Προς το περιεχόμενο

Πώς κάνουμε unroot στο Android TV-Box μας για να λειτουργήσει το Cosmote TV GO και το Nova GO


saruman123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dimitrio7 είπε

Μόλις παρήγγειλα το xiaomi mi box από το καταστήμα που μου έστειλες λινκ στην Πάτρα... λογικά Παρασκευή θα το έχω... ελπίζω να πάνε όλα καλα και να μην αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα... Ευχαριστώ για την βοήθεια...

Να ενημερώσω ότι ο @rupak παρέλαβε το tv box αλλά υπάρχει πρόβλημα στο Wifi(δεν το "έβλεπε" το router) με αποτέλεσμα να σέρνεται το δίκτυο λόγο αδύναμου πομπού.

Δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα είναι του box ή του router .

Το μόνο που του είπα είναι η έπεσες σε ελαττωματικό αρα πρέπει να πάρει το κατάστημα για αντικατάσταση ή πρέπει να πάρει τον αντάπτορας usb to Ethernet για να είναι καλυμμένος γιατί όπως είπαμε τα box πάσχουν από το WiFi.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 360
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, saruman123 είπε

Να ενημερώσω ότι ο @rupak παρέλαβε το tv box αλλά υπάρχει πρόβλημα στο Wifi(δεν το "έβλεπε" το router) με αποτέλεσμα να σέρνεται το δίκτυο λόγο αδύναμου πομπού.

Δεν γνωρίζω αν το πρόβλημα είναι του box ή του router .

Το μόνο που του είπα είναι η έπεσες σε ελαττωματικό αρα πρέπει να πάρει το κατάστημα για αντικατάσταση ή πρέπει να πάρει τον αντάπτορας usb to Ethernet για να είναι καλυμμένος γιατί όπως είπαμε τα box πάσχουν από το WiFi.

Την Παρασκευή λογικά θα μου έρθει και θα μπορώ να έχω άποψη.... ελπίζω να πάνε όλα καλα... Αλλιώς θα πάω για μετατροπεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dimitrio7 είπε

Την Παρασκευή λογικά θα μου έρθει και θα μπορώ να έχω άποψη.... ελπίζω να πάνε όλα καλα... Αλλιώς θα πάω για μετατροπεα

Εγώ σε ενημερώσα για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων και μετά μας λες ότι φταίμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, dimitrio7 είπε

Από ποιο κατάστημα το αγόρασε?

Νομίζω από το ίδιο που σου έδωσα πιο πάνω.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, saruman123 είπε

Νομίζω από το ίδιο που σου έδωσα πιο πάνω.

Και εγώ από κει το αγοράσα... το πολύ πολύ αν έχει θέμα τους το γυρίζω πίσω και το παίρνω από αλλού.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγει προσφορα ενα mecool https://www.skroutz.gr/s/13282810/OEM-Mecool-M8S-PRO-W-16GB.html#sku-info

στις προσφορες του insomnia. Θελω να βλεπω τα nova go και netflix. Θα μπορεσω να το unrootταρω χωρις να το μπρικαρω τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Εχει βγει προσφορα ενα mecool https://www.skroutz.gr/s/13282810/OEM-Mecool-M8S-PRO-W-16GB.html#sku-info

στις προσφορες του insomnia. Θελω να βλεπω τα nova go και netflix. Θα μπορεσω να το unrootταρω χωρις να το μπρικαρω τι λετε;

Είχα πάρει τo mini m8s ii και ήθελα να κάνω το ίδιο ακριβώς.... Όχι μόνο δεν κατάφερα τπτ αλλά άρχισε και να τα παιζει και κολλάει ελεεινά... απλά το αναφέρω γιατί βλέπω να αναγράφει το m8s ως κοινή ονομασία... Χωρίς να ξέρω τι είναι... Πάρε κάποιο που να γνωρίζεις από άλλους ότι μπορεί να κάνει δουλειά... Εγώ παρήγγειλα το xiaomi mi box 3s γιατί κάποιοι το έχουν και έχουν κάνει δουλεια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2018 στις 6:41 ΜΜ, stonecityboys είπε

Ειμαι κάτοχος εδω και 6 μηνες.

Οσο ΔΕΝ κανεις την καταραμενη αναβαθμιση σε 8 oreo και μεινεις στο 6 δουλευουν ολα αψογα.

Φίλε θέλω Βοήθεια!! Πήρα το κουτί mi box 3, συνδέθηκα κανονικά στο ίντερνετ αλλά δε βρίσκω τις εφαρμογές μέσω play store... τι πρέπει να κάνω??? Σε παρακαλώ Απάντησε όταν το δεις... Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dimitrio7 είπε

Είχα πάρει τo mini m8s ii και ήθελα να κάνω το ίδιο ακριβώς.... Όχι μόνο δεν κατάφερα τπτ αλλά άρχισε και να τα παιζει και κολλάει ελεεινά... απλά το αναφέρω γιατί βλέπω να αναγράφει το m8s ως κοινή ονομασία... Χωρίς να ξέρω τι είναι... Πάρε κάποιο που να γνωρίζεις από άλλους ότι μπορεί να κάνει δουλειά... Εγώ παρήγγειλα το xiaomi mi box 3s γιατί κάποιοι το έχουν και έχουν κάνει δουλεια

Τα "τσουβαλιάζεις" χωρις λόγο και δινεις λάθος εντυπώσεις. 

Υπάρχει η εταιρεία mecool η οποια βγάζει διαφορες σειρές, μια εκ των οποιων είναι η m8s για την οποια εχει διαφορα μοντέλα με διαφορετικό hardware. 

Π.χ. το mecool m8s pro και το mecool m8s pro L εχουν τον δυνατο επεξεργαστη s912 ενω τα m8s pro plus και m8s pro W εχουν τον πιο αδυναμο s905. Στα υποψη οτι και το mi box 3 εχει τον s905 αρα τα κολλήματα που ειδες είτε ήταν λόγω rom ή λογω wifi (ή κατι αλλο που αδυνατω να μαντεψω). 

Προσωπικά το mecool m8s pro 3/16 (με τον s912) δεν θα το άλλαζα με κανενα mi box, ειδικά για τα λεφτα που ζητά η xiaomi και σου μιλά κάποιος που θεωρεί τα κινητα της xiaomi top vfm. Εννοειται οτι και να πέσει στα χέρια μου, τρώει γερο σκάλισμα, εκτος αν επεφτε nvidia shield που ξέρω οτι δε χρειάζεται σκάλιμα. 

Να κλείσω οτι nova go έχω δει κανονικά και απροβλημάτιστα και σε m8s pro και σε m8s pro plus. ΟΟΛΛΑΑ αυτά για να εχεις μια γενικοτερη εικονα και να κρίνεις με βάση τις αναγκες και την τσέπη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2018 στις 8:43 ΠΜ, saruman123 είπε

Εγώ σε ενημερώσα για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων και μετά μας λες ότι φταίμε....

Όλα άψογα με την συνδεσιμότητα του mi box 3... συνδέθηκα και μέσω wifi και μέσω Ethernet....τις εφαρμογές nova tv go και cosmote tv go πως βρίσκω είναι το θεμα... καμία ιδέα?? Ούτε Google chrome έχει για να κατεβάσω τα apk τους

1 λεπτό πριν, isay είπε

Τα "τσουβαλιάζεις" χωρις λόγο και δινεις λάθος εντυπώσεις. 

Υπάρχει η εταιρεία mecool η οποια βγάζει διαφορες σειρές, μια εκ των οποιων είναι η m8s για την οποια εχει διαφορα μοντέλα με διαφορετικό hardware. 

Π.χ. το mecool m8s pro και το mecool m8s pro L εχουν τον δυνατο επεξεργαστη s912 ενω τα m8s pro plus και m8s pro W εχουν τον πιο αδυναμο s905. Στα υποψη οτι και το mi box 3 εχει τον s905 αρα τα κολλήματα που ειδες είτε ήταν λόγω rom ή λογω wifi (ή κατι αλλο που αδυνατω να μαντεψω). 

Προσωπικά το mecool m8s pro 3/16 (με τον s912) δεν θα το άλλαζα με κανενα mi box, ειδικά για τα λεφτα που ζητά η xiaomi και σου μιλά κάποιος που θεωρεί τα κινητα της xiaomi top vfm. Εννοειται οτι και να πέσει στα χέρια μου, τρώει γερο σκάλισμα, εκτος αν επεφτε nvidia shield που ξέρω οτι δε χρειάζεται σκάλιμα. 

Να κλείσω οτι nova go έχω δει κανονικά και απροβλημάτιστα και σε m8s pro και σε m8s pro plus. ΟΟΛΛΑΑ αυτά για να εχεις μια γενικοτερη εικονα και να κρίνεις με βάση τις αναγκες και την τσέπη σου. 

Οκ πάω πάσο αφού το έχεις ψάξει τόσο πολύ... αναφέρθηκα συγκεκριμένα στο m8s mini ii χωρίς όπως ανέφερα να γνωρίζω αν έχει κάποια σχέση με το παραπάνω που αναφέρει ο φίλος... Για να τα λες εσύ που τα έχεις ψάξει έτσι θα είναι... Εγώ απλά μίλησα σχετικά με την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο μοντέλο και χωρίς φυσικά να γνωρίζω για τα παραπάνω που ανέφερες... αν έχεις γνώσεις για το mi box 3, μήπως θα μπορούσες να μου πεις πως μπορώ να βρω τις εφαρμογές nova και cosmote tv go? Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εχει αλλο browser ή μπορεις να εγκαταστησεις αλλο browser απο το play store. 

Προφανώς εχεις android TV έκδοση και για αυτό δεν εμφανιζονται. Τα κατεβαζεις απο αλλη συσκευη και τα μεταφερεις στο mi box με οποιο τροπο σε βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...