Προς το περιεχόμενο

[Μηχανικό Πληκτρολόγιο] Genesis Thor 300 - Outemu Red Switches 29.90€ - eshop.gr[ΑΛΛΑΞΕ Η ΤΙΜΗ ΣΕ 34.90€]


Xristaras12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ό,τι γράφει και ο τίτλος, ξανά το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο στα 29.90€

http://www.e-shop.gr/pliktrologio-genesis-nkg-0946-thor-300-mechanical-white-backlight-red-outemu-switch-p-PER.573746

 

Δυστυχώς δεν κράτησε πολύ, νέα τιμή 34.90€

Επεξ/σία από Xristaras12
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Lurker έπειτα από τόσα χρόνια και επιτέλους registered...

Διάβαζα το άλλο σχετικό thread με τα blue switch και κατέληξα πως red switch θα μου ταίριαζε περισσότερο. Και λίγες ώρες μετά, ΤΣΟΥΠ το offer!

Πρώτο mechanical keyboard, για να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Λευκό backlight όμως :( με ξενερώνει λίγο... Οι κόκκινοι από ότι έχω διαβάσει είναι οι "χειρότεροι" για typing, οπότε δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω την επόμενη προσφορά :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, maverik13 είπε

το πηρα και εγω στα 22 γιατι ειχα ενα υπολοιπο εκει. ελπιζω να ειναι ιδοιο με το ck104 . αν εξερεσεις το backlight

https://www.insomnia.gr/forums/topic/662599-μηχανικό-πληκτρολόγιο-genesis-thor-300-outemou-blue-switches-329€-e-shop/?do=findComment&comment=56182840

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stelios18120 είπε

Ωραίος

Έριξα κ εγώ μια παραγγελία 

Γ να το δω και εγώ αν αξίζει :)

Αξίζει με χίλια, θα το ευχαριστηθείς! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε σχέση με το ck104???

Αξίζει περισσότερο???

Γιατι διαβασα γενικότερα για τρίξιμο κι τα πλήκτρα ειναι πολυ χαλαρά..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, nikolas_kriti είπε

Παιδιά σε σχέση με το ck104???

Αξίζει περισσότερο???

Γιατι διαβασα γενικότερα για τρίξιμο κι τα πλήκτρα ειναι πολυ χαλαρά..!!

Το είχα το ck104. Αξίζει περισσότερο καθώς το ck104 κοστίζει περισσότερο (πλέον είναι απαραίτητα και τα ανάλογα μεταφορικά για αποφυγή τελωνείου) ενώ θα χρειαστεί να περιμένεις και 1 μήνα τουλάχιστον. Επιπλέον μιλάμε για αγορά από Ελλάδα όπου αν πέσεις σε ελαττωματικό θα εξυπηρετηθείς γρηγορότερα ενώ από Κίνα το ξεχνάς. 

Το μόνο θετικό του ck104 είναι το γεγονός ότι είναι RGB. Επίσης το genesis με τους red είναι πολύ πιο αθόρυβο απο το ck104 με τους μπλέ. 

Στα 30 ευρώ δεν έχει αντίπαλο εντός και εκτός Ελλάδας. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Το είχα το ck104. Αξίζει περισσότερο καθώς το ck104 κοστίζει περισσότερο (πλέον είναι απαραίτητα και τα ανάλογα μεταφορικά για αποφυγή τελωνείου) ενώ θα χρειαστεί να περιμένεις και 1 μήνα τουλάχιστον. Επιπλέον μιλάμε για αγορά από Ελλάδα όπου αν πέσεις σε ελαττωματικό θα εξυπηρετηθείς γρηγορότερα ενώ από Κίνα το ξεχνάς. 

Το μόνο θετικό του ck104 είναι το γεγονός ότι είναι RGB. Επίσης το genesis με τους red είναι πολύ πιο αθόρυβο απο το ck104 με τους μπλέ. 

Στα 30 ευρώ δεν έχει αντίπαλο εντός και εκτός Ελλάδας. 

Προφανώς κι αναφέρθηκα στο ck 104 red switches.!!

Ενταξει η διαφορά ειναι 15 ευρώ,πέρα απο το RGB ήθελα να δω εαν ποιοτικά είναι ενα "τσακ" πιο πάνω για να δικαιολογήσω τα 15 ευρώ παραπάνω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, nikolas_kriti είπε

Προφανώς κι αναφέρθηκα στο ck 104 red switches.!!

Ενταξει η διαφορά ειναι 15 ευρώ,πέρα απο το RGB ήθελα να δω εαν ποιοτικά είναι ενα "τσακ" πιο πάνω για να δικαιολογήσω τα 15 ευρώ παραπάνω!!!

Ποιοτικό είναι το ck104 δεν λέω και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πάντως το Genesis είναι πιο βαρύ και στιβαρό σαν τανκ. Μου έκανε εντύπωση καθώς ζύγιζε στο χέρι το διπλάσιο σε σχέση με το Motospeed. Το αναφέρω και στο link παραπάνω που τα συγκρίνω. Τα πλήκρα (ορισμένα όπως π.χ τo space ) του Genesis είναι λίγο πιο χαλαρά αλλά εμένα δεν με χαλάει ούτε είναι αποτρεπτικό για την αγορά του. Το γεγονός ότι πούλησα το ck104 και κράτησα το Genesis νομίζω δείχνει ξεκάθαρα την προτίμησή μου. 15 ευρώ διαφορά, 1 μήνας αναμονής και έλλειψη after sale support νομίζω ότι δεν πρέπει να παραβλεφθούν. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Ποιοτικό είναι το ck104 δεν λέω και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Πάντως το Genesis είναι πιο βαρύ και στιβαρό σαν τανκ. Μου έκανε εντύπωση καθώς ζύγιζε στο χέρι το διπλάσιο σε σχέση με το Motospeed. Το αναφέρω και στο link παραπάνω που τα συγκρίνω. Τα πλήκρα (ορισμένα όπως π.χ τo space ) του Genesis είναι λίγο πιο χαλαρά αλλά εμένα δεν με χαλάει ούτε είναι αποτρεπτικό για την αγορά του. Το γεγονός ότι πούλησα το ck104 και κράτησα το Genesis νομίζω δείχνει ξεκάθαρα την προτίμησή μου. 15 ευρώ διαφορά, 1 μήνας αναμονής και after sale support νομίζω ότι δεν πρέπει να παραβλεφθούν. 

Απο Αθήνα θα το αγόραζα!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!

Εριξα παραγγελία μιας κι μ ενδιέφερε να ειναι μηχανικο με red κι να χει κι τα λαμπάκια του!!

Βέβαια τα 2 χρονια εγγύηση έναντι του ενός π δινει η Moto ίσως να κάνει το Genesis must!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikolas_kriti είπε

Παιδιά σε σχέση με το ck104???

Αξίζει περισσότερο???

Γιατι διαβασα γενικότερα για τρίξιμο κι τα πλήκτρα ειναι πολυ χαλαρά..!!

Η αλήθεια ειναι οτι ναι ελαφρώς τρίζουν μερικά πλήκτρα του.

Σε εμένα το space απο τη δεξιά μεριά και επίσης το enter είναι ελαφρώς χαλαρό.

Δεν με απασχολεί σε καμία περίπτωση βέβαια.

 

 

όσο για την πληκτρολόγηση που αναφέρθηκε, μιας και δεν είχα ποτέ μηχανικό πληκτρολόγιο ξανά μπορώ να πω οτι με βολεύει παρα πολύ και δεν γίνονται διπλές εγγραφές η κάτι άλλο.

στιβαρό και χοντρό καλώδιο για σύνδεση με τον υπολογιστή επίσης.

Το λευκό χρώμα είναι μειον βέβαια αλλα έχει και σκάλες ρύθμισης για όποιον τον ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...