Προς το περιεχόμενο

Από Adsl se Vdsl από μόνο του???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

Εγώ γενικά είχα (έχω) Cosmote Double play φοιτητικό 24αρα Adsl και έπιανα 6,κάτι Mbps.

Σήμερα γυρνάω απο την σχολή και κατέβαζα με 2,3mb. Μπαίνω speedtest και μου βγάλε 24,80 mbps.

Εγώ δεν είχα κάνει καμία αίτηση για να βάλω vdsl που απο τι υποψιάζομε έχει μπει απο μονο του.

κάνω attach τα στοιχεία του ρouter.

wtf??

Capture.PNG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε έχουν βάλει σε VDSL σε 24άρι προφίλ για να πιάνεις το μέγιστο της ταχύτητάς σου. ΟΤΕ έχεις; Το κάνει ο ΟΤΕ μερικές φορές. Πλέον πιο συχνά απ' ό,τι παλιά.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, divo είπε

Αν εισαι οτε

μεχρι τον απριλιο - μαιο οσοι εχουν voip και εχουν ενεργοποιημενη καμπινα στη περιοχη τους θα μπουν σε καμπινα με προφιλ adsl 24.

Αυτο ισχυει μονο για την συγκεκριμενη περιοχη, η για ολη την Ελλαδα?

Εσυ που το εμαθες αυτο? Το εχει ανακοινωσει καπου ο ΟΤΕ? Υπαρχει καποιο λινκ να το διαβασουμε κι εμεις?

Γιατι απ' οσο γνωριζω αυτο (adsl απο kv) ηταν σε ελαχιστες "προβληματικες" περιοχες στην Ελλαδα, και οχι ο γενικος κανονας οπως αναφερεις εσυ...

Ισα-ισα τωρα με το vectoring, απαγορευεται να υπαρχει σε οσες καμπινες αναβαθμιστουν αλλη τεχνολογια (π.χ adsl) περα του ιδιου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, divo είπε

ισχύει για ολη την Ελλαδα.

Ξεκινάνε από τα  vdsl από ΑΚ και voip + νεες συνδεσεις.. 

Μπαινει vdsl προφιλ στα 24. Αυτο ισχύει για τις καμπίνες οτε με πελατες οτε.

Εσυ που το εμαθες αυτο? Το εχει ανακοινωσει καπου ο ΟΤΕ? Υπαρχει καποιο λινκ να το διαβασουμε κι εμεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται εδώ κ χρόνια .... Πλέων έχουν φυτέψει καμπίνες παντού και ρίχνουν τους πελάτες στην καμπίνα σε 24/1. Στα Χανιά στον Κύδωνα έχουν ξεκινήσει από την αρχή του έτους οι μεταγωγές .. Τζανακάκη έχουν ολοκληρωθεί εδώ και καιρό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...