Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire E5-575, οθόνη 15.6"Full HD, επεξεργαστής Intel Core i3-7100U, λειτουργικό Windows 10 439 $ (~354 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Update. Τελικά η dhl είχε κάνει πατατιά με το δικό μου. Ενώ στο τηλέφωνο που τους πήρα μου είπαν ότι το δέμα δόθηκε στην speedex για παράδοση, σήμερα με πήραν και έμενα τηλέφωνο και είπαν πως βρίσκεται στο τελωνείο και μου ζήτησαν ΑΦΜ και ΔΟΥ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Update. Τελικά η dhl είχε κάνει πατατιά με το δικό μου. Ενώ στο τηλέφωνο που τους πήρα μου είπαν ότι το δέμα δόθηκε στην speedex για παράδοση, σήμερα με πήραν και έμενα τηλέφωνο και είπαν πως βρίσκεται στο τελωνείο και μου ζήτησαν ΑΦΜ και ΔΟΥ. 

Απλώς το καθυστέρησαν και σου το ζήτησαν για ξεκάρφωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω η διαφορά ειναι η εξής.Το εξπρές φεύγει άμεσα με την πρώτη πτήση. Στο πιο αργό ίσως να περιμένουν να μαζέψουν κάποιες παραγγελίες και να φεύγει με ομαδική αποστολή. Τώρα αν τύχει σε κάποιο δέμα να είναι το δικό σου απο τα τελευταία και να μην χρειαστεί να περιμένει άλλο και φύγει αμέσως, είσαι ο τυχερός της υπόθεσης. Αυτό είναι ικασια δική μου χωρίς να γνωρίζω και εγώ την διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gsisr είπε

...δε ξέρω τη λογική έχει η express επιλογή του amazon...

Δεν έχει...

 

1 ώρα πριν, black66.gr είπε

Πιστεύω η διαφορά ειναι η εξής.Το εξπρές φεύγει άμεσα με την πρώτη πτήση. Στο πιο αργό ίσως να περιμένουν να μαζέψουν κάποιες παραγγελίες και να φεύγει με ομαδική αποστολή. Τώρα αν τύχει σε κάποιο δέμα να είναι το δικό σου απο τα τελευταία και να μην χρειαστεί να περιμένει άλλο και φύγει αμέσως, είσαι ο τυχερός της υπόθεσης. Αυτό είναι ικασια δική μου χωρίς να γνωρίζω και εγώ την διαδικασία.

Ότι και να διαλέξεις ίδιο χρόνο θα πάρει για παράδοση Ελλάδα οπότε τσάμπα το 25άρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σκεφτομαι και εγω την αγορα του συγκεκριμένου λαπτοπ , περιμενω τις εντυπωσεις σας. Επισης , αν μπορειτε να μου πειτε για την Ram(ταχυτητα και μαρκα) και ορισμενοι λενε οτι λειπει η βιδα απο την M.2 slot . Εξπρες εννοεις το priority global;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή περίπτωση και τιμή. Να θυμίσει κάποιος που γνωρίζει τι ισχύει από πλευράς εγγύησης στις αγορές από amazon;

Επεξ/σία από Green Dragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το λάπτοπ για τα λεφτά που κοστίζει είναι πολύ καλό. καλή ποιότητα συναρμογής, δεν τρίζει-κάμπτεται ακόμα κι αν το προσπαθήσεις, πολύ καλή η fhd οθόνη του(βέβαια με μέτριες γωνίες θέασης), μ άρεσε πάρα πολύ το ηχείο του αλλά και το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο. Δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα ούτε κάνα περίεργο bleeding στην οθόνη ούτε κανένα από τα αρνητικά που λένε κάποιοι χρήστες στο amazon.

H χρήση είναι για basic πράματα σερφάρισμα, καμιά ταινία, social media κλπ..για multitasking πολύ πολύ ελαφρύ..για τους πιο απαιτητικούς η αγορά ssd και πρόσθετης μνήμης είναι απαραίτητη..

Επεξ/σία από gsisr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gsisr είπε

το λάπτοπ .......H χρήση είναι για basic πράματα σερφάρισμα, καμιά ταινία, social media κλπ..για multitasking πολύ πολύ ελαφρύ..για τους πιο απαιτητικούς η αγορά ssd και πρόσθετης μνήμης είναι απαραίτητη..

Ti τύπο μνήμης παίρνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εστειλα mail στην Acer Hellas για να ρωτησω αν εχει εγγυηση μια οθονη Acer predator που θελω να αγορασω απο amazon.co.uk που ειναι ακομα αλλα αυριο μπορει να μην ειναι στην ΕΕ και απαντησαν ποιο το μοντελο....εχει σημασια?

 

(3 μερες να απαντησουν το πανω)

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...