Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple θα κυκλοφορήσει και ένα οικονομικότερο iPhone με οθόνη 6,1 ιντσών χωρίς 3D Touch


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

3 ώρες πριν, chrisxkar είπε

ο σωστος ο ποζερας ενδιαφερεται μονο για το να ειναι iphone ετσι και αλλιως η λεξη σπεκ του ειναι αγνωστη

το σωστο το ποζερι το προστυχο δεν κυκλοφορει με την φτηναδουρα ,θα παρει το ακριβοτερο μοντελο ασχετως δυνατοτητων που δεν χρησιμοποιει κ specs που δεν ξερει ,ειναι θεμα πρεστιζ στο τραπεζι της καφετεριας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φαση, γουσταρω.
Θα μπαινω στην καφετερια και θα ΦΩΝΑΖΩ στους φτωχους με το φτηνιαρικα iPhone "παρε το τσιπικο τηλεφωνο σου απο το τραπεζι, μας ντροπιαζεις".
Και θα ακουμπω το... Lenovo μου (αξιας 120ευρω).
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/1/2018 στις 6:18 ΜΜ, Vagus. είπε

Τιποτα δεν είναι οικονομικό, οσο ειναι iPhone. Ιδιες κάκιστες αυτονομίες, ποιοτητα κατασκευης εντονα αμφιλεγόμενη (με σωρεία αποδείξεων στο διαδίκτυο), αστοχίες υλικών (μπαταριών κυρίως), λειτουργικό με σοβαρα bugs που θυμίζει Android (επανεκκινησεις, απενεργοποιηση οθόνης κατα την υποδοχη κλησης κτλ), Face ID υποδεέστερο του Touch ID σε ταχυτητα και αξιοπιστία, καμερες κοντά αλλα οχι πάνω απ τον ανταγωνισμό, ασύμφορο service εκτος κάλυψης εγγύησης. Ειτε 800, ειτε 1000, ειτε 1200.

Εγώ πάλι θα έλεγα «Τίποτα δεν είναι τόσο οικονομικό, όσο είναι το iphone»! Παρόμοιες αυτονομίες όπως στις περισσότερες ναυαρχιδες, που δεν προβληματίζουν αφού βγάζουν άνετα μια ημέρα (το βράδυ το φορτίζεις), εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, αστοχίες όπως έχουν όλες οι συσκευές, αλλά συνήθως πολύ λιγότερες κ μεμονωμένες, άψογο λογισμικό όσον αφορά την σταθερότητα αλλά και την λειτουργικότητα του, εξαιρετικές καμερες, service δεν μου έχει χρειαστεί ποτέ, αλλά βρίσκεις και φθηνό πολύ εύκολα, έχουν χρειαστεί φίλοι, για σπασμένη οθόνη, μπαταρία σε iphone 4ετιας, κλπ.με πολύ νορμαλ τιμές. 

Είχα το iphone 4, το 5, το 6 και τώρα το 7. Τα αλλάζω κάθε δυο χρόνια, το προηγούμενο κρατάει σταθερά ψηλά την αξία του, το πουλάω και συμπληρώνω ~300€ για το καινούριο. Δλδ ~150€ τον χρόνο! Είναι πολλά; Δεν αλλάζω πλατφόρμα, έχω ολες τις ενημερωσεις άμεσα, η μετάβαση από συσκευή σε συσκευή γίνεται χωρίς να κάνω σχεδόν τίποτα, συνεργάζεται άψογα με iPad, Apple Watch, το χρησιμοποιώ κατά κόρον στην δουλειά για email, φωτογραφίσεις (σημειώσεων, προιοντων, κλπ), επικοινωνία με συνεργάτες (messenger, Viber), αποθήκευση-μεταφορά αρχείων, κλπ, και όλα αυτά τα χρόνια η κάθε συσκευή δουλεύει εξαιρετικά από την αρχή μέχρι το τελος και μου έχει κολλήσει το πολύ 1-3 φορές σε όλη τη διάρκεια της χρήσης τους!

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...