Προς το περιεχόμενο

Πώς κάνουμε unroot στο Android TV-Box μας για να λειτουργήσει το Cosmote TV GO και το Nova GO


saruman123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

τι είπες τώρα ? 

Ποιο δεν είναι κινέζικο ? Μέχρι τώρα μία χαρά έβλεπα !

Ναι καλά ,αλλά έτσι όπως τα κάνουνε δεν ξέρεις καμιά φορά.

Πάρε το τηλέφωνο που βλέπω στην δεύτερη φωτογραφία και μάθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Ναι καλά ,αλλά έτσι όπως τα κάνουνε δεν ξέρεις καμιά φορά.

Πάρε το τηλέφωνο που βλέπω στην δεύτερη φωτογραφία και μάθε.

Τελικά άλλο ήταν το θέμα πρόβλημα με την IP μου, από τον provider moυ ,προφανώς δεν την έχει δηλώσει σε όλους τους geolocation providers για να ξέρουν ότι είναι δική της .

Με otenet που δοκίμασα δούλεψε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Εχω το android tvbox X96 plus και το εκανα unroot με το supersu. Μετα το root checker μου το εβγαζε unroot αλλα το busybox ενεργο. Η εφαρμογη cosmote tvgo δεν παιζει.

Τι προτεινετε να κανω ;

Πως βγαινει εντελως το busybox ;

Να το ξανακανω root και να ακολουθησω καποια αλλη διαδικασια ;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ξέρω αν το είδατε αυτό αλά άκουσε κανείς τίποτα

 

Έχουμε νεότερα για τους συνδρομητές της Cosmote TV και σας τα μεταφέρουμε:

Eurobox

Ξεκινάμε με το νέο δέκτη που πολύ σύντομα θα διατίθεται στους νέους συνδρομητές. Θα ονομάζεται Eurobox, θα κατασκευάζεται και πάλι από την KAON και θα φέρει τα εξής χαρακτηριστικά:

  • Plug ‘n play με διπλή λειτουργικότητα (Zapping και PVR – Δορυφορικό διπλό DVB-S2 Tuner και DVB-T2Tuner για θέαση ψηφιακής τηλεόρασης)
  • USB Wi-Fi Dongle (θα εξυπηρετήσει αρκετά όσους θέλουν να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία Multiroom)
  • Smart Remote App (αναμένουμε την κυκλοφορία της εφαρμογής για smartphones)
  • National Geographic + (θα υποστηριχθεί η video on demand υπηρεσία)

Android TV Box

Έως το τέλος του 2018 θα κυκλοφορήσει ένα Android TV Box το οποίο θα υποστηρίζει HEVC/4K στα 50 καρέ ανά δευτερόλεπτο.

Αναμένουμε να συνδυαστεί με τη σύντομα «αυτόνομη» υπηρεσία Cosmote TV Go. Η Cosmote TV θα παρέχει 4K ταινίες και σειρές μέσω IP.

πηγή

https://tecky.eu/erchonte-stin-cosmote-tv-neos-dektis-eurobox-android-tv-box-4k-nea-on-demand-ypiresia-national-geographic/

Επεξ/σία από gtr4460
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtr4460 είπε

δεν ξέρω αν το είδατε αυτό αλά άκουσε κανείς τίποτα

Μάλλον δεν προσεξες οτι η αναρτηση σε εκεινο το site εγινε το Φεβρουάριο του 2018 και παρολο που φτάσαμε στο τέλος του 2018, το box που αναφέρει ακομα πουθενα. Επισης προσπαθώ να καταλάβω πως η πληροφορία αυτή βοηθά την παρουσα συζητηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Θα ενοχλήσω και πάλι.  Προσπαθώ να συνδεθώ στην υπηρεσία της cosmote tv go αλλά φυσικά αντιμετωπίζω πάλι πρόβλημα, όχι που δε θα αντιμετώπιζα δηλαδή...

Να εξηγήσω την κατάσταση. Στην Ελλάδα υπάρχει κανονικά σύνδεση με cosmote tv με 2 αποκωδικοποιητές στο ίδιο σπίτι. Εγώ προσπαθώ με τους κωδικούς αυτούς να συνδεθώ με το mediaplayer στην Αυστρία. Μετά από διάφορα και αφού αφαίρεσα τον παλιό media player απο την cosmote προσπαθώντας να συνδεθώ ξανά μου βγάζει συνεχώς Network error. Ξέρει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει και πώς μπορώ να το λύσω;

Υπάρχει περίπτωση να πρέπει να αλλάξω κάτι στο ρούτερ με καποια port;

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, isay είπε

Μάλλον δεν προσεξες οτι η αναρτηση σε εκεινο το site εγινε το Φεβρουάριο του 2018 και παρολο που φτάσαμε στο τέλος του 2018, το box που αναφέρει ακομα πουθενα. Επισης προσπαθώ να καταλάβω πως η πληροφορία αυτή βοηθά την παρουσα συζητηση. 

καλά μια κουβέντα είπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μην ανοίγω αλο θέμα έχει δοκιμάσει κανεις να σύνδεση υπολογιστή με windows κατευθίαν με τηλεόραση να μας πει πως φενετε θα με ενδιέφερε και αυτή η λύση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2018 στις 10:19 ΜΜ, gtr4460 είπε

και για να μην ανοίγω αλο θέμα έχει δοκιμάσει κανεις να σύνδεση υπολογιστή με windows κατευθίαν με τηλεόραση να μας πει πως φενετε θα με ενδιέφερε και αυτή η λύση 

Θα κοιτάξεις εδώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2018 στις 2:38 ΜΜ, saruman123 είπε

Προφανώς παίζει ρόλο και το tv box.

Δεν είναι σε όλα το ίδιο.

Αυτό εδώ όμως είναι για όλα .

Παιδιά εγώ πήγα να βάλω το SuperSum  σε ένα X96 plus I που έχω και το μηχάνημα έχει κολλήσει μετά την επανεκκίνηση στην αρχική του. Στόχος ήταν να το κάνω Unroot μιας και βλέποντας τα στοιχεία του rootαρίσματος είδα πως είναι με SuperSum... Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Στρατής είπε

Παιδιά εγώ πήγα να βάλω το SuperSum  σε ένα X96 plus I που έχω και το μηχάνημα έχει κολλήσει μετά την επανεκκίνηση στην αρχική του. Στόχος ήταν να το κάνω Unroot μιας και βλέποντας τα στοιχεία του rootαρίσματος είδα πως είναι με SuperSum... Καμία ιδέα;

Φλασαρισμα την rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Φλασαρισμα την rom.

Και; καμιά ιδέα; Να κάνω ολικο reset όπως βλέπω από κάτι βιντεο στο youtube;; Θα χάσω τις εφαρμογές και όχι τίποτε άλλο δεν έχω προλάβει να τις κρατήσω και ποιες ήταν γιατί το πήρα καινούριο σεταρισμένο με τις εφαρμογές μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Στρατής είπε

Και; καμιά ιδέα; Να κάνω ολικο reset όπως βλέπω από κάτι βιντεο στο youtube;; Θα χάσω τις εφαρμογές και όχι τίποτε άλλο δεν έχω προλάβει να τις κρατήσω και ποιες ήταν γιατί το πήρα καινούριο σεταρισμένο με τις εφαρμογές μέσα.

Κάνε πρώτα ένα hard reset .

Αν δεις ότι ξεκολλάει έχει καλός.

Αλλιώς με το Amlogic USB Burning Tool που σου είπα στο pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Κάνε πρώτα ένα hard reset .

Αν δεις ότι ξεκολλάει έχει καλός.

Αλλιώς με το Amlogic USB Burning Tool που σου είπα στο pm.

Μετα φόβου θεού... χαχαχαχ Θα το προσπαθήσω αργότερα απόψε και θα σας πω αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...