Προς το περιεχόμενο

Το Office 2019 δεν θα «τρέχει» σε Windows 7 και 8.1


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι είναι ψιλοαδιάφορη σαν είδηση. Όποιος αγοράζει εδώ και δεν ξέρω πόσο καιρό υπολογιστή προφανώς θα πάρει ή έχει ήδη πάρει  Windows 10 τα οποία θα τρέχουν κανονικά τις καινούριες εκδόσεις.

Όποιος τρέχει παλαιότερα μηχανήματα αν του χρειάζεται έχει βάλει ήδη κάποια έκδοση Office και πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να την αλλάξει, εγώ τρέχω το Office 2013 και αν και έχω τα 10 δεν βλέπω τον παραμικρό λόγο να προχωρήσω σε κάποια αλλαγή.

Η μοναδική περίπτωση που μπορώ να φανταστώ είναι κάποιος να μην έχει Office γιατί δεν του χρειάζονται και να δώσει τον υπολογιστή του σε κάποιον άλλο που θα θελήσει να βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, deligkos είπε

Επομένως, οι χρήστες είναι αναγκασμένοι να προχωρήσουν σε αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση των Windows, αν δεν θέλουν να χρησιμοποιήσουν τη συνδρομητική υπηρεσία Office 365 της εταιρείας.

Πρόκειται για μία κίνηση με ξεκάθαρο σκοπό να δοθεί ώθηση στις επιχειρήσεις ώστε να στραφούν στη συνδρομητική υπηρεσία, καθώς το Office 2019 θα υποστηρίζεται από υπολογιστές με λειτουργικό Windows 10, και όχι Windows 7 ή Windows 8.1.

 

 

7 ώρες πριν, gkanel είπε

To Office 365 περιλαμβάνει (στις περισσότερες εκδόσεις του) το Office (την τρέχουσα έκδοση).

To Office 365 είναι συνδρομητική υπηρεσία που περιλαμβάνει όλο το software του Office συν επιπλέον υπηρεσίες (Outlook.com ή Exchange Online, Sharepoint Online, Skype ή Skype for Business, OneDrive ή Onedrive for Business, Yammer, Teams κλπ) όλα σε πακέτο με το χρόνο ανά χρήστη. 

Το Office Standalone είναι άδεια ανά PC (με σχεδόν απεριόριστους χρήστες)

Πρακτικά η Microsoft δεν ενδιαφέρετε τόσο για τη μετάβαση στα Windows 10 το οποίο το θέλει κυρίως για λόγους ασφάλειας και συντήρησης αλλά γιατί θέλει η βάση των χρηστών της να μεταβεί στο συνδρομητικό μοντέλο.

Επειδή οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά διάβασε προσεκτικά τις διαφορές των τριών εκδόσεων εδώ

Και για τα πρακτικά υπάρχει κι άλλη συνδρομητική υπηρεσία η Microsoft 365 Business που περιλαμβάνει Office 365, Windows & Mobile Management

Δεν καταλαβαίνω γιατί μου απαντάς και μου εξηγείς τι είναι το 365. Αυτό σου το είπα ήδη. Είναι μία συνδρομητική υπηρεσία που είναι ενημερωμένη στην τελευταία έκδοση. Το ότι έχει και άλλα πράγματα μέσα παραπάνω το ξέρουμε. Εγώ άλλο σου απάντησα. Ότι θα τρέχει και σε 7 και 8 και 10, και για αυτό κόβει τα 2019 από τα 7 και 8, ώστε να προωθήσει την 365.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

16 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Και γιατί τέτοια καούρα να πάνε όλοι σε 10άρια;

Ταχύτητα ασφάλεια εξέλιξη παιχνίδια νέας τεχνολογίας μέλλον κλπ κλπ

16 ώρες πριν, Regulus είπε

Libreoffice εδώ και χρόνια και δεν έχω ξανακοιτάξει πίσω (πριν από αυτό OpenOffice). Όποτε να μην πω που γράφω την απόφαση της Microsoft.

Έλα μου ντε.

Δεν κάνεις σοβαρή δουλειά με το μηχάνημα σου. Οπότε δεν είναι για σένα το νέο office και τα νέα windows. Απλό. 

14 ώρες πριν, cd2matheos είπε

Προτιμουμε εφταρια με οφις 2007 παρα δεκαρια με οφις 2019

Και εμάς τι μας νοιάζει? :D

14 ώρες πριν, Saloufas είπε

Τι δεν καταλάβατε? Το νεο office τρέχει σε directX12 και σε διπλάσια fps από το απαρχαιωμένο direcX11, για αυτό και δεν μπορεί να τρέξει σε windows 7 που υπολείπεται αυτής της τεράστιας τεχνολογίας! 

Όλοι στα windows 10 λοιπόν να απολαύσουμε τις τεχνολογίες του αύριο σήμερα! 

Σωστά και απλά πράγματα που όταν έχεις το πισί σου για ινερνετ και ταινίες δεν μπορείς να το κατανοήσεις...

14 ώρες πριν, kalmik είπε

Πόσοι χρήστες άραγε χρειάζονται τα Win 10 και τα "προχωρημένα" Office. Kαι πόσοι μπορούν να πληρώνουν για αναβαθμίσεις χωρίς νόημα? Οι περισσότερες εφαρμογές που έχω (indesign, photoshop, office 2010, κάποια προγραμματάκια για βιντεάκια) μια χαρά παίζουν στα 7 και  8.1 και δεν έχω τα 10άρια να κατασκοπεύουν τι κάνω...

Ενώ με τα 7άρια σου αισθάνεσαι μεγάλη ασφάλεια ε? Άστα να πάνε...

14 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Κάποια επίσημη πηγή για αυτό; 

Πολλά ζητάς και εσύ... :D

 

 

Είναι λογικό να μην υποστηρίζει τα παλαιότερα windows. Αυτό που θέλει η MS είναι να έχει μια σταθερή πλατφόρμα δίχως ασυμβατότητες (τουλάχιστον όσο λιγότερες) προβλήματα τρύπες ασφαλείας και όσο νάνε να διευκολυνθούν οι ομάδες της και να αποδίδουν τα μέγιστα.

 

Αυτό είναι το μέλλον και πρέπει να το αποδεχθούμε όσοι ασχολούμαστε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, iosifp86 είπε

Λόγω περικοπών (δημόσιο) στη δουλειά τα καινούρια PC δεν έχουν Microsoft Office αλλά Libre. Η κατάσταση είναι τραγική κολλήματα, κρασαρίσματα, ασυμβατότητες, bugs, ελλείψεις λειτουργιών κάνουν μια απλή δουλειά μαρτύριο. Για έναν απλό home user τα τζάμπα είναι μια χαρά για επαγγελματικό περιβάλλον ακόμη και το office 2003 είναι ανώτερο σήμερα.

Οπότε σου λέει η Microsoft, θες κύριε το τελευταίο office να δουλεύουν όλα άψογα και να έχεις υποστήρηξη; Βάλε Windows 10.

Εγω προσωπικά εδώ και 1 χρόνο που είμαι με libre, δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οι αναγκες ολων των χρηστων ιδιες και δεν παρεχουν ουτε ολες οι σουιτες τα ιδια. Καποιος βολευεται με το Libre, καποιος χρειαζεται το Office Professional. Γενικα αν κανεις απλα πραγματα, κανα κειμενο, κανα spreadsheet κλπ, τοτε πιστευω και μια τσαμπα εκδοση τυπου Libre ή μια παλια εκδοση του MS Office σε καλυπτει 100%. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nectons είπε

Αυτό που θέλει η MS είναι να έχει μια σταθερή πλατφόρμα δίχως ασυμβατότητες (τουλάχιστον όσο λιγότερες) προβλήματα τρύπες ασφαλείας

ικαι πρέπει να το αποδεχθούμε όσοι ασχολούμαστε

Ακομπλεξάριστη η Microsoft δηλαδή, προτείνει για χρήση άλλα λειτουργικά συστήματα!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαψα και παλι κλαψα για το τιποτα μεινετε με το office 18 αν δεν γουσταρετε 10αρια,εγω ακομα με του 13 ειμαι σιγα τις διαφορες δηλαδη ελεος και ναι δεν θα κατσει να νοιαστει η ms αν εσεις που τα κατεβαζετε απο pirate ειστε και τεντα απο εξυπηρετιση ( και εγω μεσα) αλλα για τους επιχειρηματιες θα νοιαστει που τους πουλαει και αυτοι εχουν ειδη 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, georgepppo said:

Κλαψα και παλι κλαψα για το τιποτα μεινετε με το office 16 αν δεν γουσταρετε 10αρια

fixed :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το 365. Είναι απίστευτα γρήγορο και δεν κολλάει σχεδόν ποτέ. Επίσης ειδικά στο Outlook το ημερολόγιο είναι φοβερό. Έχω δοκιμάσει mail clients open source και δυστυχώς δε συγκρίνονται με το MS office. Και σας μιλάει κάποιος που είναι φανατικός της Redhat και των open source εφαρμογών. Στο θέμα μας, ο καθένας επιλέγει όποια έκδοση τον βολεύει και είναι σεβαστό αυτό. Καποιοι έχουν ακόμα Android KitKat γιατι στις συγκεκριμένες συσκευές τους  πάει καλύτερα! Η MS πάντως είναι εταιρεία και έχει σκοπό το κέρδος. Δυστυχώς δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.  Επιπλέον κάποιοι πληρώνονται για αυτό ΚΑΙ στην Ελλάδα. Κλείνοντας, προτιμώ να έχω τις τελευταίες εκδόσεις του Office και των Windows για πολλούς λόγους. Καλώς ή κακώς σε αναβαθμίσεις μας ωθούν όλες οι εταιρείες και όλα τα λειτουργικά συστήματα. 

Επεξ/σία από studiokristo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα με 200 μηχανακια εχω γυρισει απο 10ρια σε 7....ο κοσμος με εχει ονομασει "Σωτηρα του"

Μιλαμε για πολυ σαπια τα 10ρια!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ:Κυκλοφορουν επιτηδειοι σε φορουμ κ στο δρομο που προσπαθουν να σε ψησουν(λογω μοντερνοποιησης)να βαλεις/να σου βαλουν τα 10ρια.:D

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, geovour είπε

Ισα με 200 μηχανακια εχω γυρισει απο 10ρια σε 7....ο κοσμος με εχει ονομασει "Σωτηρα του"

Μιλαμε για πολυ σαπια τα 10ρια!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ:Κυκλοφορουν επιτηδειοι σε φορουμ κ στο δρομο που προσπαθουν να σε ψησουν(λογω μοντερνοποιησης)να βαλεις/να σου βαλουν τα 10ρια.:D

Και μενα ουκ ολίγοι μου φέρνουν να τους βάλω windows 7 και παλιότερο office, αλλά είναι χαζομάρα να αφήσουν τα αυθεντικά windows για κάποια πειρατική έκδοση , αυτό προσπαθώ να τους πω,  ο κοσμός γενικά δεν τα θέλει τα 10 ούτε και τις νέες εκδόσεις office, είτε γιατί έτσι έχει μάθει είτε γιατί δεν έχουν χρόνο να προσαρμοστούν σε νέα δεδομένα ψάχνοντας σε νέα παράθυρα και μενού πως θα κάνουν τις εργασίες που έκαναν.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...