Προς το περιεχόμενο

Πώς κάνουμε unroot στο Android TV-Box μας για να λειτουργήσει το Cosmote TV GO και το Nova GO


saruman123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, stonecityboys είπε

Δεν αποσυμπιεζεις τιποτα.
Οπως ειναι χρεισιμοποιεις
το Amlogic Burn_Card_Maker και θα το βρεις στο https://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html

 

Δεν θα το περασω σε SD card . Για το usb stick νομιζα δεν θελει. thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν ειναι να γινει με USB Η SD χρεισιμοποιουμε το Amlogic Burn_Card_Maker  https://chinagadgetsreviews.com/download-amlogic-burn_card_maker-v2-0-2.html
Εαν ειναι να γινει με male to male (προτείνετε) παμε με το Amlogic's USB Burning Tool 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να το κανω με SD τελικα. Την εβαλα μεσα και εκανα αυτο με τον συνδετηρα. Περιμενα 25 λεπτα και δεν εδωσε ποτε σημα στην οθονη. Απλα αναβει το λαμπακι του. Τι κανω τωρα?

ΥΓ. Εχω ακριβως το μοντελο με το κιτρινο λογοτυπο και το s/n A706D κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/1/2018 στις 2:21 ΜΜ, saruman123 είπε

στις κλασικές τους θέσεις, στο "/system/bin" και στο "/system/sbin"

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ένα Mini M8S II  και μέσω του SuperSU κατάφερα να το κάνω unroot (έτσι τουλάχιστον γράφει ο έλεγχος του root checker). Εγκαθιστώ κανονικά την εφαρμογή του cocmote go, συνδέομαι κανονικά αλλά όταν πάω να ανοίξω οποιοδήποτε κανάλι δείχνει να προσπαθεί αλλά στο τέλος δεν το ανοίγει. Δεν βγάζει κάποιο μήνυμα ότι η συσκευή είναι root. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι το tv box είναι συνδεδεμένο με ethernet και όχι με wifi ?

Επεξ/σία από nkat77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nkat77 είπε

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ένα Mini M8S II  και μέσω του SuperSU κατάφερα να το κάνω unroot (έτσι τουλάχιστον γράφει ο έλεγχος του root checker). Εγκαθιστώ κανονικά την εφαρμογή του cocmote go, συνδέομαι κανονικά αλλά όταν πάω να ανοίξω οποιοδήποτε κανάλι δείχνει να προσπαθεί αλλά στο τέλος δεν το ανοίγει. Δεν βγάζει κάποιο μήνυμα ότι η συσκευή είναι root. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι το tv box είναι συνδεδεμένο με ethernet και όχι με wifi ?

Όχι όπως και να το συνδέσεις το ίδιο είναι.

Μην σου πω και καλύτερα με ethernet γιατί πολλά tv box έχουν πρόβλημα στο WiFi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saruman123 είπε

Όχι όπως και να το συνδέσεις το ίδιο είναι.

Μην σου πω και καλύτερα με ethernet γιατί πολλά tv box έχουν πρόβλημα στο WiFi

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nkat77 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως έχεις καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ?

Τις αλλες λειτουργίες τις κάνει σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, saruman123 είπε

Τις αλλες λειτουργίες τις κάνει σωστά ?

Αν εννοείς τις άλλες λειτουργίες σαν tv-box ναι τις κάνει μια χαρά. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάτι. 

Η εφαρμογή του Cosmote GO ανοίγει κανονικά και συνδέεται με το account μου απλά όταν πατάω πάνω σε κάποιο κανάλι για να δω αρχίζει να γυρίζει ο κύκλος και κάποια στιγμή σταματάει χωρίς να ανοίγει το κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nkat77 είπε

Αν εννοείς τις άλλες λειτουργίες σαν tv-box ναι τις κάνει μια χαρά. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάτι. 

Η εφαρμογή του Cosmote GO ανοίγει κανονικά και συνδέεται με το account μου απλά όταν πατάω πάνω σε κάποιο κανάλι για να δω αρχίζει να γυρίζει ο κύκλος και κάποια στιγμή σταματάει χωρίς να ανοίγει το κανάλι.

Ναι αυτό εννοούσα.

Ξανά προσπάθησε να του ξανακάνεις unroot.

Καμιά φορά δεν πιάνει με την πρώτη.

Υπάρχουν και μερικές εφαρμογές για unroot αλλά δεν ξέρω ποια θα σου κάτσει.

Χτυπά στο Google "mtk unroot" όλο και κάτι θα σου βγάλει.

Μετά αν δεν κάνεις κάτι τότε ξανά φλασαρης την Official rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Ναι αυτό εννοούσα.

Ξανά προσπάθησε να του ξανακάνεις unroot.

Καμιά φορά δεν πιάνει με την πρώτη.

Υπάρχουν και μερικές εφαρμογές για unroot αλλά δεν ξέρω ποια θα σου κάτσει.

Χτυπά στο Google "mtk unroot" όλο και κάτι θα σου βγάλει.

Μετά αν δεν κάνεις κάτι τότε ξανά φλασαρης την Official rom.

OK. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GBorb είπε

Προσπαθησα να το κανω με SD τελικα. Την εβαλα μεσα και εκανα αυτο με τον συνδετηρα. Περιμενα 25 λεπτα και δεν εδωσε ποτε σημα στην οθονη. Απλα αναβει το λαμπακι του. Τι κανω τωρα?

ΥΓ. Εχω ακριβως το μοντελο με το κιτρινο λογοτυπο και το s/n A706D κτλ 

Καμιά βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, GBorb είπε

Καμιά βοήθεια?

Ακυρο το βρηκα και περασα τον ROM. Σαν να αγορασα νεο android box. Και το netflix με καλυτερη ποιοτητα απο οτι πριν. Σημερα θα δοκιμασω και ote tv go να δω.

Επεξ/σία από GBorb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, έχω στην κατοχή μου ένα beeline gt1 ultimate s/n: G912GSIG30573. Είναι το μοντέλο με το κόκκινο logo μπροστά... διάβασα ό,τι γράψατε αλλά επειδή το box δεν είναι σαν τα τηλέφωνα που έχω ασχοληθεί με root και unroot ( και δεν έχω και τεράστια εμπειρία ως κάτοχος κυρίως Apple τηλεφώνων) θα ήθελα λίγη βοήθεια. Κατέβασα root checker και με βγάζει rooted (και απ ότι έδειξε έχει και busybox εγκατεστημένο).. κατέβασα supersu και προσπάθησα να κάνω full unroot αλλά κολλάει συνεχώς.. δείχνει τον κύκλο να γυρίζει, λέει περιμένετε, αλλά δεν γίνεται τίποτα... υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω unroot?? 

 

Ps: σκαμπαζω μερικά πράγματα αλλά δεν έχω πλήρη γνώση πάνω στις Android συσκευές. 

 

Ευχαριστω  για τον χρόνο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vouts είπε

Καλησπερα, έχω στην κατοχή μου ένα beeline gt1 ultimate s/n: G912GSIG30573. Είναι το μοντέλο με το κόκκινο logo μπροστά... διάβασα ό,τι γράψατε αλλά επειδή το box δεν είναι σαν τα τηλέφωνα που έχω ασχοληθεί με root και unroot ( και δεν έχω και τεράστια εμπειρία ως κάτοχος κυρίως Apple τηλεφώνων) θα ήθελα λίγη βοήθεια. Κατέβασα root checker και με βγάζει rooted (και απ ότι έδειξε έχει και busybox εγκατεστημένο).. κατέβασα supersu και προσπάθησα να κάνω full unroot αλλά κολλάει συνεχώς.. δείχνει τον κύκλο να γυρίζει, λέει περιμένετε, αλλά δεν γίνεται τίποτα... υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνω unroot?? 

Ps: σκαμπαζω μερικά πράγματα αλλά δεν έχω πλήρη γνώση πάνω στις Android συσκευές. 

Ευχαριστω  για τον χρόνο σας..

Beelink GT1 Ultimate στην τέταρτη σελίδα υπάρχει οδηγός για unroot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα... Έχω cosmote tv go και nova tv go... ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα tv box για να παίζουν στην τηλεόραση μέσω αυτού... κάπου διάβασα ότι το Xiaomi mi box 3 International τα παιζει χωρις να κανω ρυθμισεις.... ισχύει?? Δε θέλω να μπλέξω με rooted συσκευές... όποιος το έχει ας απαντήσει.... Ευχαριστώ....

Επεξ/σία από dimitrio7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...