Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi παρουσιάζει τα Mi Box 4 και 4c στην Κίνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, fingolfingr είπε

Προσωπικά έχω 2 raspberry pi για media player. Ένα με Libreelec στο σαλόνι και ένα με rasplex στην κρεβατοκάμαρα. Δεν νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι άλλο για καιρό.

και έχεις καλύτερη απόδοση στη κρεβατοκάμμαρα με αυτό;;;; :P

Νομίζω το raspberry είναι η καλύτερη λύση, αλλά με ωραίο κουτί!!!! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, music_lover είπε

Δες βλέπω υποστήριξη για Atmos και DTS X και δεν βλέπω θύρα Ethernet, θα παραμείνω με το Nvidia Shield

Παίζει το shield hevc hdr10?? Είσαι σίγουρος? Το μόνο που με ενοχλεί στο shield είναι η τιμή του αλλιώς σίγουρα είναι το καλύτερο...

1 ώρα πριν, mants118 είπε

και έχεις καλύτερη απόδοση στη κρεβατοκάμμαρα με αυτό;;;; :P

Νομίζω το raspberry είναι η καλύτερη λύση, αλλά με ωραίο κουτί!!!! :)

Μα ρε παιδιά καλά είναι τα raspery αλλά αυτά δεν παίζουν όχι hdr10 hevc με το ζόρι 1080p ούτε καν 4Κ. Η έχει αλλάξει κάτι και έχω χάσει επεισόδια...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nectons είπε

Μα ρε παιδιά καλά είναι τα raspery αλλά αυτά δεν παίζουν όχι hdr10 hevc με το ζόρι 1080p ούτε καν 4Κ. Η έχει αλλάξει κάτι και έχω χάσει επεισόδια...

Όχι, καλά θυμάσαι. Για κανένα Kodi και Plex καλό είναι με τις όποιες υποχωρήσεις σε ποιότητα εικόνας. Netflix το ξεχνάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zus είπε

Όχι, καλά θυμάσαι. Για κανένα Kodi και Plex καλό είναι με τις όποιες υποχωρήσεις σε ποιότητα εικόνας. Netflix το ξεχνάς!

Ναι οκ. Μα λέω και γω. Γιατί το άρθρο αναφέρει ξεκάθαρα τα πλεονεκτήματα του νέου box της xiaomi και αυτό είναι το ατού του ουσιαστικά. Άσχετο αν έχει προβλήματα στο λογισμικό από ότι διαβάζω από κατόχους το θέμα είναι τι μπορεί να προσφέρει τουλάχιστον στα χαρτιά.

Τώρα το L στο τέλος του 905 είναι αυτό που κάνει την αλλαγή? Γιατί από ότι θυμάμαι υπάρχουν και άλλοι επεξεργαστές. Γιατί επέλεξε τόσο μικρό? Προφανώς για αυτό και η χαμηλή τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι πως υπάρχουν αντίστοιχα κουτιά στα ίδια λεφτά με καλύτερους επεξεργαστές, κακώς η Xioami επιμένει σε αυτόν. Η τιμή είναι χαμηλή για  συσκευή που γενικά παίζει χωρίς πολλά σκαλίσματα ή πειραγμένα κινεζοfirmware, που είναι από τη μαμά της Netflix licensed (αρκεί βέβαια να δουλέψει σωστά το HDCP, κάτι καθόλου σίγουρο), που έχει ενσωματωμένο voice search (που δουλεύει απίστευτα καλά ένεκα Google) κλπ.

Αξίζει μόνο αν κάποιος την πάρει στην τιμή που αναφέρεται στο άρθρο (έως 50 ευρώ). Για οτιδήποτε παραπάνω μην το σκέφτεστε. 

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

S905L; Δηλαδή ακόμα ποιο τσεκουρεμένο από το s905x; Realy???

Και ακόμα χωρίς ethernet;

Και πάλι 1gb ram (άντε 2 για να χαρείτε αλλά ποιο ακριβό);

Και μόνο 8gb storage;

Έλεος βρε xiaomi! Τα κινητά τα κάνει τούμπανο και το mi box είναι στο ναδίρ!

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To nvidia shield είναι το καλύτερο media player που μπορείς να αγοράσεις εν έτη 2018 και ακολουθούν τα μοντέλα της himedia και zidoo.

Για το παιδί που ρώτησε αν το shield παίζει 4k hevc hdr10 η απάντηση είναι ναι. Το μόνο που δεν παίζει το shield απο όσο ξέρω είναι τα 3d iso.

Ανα διαστήματα μπορεί κάποιος να το βρεί στα 150 ευρώ στο γερμανικό amazon (το απλό,χωρίς controller, μόνο με remote).

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με αυτό αν και έχω φίλους με himedia και zidoo που λένε καλά λόγια και για αυτά αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...