Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ξεκίνησε την παραγωγή hardware “εξόρυξης” κρυπτονομισμάτων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tz_aristotelis είπε

Ναι ειμαι γραφικος , αλλα ειναι σαν να κατασκευαζει καποιος μηχανηματα που παραγουν εικονικα λεφτα αλλα θελει πραγματικα λεφτα για να τα πουλησει. Αλλα το ποιο τραγικο ειναι οτι ολη αυτη η φαση υποστηριζεται απο δημοσιους τομεις ανα τον κοσμο (που αν γινει η στραβη δεν χανουν τιποτα) αλλα και απο τραγικες φιγουρες ιδιωτες που ακομα δεν εχουν καταλαβει οτι αγοραζουν και πουλανε αερα. Αργα η γρηγορα οταν "καποιοι" παρουν αποφαση θα βγαλουν πολλα χρηματα πραγματικα και οι αλλοι θα κλαινε.... Θυμαστε στην Ελλαδα... 

Σε ποια καταψυξη ησουν κρυμενος τοσο καιρο αδερφε? Ενταξει, την δεκαετια του 90 που εγω ασχολιομουν με οικονομικα κ ειχα διαβασει οτι το χρημα ειναι εντελως ψευτικο, το καταλαβαινα οτι κανενας γυρω μου δεν με πιστευε. Γελαγα μαζι τους που με λεγανε τρελο... (εσυ το εχεις χωνεψει τελικα οτι η Ελλαδα δεν ειχε ΠΟΤΕ δικο της νομισμα??? Το εχεις χαμπαριασει καλα οτι ποτε ως κρατος -απ την επανασταση κ ως σημερα- δεν εχουμε κρατικη κεντρικη τραπεζα κ δεν βγαλαμε ΠΟΤΕ ελληνικο χαρτονομισμα?). Το ιδιο κ στην Αμερικη- δεν πιστευε κανενας οτι το δολλαριο δεν ειναι του κρατους τους. Μεχρι που ηρθε το ιντερνετ κ "ξυπνησε" κ η κουτση Μαρια... Εσυ στον Σταρ κ τον Αντεννα εχεις μεινει ακομα? Το οτι βγαινουν οι μεγαλυτεροι ζαμπλουτοι του κοσμου κ μιλανε για ηλεκτρονικο χρημα δεν κανει register σε σενα?? Το να σου λεει ολοκληρος Ροκφελερ οτι το νομισμα θα ειναι ΕΝΑ κ ΨΗΦΙΑΚΟ, κ το ερωτημα ειναι αν θα το δεχτουμε με το καλο η με το ζορι, δεν σε κανει να αναρωτηθεις καποια βασικα? Το οτι στην Αμερικη εχουν ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ το cash ακομα κ στις τραπεζες, δεν σε εχει "ξεπαγωσει" καθολου?? Τα κεφαλια στη Samsung τα θεωρεις ηλιθια? Τον Πουτιν που λεει οτι φτιαχνει ηλ.ρουβλι τον εχεις τρελο? Εμεις που φτιαχνουμε μηχανηματα απ το υστερημα μας νομιζεις μασουλαμε κουτοχορτο κ την βρισκουμε με ελαφρα ρεψιματακια αερα? 

Καλα, ειλικρινα σορυ που στην λεω αλλα, ποσα ζευγαρια τσαρουχια χωραει το κρεβατι σου απο κατω οταν κοιμασε? Ολα στην οικονομια ειναι αερας κοπανιστος. Κ παντα καποιοι λιγοι καταληγουν να γελανε κ οι περισσοτεροι κλαινε. Για νεο μας το λες? Αδερφε, κατσε κ ασχολησου κ ανοιξε τα ματια σου, μπας κ κανεις καμια αρπαχτη "greek style" γιατι δεν θα χαιρομουν ποτε να σε εβλεπα σε ασχημη κατασταση. Ολοι τραβαμε ανηφορα. Πιθανοτητες πολλες δεν εχουμε. Κ αμα διαβασεις κ αλλα ποσταρισματα που κανω, ειμαι ο πρωτος που φωναζω εδω μεσα, οτι ζουμε σε νεκροταφειο ονειρων. Εχει, ομως ξεκινησει μια επανασταση στην παγκοσμια οικονομια κ συ ακομα ροχαλιζεις. ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ οικονομια- οχι ελληνικη. Μιλαμε για ιντερνετ/εξωτερικο, οχι "λεφτα υπαρχουν" αλα Τζεφρυ. Ξυπνα, παρε θεση κ αρχισε να πολεμας. Αν εισαι μικρος, για σενα. Αν εισαι μεγαλος για τα παιδια σου. Θελω να σε δω χαρουμενο αδερφε. Λακουβες υπαρχουν παντου. Υπαρχουν ομως κ ευκαιριες. Η κρυπτοοικονομια μολις ξεκινησε 10 χρονια κ εχει μπροστα της αιωνες αναπτυξης. Ειναι συνδεδεμενη με ΑΙ κ υπολογιστες που δεν θα κουνηθουν απ την ζωη μας οσο θα ζουμε κ μεις κ τα δισεγγονα μας. Ασε τα ρομαντικα/γραφικα λοιπον κ ξεκινα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

13 λεπτά πριν, plan B είπε

Τρεις στις πεντε ειδησεις του INSOMNIA αφορουν τα κρυπτονομισματα

5a73251eb1957_.png01.png.7d389f9a8722e225748ea4d756090675.png

Πολυ μεγαλο ενδιαφερον βλεπω για το θεμα.

Ετοιμαζετε κατι ??

insocoin $$$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Έτσι λειτουργούν τα χρηματιστήρια χρόνια τώρα. Ειδικά τα παράγωγα. Αέρας κοπανιστός. Δεν είδα να παθαίνουν κάτι γενικά εκτός από εκείνα που η οικονομίας της χώρας τους ήταν φούσκα.

Βάλε μέσα σε αυτά και τις τράπεζες που δανείζουν x10 τα λεφτά που έχουν. Αν πάνε όλοι οι καταθέτες να πάρουν τα λεφτά τους, τότε δεν θα έχουν να τα δώσουν.

Βάλε όσους προσφέρουν "ψυχαγωγία", αέρα κοπανιστό πουλάνε και αυτοί δεν παράγουν έργο. (εδώ ίσως μπορείς να πεις ότι με την ψυχαγωγία "βοηθούν" τους υπόλοιπους να παράγουν περισσότερο)

Βάλε τον τζόγο, που στην ουσία κάποιοι μαζεύουν λεφτά από τους πολλούς (παίχτες) για να τα δώσουν σε λίγους (τους νικητές) και να κρατήσουν την προμήθειά τους.

Από αέρα κοπανιστό γενικά ο κόσμος μας είναι γεμάτος. Οπότε μην το ψάχνεις.

Έτσι είναι φίλε μου. Αέρας κοπανιστός. Ότι γινόταν,  συνεχίζει  να γίνεται με άλλο τρόπο.

Απλά υπάρχουν κάποιοι γραφικοί ιδεολόγοι που θεωρούν ότι τα crypto θα αλλάξουν τον κόσμο, υπάρχουν οι τζογαδόροι που δεν έχουν αφήσει Στοίχημα, μετοχές και τώρα crypto που να μην ποντάρουν. Και φυσικά οι εγκληματίες που τρίβουν τα χέρια τους...

Μέσα σ όλα και αυτοί που είναι έξω από τα crypto και κριτικάρουν τους πάντες και τα πάντα.

 

Όμως πολύ καλά κάνει η Samsung και επενδύει σε τέτοιους τομείς, όπως και η κάθε εταιρία που την ενδιαφέρει το κέρδος, άσχετα με την χρήση του προϊόντος. Τις εταιρίες όπλων τις ενδιαφέρει η χρήση του προϊόντος;

Ρεαλισμός φίλοι μου, ρεαλισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mourloz είπε

Τζόγος. Πράξε με την ελπίδα να λάβεις.

Η αφέλεια του Έλληνα έγκειται στο ότι δεν τζογάρει; Ή μήπως έπρεπε όλοι οι Έλληνες να είναι προσανατολισμένοι στο πως να βγάλουν περισσότερα χρήματα;

Το τι χρημα επιτρεπουν τα μεγαλα αφεντικα να κανουν οι Ελληνες ειναι μετρημενα κουκια. Αν εξεραισεις καποιους που πουλανε την πατριδα τους, οι υπολοιποι ειμαστε καταδικασμενοι σε εναν αιωνιο κυκλο "βγαλε, ξοδεψε, πληρωσε κρατος". 10 βγαζεις? 11 θα σου ζητησουν. 100 βγαζεις? 200 θα σου ζητησουν. 1000 βγαζεις? 5000 θα σου ζητησουν. Αν νομιζεις οτι οσοι ειναι κατι αιωνες αφεντικα καθονται κ ξοδευουν τον χρονο τους πινοντας μπαφους κ κανοντας αστειακια μεταξυ τους, δεν εχεις την παραμικρη ιδεα. Οχι, νομιζεις εχουν τα πραγματα λασκα κ χαλαρα, αν θες να γινεις μεγαλος κ τρανος.... Ναι, σιγουρα... Τοσα χρονια βασιλιαδες ετσι μειναν- δινοντας σε ολους την ευκαιρια...

3 λεπτά πριν, nhzt είπε

Έτσι είναι φίλε μου. Αέρας κοπανιστός. Ότι γινόταν,  συνεχίζει  να γίνεται με άλλο τρόπο.

Απλά υπάρχουν κάποιοι γραφικοί ιδεολόγοι που θεωρούν ότι τα crypto θα αλλάξουν τον κόσμο, υπάρχουν οι τζογαδόροι που δεν έχουν αφήσει Στοίχημα, μετοχές και τώρα crypto που να μην ποντάρουν. Και φυσικά οι εγκληματίες που τρίβουν τα χέρια τους...

Μέσα σ όλα και αυτοί που είναι έξω από τα crypto και κριτικάρουν τους πάντες και τα πάντα.

 

Όμως πολύ καλά κάνει η Samsung και επενδύει σε τέτοιους τομείς, όπως και η κάθε εταιρία που την ενδιαφέρει το κέρδος, άσχετα με την χρήση του προϊόντος. Τις εταιρίες όπλων τις ενδιαφέρει η χρήση του προϊόντος;

Ρεαλισμός φίλοι μου, ρεαλισμός.

Σωστα τα λες. Γιαυτο κ μιλησα στο προηγουμενο παλικαρι για λακουβες κ αρπαχτες "Greek style". Λιγοι θα κονομησουν πραγματικα. Καποια ψιχουλα ομως κ μεις θα μαζεψουμε. Κ απ την μιζερια που προσφερει απλοχερα αυτος ο τοπος (εκτος αν εισαι δημοσιο-βολεμενος) σιγουρα καλυτερα θα ειναι. Η ιστοριουλες περι bitcoin δεν ειναι ολες παραμυθες. 100 τετοια να ειχες μαζεψει τωρα θασουν Σευχελες. 100 "αλλα" μαζευονται ξανα λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mourloz είπε

Τζόγος. Πράξε με την ελπίδα να λάβεις.

Η αφέλεια του Έλληνα έγκειται στο ότι δεν τζογάρει; Ή μήπως έπρεπε όλοι οι Έλληνες να είναι προσανατολισμένοι στο πως να βγάλουν περισσότερα χρήματα;

Ne ρε φιλε, τζόγος.

Για αυτό έχω τις 20 rx580 να παράγουν ethereum με καθαρό κέρδος 2000 τον μηνα.

Τζόγος είναι. Α ρε εγκέφαλοι που είσαστε. Ακόμη και μέσα σε τεχνολογικό forum

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ii_die_4 είπε

Ne ρε φιλε, τζόγος.

Για αυτό έχω τις 20 rx580 να παράγουν ethereum με καθαρό κέρδος 2000 τον μηνα.

Τζόγος είναι. Α ρε εγκέφαλοι που είσαστε. Ακόμη και μέσα σε τεχνολογικό forum

Μια και το έφερε η κουβέντα, έχεις να στείλεις κανένα εύκολο how to για το πως θα κάνω τις κάρτες μου να κάνουν mining στο ethereum?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, anthkout είπε

insocoin $$$

Ξέχασες και την βασική συζήτηση των Insomniacs...Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc στο Forum> Μπλα ΜπλαΕκεί να δεις πόρωση !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fg9000 είπε

Μια και το έφερε η κουβέντα, έχεις να στείλεις κανένα εύκολο how to για το πως θα κάνω τις κάρτες μου να κάνουν mining στο ethereum?

https://ethermine.org/

Πολύ χοντρικά ξεκινα εκεί και διάβασε και λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, plan B είπε

Τρεις στις πεντε ειδησεις του INSOMNIA αφορουν τα κρυπτονομισματα

5a73251eb1957_.png01.png.7d389f9a8722e225748ea4d756090675.png

Πολυ μεγαλο ενδιαφερον βλεπω για το θεμα.

Ετοιμαζετε κατι ??

Μηπως επειδη ειναι μεγαλο το θεμα απο μονο του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

Ne ρε φιλε, τζόγος.

Για αυτό έχω τις 20 rx580 να παράγουν ethereum με καθαρό κέρδος 2000 τον μηνα.

Τζόγος είναι. Α ρε εγκέφαλοι που είσαστε. Ακόμη και μέσα σε τεχνολογικό forum

Ώστε εσύ φταις που 20 άτομα δεν μπορούν να παίξουν pubg :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

Ne ρε φιλε, τζόγος.

Για αυτό έχω τις 20 rx580 να παράγουν ethereum με καθαρό κέρδος 2000 τον μηνα.

Τζόγος είναι. Α ρε εγκέφαλοι που είσαστε. Ακόμη και μέσα σε τεχνολογικό forum

οκ μην παρεξηγιέσαι ... αντί για τζογαδόρος, προτιμάς, επενδυτής ή επαγγελματίας;

Αλλά ρε συ για πες μου, αυτά τα 2000 τον μήνα πως τα δικαιολογείς στην εφορία; εννοώ για το πόθεν έσχες; Ή δεν τα δηλώνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

https://ethermine.org/

Πολύ χοντρικά ξεκινα εκεί και διάβασε και λίγο.

Το διάβασα πριν που το γκουγλαρα, αλλα πάνω κάτω δεν έβγαλα ακρη.

πχ γραφωμαι σε αυτό , μετά κάνω εγκατάσταση κάτι στο pc πχ πρόγραμμα?

πάνω κάτω θέλω μια κατεύθυνση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, nhzt είπε

Έτσι είναι φίλε μου. Αέρας κοπανιστός. Ότι γινόταν,  συνεχίζει  να γίνεται με άλλο τρόπο.

Απλά υπάρχουν κάποιοι γραφικοί ιδεολόγοι που θεωρούν ότι τα crypto θα αλλάξουν τον κόσμο, υπάρχουν οι τζογαδόροι που δεν έχουν αφήσει Στοίχημα, μετοχές και τώρα crypto που να μην ποντάρουν. Και φυσικά οι εγκληματίες που τρίβουν τα χέρια τους...

Μέσα σ όλα και αυτοί που είναι έξω από τα crypto και κριτικάρουν τους πάντες και τα πάντα.

Όμως πολύ καλά κάνει η Samsung και επενδύει σε τέτοιους τομείς, όπως και η κάθε εταιρία που την ενδιαφέρει το κέρδος, άσχετα με την χρήση του προϊόντος. Τις εταιρίες όπλων τις ενδιαφέρει η χρήση του προϊόντος;

Ρεαλισμός φίλοι μου, ρεαλισμός.

Οταν ξυπνησες μια μερα και σου ειπαν , νταβατζιλικι, οτι τα λεφτα ΣΟΥ που εβαλες στην τραπεζα να στα προσεχουν και να σου προσφερουν υπηρεσιες με το αζημιωτο, δεν μπορεις να τα βγαλεις , αλλα θα κανεις αναληψη το πολυ ενα 50αρι την εβδομαδα, δεν καταλαβες οτι προκειται για αερα κοπανιστο;
Για το καθε τι διαφορετικο που μπορει να φερει εξελιξη μιλαμε για ουτοπια και ιδεολογια και εμεις ειμαστε "ρεαλιστες"
Ρεαλιστες ηταν και αυτοι πριν μερικα χρονια που λεγανε οτι οι μαυροι γενιουνται και πεθαινουν δουλοι.
Ρεαλιστες ηταν και αυτοι που λεγανε πως η γυναικα δεν εχει δικαιωματα.
Η καθε εποχη ειχε τους "ρεαλιστες" τους.
Μπεεε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις εποχές του πυρετού του χρυσού λίγοι πλουτίσανε, οι περισσότεροι από αυτούς τους λίγους ήταν αυτοί που πουλάγανε τα φτιάρια και τις αξίνες...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κομπλε αυτο το ποστ μου επιβεβαιωσε αυτο που πιστευα εξαρχης 

οτι ειμαστε ζωα ,,και προσπαθουμε να κατηγορησουμε ο ενας τον αλλων 

και να μην τα βαλουμε με τον εναν και μοναδικο εχθρο τις εταιριες...

οι gamers πρεπει να ξεκολλησουν να κατηγορουν τους miners για ολη αυτην την ιστορια 

(εγω ειμαι gamer,,και προσπαθω οπως ολοι οι αλλοι να αγορασω μια καρτα γραφικων)

ο καθενας θελει να κανει την δουλεια του ,,ητε gaming ητε mining ...

ολη αυτη η κατασταση εχει αρχησει απο τις κωλοεταιριες και μονο απο αυτες ΠΑΡΤΕΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ

νομιζεται οτι η ASUS ,MSI,GB δεν θα μπορουσε να σταματησει ολη αυτην την κατασταση 

μεσω ενος και μονο bios update ,,τι νομιζεται δεν εχουν την τεχνολογια η τους ανθρωπους 

να το κανουν ,,,να βγαλουν 2 ειδων καρτες μια για σκαψιμο και μια παιχνιδι,,η καθεμια να μην μπορει 

να κανει και τις 2 τις δουλιες ...

δεν θελουν ,,κονομανε και δεν τους νοιαζει ,,,αλλα δεν φταινε αυτοι φταιμε εμεις που ειμαστε ζωα 

γιατι οι καρτες στο θεο αλλα αγωραζουμε ολα τα υπολοιπα που παραγει η καθε εκαστοτε εταιρια 

ποντικια,πληκτρολογια,μητρικες κτλ...,,,

η λυση ειναι μια εφοσων αυτες οι εταιριες παραγουν τα παντα και εμεις θα πρεπει να μποικοταρουμε τα παντα 

να μην αγορασουμε τιποτα ,,,να γεμησουν οι αποθηκες μεχρι πανω και να μην ξερουν τι να κανουν 

ετσι θα αναγκαστουν να βρουν μια λυση σε αυτο θεμα ωστε να μπορουν να πουλησουν τα στοκκκκκ απο τα υπολοιπα προιντα που παραγουν

....ειμαστε ζωα και καθοδηγουμαστε απο ζωα και αυτο ειναι το χειροτερο απο ολα 

τοσοι μεγαλοι YOUTUBERS K SITES(πανω στο ειδος) κανουν μοκο και δεν μηλανε γιατι ειναι βολεμενοι και δεν θελουν να χαλασουν τις σχεσεις 

τους ,,με αυτους που τους χορηγουν ,τους δινουν πραγματα για ριβιου ,,και τους μπουκωνουν με χρηματα για φουλ διαφημιση ...

ΕΤΣΙ ΠΑΝΕ ΑΥΤΑ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΕΓΑΛΟΙ ΝΑ ΜΑΖΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ 

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ,,ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΣΕ 2 ΜΗΝΕς ΜΕΣΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ 

ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΩΛΟΘΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ....

ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΟΤΕΣ ΚΑΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...