 140) και το συγκεκριμένο παπουτσάκι να δένει το γλυκό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω ειμαι φανατικος με τις χορευτριες τι πρεπει δλδ; χαχα η μαμακια στο μεγαλιο της....

Επεξ/σία από JohnyFire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, tz_aristotelis said:

Εντωμεταξύ τα παιδακια στην Αφρικη και Ασια πεινανε , πολεμοι δημιουργουν στρατιες μεταναστων, αστεγων, πεινασμενων αλλα το παιδι του δυτικου κοσμου θα φορα παπουτσι PlayStation. Αλλα την Κυριακη ολοι στην εκκλησια ...

 

Επειδή δεν σε ξέρω ας υποθέσουμε τα απολύτως ελάχιστα. 

 

20 Ευρώ για internet

20 ευρω την εβδομάδα εξοδα διασκέδασης (2-3 καφέδες και μια μπυρα)

 

Λαμβάνοντας υπόψη την σελίδα των Ηνωμένων Εθνών μπορεις, με 15 ευρω να ταίζεις 1 παιδι στην Αφρική για 45 μέρες. Οπότε λοιπόν, κόψε το internet, κόψε τον καφε και θα εισαι σε θεση να ταίσεις περίπου 6 παιδιά για χρονια. Αυτά τα παιδάκια θα σε ευγνωμονούν γιατί τους έσωσες την ζωή. Θα το κάνεις; Οχι. Θα κάτσεις στην πολυθρόνα σου απο τα ΙΚΕΑ, με το laptop απο το Πλαισιο, που πλήρωσε ο μπαμπάς και θα κατηγορείς ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ, οι οποίες είναι πλούσιες επειδή ΕΣΥ αγοράζεις τα προιοντα τους οτι δεν κάνουν τον κόσμο καλύτερο.

 

Θα έγραφα 5-6 παραγράφους για την μέγιστη υποκρισία που φανερώνουν σχόλια σαν το δικό σου, αλλά ειμαι σίγουρος πως δεν θα καταλάβεις καν τι γράφω. Είσαι η κατηγορία ανθρώπων που θα καθοσουν με 2 σουβλάκια μπροστά απο εναν αστεγο και θα εβριζες τους περαστικούς που δεν του δίνουν να φάει

 

Οσον αφορά το point του post, θεωρώ ανοησίες τετοια πραγματα. Αν ήμουν 10 χρονών ίσως. Αλλα να φορέσω ολοκληρος μαντράχαλος παπουτσια Playstation ειναι το ιδιο γελοίο με το να παω για καφέ φορώντας φανέλα της Real

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, DaRkAnGeL999 είπε

...και πίνει τον Φραπέ που συσκευάσαν που μαζέψαν οι χαμηλά αμειβόμενοι στην Νότια Αμερική ή Αφρική.

FYI
Η χαμηλή ποιότητα καφέ που χρησιμοποιείται για στιγμιαίος, συλλέγεται από φυτείες στην Ασία κυρίως.

 

Επεξ/σία από vaskor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BorrowedTime είπε

Επειδή δεν σε ξέρω ας υποθέσουμε τα απολύτως ελάχιστα. 

20 Ευρώ για internet

20 ευρω την εβδομάδα εξοδα διασκέδασης (2-3 καφέδες και μια μπυρα)

Λαμβάνοντας υπόψη την σελίδα των Ηνωμένων Εθνών μπορεις, με 15 ευρω να ταίζεις 1 παιδι στην Αφρική για 45 μέρες. Οπότε λοιπόν, κόψε το internet, κόψε τον καφε και θα εισαι σε θεση να ταίσεις περίπου 6 παιδιά για χρονια. Αυτά τα παιδάκια θα σε ευγνωμονούν γιατί τους έσωσες την ζωή. Θα το κάνεις; Οχι. Θα κάτσεις στην πολυθρόνα σου απο τα ΙΚΕΑ, με το laptop απο το Πλαισιο, που πλήρωσε ο μπαμπάς και θα κατηγορείς ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ, οι οποίες είναι πλούσιες επειδή ΕΣΥ αγοράζεις τα προιοντα τους οτι δεν κάνουν τον κόσμο καλύτερο.

Θα έγραφα 5-6 παραγράφους για την μέγιστη υποκρισία που φανερώνουν σχόλια σαν το δικό σου, αλλά ειμαι σίγουρος πως δεν θα καταλάβεις καν τι γράφω. Είσαι η κατηγορία ανθρώπων που θα καθοσουν με 2 σουβλάκια μπροστά απο εναν αστεγο και θα εβριζες τους περαστικούς που δεν του δίνουν να φάει

Οσον αφορά το point του post, θεωρώ ανοησίες τετοια πραγματα. Αν ήμουν 10 χρονών ίσως. Αλλα να φορέσω ολοκληρος μαντράχαλος παπουτσια Playstation ειναι το ιδιο γελοίο με το να παω για καφέ φορώντας φανέλα της Real

Οχι φιλε μου δεν τα λες καλα, επειδη μαλλον εσυ ζεις μεσα στο ψεμα, την ψευδαισθηση, την παραπλανηση του ιδιου σου του εαυτου δεν ειναι ολοι ετσι. Διαθετω ολα τα υλικα και τις παροχες του δυτικου κοσμου αλλα εχω μαθει να σεβομαι και να σκεπτομαι. Πχ δεν ποσταρω στα facebook τα γλυκα και τα πιτογυρα που θα μπορουσα να χλαπακιαζω (που δεν τρωω) και μετα να βαζω δακρυβρεχτα ποστ για πεινασμενα παιδακια. Δεν αγοραζω 1080 ti για να ανεβασω απο 250 καρε σε 300. Δεν κανω συλλογη απο αθλητικα παπουτσια η οτιδηποτε αλλο. Για να σου δωσω να καταλαβεις η ζωη πρεπει να αντιμετωπιζεται με μετρο. Και επιπλεον εχω παει εξωτερικο σε χωρα που δεν υπηρχε καν ρευμα, το νερο εβγαινε καφε απο τους σωληνες και τα σχολεια δεν ειχαν παραθυρα με κρυο και χιονια. Και τα παιδακια ειχαν μαθει αξιοπρεπεια και δεν δεχοντουσαν παρα μονο καραμελες! Και εδω συζηταμε για playstation παπουτσι. 

Επετρεψε μου λοιπον να το σχολιαζω το αρθρο οπως επισης να σχολιαζω οτιδηποτε αφορα υπερμετρη υπερβολη καθοσον αυτα τα θεματα αφορουν οχι μονο κοινωνικα και πολιτισμικα μια χωρα αλλα και οικονομικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε σε ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ.

Και θα σχολιάσω και ας έχει μόνο 10 καρέ διάφορα όπως λες η κάρτα γραφικών και για παπούτσια Nvidia κτλ.

Πρέπει να νιώθω τύψεις και που διάβασα το άρθρο?

Επί του θέματος δεν τα λες και άσχημα, θα τα φόραγα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...