Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire E5-575, οθόνη 15.6"Full HD, επεξεργαστής Intel Core i3-7100U, λειτουργικό Windows 10 439 $ (~354 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χθες πέμπτη με πήρε η dhl πως το δέμα έφτασε Ελλάδα και θα χρειαστούν 5 εργάσιμες για τον εκτελωνισμό εννοείται χωρίς επιπρόσθετα έξοδα!  Αμερική Αθήνα σε μία μέρα και παραλαβή Ελλάδα μετά από 5 εργάσιμες, το σύστημά μου μέσα

Επεξ/σία από gsisr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lampisd είπε

καλημερα το αγορασες με τα γρηγορα μεταφορικα?

όχι με τα απλά!

1 ώρα πριν, black66.gr είπε

Αν του αλλάξω σκληρό και βάλω ssd τι γινεται με τα windows; Θα μπορώ να τους βάλω το ίδιο κλειδί;

θα κάνεις clone τον δίσκο του λάπτοπ στο ssd και είσαι κύριος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, gsisr είπε

θα κάνεις clone τον δίσκο του λάπτοπ στο ssd και είσαι κύριος

Δηλαδή θα συνδέσω τον ssd εξωτερικά με το laptop και θα τον κάνω clone; Το κλειδί θα είναι ήδη περασμένο; Αν κάνω καθαρή εγκατάσταση των windows δεν γίνεται να το περάσω μετά το κλειδί; Δεν έχει ταμπελάκι που το αναγράφει πανω;

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα κλειδιά είναι hardcoded στο bios αν δεν κάνω λάθος. μπορεί να λέω και μπαρούφα δε ξέρω. Όπως και να χει δεν αναγράφεται. υπάρχει τρόπος να βρεθεί βέβαια. Δεν υπάρχει καλύτερη λύση από τον να κάνεις clone τον δισκο πιστεύω. drivers όλα στημένα έτοιμα. 

Επεξ/σία από gsisr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, black66.gr είπε

Αν του αλλάξω σκληρό και βάλω ssd τι γινεται με τα windows; Θα μπορώ να τους βάλω το ίδιο κλειδί;

Nαι, το KEY είναι αποθηκευμένο στο BIOS και μπαίνει αυτόματα, μπορείς να κάνεις ή καθαρή εγκατάσταση -format κλπ- των Windows 10 Home, ή  clone το "μαμίσιο" HDD (https://tinyurl.com/j5a7gb3 , https://tinyurl.com/y7jnp7gm)...

Εγώ δεν θα άλλαζα τον δίσκο αλλά απλώς θα του πρόσθεττα ένα M.2 SSD 2280:

 

 

 

 

 

E5 575.jpg

και σ' αυτό θα έκανα καθαρή εγκατάσταση των Windows 10...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Εγώ δεν θα άλλαζα τον δίσκο αλλά απλώς θα του πρόσθεττα ένα M.2 SSD 2280:

E5 575.jpg

και σ' αυτό θα έκανα καθαρή εγκατάσταση των Windows 10...

 Καταρχάς ευχαριστώ για το post της προσφοράς. Έψαχνα για laptop και μου ήρθε κουτί. Δεύτερον έχω ήδη έναν evo 850 250gb και θα βάλω αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παράγγειλα με τα "γρήγορα" μεταφορικά +31 δολάρια (25 ευρώ) παραπάνω δηλαδή σύνολο 470 δολάρια ή 375 ευρώ,την Παρασκευή το πρωί και τώρα το πακέτο βρίσκεται στην Γερμανία-Λειψία,  και μάλλον αύριο θα είναι στο Ελ.Βενιζέλ. Αξίζει το extra κόστος.

Κυριακή, Φεβρουάριος 04, 2018 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
8 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 14:38  
7 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 14:02

1 Τεμάχιο

Σάββατο, Φεβρουάριος 03, 2018 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
6 Αναχώρησε από τον σταθμό LOS ANGELES GATEWAY - USA LOS ANGELES GATEWAY, CA - USA 04:44

1 Τεμάχιο

5 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην LOS ANGELES GATEWAY - USA LOS ANGELES GATEWAY, CA - USA 01:26

1 Τεμάχιο

Παρασκευή, Φεβρουάριος 02, 2018 Τοποθεσία Ώρα Τεμάχιο
4 Η αποστολή έφτασε στο Κέντρο Διαλογής LOS ANGELES GATEWAY - USA LOS ANGELES GATEWAY, CA - USA 22:40

1 Τεμάχιο

3 Αναχώρησε από τον σταθμό SEATTLE - USA SEATTLE, WA - USA 21:01

1 Τεμάχιο

2 Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής στην SEATTLE - USA SEATTLE, WA - USA 19:53

1 Τεμάχιο

1 Παραλαβή αποστολής SEATTLE, WA - USA 15:24

1 Τεμάχιο

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, gsisr είπε

Δε θα λεγα ότι αξίζει η express αποστολή..τα ιδια έχω κι εγώ με απλή αποστολή

Στο track μου γράφει: Εκτιμώμενη ημ/νία παράδοσης:Τετάρτη, Φεβρουάριος 07, 2018 Έως το τέλος της ημέρας.

Οπότε γλιτώνω τις όποιες καθυστερήσεις των τελωνείων. Γιατί αφού ήρθε μεσω Γερμανίας μπορεί να περασε τελωνείο εξπρές εκεί. 

Στο δικό σου track που βρίσκεται το δεμα τώρα και τι ημερομηνία παράδοσης έχει;

Edit: Είναι έτσι ακριβώς όπως τα λέω πιο πάνω. Μετά από τηλέφωνο που έκανα στη dhl μου είπαν πως το δέμα έφτασε Ελλάδα σήμερα το πρωί, θα παραδοθεί ως το μεσημέρι στη speedex και αύριο θα το έχω στην πόρτα μου (Αταλάντη), χωρίς να χρειαστούν περαιτέρω διαδικασίες (τελωνεία κλπ). Όποτε αξίζει το 25άρι παραπάνω για κάποιον που δεν θέλει να περιμένει. Παρασκευή πρωί η παραγγελία στο Seattle USA, Τρίτη πρωί στο Atalanti Greece. Not bad,not bad!!!! Μεσολάβησε και Σ.Κ. και σε Ελληνικό μαγαζί να το είχα παραγγείλει, τόσο γρήγορα δεν θα το είχα παραλάβει.  :D

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ.. δε ξέρω τι παίζει. σε μία μέρα ήρθε και σε μένα με dhl express και ακολούθησε ακριβώς την ίδια διαδρομή με το δικό σου. βέβαια μου είπαν πως χρειάζονται 5 εργάσιμες για εκτελωνισμό εννοείται χωρίς έξοδα. τι αλλάζει δηλαδή στη δική σου περίπτωση και δεν εκτελωνίζεται; αφού εξαρχής η τιμή περιλαμβάνει τα έξοδα τελωνείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, gsisr είπε

χμμ.. δε ξέρω τι παίζει. σε μία μέρα ήρθε και σε μένα με dhl express και ακολούθησε ακριβώς την ίδια διαδρομή με το δικό σου. βέβαια μου είπαν πως χρειάζονται 5 εργάσιμες για εκτελωνισμό εννοείται χωρίς έξοδα. τι αλλάζει δηλαδή στη δική σου περίπτωση και δεν εκτελωνίζεται; αφού εξαρχής η τιμή περιλαμβάνει τα έξοδα τελωνείου.

Προφανώς και το δικό μου ετελωνίστηκε αλλά αυτό έγινε στην Γερμανία με διαδικασίες εξπρές.Σε όποια χώρα της ΕΕ και να περάσει τελωνείο ισχύει και για τις υπόλοιπες. Τα "γρήγορα" δέματα τα αναλαμβάνει η  dhl απευθείας, ενώ τα "αργά" έρχονται μέσω Γερμανικών ταχυδρομείων τα οποία είναι θυγατρική της dhl. Το tracking number που σου έδωσαν τι μορφή είχε; Εμένα ήταν δεκαψήφιο με δεκα αριθμούς χωρίς γράμματα. Αν είναι δωδεκαψήφιο η της μορφής GM123456789123456789 τότε περνάει τελωνείο εδώ και ίσως να σου παραδοθεί από τα ΕΛΤΑ.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

10ψήφιος είναι ο κωδικός dhl express. η dhl με πήρε και μου είπε ότι θέλει 5 μέρες για εκτελωνισμό χωρίς έξοδα αφού είναι πληρωμένα.1.jpg.ff4bd25142e17e793debf54000f0fced.jpg

Επεξ/σία από gsisr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...