Προς το περιεχόμενο

Πώς κάνουμε unroot στο Android TV-Box μας για να λειτουργήσει το Cosmote TV GO και το Nova GO


saruman123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια βοήθεια γιατί θα πάθω εγκεφαλικό.Είχα h96 max+ δεν μπορούσα να το κάνω unroot με τίποτα.Έτσι πήρα το mi box της xiaomi σε international version μόνο και μόνο για να βάλω cosmote go. Νομίζω είναι unrooted όπως είπατε(root is not properly installed  βλέπω στο root checker).Κατέβασα την εφαρμογή κανονικά cosmotetvgo v0.9.19 και με το setoriontation για να μην παιζει κάθετα μου ανοίγει μια χαρά η εφαρμογή χωρίς να μου βγάλει το μήνυμα για το root όπως στο άλλο.Κάνω login και δεν μου ανοίγει κανένα κανάλι.Σα να μην πατάω τίποτα,δεν ανταποκρίνεται καθόλου η εφαρμογή.Τι μπορεί να φταίει?Έκανα κατάργηση και επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια.Να σημειώσω οτι την συσκευή την πήρα σήμερα και δεν πρόλαβα να μην κάνω update στην 8 που είχα διαβάσει οτι είναι προβληματική στο συγκεκριμένο.Τι μπορεί να φταίει?Δεν έχω διαβάσει αντίστοιχο πρόβλημα στο συγκεκριμένο,το αντίθετο μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

Παιδιά μια βοήθεια γιατί θα πάθω εγκεφαλικό.Είχα h96 max+ δεν μπορούσα να το κάνω unroot με τίποτα.Έτσι πήρα το mi box της xiaomi σε international version μόνο και μόνο για να βάλω cosmote go. Νομίζω είναι unrooted όπως είπατε(root is not properly installed  βλέπω στο root checker).Κατέβασα την εφαρμογή κανονικά cosmotetvgo v0.9.19 και με το setoriontation για να μην παιζει κάθετα μου ανοίγει μια χαρά η εφαρμογή χωρίς να μου βγάλει το μήνυμα για το root όπως στο άλλο.Κάνω login και δεν μου ανοίγει κανένα κανάλι.Σα να μην πατάω τίποτα,δεν ανταποκρίνεται καθόλου η εφαρμογή.Τι μπορεί να φταίει?Έκανα κατάργηση και επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια.Να σημειώσω οτι την συσκευή την πήρα σήμερα και δεν πρόλαβα να μην κάνω update στην 8 που είχα διαβάσει οτι είναι προβληματική στο συγκεκριμένο.Τι μπορεί να φταίει?Δεν έχω διαβάσει αντίστοιχο πρόβλημα στο συγκεκριμένο,το αντίθετο μάλιστα.

Η εφαρμογή θα έχει πρόβλημα.

Το συγκεκριμένο Xiaomi σε καμία περίπτωση είναι ρουταρησμενο είναι καρατσεκαρησμενο.

Επειδή όμως όπως όλα τα tv box πάσχουν από WiFi μήπως φταίει αυτό?

Με ethernet adapter δοκίμασες που είναι και πιο σίγουρο.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saruman123 είπε

Η εφαρμογή θα έχει πρόβλημα.

Το συγκεκριμένο Xiaomi σε καμία περίπτωση είναι ρουταρησμενο είναι καρατσεκαρησμενο.

Λες να δοκιμάσω παλαιότερη version?

Αυτή που έβαλα είναι 20/11/18.

Ξέρεις κάποια που να δουλεύει σίγουρα?

5 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Η εφαρμογή θα έχει πρόβλημα.

Το συγκεκριμένο Xiaomi σε καμία περίπτωση είναι ρουταρησμενο είναι καρατσεκαρησμενο.

Επειδή όμως όπως όλα τα tv box πάσχουν από WiFi μήπως φταίει αυτό?

Με ethernet adapter δοκίμασες που είναι και πιο σίγουρο.

Η αλήθεια είναι πως όχι,δεν έχω πάρει τέτοιον αντάπτορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

Λες να δοκιμάσω παλαιότερη version?

Αυτή που έβαλα είναι 20/11/18.

Ξέρεις κάποια που να δουλεύει σίγουρα?

Όχι δεν γνωρίζω.

Δεν ξέρω από πού την κατέβασες αλλά υπάρχει εδώ ένα Tip που κατεβάζεις εφαρμογές από το Play Store.

https://www.doctorandroid.gr/2017/12/download-all-apps-on-all-devices.html?m=1

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Όχι δεν γνωρίζω.

Πάντως δε νομίζω οτι είναι θέμα wifi,δεν είναι όπως όταν μπαίνω με το laptop κάπου που δεν έχει καλό ιντερνετ και κολλάει ο player,στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν δείχνει καν οτι πάει να ανοίξει ο player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

Πάντως δε νομίζω οτι είναι θέμα wifi,δεν είναι όπως όταν μπαίνω με το laptop κάπου που δεν έχει καλό ιντερνετ και κολλάει ο player,στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν δείχνει καν οτι πάει να ανοίξει ο player.

Άρα είναι η εφαρμογή.

Κατέβασε μια παλιότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2019 στις 7:50 ΜΜ, saruman123 είπε

Άρα είναι η εφαρμογή.

Κατέβασε μια παλιότερη.

Στις παλαιότερες βερσιον δεν μπορούσα να μπω γιατί όταν πατούσα για αλλαγή συσκευής επιβεβαίωση μου βγαζε συννέχεια το ίδιο.

Όταν δοκίμαζα στην τελευταία μάλλον για κάποιο περίεργο λόγο έπρεπε να κάνω κλικ ακρίβως πάνω στο μικρό σύμβολο του πλει με το ποντίκι,που δεν δοκίμασα.

Βέβαια το κανα τελικά στην εφαρμογή για ταμπλετ κι όχι για κινητό που δοκίμαζα τόσες μέρες,αλλά νομίζω θα παιζε και πάλι.

Εν τέλει,η εφαρμογή για ταμπλετ η τελευταία έκδοση 0.19 μπορώ να επιβεβαιώσω οτι παίζει μια χαρά απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/1/2019 στις 7:20 ΜΜ, LeukoSustima είπε

Παιδιά μια βοήθεια γιατί θα πάθω εγκεφαλικό.Είχα h96 max+ δεν μπορούσα να το κάνω unroot με τίποτα.Έτσι πήρα το mi box της xiaomi σε international version μόνο και μόνο για να βάλω cosmote go. Νομίζω είναι unrooted όπως είπατε(root is not properly installed  βλέπω στο root checker).Κατέβασα την εφαρμογή κανονικά cosmotetvgo v0.9.19 και με το setoriontation για να μην παιζει κάθετα μου ανοίγει μια χαρά η εφαρμογή χωρίς να μου βγάλει το μήνυμα για το root όπως στο άλλο.Κάνω login και δεν μου ανοίγει κανένα κανάλι.Σα να μην πατάω τίποτα,δεν ανταποκρίνεται καθόλου η εφαρμογή.Τι μπορεί να φταίει?Έκανα κατάργηση και επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια.Να σημειώσω οτι την συσκευή την πήρα σήμερα και δεν πρόλαβα να μην κάνω update στην 8 που είχα διαβάσει οτι είναι προβληματική στο συγκεκριμένο.Τι μπορεί να φταίει?Δεν έχω διαβάσει αντίστοιχο πρόβλημα στο συγκεκριμένο,το αντίθετο μάλιστα.

πάνω δεξιά έχει το username σου; είσαι λογγαρισμένος; εμένα καμιά φορά αποσυνδέεται από μόνο του και δεν ανοιγει τα κανάλια... σχετικά με το scroll down έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα; εννοώ όταν χρησιμοποιείς το τηλεχειριστήριο

Επεξ/σία από wildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wildo είπε

πάνω δεξιά έχει το username σου; είσαι λογγαρισμένος; εμένα καμιά φορά αποσυνδέεται από μόνο του και δεν ανοιγει τα κανάλια... σχετικά με το scroll down έχεις παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα; εννοώ όταν χρησιμοποιείς το τηλεχειριστήριο

Ναι,όση ώρα έχω δει μέχρι τώρα δεν έχει αποσυνδεθεί ποτέ.

Κάθε φορά που κλείνω την εφαρμογή αποσυνδέεται αλλά έχω πατήσει να μένω συνδεδεμένος και εμφανίζει το παράθυρο σύνδεσης κάθε φορά που ξανανοίγω για 2 δευτερόλεπτα και μπαίνει μόνο του.

Το σκρολ είναι λίγο περίεργο με το χειριστήριο.Νομίζω καμια φορά όταν τελειώνει η στήλη που έχεις στην οθόνη πάει στην δίπλα κι όχι απο κάτω.

Με ποντίκι λειτουργεί καλύτερα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και καλή χρονια. έκανα πραγγελία και πέριμενω να έρθει http://mediaplayers.gr/tanix-tx3-max/

απο  ότι διάβασα έχει επιλογή για root και no root . το έχει κάποιος για να μου πει αν δούλευει με No root το nova go και cosmote go ;σας ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδιά σας είχα πει ότι αγόρασα από το ebay το xiaomi mi tv box 3 με δέκα ευρώ και μου είχατε πει ότι μπορεί να χάσω τα λεφτά μου κ.τ.λ.

πείρα ένα μήνυμα από το ebay και δεν ξέρω καλά αγγλικά μπορείτε να μου πείτε τη κανώ

We're writing to let you know that we've removed an item you recently won:
382704219447 - Xiaomi Mi Box 3 International Version Smart Media Wifi Android 6.0 TV 4K 2G/8G


Since you've already paid for the item, you don't need to do anything else. If your item hasn't arrived yet, it should arrive soon. If it doesn't, then you'll want to open a case in our Resolution Center. You can learn how to do this, plus find timelines for opening cases, at:
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not-received.html

If you're unable to open a case on eBay, contact your payment service provider to verify the status of the payment and to request a refund or cancellation if needed.

We wish you all the best on eBay and hope your future experiences are pleasant and successful. If you have questions, please click "Help & Contact" at the top of most eBay pages.

If you have already filed an eBay Money Back Guarantee case for this item, the case has been decided in your favor and your payment has been refunded.

eBay still has lots of other great deals. Go to http://www.ebay.com to shop. We hope to see you soon.

Thanks,

eBay 

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.



eBay Document ID: 65262480007

eBay is committed to your privacy. Read our user agreement and privacy notice. Learn how to recognize fake (spoof) emails.

Copyright © 2019 eBay Inc. All Rights Reserved. Designated trademarks and brands are the property of their respective owners. eBay and the eBay logo are trademarks of eBay Inc., 2145 Hamilton Avenue, San Jose, CA 95125.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα εγκατάσταση το nova go σε Sony tv αλλά έχει λάθος προσανατολισμό είναι όπως στο κινητό κάθετα πως αλλάζει;  ηπαρχει έκδοση για tablet όπως για το otetv? 

PSX_20190131_072324.jpg

Επεξ/σία από tmgiorgio24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tmgiorgio24 είπε

Έκανα εγκατάσταση το nova go σε Sony tv αλλά έχει λάθος προσανατολισμό είναι όπως στο κινητό κάθετα πως αλλάζει;  ηπαρχει έκδοση για tablet όπως για το otetv? 

PSX_20190131_072324.jpg

Ααα εχει ξανά τύχη αυτό.

Κατέβασε την έκδοση από εδώ https://www.doctorandroid.gr/2017/12/download-all-apps-on-all-devices.html?m=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Μέρα. Γνωρίζει κάποιος εκτός από mi box υπάρχει κάποιο άλλο tv box unroote για αγορά καινούργιου ; κυρίως για να αποφύγω αντάπτορα στο δίκτυο  και πιο εύκολο play store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...